Stranica 49 od 51 PrviPrvi ... 394748495051 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,450 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #2401
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Ciao, kako ste? Nadam se da Lotus uspješno doji i uživa s malim. : )
    Mašnice, i ti trebaš roditi ovih dana?

  2. #2402
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Da, moj termin je iduci tjedan ali dr.je ipak odlucio da me zaprime u subotu. Probušit će mi vodenjak i krecemo. Iapk je tu vise faktora u igri i rekao je da je veci ŕizik za bebu da cekamo jos jedan tjedan. Beba se spustila spremna i zrela, ja nisam. Nazalost nisam za ovakav porod jer prva dva su mi krenula prirodno, kratko trajala i nemam traume od njih. Sad me iskreno jako strah.

    Nadam se da mi ne budu drip uvalili to je nesto sto nikako ne zelim. Pristajem na busenje i nadam se da ce moje tijelo sve ostalo odraditi kako treba....drz te fige javim se.

  3. #2403
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Sretno Mašinica, možda još krene i spontano ..

  4. #2404
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Mašnice, držim fige i nadam se da će ti biti kao što si želiš, odnosno kao prva dva puta. Puno sreće i javi nam se. : )

  5. #2405
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Joj Mašnice, sretno!!! Ja si sanjam priro
    dan porod, sve od kak smo krenuli na tečaj za porod koji vodi doula. Sve je lijepo objasnila i baš sam si i naručila knjigu Prirodni porod. Rekla je da se kod nas previše forsiraju porodi umjesto da sami krenu. Ma pričala je kako potaknuti trudove, kako ih mjeriti da ne bi prerano došli u bolnicu, kako napraviti plan poroda, itd...Sve više si o tome razmišljam. Svakak bi htjela izbjeći carski. A to kak je beba zrela...ne znam. Mene je mama prenesla debelo iza termina pa je bilo sve ok. Ne bi htjela da mi ostane u traumatičnom sjećanju. Iako ne namjeravam imati više djece.
    Sretno Mašnice!!!
    Nouvelle, kolko si ti sad trudna?
    Posljednje uređivanje od špelkica : 18.12.2021. at 00:10

  6. #2406

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Uspješno dojimo, bebač lijepo dobiva na težini.Prekjučer nam i pupak pao. Neopisivo nam je lakše kad je tata vikendom doma jer sudjeluje maksimalno u svim poslovima. Povremeno mi dođu sestra i mama i donesu nakuhane/zaleđene hrane i isto pomognu u kućanskim poslovima.
    Preko tjedna kad sam sama s njim ima trenutaka kad sam slomljena (i fizički i psihički) ali se saberem i krenem dalje. Ovo naše malo čudo smo "čekali" 3 godine tako da koliko god ofucano zvuči -čim ga čovjek pogleda je sve nekako lakše.
    Mašnice, sretno i neka prođe sve u najboljem redu .
    Što se tiče plana poroda imala sam ga napisanog (po šabloni sa Rodinog tečaja) i u rodilištu su ga pročitali i maksimalno se ga se nastojali držati.

  7. #2407
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Evo javljam da sam rodila danas, prokinuli mi vodenjak, nisam im dala da mi odmah daju drip vec da cekamo...dok cekali krenuli prirodni trudovi nakon pola sata i nakon toga rodila za 45min koliko je to brzo i neplanirano išlo. Bez epidur., bez pucanja, rezanja i šivanja. Porod za poželjeti. Beba i ja smo dobro sad odmor i oporavak

  8. #2408
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Mašnice čestitam! Brz oporavak želim

  9. #2409
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Mašnice, čestitam!!! Takav bi ja porod osim bušenja vodenjaka.
    Lotus i mene to čeka budući da mi je prva beba, ali toliko sam uzbuđena, jedva čekam. Ja budem doma sa starijim klincima tak da bude s jedne strane i lakše, sin može skuhati kad treba uz moju pomoć. Sjećam se kad nam je došlo prvo dijete. Imao je 5 god, ali kao da sam imala bebu, isto sam čekala da tata dođe doma. S drugom totalno opušteno iako je imala 2,5 god al je bila samostalna za tu starost.
    Izgleda da sam ja sljedeća na redu za porod za 2 mj.
    Uživajte u svojim bebicama!

  10. #2410
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Kakve lijepe vijesti, čestitam Mašnice od . Baš lijepo da je na kraju porod ispao kako si i priželjkivala. Neka ste ti i beba super, mašala! Ja bih isto htjela imati što prirodniji porod, kad dođe red na mene.

    Lotus, tek si rodila!!!, nemam iskustva, ali po prijateljicama znam da su svi psihofizički slomljeni na početku dok ne uhvatite neki ritam : )... čini mi se da se ti generalno dobro snalaziš. Imati mamu i sestru u blizini je velika stvar. Moja mama uvijek kaže "dan po dan", prije me to nerviralo, ali sad nekako sve više razumijem. I to što kažeš, kad ga pogledaš sve je lakše. Sad ću se rasplakati! : ) ) )

    Špelkice, mic po mic i uskoro ćeš nam i ti javljati dojmove s poroda i dojenja. Evo nas 12+5, super se osjećam, osim što mi je posteljica niska i straga, pijem Duphaston i rečeno mi je da mirujem, došla sam kod svojih u Istru s idejom kilometarskih šetnji uz more, ali ništa od toga. Nadam se da će ta posteljica migrirati prema gore.

  11. #2411

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Mašnice, čestitke ti šaljem . Nek je prošlo sve super!

  12. #2412
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Mašnice čestitam!!!!! Jel uspio suprug biti na porodu? Jeste vec doma?

  13. #2413
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Hvala curke! Da suprug je bio na porodu i puno mi je to značilo...uspjeli i test samo zato jer je bio dogovoren inducirani porod kojemu sam se protivila ali kazem suoer proslo. Nismo jos doma, sutra idemo.

  14. #2414
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo javljam da sam rodila danas, prokinuli mi vodenjak, nisam im dala da mi odmah daju drip vec da cekamo...dok cekali krenuli prirodni trudovi nakon pola sata i nakon toga rodila za 45min koliko je to brzo i neplanirano išlo. Bez epidur., bez pucanja, rezanja i šivanja. Porod za poželjeti. Beba i ja smo dobro sad odmor i oporavak
    Čestitam!

  15. #2415
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Eto cure nikak da se i ja javim, mi smo 32+3 tt, bebač 2 kg, još jedna kontrola kod primarnog ginekologa i ulazimo u termin. Neke dane bi najradije prespavala, a druge sam ko avion.
    Na doček ćemo u krevet. Ne vjerujem da ću dočekati ponoć.
    Svima vam želim sretnu Novu!!!

  16. #2416
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Evo dobre želje i s moje strane, malo kasnim, ali nema veze. Sretna Nova cure!!! Lete dani, sad si već u 33+, super Špelkica : )
    Možda nam se jave i Lotus i Mašnica s novim dojmovima, ako uopće stignu natipkati koje slovo.

  17. #2417
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Mislim da Lotus i Mašnica imaju pune ruke posla, joj jedva čekam, sad kak polako ulazim u termin sve je teže. Pripremam se na besane noći...polako spremam stvari za rodilište, još moramo nabaviti kolica i sjedalicu.
    Koliko si ti sad Nouvelle?

  18. #2418

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Evo i mene
    Svima sve najbolje u novoj godini
    Mi smo neki dan napunili mjesec dana i imali prvi pregled kod pedijatrice.Dobili 1030g od rođenja i izdužili se za 5cm.Trenutno se borimo sa začepljenim nosićem tako da je spavanje sad još "veselije" jer teže diše i cica. Nadamo se da ce brzo proć.
    Meni otpala ona moja 3 šavića i krvarenje stalo tako da bi se lagano mogla i naručiti kod ginekologa na prvi pregled.

  19. #2419
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da Lotus i Mašnica imaju pune ruke posla, joj jedva čekam, sad kak polako ulazim u termin sve je teže. Pripremam se na besane noći...polako spremam stvari za rodilište, još moramo nabaviti kolica i sjedalicu.
    Koliko si ti sad Nouvelle?
    Špelkice kako si? Jeli brojis sitno ?

  20. #2420
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Draga Zrinkica, evo danas punih 35 tj, ulazimo u 36.tt, zadnji pregled kod primarnog ginekologa, sljede oni u bolnici.
    Sve je teže naravno, gegam se jer me noge bole, dosta se umaram, ali opet nastojim biti aktivna jer moram i radi poroda i svakodnevnih obveza. Moram još neke stvari nabaviti za rodilište, ali i kolica, sjedalicu, oprat potrepštine tipa posteljinu, robicu, itd...to ne bi prerano opet.
    Kako si ti???

  21. #2421
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da Lotus i Mašnica imaju pune ruke posla, joj jedva čekam, sad kak polako ulazim u termin sve je teže. Pripremam se na besane noći...polako spremam stvari za rodilište, još moramo nabaviti kolica i sjedalicu.
    Koliko si ti sad Nouvelle?
    Čitam dolje da si punih 35 tj!!! Kako je proletjelo vrijeme. Hehehe još malo i stižu ti besane noći s bebicom. : ) Mi smo ušli u 18 tt. Ja već sada, po riječima moje prijateljice, hodam kao patkica, što će biti kasnije.

  22. #2422
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj lotus5 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene
    Svima sve najbolje u novoj godini
    Mi smo neki dan napunili mjesec dana i imali prvi pregled kod pedijatrice.Dobili 1030g od rođenja i izdužili se za 5cm.Trenutno se borimo sa začepljenim nosićem tako da je spavanje sad još "veselije" jer teže diše i cica. Nadamo se da ce brzo proć.
    Meni otpala ona moja 3 šavića i krvarenje stalo tako da bi se lagano mogla i naručiti kod ginekologa na prvi pregled.
    Ae, prva kilica je tu i 5 cm Kako izgledaju noći s bebicom, uspiješ li išta odspavati? A dojenje, je li išlo lagano?
    Nadam se da se ti dobro osjećaš i držiš (krvarenje traje mjesec dana nakon poroda??). Lijepo dojite i rastite!!!

  23. #2423
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Pozdrav curke! Mi smo napunile mjesec dana, dobro smo, cikimo i spavamo. Dobra mi je moja curica. Mirna je i jezna, voli se maziti lice o lice i nositi naravno. Sad vec sve vise promatra sto se dogadja oko nje.

  24. #2424
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Zrinkica, evo danas punih 35 tj, ulazimo u 36.tt, zadnji pregled kod primarnog ginekologa, sljede oni u bolnici.
    Sve je teže naravno, gegam se jer me noge bole, dosta se umaram, ali opet nastojim biti aktivna jer moram i radi poroda i svakodnevnih obveza. Moram još neke stvari nabaviti za rodilište, ali i kolica, sjedalicu, oprat potrepštine tipa posteljinu, robicu, itd...to ne bi prerano opet.
    Kako si ti???
    Super, brzo će doći bebica..
    Ja sam dobro. Sve se vratilo na staro...

  25. #2425
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Mašnice, baš lijepo čuti za bebicu...jedva čekam. Zasad samo još lupa u trbuhu, ali nije to više toliko lupanje koliko ga osjetim da se proteže kao da bi probio trbuh. Glavica je već odavno dolje, licem prema dolje veli gin da je to dobro, sprema se van, samo bi morala više ležati na lijevom boku da se bolje smjesti za porod.
    A meni danas baš loše, neki bolovi, grčevi, proljev, lagana mučnina. A još je prerano za porod.
    Nouvelle, jesi već osjetila bebicu? Jeste saznali spol?

  26. #2426
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Zrinkice, drži se, vjerujem da će doći beba u pravo vrijeme...jer koliko se god oslanjali na medicinu nekad nas iznenadi da postoji nešto više i da medicina nije uvijek u pravu ...

  27. #2427
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Špelkica, kako si danas? Možda su ti djeca donijela crijevnu virozu, ja sam uvijek u trudnoćama tome bila sklona. Ušla si u 36 TT? Evo ja punih 28 TT, danas zadnji dan na poslu, dobro se osjećam,ali teško mi je sjediti, stalno me nešto steže..

  28. #2428
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Zrinkice, drži se, vjerujem da će doći beba u pravo vrijeme...jer koliko se god oslanjali na medicinu nekad nas iznenadi da postoji nešto više i da medicina nije uvijek u pravu ...
    <3
    Posljednje uređivanje od zrinkica : 24.01.2022. at 10:19

  29. #2429
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mašnice, baš lijepo čuti za bebicu...jedva čekam. Zasad samo još lupa u trbuhu, ali nije to više toliko lupanje koliko ga osjetim da se proteže kao da bi probio trbuh. Glavica je već odavno dolje, licem prema dolje veli gin da je to dobro, sprema se van, samo bi morala više ležati na lijevom boku da se bolje smjesti za porod.
    A meni danas baš loše, neki bolovi, grčevi, proljev, lagana mučnina. A još je prerano za porod.
    Nouvelle, jesi već osjetila bebicu? Jeste saznali spol?
    Ja sam počela vježbati to spavanje na bokovima - pogotovo lijevom, mada bih se najradije izvalila na leđa. Osjetila sam prije dva tjedna kao neke balončiće i otada ništa. Stalno stavljam ruku na stomak pa nešto pričam i tako : ). Nismo vidjeli spol na ovom klasičnom, idemo uskoro na 4D ultrazvuk pa bi valjda trebali onda.
    Ajde još malo, nećeš se ni okrenuti i bit ćeš u rađaoni. Je li u planu prirodni?

  30. #2430

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Što se tiče cicki bilo je kritično dan, dva kad se mlijeko počelo stvarat pa su bile prepune, bolne, pune kvrgi.Sva sreća nije došlo do upale jer sam stavljala listove kupusa, tople i hladne obloge, masirali smo i tu i tamo malo izdojila.
    Malac se po noći budi svaka 2-3 sata, u principu mu dam cicu i nastavi spavati. Spava s nama u krevetu, ne daj bože čuti za svoj krevetić.
    Kroz dan ne spava baš previše, tj.zaspi na meni i kad ga idem preselit vrlo brzo se probudi.
    Krvarenje stalo možda nakon mjesec dana.Obavila sam prvi pregled nakon 6 tjedana od poroda i sve je u redu.
    Da nadodam da svakako preporučam masažu međice kako bi eventualno izbjegnule pucanje ili epiziotomiju, ne znam je li meni pomoglo što je muž masirao ali nisam pukla niti su me rezali.Zadnjih par tjedana sam pila i čaj od lista maline koji je isto možda doprinjeo dobrom iskustvu.Proguglajte si malo.

  31. #2431

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Nadodala bih i da sam se praktički kretala do samog kraja što vjerujem da je isto potaknulo sve.Na dan kad sam navečer završila u rodilištu sam bila kupovati sestri poklon za rođendan i prohodala s već laganim trudovima

  32. #2432
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Lotus baš lijepo da si se javila i da sve ide svojim tokom. Ja sam isto dosta aktivna koliko mogu i tak planiram do kraja. Čaj planiram piti, nikak da počnem. Idem u četvrtak na pregled u bolnicu.
    Kak ste uspjeli da malac sigurno spava s vama u krevetu? Mene je strah zbog pokrivača i jastuka da se ne uguši. Dobili smo onaj krevetić koji ide uz bračni krevet i skine se stranica- opet da mi bude blizu.
    Nouvelle, planiram prirodni, nadam se da bude tak.
    Mi nismo išli na 4D jer nije postojala mogućnost da muž ide s menom pa sam to preskočila. Radije smo za te novce otišli na dobar tečaj pripreme za porod.

  33. #2433

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Njegov krevetić smo postavili uz moju stranu kreveta i isto maknuli jednu stranicu al neće li ga neće. U našem krevetu spava na mojoj strani, pazimo nema nam druge. Da ne spominjem koliko mi je lakše tako zbog dojenja. U planu nam je počet ga navikavat na krevetić.
    Mnogi su nam rekli da kad smo ga jednom uzeli u naš krevet da je gotovo .

  34. #2434
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    U većini su ti koji tak vele u pravu, ali ne znači da se ne može i drugačije naučiti

  35. #2435
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ma meni ne smeta to zajedničko spavanje i hoću da spava s menom i plan je da kad bude veći spava u bračnom krevetu, samo me strah tak male bebe da se nešto ne dogodi.
    Sad mlađa spava s menom iako ona može i sama, a sin je spavao s menom dosta dugo.

  36. #2436
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Dobar info za kupus, hvala. Spomenula sam mužu masažu međice pa me malo čudno pogledao. Čitala sam o tome, mislim da ću taj dio morati sama odraditi kad dođe vrijeme. Ne mogu vjerovati da je već prošlo više od 6 tjedana od tvog poroda!!! Drago mi je da si se dobro oporavila i da si se već uhodala s bebom.

  37. #2437
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Lotus, dobar info za kupus, hvala. Spomenula sam mužu masažu međice pa me malo čudno pogledao. Čitala sam o tome, mislim da ću taj dio morati sama odraditi kad dođe vrijeme. Ne mogu vjerovati da je već prošlo više od 6 tjedana od tvog poroda!!! Drago mi je da si se dobro oporavila i da si se već uhodala s bebom.

  38. #2438
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Lotus baš lijepo da si se javila i da sve ide svojim tokom. Ja sam isto dosta aktivna koliko mogu i tak planiram do kraja. Čaj planiram piti, nikak da počnem. Idem u četvrtak na pregled u bolnicu.
    Kak ste uspjeli da malac sigurno spava s vama u krevetu? Mene je strah zbog pokrivača i jastuka da se ne uguši. Dobili smo onaj krevetić koji ide uz bračni krevet i skine se stranica- opet da mi bude blizu.
    Nouvelle, planiram prirodni, nadam se da bude tak.
    Mi nismo išli na 4D jer nije postojala mogućnost da muž ide s menom pa sam to preskočila. Radije smo za te novce otišli na dobar tečaj pripreme za porod.
    Ma bit će onda prirodni. : ) Kako se osjećaš sad? Jesi li aktivna ili miruješ? Mi ćemo vjerojatno isto preskočiti 4D jer se beba lijepo razvija, a moram mirovati zbog skraćenog cerviksa do narednog pregleda pa mi se ni ne hoda po dodatnim pretragama. Svaki put kad odem na pregled - neka nova dijagnoza, a ja se zapravo osjećam sve bolje.

  39. #2439
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ma kod mene uvijek sve ok. Pa mislim da sam aktivna jer min pola sata na dan šećem, obavljam kupovinu, kuham, pospremam, peglam, jedino se između i dosta odmaram. Ali me sve više boli desna noga da mi je jako teško stati na nju i hodati. Što više sam aktivna, to me više boli. Preksutra idem u bolnicu na pregled pa ću pitati dal si mogu nekako pomoći s nogom. Inače sam dobila oko 12 kg, nije strašno, al očito preveliki teret za moju nogu.
    Super da se beba dobro razvija, tako je i nama bilo uvijek sve ok s bebom pa nisam nikad išla na prenatalne testove jer tak ionak ne bi ništ promjenilo.
    Nadam se da se bu moj cervix malo omekšal da ne bum dugo čekala za porod...

  40. #2440
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kod mene uvijek sve ok. Pa mislim da sam aktivna jer min pola sata na dan šećem, obavljam kupovinu, kuham, pospremam, peglam, jedino se između i dosta odmaram. Ali me sve više boli desna noga da mi je jako teško stati na nju i hodati. Što više sam aktivna, to me više boli. Preksutra idem u bolnicu na pregled pa ću pitati dal si mogu nekako pomoći s nogom. Inače sam dobila oko 12 kg, nije strašno, al očito preveliki teret za moju nogu.
    Super da se beba dobro razvija, tako je i nama bilo uvijek sve ok s bebom pa nisam nikad išla na prenatalne testove jer tak ionak ne bi ništ promjenilo.
    Nadam se da se bu moj cervix malo omekšal da ne bum dugo čekala za porod...
    Super ajde prilično si aktivna realno! Imaš išijas pa te boli noga ili je nešto drugo? 12 kg mi se čini sasvim ok, ja sam dosad već dobila 8, a pazim. Sad svaki put kad odem na forum mislim kako ćeš nam javiti da si rodila. Neka tvoj cervix omekša, a moj neka ostane čvrst još jedno dulje vrijeme. : )

  41. #2441
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ej, nisam još rodila. Ma ne vjerujem da bude prije termina, prije bum prenesla.
    Noga me više ne boli toliko, mislim da me boljelo zbog neke stare ozljede koljena, samo nisam očekivala da će popustiti prije poroda.
    Za dva dana druga kontrola u bolnici. Na prvoj sve ok, beba živahna na ctg-u, jednoj ženi se beba nije htjela probuditi na ctg-u pa ju je sestra poslala pojesti i popiti nešto. Pregledala me neka mlada doktorica, uzela bris na bhs b, sve ok, samo sam dugo čekala jer ima trudnica...
    Ja sam isto bebu dosta rano osjetila i isto tak opet čekala dok ti udarci malo ne ojačaju. Sad pred kraj znam osjetiti kao da se beba rasteže i da bi najradije probila trbuh, negdje u 29.tt sam osjetila tijelo bebe čvrsto priljubljeno uz trbuh i kad se nogica ispupčila prema van, a glavica stišće mjehur. Sad je to toliki pritisak da zna biti bolno i hitno moram na wc kad ono par kapi. Po noći valjda 5 puta moram pišati, a znam se probuditi bez veze usred noći. Valjda su to pripreme za noćna hranjenja.

  42. #2442
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ej, nisam još rodila. Ma ne vjerujem da bude prije termina, prije bum prenesla.
    Noga me više ne boli toliko, mislim da me boljelo zbog neke stare ozljede koljena, samo nisam očekivala da će popustiti prije poroda.
    Za dva dana druga kontrola u bolnici. Na prvoj sve ok, beba živahna na ctg-u, jednoj ženi se beba nije htjela probuditi na ctg-u pa ju je sestra poslala pojesti i popiti nešto. Pregledala me neka mlada doktorica, uzela bris na bhs b, sve ok, samo sam dugo čekala jer ima trudnica...
    Ja sam isto bebu dosta rano osjetila i isto tak opet čekala dok ti udarci malo ne ojačaju. Sad pred kraj znam osjetiti kao da se beba rasteže i da bi najradije probila trbuh, negdje u 29.tt sam osjetila tijelo bebe čvrsto priljubljeno uz trbuh i kad se nogica ispupčila prema van, a glavica stišće mjehur. Sad je to toliki pritisak da zna biti bolno i hitno moram na wc kad ono par kapi. Po noći valjda 5 puta moram pišati, a znam se probuditi bez veze usred noći. Valjda su to pripreme za noćna hranjenja.
    Ti obavljaš sve preglede u Varaždinu i tamo ćeš pretpostavljam i roditi? Malo sam čitala o zg rodilištima, ali sve mi to izgleda kao isti klinac. Pa da, to se i meni čini da su ti noćni odlasci na WC priprema za ono što slijedi. Ajde špelkice još malo. Vjerujem da jedva čekaš da primiš bebicu. Čovječe, sama sa sobom ću se dopisivati na ovoj temi sad kad i ti rodiš.

  43. #2443
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Špelkica, jel stigla bebica?

  44. #2444
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Drage moje, danima sam se pokušala ulogirati i nikako. Jedva sam sad uspjela.
    Bebica je stigla točno na dan termina 22.2 i to u 20:02 h. U noći su me ulovili lagani trudovi, a kako sam imala taj dan redovnu kontrolu nisam žurila. No kad sam se ujutro probudila sva sam bila u krvi, više onako roskasto, ali bilo je dosta krvi. Pa me primila panika jer to nisam baš očekivala. Brzo sam probudila muža da me vozi. Kad sam došla u bolnicu sestre su rekle da je to normalno, da me čeka porod i da se spremim. Došla sam već sa stvarima. Prvo su me pripremili (brijanje, klistir, tuširanje). Onda predrađaona, tamo sam ležala, dali su mi i drip da se otvorim. Ja sam se do 3 potpuno otvorila, pa su me prebacili u rađaonu. Došao je muž. Dobio je potvrdu o preboljenju korone jer je bio poz samo tj prije. Muž mi je bio velika podrška, davao mi je vode i podsjećao da dišem kad je došao trud. To s disanjem mi je puno pomoglo, jer lakše sam tak podnesla trud nego da se derem. Beba se nikak nije htjela spustiti pa su mi pojačavali trudove. Bilo je daleko od prirodnog poroda kakvog sam si zamišljala jer nisam mogla s kreveta zbog dripa. Na početku sam se užasno uplašila tog krvarenja da mi je sve dalje bilo samo da rodim, kak god. Trajalo je i o boli neću, ali uspjela sam ga istisnuti iz trećeg pokušaja (u međuvremenu su mi davali drip). Samo da velim da mi nije pukao vodenjak već ga je dr probušila u predrađaoni.
    Na porodu sam popucala i šivana sam, to mi nije lijepo iskustvo, ali sve se izdrži za malca.
    Kad se malac rodio tata je prerezao pupčanu. Slabo je zaplakao i imao je oteklinu na glavi, ali dobio je ocjenu 10/10. Kratko su mi ga dali na mene i onda sam morala izbaciti posteljicu (to ne boli) i šivali su me. Još smo bili s njim 2 h nakon poroda da vide kako krvarim i onda su nas odveli u sobu. Već iste noći je malo cicao i spavao s menom. Tak smo i nastavili. S cicanjem nemamo problema iako se nekad malo i umori cicajući. Davali su mu malo i dohrane u bolnici pa mu i mi svaki dan malo damo kao nadopunu. Inače se i izdajam, u rodilištu su inzistirali na izdajanju, da se cice ne upalebi zato jer je mlijeko koje kasnije posiše bolje pa ovo prvo mogu maknuti ili dati mu na flašicu. Prijateljica mi je posudila električnu izdajalicu i go toplo preporučan zbog uštede vremena koja je stvarno nužna kad se moraš brinuti za srbe i bebu. Muž je uzeo godišnji 3 tj da se brine o nama. Malo smo duže bili u rodilistu jer nam je crp bio malo povišen, ali je srećom pao. Malo je bio žut pa smo se malo sunčali (prirodno). I moramo kardiologu jer se lijeva i desna strana srca nisu do kraja zatvorile.
    Malac je pri porodu imao 52 cm i 3750 g.
    Svi puno pomažu, naročito brat, zaljubljen je u njega i stalno ga dolazi čuvati jer uglavnom spava na nama. Seku malo lovi nedostatak pažnje jer mama se treba brinuti za bebu, nema toliko vremena za nju pa je dosta kod bake ako nema tate.
    Evo uspjela sam vam sve izreferirati!

  45. #2445
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Cestitam spelkice!

  46. #2446
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Ma bravo Špelkica, čestitam!!!

  47. #2447
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Mislim da sam ja na redu, 35 tt..

  48. #2448

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Čestitke spelkica
    Žao mi je da nije bilo kako si očekivala i zamišljala. Bezveze mi je reći sada da je bitno da je sa bebom sve OK, jer je i prirodan porod bitan.
    Drip i cijeli postupak kojeg opisuješ je na žalost standard u rodilištima, pa ako želite to izbjeći je najbolje da imate barem svoju doulu u rodilištu ili da rodite doma sa babicom i doulom, ako vam je to opcija.

  49. #2449
    Nouvelle avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, danima sam se pokušala ulogirati i nikako. Jedva sam sad uspjela.
    Bebica je stigla točno na dan termina 22.2 i to u 20:02 h. U noći su me ulovili lagani trudovi, a kako sam imala taj dan redovnu kontrolu nisam žurila. No kad sam se ujutro probudila sva sam bila u krvi, više onako roskasto, ali bilo je dosta krvi. Pa me primila panika jer to nisam baš očekivala. Brzo sam probudila muža da me vozi. Kad sam došla u bolnicu sestre su rekle da je to normalno, da me čeka porod i da se spremim. Došla sam već sa stvarima. Prvo su me pripremili (brijanje, klistir, tuširanje). Onda predrađaona, tamo sam ležala, dali su mi i drip da se otvorim. Ja sam se do 3 potpuno otvorila, pa su me prebacili u rađaonu. Došao je muž. Dobio je potvrdu o preboljenju korone jer je bio poz samo tj prije. Muž mi je bio velika podrška, davao mi je vode i podsjećao da dišem kad je došao trud. To s disanjem mi je puno pomoglo, jer lakše sam tak podnesla trud nego da se derem. Beba se nikak nije htjela spustiti pa su mi pojačavali trudove. Bilo je daleko od prirodnog poroda kakvog sam si zamišljala jer nisam mogla s kreveta zbog dripa. Na početku sam se užasno uplašila tog krvarenja da mi je sve dalje bilo samo da rodim, kak god. Trajalo je i o boli neću, ali uspjela sam ga istisnuti iz trećeg pokušaja (u međuvremenu su mi davali drip). Samo da velim da mi nije pukao vodenjak već ga je dr probušila u predrađaoni.
    Na porodu sam popucala i šivana sam, to mi nije lijepo iskustvo, ali sve se izdrži za malca.
    Kad se malac rodio tata je prerezao pupčanu. Slabo je zaplakao i imao je oteklinu na glavi, ali dobio je ocjenu 10/10. Kratko su mi ga dali na mene i onda sam morala izbaciti posteljicu (to ne boli) i šivali su me. Još smo bili s njim 2 h nakon poroda da vide kako krvarim i onda su nas odveli u sobu. Već iste noći je malo cicao i spavao s menom. Tak smo i nastavili. S cicanjem nemamo problema iako se nekad malo i umori cicajući. Davali su mu malo i dohrane u bolnici pa mu i mi svaki dan malo damo kao nadopunu. Inače se i izdajam, u rodilištu su inzistirali na izdajanju, da se cice ne upalebi zato jer je mlijeko koje kasnije posiše bolje pa ovo prvo mogu maknuti ili dati mu na flašicu. Prijateljica mi je posudila električnu izdajalicu i go toplo preporučan zbog uštede vremena koja je stvarno nužna kad se moraš brinuti za srbe i bebu. Muž je uzeo godišnji 3 tj da se brine o nama. Malo smo duže bili u rodilistu jer nam je crp bio malo povišen, ali je srećom pao. Malo je bio žut pa smo se malo sunčali (prirodno). I moramo kardiologu jer se lijeva i desna strana srca nisu do kraja zatvorile.
    Malac je pri porodu imao 52 cm i 3750 g.
    Svi puno pomažu, naročito brat, zaljubljen je u njega i stalno ga dolazi čuvati jer uglavnom spava na nama. Seku malo lovi nedostatak pažnje jer mama se treba brinuti za bebu, nema toliko vremena za nju pa je dosta kod bake ako nema tate.
    Evo uspjela sam vam sve izreferirati!
    Draga Špelkice, čestitam od srca na bebici ! Gledala sam u par navrata jesi li se javila. Malac je točan kao švicarski satić. Žao mi je što sve nije ispalo baš kako si zamislila, ali mislim da rijetko kad i ispadne tako, zvuči mi super da odmah cica i lijepa, velika beba je... I sretan ti 8. mart.

  50. #2450
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Spelkice čestitke!!!! Sad se samo mazite i pazite!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •