Stranica 48 od 51 PrviPrvi ... 384647484950 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,400 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #2351

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    MM je prije 4 dana primio prvu dozu Pfizera (radi u većem kolektivu i svakodnevno je u kontaktu sa puno ljudi) a ja danas, isto Pfizer.

  2. #2352
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Zenii, ja isto cjepljena i to 2.doza kad još nisam znala da sam trudna. Curica sad ne ideu vrtić, dečko je sad on-line. Inače nisam nešto u strahu, preboljela sam, pa se cijepila, mislim da nema opasnosti od težeg oboljevanja. Nisam bolesna od kako sam trudna, inače sam često nekaj imala jer radim u vrtiću, sad sam primjetila da su mi i kosa i nokti zdraviji, pijem vitamine za trudnice, doma sam pa sam manje u kontaktu s drugima, više odmaram, više brinem o sebi.

  3. #2353
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Super Špelkica, dobro je da si doma obzirom na posao koji radiš. Ja sam planirala raditi do kraja,ako bi to situacija dopuštala, ali sada sve više razmišljam da odem na bolovanje pa da barem malu iz jaslica izvadim.

  4. #2354
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Fali mi posao, ali odma na početku me ginekolog stavio na bolovanje jer sam imala mali hematom i dugo sam čekala trudnoću, imam 39 god pa je zaključio da je bolje da ostanem doma. Ne bi ni izdržala tempo posao-kuća jer nije da mogu doći doma i odmarati. U jednom periodu sam morala ležati jer se beba prenisko spustila zbog mojih pretjeranih aktivnosti i stresa.

  5. #2355
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Ima li koja od vas iskustva s aftama u trudnoći i kako si pomoći? Ja sam friška trudnica, zadnjih par dana imam cjelodnevne mučnine koje nakratko prođu kad nešto pojedem (dakle jedem stalno), a sad su me i te afte napale. Osim toga, presretna sam što sam napokon trudna.

  6. #2356
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Pao ti je imunitet, što je normalno, a vjerojatno ti fali i vitamina.. Ne znam da li piješ smo folnu ili si počela i sa prenatalom.. Obično kod afti pomogne b-kompleks, pa si to malo prouči.. Ne znam što se u trudnoći može stavljati na afte, da li ima kakvih sprejeva, gelova.. Da brže zacijeli ili samo čekaš da prođe.

    Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk

  7. #2357
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Nouvelle, mene isto malo malo afte napadaju, pijem elevit, puno voća i povrća i sad sam bolje. Prvo tromjesečje mi je bilo koma jer sam stalno povraćala i imala loš apetit pa je i imunitet oslabio

  8. #2358
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Propolis? Samo onaj koji nije s alkoholom...

  9. #2359
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ja djetetu kupim apiprodent na bazi propolisa. Ima alkohola, ali su to zanemarive količine. Mislim kad gledaš kaj sve jedemo i pijemo i u kakvom okolišu živimo, a djeca ispadnu normalna.

  10. #2360
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Pijem prenatal od Solgara 2 tablete dnevno, ima folnu plus svih tih B vitamina. I popijem svako toliko omega 3. Ma jedem različite voćke svaki dan, šopam se voćem kako otvorim oči. Da, imate pravo, probat ću s propolisom, valjda će mi pomoći.

  11. #2361
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Nouvelle, kako si? Prošle afte?

  12. #2362
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Nouvelle, kako si? Prošle afte?
    Hahahah prošle u međuvremenu i opet stigle nove, ali sad su bezbolnije. Možda je do hormona, ne znam... Privikavam se na život s aftama, mučninama, zatvorom. Kako si ti?

  13. #2363
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ha, ha, slatke brige! Ja sam se na početku svako jutro dizala s mišlju; vau, trudna sam, yes, pa su te brige nekako bile sporedne. Zatvor onda nisam imala, bilo je ljeto i prehrana je onda bila više svježeg voća i povrća, sad me to zna mučiti, onda popijem šalicu crne slatke kave i nekak mi pomogne. Ma nije da pazim na svaku sitnicu u prehrani, znam nekad popit čašu vina (cca 1.mjesečno) slatko ne zaobilazim... Stresove ne mogu izbjeći s obzirom da imam dvoje starije djece, dečko je u pubertetu i non stop nekaj, muž me mora smirivati nekad da mislim i na ovo dijete...
    Ali od početka sve ok i znam da se neki ne bi složili, ali ove spontane trudnoće mi se čine bolje uspješne pogotovo kad tak dugo čekaš pa se sve odjednom posloži, još ne mogu vjerovati kak je uspjelo kad ne znam koliko puta prije nije, a medicinski je bila bolja situacija.
    Koji si tjedan? Što kaže dr?

  14. #2364
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ha, ha, slatke brige! Ja sam se na početku svako jutro dizala s mišlju; vau, trudna sam, yes, pa su te brige nekako bile sporedne. Zatvor onda nisam imala, bilo je ljeto i prehrana je onda bila više svježeg voća i povrća, sad me to zna mučiti, onda popijem šalicu crne slatke kave i nekak mi pomogne. Ma nije da pazim na svaku sitnicu u prehrani, znam nekad popit čašu vina (cca 1.mjesečno) slatko ne zaobilazim... Stresove ne mogu izbjeći s obzirom da imam dvoje starije djece, dečko je u pubertetu i non stop nekaj, muž me mora smirivati nekad da mislim i na ovo dijete...
    Ali od početka sve ok i znam da se neki ne bi složili, ali ove spontane trudnoće mi se čine bolje uspješne pogotovo kad tak dugo čekaš pa se sve odjednom posloži, još ne mogu vjerovati kak je uspjelo kad ne znam koliko puta prije nije, a medicinski je bila bolja situacija.
    Koji si tjedan? Što kaže dr?
    I ja si svako jutro kažem "čovječe, trudna sam", ne vjerujem još uvijek. S jedne strane su djeca stres vjerujem - pogotovo dijete u pubertetu, ali opet odvuku ti misli, ne baviš se svakom sitnicom vjerojatno kao ja. Ja sam još malo sva uplašena. Odrekla sam se kave i parilice (ona kao alternativa cigaretama) jer mi jednostavno ne pašu, ali zato maštam o hrani, onako prije spavanja razmišljam kako ću sutra pojesti sendvič sa šunkom i majonezom ili smažem cijeli burek dok si rekao keks. Evo nas 8+6, raste to mic po mic Ti trebaš roditi negdje u veljači, ako sam dobro skužila?

  15. #2365
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Da. Meni je na početku apetit bio smanjen pa onda sam se kao trudila jesti al nije mi gušt ko kad nisam trudna, sad trbuh stišće želudac i ako pojedem previše ne mogu doći k sebi. Nisam izbacila kavu ni ništ pretjerano samo sam ju smanjila jer mi ne paše ko inače. Kad još nisam znala da sam trudna to je bio jedan od simptoma koje nisam odma povezala. Jedino kaj mi je bilo sumnjivo su bile bolne grudi, ali mislila sam si da umišljam.
    Nego, danas sam dobila temp koja je išla do 38, pa sam uzela lupocet i snizila na 37,5. Boli me grlo, curi mi nos, opća slabost. Nisam ništ još zvala doktora, zasad se još kolko tolko ok osjećam.

  16. #2366
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Meni je na početku apetit bio smanjen pa onda sam se kao trudila jesti al nije mi gušt ko kad nisam trudna, sad trbuh stišće želudac i ako pojedem previše ne mogu doći k sebi. Nisam izbacila kavu ni ništ pretjerano samo sam ju smanjila jer mi ne paše ko inače. Kad još nisam znala da sam trudna to je bio jedan od simptoma koje nisam odma povezala. Jedino kaj mi je bilo sumnjivo su bile bolne grudi, ali mislila sam si da umišljam.
    Nego, danas sam dobila temp koja je išla do 38, pa sam uzela lupocet i snizila na 37,5. Boli me grlo, curi mi nos, opća slabost. Nisam ništ još zvala doktora, zasad se još kolko tolko ok osjećam.
    Hej, jesi dobro Špelkice? Sad sam tek pročitala što si postala. Nadam se da ti je u međuvremenu pala temperatura i da si sad dobro.

  17. #2367
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Bok! Srećom je pala temperatura već drugi dan. U petak se pojavio neki osip po trbuhu, rukama i stopalima, ali i to je vidim prošlo. Beba redovno lupa. Već mi je to normalno. Od sutra smo službeno u trećem tromjesečju. Baš mi je proletjelo.
    Kak si ti?

  18. #2368
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Bok! Srećom je pala temperatura već drugi dan. U petak se pojavio neki osip po trbuhu, rukama i stopalima, ali i to je vidim prošlo. Beba redovno lupa. Već mi je to normalno. Od sutra smo službeno u trećem tromjesečju. Baš mi je proletjelo.
    Kak si ti?
    O super, drago mi je da te pustila ta temperature brzo. Odakle taj osip, jesi jela nešto čudno, bila u dodiru s previše prašine? Ali glavno da je i to prošlo. Čeeestitaaaam, nećeš se ni okrenuti i doći će veljača! Dobro sam, nešto me slatko pere ovih dana pa sam navalila na čokolino.

  19. #2369
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Jeste li radile što od prenatalnih testova? Vidim da je otvorena već tema, ali je zadnji post bio prije godinu dana. Lagano se bliži vrijeme i za to pa mi je dr. danas spomenuo.

  20. #2370

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Što se tiče prenatalnih testova-liječnik nam je bio objasnio sve i koje testove možemo raditi međutim mi smo se odlučili da nećemo.
    Stvar osobne odluke svakako

  21. #2371
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj lotus5 prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče prenatalnih testova-liječnik nam je bio objasnio sve i koje testove možemo raditi međutim mi smo se odlučili da nećemo.
    Stvar osobne odluke svakako
    Jesi li mlađa ili? Ja imam 38 godina. Svakako ću vidjeti s mužem i donijeti neku odluku uskoro. Razmišljam još o ovim neinvazivnim testovima, za amnio nisam.

  22. #2372

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Ja imam 31 godinu, MM 34. Beba iz IVF postupka.
    Posljednje uređivanje od lotus5 : 30.11.2021. at 20:02

  23. #2373
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja sam napunila 40 odbila sam testove. Trece dijete. 5.ta trudnoća. Vecina tih testova su procjene, jako puno ih bude lazno pozitivnih i svakakvih...nisam htjela prolaziti taj stres. Svakako bih rodila bez obzira.

  24. #2374
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Nouvelle, ja sam radila Panorama test neinvazivni, nešto kao Nifty. Ti su testovi dosta pouzdani, ali treba imati na umu da oni obuhvaćaju samo najčešće kromosomske bolesti i nešto genetskih mutacija. Imam 38 god. Prije 4 godine nam je umro sin od jedne rijetke genetske bolesti koja se npr. ne može uočiti na takvom testu, ali niti amniocentezom ukoliko ne znaš koji gen konkretno tražiš, a mi nažalost ne znamo jer nisu izolirali o kojoj se genetskoj mutaciji radi. Zašto sam se ja ipak odlučila ove testove…većina tih genetskih bolesti nosi sa sobom određene probleme sa npr. srcem ili nekim drugim organima, a takva spoznaja otvara mogućnost i tebi, a i liječnicima da se pripremite npr za hitnu operaciju srca odmah po rođenje koja može tvom djetetu spasiti život. Naravno, npr greške na srce može uočiti i ginekolog na uzv, ali to se nažalost prečesto ne događa, a fatalna ehokardigrafija nije među redovnim pregledima u trudnoći. Svjesna sam da ta pretraga nije garancija da će se moje dijete roditi živo i zdravo, ali ja se nekako osjećam mirnije jer sam ju napravila

  25. #2375
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Ženske, hvala vam što ste podijelili svoja mišljenja i iskustva. Zenii, žao mi je zbog tvog sina, uopće ne znam što bih rekla. : ( (
    MM i ja smo si malo razjasnili neke stvari i odlučili da odustajemo od bilo kakvih testova, kombinirani probir mi nema smisla u ovim mojim godinama (osim da se uzrujam), a neću raditi ni ovaj drugi neinvazivni jer smo donijeli odluku što u slučaju lošeg nalaza pa je onda i sam test izgubio smisao. Saznala sam da sam trudna u trenutku kad sam dogovarala donaciju j.s. u Makedoniji, odlučili smo vjerovati u to malo čudo i da će sve biti dobro.

  26. #2376
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Cure, nisam ni ja radila nikakve testove. Kao prvo, ne bi se nešto promijenilo (osim ovo što Zenii piše mi ima smisla raditi test), kao drugo skupi su mi ti testovi. Imam 39 god.
    Nouvelle, nisam na kraju zvala doktora jer se sve povuklo. Dan prije temperature sam bila kod svojih na poslu i kolegica je rekla da vlada ona bolest šake-stopala-grlo, česta virusna bolest kod djece, možda je to bilo iako ja sam imala po trbuhu i danima sam se prije toga loše osjećala. Ma i inače mi je sve teže, još ujutro nekak funkcioniram popodne me baš hvata umor, pogotovo kad pojedem ručak, želudac stišće opasno. Imam osjećaj da ću povraćati od žgaravice, ali nikad ne povraćam.

  27. #2377
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Špelkica, bitno da ti je bolje, brz oporavak želim.

  28. #2378
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, nisam ni ja radila nikakve testove. Kao prvo, ne bi se nešto promijenilo (osim ovo što Zenii piše mi ima smisla raditi test), kao drugo skupi su mi ti testovi. Imam 39 god.
    Nouvelle, nisam na kraju zvala doktora jer se sve povuklo. Dan prije temperature sam bila kod svojih na poslu i kolegica je rekla da vlada ona bolest šake-stopala-grlo, česta virusna bolest kod djece, možda je to bilo iako ja sam imala po trbuhu i danima sam se prije toga loše osjećala. Ma i inače mi je sve teže, još ujutro nekak funkcioniram popodne me baš hvata umor, pogotovo kad pojedem ručak, želudac stišće opasno. Imam osjećaj da ću povraćati od žgaravice, ali nikad ne povraćam.
    Da, moguće da je to što si napisala jer je karakteristična i temperatura, a ti si i temp. imala. Glavno da ti se povukao osip. Možda da podijeliš obroke na više manjih... ono, ručak u dva dijela, ukoliko već i ne radiš to. : ) Ja imam novu dijagnozicu, malo povišen TSH, tako da od sutra pijem Euthyrox. Vesele su te trudnoće. : )

  29. #2379

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Cijelu trudnoću me žgaravica nije mučila i sad na samom kraju-evo je,najčešće navečer ili tijekom noći se pojavi. Izbacila sam naviku jedenja ležećki na kauču, više žvačem i manje slatkog. U situacijama kada je neizdrživo uzmem reflustat.
    Što se tiče štitnjače odmah na početku trudnoće sam dobila dijagnozu hipotireoze tako da sam na terapiji euthyroxom.
    I da, termin mi je sutra
    Posljednje uređivanje od lotus5 : 02.12.2021. at 15:00

  30. #2380
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj lotus5 prvotno napisa Vidi poruku
    Cijelu trudnoću me žgaravica nije mučila i sad na samom kraju-evo je,najčešće navečer ili tijekom noći se pojavi. Izbacila sam naviku jedenja ležećki na kauču, više žvačem i manje slatkog. U situacijama kada je neizdrživo uzmem reflustat.
    Što se tiče štitnjače odmah na početku trudnoće sam dobila dijagnozu hipotireoze tako da sam na terapiji euthyroxom.
    I da, termin mi je sutra
    Hahahah pa genijalno... nadam se da si rodila u međuvremenu. Javi se kad budeš u mogućnosti.

  31. #2381

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Još uvijek smo u jednom komadu.Otvorena 1,5cm tako da u ponedjeljak opet na pregled. Procjenjuju kilažu malca na oko 3550g.

  32. #2382
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Lotus kad je tebi termin? Mi smo blizu, meni za 2 tj. Ja sam 2 cm otvorena i u utorak kontrola. Imaš kakvih naznaka, kontrakcija, stezanja? Kod mene sve nešto lažno...prijetio mi raniji porod a danas smo već 37+3tt

  33. #2383

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Termin je bio u petak, danas nam je 40+2. Tu i tamo steže nešto ali na tome ostane. Aktivna jesam i krećem se, vidjet ćemo šta kažu sutra na pregledu.

  34. #2384
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Cure, kaj čekate, dečka ili curu?
    Ja sam danas završila u bolnici na pregledu jer me užasno boli donji dio trbuha. Vaginalno i ultrazvučno ok, ctg veli ko za 32.tt, a ja sam 29.tt. Na utrazvuku veća beba za tj dana, 1400 g ima, glavom se okrenuo prema dolje. Doktorica sumnja da bi mogla biti upala mjehura pa čekam nalaze krvi i urina.

  35. #2385
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mi curku čekamo. Drž se špelkica nadam se da nije nista strasno. Do sad ti nisu dr.govorili da je beba veća?
    Posljednje uređivanje od mašnica : 06.12.2021. at 08:10

  36. #2386
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Evo veli dr da je sve ok, neka eventualno napravim urinokulturu. Danas idem na redovni pregled pa će me uputiti i pogledati bebu. Nije mi dr dosad ništa posebno govorio za veću bebu, vidjela sam na slikama s ultrazvuka da mjere odgovaraju većim tjednima trudnoće. Bolje to nego da ima zastoj u rastu.

  37. #2387

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Mi čekamo dečkića.
    Dakle, danas je ctg očitao neke lagane lagane trudove koje ja nisam ni osjetila. Pregled liječnik nije ni radio jer kaže da teško da je došlo do promjene od petka. U srijedu opet na pregled, kaže ako ne bude promjene da ću vrlo vjerojatno za vikend na inducirani (u petak će mi biti 41.tt).

  38. #2388
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Lotus tvom dečkiću se nešto ne žuri, uživa. Ništa, čekamo još malo na utiske s poroda. : )
    Špelkice, nadam se da je kod tebe sve dobro.

  39. #2389

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Samo nek on nama dođe, i vani će mu biti lijepo.
    Od jučer popodne osjetim lagana stezanja,možda se nešto i pokreće.Vidjet ćemo šta sutra kaže ctg i liječnik.
    Ja cijelo vrijeme brijem da za pokretanje trudova i poroda treba ili puknut vodenjak ili ispast sluzni čep a možda i ne treba.Kakva su iskustva vas koje ste već rodile koji put?

  40. #2390
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj lotus5 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo nek on nama dođe, i vani će mu biti lijepo.
    Od jučer popodne osjetim lagana stezanja,možda se nešto i pokreće.Vidjet ćemo šta sutra kaže ctg i liječnik.
    Ja cijelo vrijeme brijem da za pokretanje trudova i poroda treba ili puknut vodenjak ili ispast sluzni čep a možda i ne treba.Kakva su iskustva vas koje ste već rodile koji put?
    Kod mene krenulo prvo stezanje u kicme u trtice pa bol prelazila na donji dio stomaka kao grc...i tsko krenulo sa razmakom sat vremena...ali nije tocno bas bio sat.bio ne pravilni razmak... To krenulo u 12 popoldne... U 19sati krenuo sluzni cep.. u 3ujutro razmak bio na dvje min.i tek u 3.20 krenula u bolnicu i u 4.00 bio mali vani

    Poslano sa mog JNY-LX1 koristeći Tapatalk

  41. #2391
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Imam dva poroda iza sebe...prvi je krenuo s grcevima nepravilnima cijeli dan, nisam zurila u bolnicu. Popodne se zgusnulo...sluzni je ispao oko 20h navecer, u bolnicu isla u 22,dosla u 23h i rodila malo iza pola noci.
    Drugi porod probudila se s krvarenjem (bila sam 34tj) i lagani grcevi hitno u bolnicu pa zaustavili. Drugo dan opet grcevi i nisu zaustavljali rodila sam, ne sjecam se ispadanja sluznog čepa. Vodenjak mi nije puknuo sam od sebe.

    Dakle da, najcesce su to stezanja i grčevi i kasnije ili čep ili vodenjak, nema pravila.

  42. #2392

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Žene, evo nas u rodilištu. Kao što sam i pisala ,nešto me jučer cijeli dan stezalo da bi navečer kad sam oko 22h legla u krevet i dalje osjećala to neko stezanje koje nije prestajalo, samo se pojačavalo i pojavljivalo se sve češće, tako da sam oko 23h zaključila da to mora da su trudovi.Tako smo nešto kasnije krenuli prema rodilištu, primili nas oko ponoći kada sam bila otvorena 3,4cm. Dobila klistir i vrlo brzo se situacija počela dalje odvijati,nismo se ni okrenuli skoro evo mene na 8cm.Pri kraju mi dali koju kap dripa i naše čudo je došlo na svijet u 04:05 .
    Pročitali su moj plan poroda i cijelo vrijeme se dogovarali i objašnjavali šta ćemo i kako, primalja mi je masirala međicu, nije došlo do epiziotomije već sam sama popucala i zaradila 3 šava.

  43. #2393
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    lotus5 cestitam!! Deluje da si imala lepo iskustvo poroda <3

  44. #2394
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Lotus5, čestitam!!!

  45. #2395
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Lotus čestitke!!!! Kako se osjećaš? Kako beba??? Ja jedva čekam svojeg.
    Mi smo dobro, sve po starom, guramo dalje, još 2,5 mj.

  46. #2396
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Stigla bebica, čestitam Lotus!!! Zvuči po tvom opisu kao lijep porod, opisala si to kao jedno ugodno i više-manje kratko iskustvo.

  47. #2397

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Hvala na lijepim željama
    Brzo je svakako bilo, ugodno baš i ne si su oko mene bile super primalje i liječnica i muč tako da je samim time bilo malo lakše.

  48. #2398
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Kako je beba? Kako se snalazite???? Kako ide dojenje?

  49. #2399

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Rekla bih da dojenje za početak ide dobro. Što više ga dajem na jednu pa na drugu cicu, ima dobar hvat tako da je zadovoljan.Ako nije na cici onda spava.
    Nešto sitno je izgubio na težini ali kažu ništa čudno za početak.
    Ja se dobro osjećam, pokretna sam i nadamo se da sutra idemo kući.

  50. #2400
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Baš mi je drago, ja si toliko želim dojiti i već sanjam taj prvi susret kad ga budem vidjela, mislim da će suze poteći bez prestanka...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •