Stranica 41 od 51 PrviPrvi ... 313940414243 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #2001

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Evo izvješća
    Danas sam bila na pregledu. 10+2
    Miom 7,7 cm, trudnoća se uredno razvija. Terapija ostala, duphaston 3x2, utrogestan 3x2..... još daljnja tri tjedna i umjereno mirovanje. Malo sam mirnija

  2. #2002

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Cure.... imamo li kakav info za Milasova8? Stigla beba?

  3. #2003

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Purple Lu, jesi li dobro? Nista se ne javljas

  4. #2004

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Srecko super! samo miruj i bit ce sve u redu

  5. #2005

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Imam pitanjce za sve one koje su to prošle.. sljedeći tjedan imam pregled i bit će 10t0d. Sad, doktor mi je rekao da ćemo tad raditi kombinirani probir test, ali nije li to prerano? Ili je to normalno vrijeme za taj test?

  6. #2006
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni se cini da se taj probir radi u 11-om ili 12-om tjednu. Ne sjecam se tocno. Makar sam ga radila pred koji mjesec

  7. #2007

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Da, tak sam i ja nešto čitala... a vidjet ćemo onda. Hvala!

  8. #2008

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Opet ja... izgleda da se prebacujem na ovu temu

    Ugl u 4-5 tjednu sam imala blago blago svijetlo smeđe krvarenje za koje mi je doktor reko da je implantacijsko i dao duphaston 3x2 do 12 tjedna.
    Jučer (9+1) sam na toaletnom papiru primijetila dvije kapljice krvi. Ništa više. Nije bilo bolova niti se ponavljalo jučer ili danas. Kasno navečer i kroz noć me bolio trbuh, ali više u području želudca i mislim si da je bilo povezano s nervozom i strahom jer sam u 10. mjesecu prošla kroz pobačaj i bojim se da se ne ponovi.
    Doktor mi je više puta spomenuo da krvarenje u trudnoći može biti radi ugnježđavanja i da je to sve normalno, ali naravno da se sad bojim. Ali isto tako je spomenuo da imam neki hematom za koji je rekao da ne brinem i ne moram nužno mirovati.

    Plan mi je vidjeti kroz dan kako će biti pa ako se bolovi nastave ili nedobog krvarenje pravac u Petrovu pa makar predvečer.

    Jel netko ima iskustva (pozitivna) s krvarenjem u ovako ranoj trudnoći?

  9. #2009
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Takvo malo krvarenje (par kapi na wc papiru) sam imala u prvoj trudnoci u 7,8 tjednu. Sve je bilo ok Ne znam zbog cega je bilo to krvarenje. Al mislim da je neko mini krvarenje relativno cesto u ranoj trudnoci. Drzi se

  10. #2010
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj EmaG. prvotno napisa Vidi poruku
    Opet ja... izgleda da se prebacujem na ovu temu

    Ugl u 4-5 tjednu sam imala blago blago svijetlo smeđe krvarenje za koje mi je doktor reko da je implantacijsko i dao duphaston 3x2 do 12 tjedna.
    Jučer (9+1) sam na toaletnom papiru primijetila dvije kapljice krvi. Ništa više. Nije bilo bolova niti se ponavljalo jučer ili danas. Kasno navečer i kroz noć me bolio trbuh, ali više u području želudca i mislim si da je bilo povezano s nervozom i strahom jer sam u 10. mjesecu prošla kroz pobačaj i bojim se da se ne ponovi.
    Doktor mi je više puta spomenuo da krvarenje u trudnoći može biti radi ugnježđavanja i da je to sve normalno, ali naravno da se sad bojim. Ali isto tako je spomenuo da imam neki hematom za koji je rekao da ne brinem i ne moram nužno mirovati.

    Plan mi je vidjeti kroz dan kako će biti pa ako se bolovi nastave ili nedobog krvarenje pravac u Petrovu pa makar predvečer.

    Jel netko ima iskustva (pozitivna) s krvarenjem u ovako ranoj trudnoći?
    Ja sam draga imala do 12tt i jednom u 16tt nakon toga vise nije ponavljalo se... U 12tt mi izasao celi hematom ali hvala bogu mrvica bila jaka i prije mjesec dana navrsila 3god.[emoji847][emoji847][emoji847]

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  11. #2011

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Joj hvala vam Jadranka i Ljube... probat ću se onda opustiti, uvz mi je sljedeći tjedan pa ćemo vidjeti, ali ako se bolovi pojave idem na hitnu jer se bojim da ne kažu trebali ste doći odmah mogli smo nešto napraviti.

  12. #2012

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    EmaG moje iskustvo prošle godine u 9 mj je kao i tvoje u 10..... sad sam 11 tj 3 d.
    Imala sam slične bolove prije tri tjedna i vrlo malo svijetlo roza krvi. Odmah otišla kod doktora. Dobila duphaston i utrogestan te umjereno mirovanje. Iako, nemam hematom nego miom. Slušaj svoje tijelo i ako vidiš da nije gut kod doktora.

  13. #2013

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Tak sam i napravila jučer ipak. Išla sam popodne u šetnju sa psom i probadalo me u trbuhu kao kad slezena boli i reko ništa, idem u Petrovu, pa nemrem sve to ignorirati kaj ak se nekaj dogodi.
    Ugl, bila, sve prošlo odlično, bebica je 3cm velika, ima male rukice i nogice, srčeko i miče se. Najluđa stvar koju sam u životu vidjela

    Sve u svemu, rekla je doktorica da su te sukrvice normalna stvar i da se ne brinem ako se opet dogodi.

  14. #2014
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Eme, super!

  15. #2015
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitke Vera! Pitanje: ušla sam u 6mj, a vec nekih dva tjedna bole me mišići butina i donji dio leđa. Doduse, nakon pocetnog mršavljenja sa 68 na 64kg, udebljah se dosad 15/16kg! Ne vidi se uopce, ali osjecam se grozomorno. Je li moguce da me leđa i noge bole od toga? Pijem Centravit i Kendural. Povremeno Donat.
    Naravno da je moguce! Suosjecam, iako sam ja u svim trudnocama imala te boljke kostiju, prepona, ledja... stovise, u drugoj trudnoci sam po kostobolji prepoznala da sam trudna prije nego sto mi je M zakasnila

    Ja sam 4 mjeseca, 34 godine i vucem se ko stara baba. Moramo priznati sebi da nismo vise prvi cvijet mladosti i da tijelo pamti i nosi stare oziljke..

  16. #2016

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav cure, pratim vas dosta dugo, a sad i molim savjet. Naručena sam na pregled tek za 9 dana.
    U 6tj sam i osim što me svakodnevno bolucka kod naprezanja, a često i neovisno o tome zna probosti, danas sam primjetila smeckasti iscjedak, ne previše ali ipak je tu. Mislite li da je to razlog za uzbunu ili da pričekam malo i smirim se?

    Ps.to nije neizdrživa bol, ali je svejedno dosta jaka i nešto sasvim novo. Pripisujem to širenju maternice, ali me fakat ovo drugo sad zabrinjava. Svugdje piše zvati gin, ali moj radi tek od uto

  17. #2017
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Milasova???

    Evo nas s daljnjim komplikacijama. Osim prezrele posteljice, opasno je blizu usca sto do sad nije zabrinjavalo ali sad je valjda pocelo. Da stvar bude bolja, prije par dana pocela sam naglo oticati, a danas je poceo divljati tlak. Tako da mi ne gine hospitalizacija u utorak...vidjet cemo kako ce sve na kraju zavrsiti. U srijedu ulazim u siguran 38.tt, beba ima oko 3100g i nekako osjecam da nam za koji dan stize...

  18. #2018

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Stigao nam prekrasan deckic prije 10 dana, 3800 i 53..
    Porod prosao savrseno trajao svega sat vremena..
    Sretno svim trudnicama u iscekivanju svojih srecica!

  19. #2019
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Stigao nam prekrasan deckic prije 10 dana, 3800 i 53..
    Porod prosao savrseno trajao svega sat vremena..
    Sretno svim trudnicama u iscekivanju svojih srecica!
    Čestitam draga ❤️

  20. #2020

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Prekrasna vijest..... čestitam

  21. #2021
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Čestitam milasova

  22. #2022
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Čestitam!!

  23. #2023
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Cestitam

  24. #2024
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Ako netko zna, je li moze u trudnoći Trputac-sirup dr.Theissa? Kasljem od jucer za krepat, a taj imam kuci. Nista ne pise u uputi.

  25. #2025
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Stigao nam prekrasan deckic prije 10 dana, 3800 i 53..
    Porod prosao savrseno trajao svega sat vremena..
    Sretno svim trudnicama u iscekivanju svojih srecica!
    Cestitke draga!!!

    Mi u bolnici. S obzirom na sve nalaze odluceno je da idemo na CR za 7 dana. Do tad nas prate...a ja i dalje navijam da malac krene sam i da nas sve iznenadi...

  26. #2026

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Cestitke draga!!!

    Mi u bolnici. S obzirom na sve nalaze odluceno je da idemo na CR za 7 dana. Do tad nas prate...a ja i dalje navijam da malac krene sam i da nas sve iznenadi...
    Zasto cekaju tak dugo, s obzirom na situaciju?

  27. #2027
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto cekaju tak dugo, s obzirom na situaciju?
    Situacija nije alarmantna, malcu je ok unutra, ctg uredan, tlak pod kontrolom...cekaju punih 38tt cini mi se, danas smo 37tt.

  28. #2028
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    milasova cestitam!!!

  29. #2029

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Djevojke, molim savjet.
    Obiteljsko druženje, putovanje 300 km auto put, tri dana. Mislim da ne bih trebala. Moji ukućani misle da će biti ok, ali ja osjećam neki strah...... ipak sam još na duphastonima i utrogestanima zbog mioma, danas 12 tj...... sto mislite? Vaša iskustva?

  30. #2030
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Što mislim? Isto što i ti. Ne bih išla.

  31. #2031
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Stigao nam prekrasan deckic prije 10 dana, 3800 i 53..
    Porod prosao savrseno trajao svega sat vremena..
    Sretno svim trudnicama u iscekivanju svojih srecica!
    Čestitam!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  32. #2032
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    milasova, čestitam!
    srećko, ne bih ni ja.

  33. #2033
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A pravo da ti kažem, s tom miomčinom me ni posao ne bi vidio, ma koliko sjedeći bio. Zapravo sam ful iznenađena da te dr nije stavio na mirovanje?

  34. #2034

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Djevojke puno hvala na savjetima. A posao?!? Neću komentirati, nije do doktora......

  35. #2035
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj srećko prvotno napisa Vidi poruku
    Djevojke, molim savjet.
    Obiteljsko druženje, putovanje 300 km auto put, tri dana. Mislim da ne bih trebala. Moji ukućani misle da će biti ok, ali ja osjećam neki strah...... ipak sam još na duphastonima i utrogestanima zbog mioma, danas 12 tj...... sto mislite? Vaša iskustva?
    Sa miomom, duphastonima i utrogestanima ne bih isla nikud. U zdravim trudnocama sam i letjela i autom provozila puste kilometre, od Afrike do kompletne Zapadne Europe. I upravo se spremam na novi put. Dakle - nemoj.

  36. #2036

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Eto mene ležim kod kuće.... nikuda.... sve je to za mene rizik. Očito da su miom i možda godine ovu trudnoću učinile rizičnom. Zbilja ne izmišljam, stalno me nešto steže ili bolucka. Pokušavam biti pozitivna, doktori su pozitivni, ali ni kihnuti ne smijem a da nešto ne zaboli. Danas sam predala završni račun pa me ni posao neće tako lako i često vidjeti.....
    Hvala vam svima na iskrenim odgovorima. Samo znam reci, nitko nije na mom mjestu i ne može znati kako se osjećam.....

  37. #2037
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    pozdrav cure evo da se i ja tu prijevim u velikom velikom strahu.. u petak na uvz (po njima 11+5) naden veliki nuhalni nabor od 6,7mm , prognoze jako lose.. u petak na vecer nuhalni u petrovoj izmjeren 5,7mm a jucer na sv.duhu dr.izmjerio 4,7mm.. sve u svemu nisu optimisticni ,u iduci utorak imam cvs na sv.duhu. dali je bilo pozitivnih ishoda sa ovim nuhalnim naborom?

  38. #2038
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Viki88, ako ti se nitko ne javi sa vlastitim pozitivnim iskustvom, imaj na umu da se ne bi ni išlo na CVS da su sigurni u loš ishod. Držimo fige!

  39. #2039
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Imam ja. Nuhalni nabor je bio točno 6 mm u 11.t.t., imala sam 25 godina, srećom sve je bilo u redu. Sretno, najsretnije!

  40. #2040
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ja. Nuhalni nabor je bio točno 6 mm u 11.t.t., imala sam 25 godina, srećom sve je bilo u redu. Sretno, najsretnije!
    ja imam 30 godina.ajme ovakvi me primjeri jos drze na zivotu nemogu se pomiriti sa cinjenicom da je beba bolesna ,nemogu .
    dali je to lisano kao higrom vrata i dali se nabor povukao do kraja trudnoce?

  41. #2041
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    prvo dijete rodila sa 28 godina ,savrseno uredna trudnoca. sada mi je ovo sok
    Posljednje uređivanje od Viki88 : 30.04.2019. at 12:30

  42. #2042

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, gore sam bila postavila pitanje vezano za iscjedak i bol...
    6+6
    Bila sam u međuvremenu u gin i dobila utrogestan 2x2.
    Već dva dana osjećam popriličnu bol, pogotovo pri hodanju, stajanju, sjedenju. Naravno najbolje mi je dok ležim i unatoč tome što to nije bila uputa liječnika, ja strogo mirujem uz odlaske do wca i kuhinje.
    Ono što mene sad jako jako brine je da li je ta bol normalna? Od početka t mene bolucka u donjem dijelu, smatrala sam to normalnim, do evo jučer kad se pojačalo i kao da mi organizam sam traži strogo mirovanje.
    Jeli imao tko slična iskustva? Bih li možda trebala u bolnicu?

  43. #2043
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Jucer se rodilo moje zlato tesko 3540g i dug 53cm, 15 dana prije termina, elektivnim CR u spinalnoj tako da smo se upoznali odmah. On je odlicno, a i ja se super oporavljam...

  44. #2044
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer se rodilo moje zlato tesko 3540g i dug 53cm, 15 dana prije termina, elektivnim CR u spinalnoj tako da smo se upoznali odmah. On je odlicno, a i ja se super oporavljam...
    cestitke od prekrasno.. mazite se i pazite a tebi brz oporavak

  45. #2045
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Bravo katka! Čestitam!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  46. #2046

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    558

    Početno

    Pozdrav svima. Zadnja m bila je 29.3. Na 4 dan kašnjenja napravila sam test koji je pokazao sumnjivi + , u poslijepodnevnim satima pojavljuje se nešto kao smeđa sukrvica.. kontala sam da je to m. Nisam imala mira jer ta m nije slična onom što inače bude..i ponovim test..i opet + isto tako neki jedva blijedi.. od tog smeđeg iscjedka..polako se mijenja u roza ali sve to slabo..uz popratne grčeve.. da li je netko od vas susreo se sa ovakvom situacijom i kakav je bio ishod ako je?

  47. #2047

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    29

    Početno

    Katka22
    Iskrene čestitke i želje za tvojim brzim oporavkom; pa to je predivna beba ❤️.
    Perpetuum
    Zbog mioma sam imala vrlo sličnih problema koji su intenzivno trajali do 9 tj. Danas sam u 13 tj, još uvijek pod terapijom i pomalo sve bolucka, ali daleko manje nego ranije. Sada se i prošetam par stotina metara.... slušaj doktore i svoje tijelo i neka te ne bude sramota pitati i zvati za savjete. Puno pozzzz

  48. #2048

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala ti srećko

  49. #2049
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Cestitam od srca

  50. #2050
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Garawa prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Zadnja m bila je 29.3. Na 4 dan kašnjenja napravila sam test koji je pokazao sumnjivi + , u poslijepodnevnim satima pojavljuje se nešto kao smeđa sukrvica.. kontala sam da je to m. Nisam imala mira jer ta m nije slična onom što inače bude..i ponovim test..i opet + isto tako neki jedva blijedi.. od tog smeđeg iscjedka..polako se mijenja u roza ali sve to slabo..uz popratne grčeve.. da li je netko od vas susreo se sa ovakvom situacijom i kakav je bio ishod ako je?
    hmm meni je test bio par dana sa blagim plusicem ,vadila bhcg koja je bila pozitivna ali dosta niska i onda nakon 5-7 dana kasnjenja dosla menstruacija.. tzv.biokemijska trudnoca.
    a moze biti i da je mozda kasnija O pa zato jedva vidljivi plusic

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •