Stranica 37 od 51 PrviPrvi ... 27353637383947 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,801 do 1,850 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #1801

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Pozdrav svima...
    Stizem s podforuma potpomognuta, i ovo mi je prva trudnoca (ivf). Sad sam u 24.tjednu! S bebom je sve super, ja sam uzela nakon pozitivnog ishoda mali predah od foruma.

    Bebu osjecam odavno, pokreti su sad jaaaaki, znam da je dobro i lijepo se druzimo

    Moj jedini problem je uzasna bol u zdjelici zadnja dva dana...Na mahove je nemam, ali uglavnom je tu i zna biti toliko jaka da se ne mogu pomaknuti, paralizira. Osjecam je naprijed, ispod, u dubini straznjice (ne znam kako da opisem)...
    Nedavno sam bila na pregledu, sve je skolski, i od boli u trecem mjesecu od rastezanja ligamenta nisam imala nikakvih tegoba...
    Gin kaze na tel da je ovo bol od sirenja zdjelice, i da zna biti tako jaka...
    Sta vi kazete? Jel i vas tako bolilo?

  2. #1802
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    November, dobrodosla! )

    O zdjelici sam ja pocela plakati na ovoj temi od 23.tt.
    Reci cu ti ukratko: guglaj disfunkcija simfize i onda pogledaj isto na youtube - tamo ti ima konkretnih jako korisnih vjezbi, te kako se ustajati i sl. Vjeruj mi, jako su korisni.

    Mene je u fizijatra slalo da bi mi tamo rekli kako oni ne mogu nista dok sam trudna...no comment, toliko od pomoci.
    Uglavnom, to ti je posljedica otpustanja relaksina i dolazi do pomicanja zdjelicnih kostiju koje ti rade te bolove. Necu ti nista strasno sad pricati, ali svakako na YT poslusaj, ako naidjes, i zene koje iznose svoja iskustva.

    Dijagnoza moze biti indikacija za carski tako da pri vaginalnom ne dodje do prevelikog razmicanja (zene zbog toga privremeno zavrse na stake).
    Uglavnom, ja zbog toga mirujem od 23tt i na dane ne da se nisam mogla ustati, vec niti pomaknuti nogu u krevetu. Najgore bi bilo tik pred budjenje.

    Takodjer, kazu da do kraja trudnoce bude samo sve gore. Meni nije, ne znam zasto. Da, radila sam te vjezbe koje preporucuju americki fizijatri na youtube i pomoglo mi je. No i dalje boli, ali srecom pa sam stigla do kraja s trudnocom.

    Inace, kazu i da ukoliko je bilo tako u 1.trudnoci, da ce se sigurno ponoviti i u drugoj. Meni je ovo druga trudnoca, u prvoj toga nije bilo.

    Nadam se da sam ti barem s nekom od informacija bila od pomoci i zelim ti sto manje bolova i neugodnosti do kraja.
    Paracetamol mozes piti, meni je ginekolog savjetovao i ketanole i sl. lijekove, no nisam ih zeljela uzimati zbog bebe.

  3. #1803

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Hvala ti na odg.

    Guglala sam, nasla vjezbe, radit cu ih.

    Koliko sam shvatila, ova bol nece proci do poroda? I vezana sam uz malo kretanja po kuci?
    Krasno!
    Mislim, meni je daleko najvaznije da je beba dobro, sve cu prezivjeti...ali iskreno ovo nisam ocekivala

  4. #1804
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hoce li ti biti tako, bolje ili gore do kraja stvarno ne znam. Eto zene i specijalisti koji su govorili o tome kazu da ide na gore do kraja trudnoce, no evo meni je stalo - nije mi nestalo, ali se nije ni pogorsalo, a ocekivala sam da hoce s obzirim na sve te price.
    Prati sebe koliko sto mozes i moj ti je savjet od srca da se ne "uinvalidnis" s mirovinjam, jer i to nosi za sobom bolove u krizima, kukovima, itd.
    Ako imas mogucnosti i srece da naletis na nekog ok, mozda bi ti znacilo da se javis fizijatru, pa i da dogovaras neke masaze za trudnice koje svima puno znace.
    Recimo, ja da imam prilike bi plivala i toliko ceznem za tim da u vodi opustim sve misice.
    Sretno i javi kako si

  5. #1805
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Pozdrav curke...
    Evo me, 26tt. Nakon neke redovne kontrole krvi i urinokulture, krvna slika odlicna s malo povisenim leukocitima koji sami po sebi nisu zabrinjavajuci i kazu dr cak normalni u trudnoci ( ref do 10, nalaz 14) ali u urinu velika kolicina e.coli. Propisan mi Klavocin 2*1g punih 7 dana. Nemam nikakvih bolova, temperature ni peckanja, tako da me malo iznenadilo. Pocet cu sutra s antibiotikom i uvest cu i d-manozu kao potporu. Imate li jos kakvih provjerenih savjeta za lijecenje bestije? I koliko opasna ona uopce moze biti u trudnoci? Imala sam je u ranoj trudnoci ali u tako maloj kolicini da mi osim cajeva nisu nista propisali. Ocito se namnozila do sad dobro i trebalo ju je lijeciti id pocetka...

  6. #1806
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav curke...
    Evo me, 26tt. Nakon neke redovne kontrole krvi i urinokulture, krvna slika odlicna s malo povisenim leukocitima koji sami po sebi nisu zabrinjavajuci i kazu dr cak normalni u trudnoci ( ref do 10, nalaz 14) ali u urinu velika kolicina e.coli. Propisan mi Klavocin 2*1g punih 7 dana. Nemam nikakvih bolova, temperature ni peckanja, tako da me malo iznenadilo. Pocet cu sutra s antibiotikom i uvest cu i d-manozu kao potporu. Imate li jos kakvih provjerenih savjeta za lijecenje bestije? I koliko opasna ona uopce moze biti u trudnoci? Imala sam je u ranoj trudnoci ali u tako maloj kolicini da mi osim cajeva nisu nista propisali. Ocito se namnozila do sad dobro i trebalo ju je lijeciti id pocetka...
    Ako ni sad nemaš simptoma ne mora značiti da se baš toliko namnožila. Prije će biti da su sada slobodniji s izborom antibiotika nego na samom početku. Izuzev da piješ puno tekućine, nemam ti neki bolji savjet.

    Mi smo još uvijek 2u1. Premašila sam prvu trunoću za cijeli tjedan. Wuhuu!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  7. #1807
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ni sad nemaš simptoma ne mora značiti da se baš toliko namnožila. Prije će biti da su sada slobodniji s izborom antibiotika nego na samom početku. Izuzev da piješ puno tekućine, nemam ti neki bolji savjet.

    Mi smo još uvijek 2u1. Premašila sam prvu trunoću za cijeli tjedan. Wuhuu!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Namnozila se puno kaze dr, preko 100000 necega je ima...samo se nadam da ne moze naskoditi, poslusat cu ja sve sto treba... vjerojatno je antibiotik manje zlo.

    Tjedan dana si prenijela?? Kako se osjecas? Podnosljivo ili ti je bas tesko? Ja nisam imala iskustvo trudnoce u terminu (rodila malog 37+3)i vecina zena mi kaze da sam izbjegla najgore doba, te zadnje tjedne.
    Moj sinek je jako aktivna beba. Kad lezim na ledjima imam prave valove po trbuhu u fazama njegove budnosti, a budan je skoro kolko i ja. Ako je to mjerilo njegovog ponasanja kad stigne, ne pise nam se dobro...n

  8. #1808
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku

    Mi smo još uvijek 2u1. Premašila sam prvu trunoću za cijeli tjedan. Wuhuu!
    Ja jos ne
    Za 2 dana mi je krenuo porodjaj u 1., i bila sam uvjerena da ce ovaj porod poceti jos i prije nego prvi, al evo...

    Btw, kako se osjecas?
    Mene iz dana u dan sve jace steze maternica, kriza takodjer. I full sam umorna, stalno mi se spava...

    Al sam zato u bolnici vec 8 dana - zakazali mi CR, pa otkazali. Sad cekam da krene prirodno

  9. #1809
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Namnozila se puno kaze dr, preko 100000 necega je ima...samo se nadam da ne moze naskoditi, poslusat cu ja sve sto treba... vjerojatno je antibiotik manje zlo.

    Tjedan dana si prenijela?? Kako se osjecas? Podnosljivo ili ti je bas tesko? Ja nisam imala iskustvo trudnoce u terminu (rodila malog 37+3)i vecina zena mi kaze da sam izbjegla najgore doba, te zadnje tjedne.
    Nisam prenijela, ne. Premašila sam prvu trudnoću za tjedan, ta je finila s 35+1. Plan je da ako uspijemo napunimo 39tt i onda cr.
    Uf, baš ti se namnožila, držim fige da ode čim prije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  10. #1810
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Ja jos ne
    Za 2 dana mi je krenuo porodjaj u 1., i bila sam uvjerena da ce ovaj porod poceti jos i prije nego prvi, al evo...

    Btw, kako se osjecas?
    Mene iz dana u dan sve jace steze maternica, kriza takodjer. I full sam umorna, stalno mi se spava...

    Al sam zato u bolnici vec 8 dana - zakazali mi CR, pa otkazali. Sad cekam da krene prirodno
    Tako nekako sam i ja, ko krepana. Mali prehlađen, muž ima gripu, dadiljam obojicu. Kontrakcije svaki dan, pogotovo po noći pa i ono malo što spavam, spavam loše. I sad ću prestat kukat jer samoj sebi idem na živce.
    Zašto su ti zakazali pa otkazali cr?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  11. #1811
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Tako nekako sam i ja, ko krepana. Mali prehlađen, muž ima gripu, dadiljam obojicu. Kontrakcije svaki dan, pogotovo po noći pa i ono malo što spavam, spavam loše. I sad ću prestat kukat jer samoj sebi idem na živce.
    Zašto su ti zakazali pa otkazali cr?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    ) I meni isto dosadilo kukanje, pa kad me pitaju jel me sto boli, pocnem pricat sto me ne boli :think pink:

    Zakazali CR zbog zatka, a onda se gospodjica odlucila okrenuti opet na glavu, pa kako brojim sitno, drze me u bolnici (jos sam s otoka, a nije bas pozeljno radjati vaginalno na zadak u gliseru hitne ili u helihopteru). Plus, ona je full pokretna i kao zvrk se vrti u meni, pa ne znaju sto ocekivati vise. Jos prosli tjedan je imala 3200 kg, ali svejedno - ringispil u mojoj utrobi

    Btw, ja sam kupila i robicu broja 50, a u meni se vrti dugacki zvrk (rekli su mi da ima nesto duze noge)...

    Nadam se da uspijevas hendlat s tim virusima po kuci. I nas je isto uhvatilo pred dva tjedna....Doduse, nama nije bilo gripe, jer smo se svi cijepili, ali zato je muzu bila upala sinusa, dok je malenog i mene izmorio kasalj i nos...
    Posljednje uređivanje od marla-s : 07.02.2019. at 09:47

  12. #1812
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    ) I meni isto dosadilo kukanje, pa kad me pitaju jel me sto boli, pocnem pricat sto me ne boli :think pink:

    Zakazali CR zbog zatka, a onda se gospodjica odlucila okrenuti opet na glavu, pa kako brojim sitno, drze me u bolnici (jos sam s otoka, a nije bas pozeljno radjati vaginalno na zadak u gliseru hitne ili u helihopteru). Plus, ona je full pokretna i kao zvrk se vrti u meni, pa ne znaju sto ocekivati vise. Jos prosli tjedan je imala 3200 kg, ali svejedno - ringispil u mojoj utrobi

    Btw, ja sam kupila i robicu broja 50, a u meni se vrti dugacki zvrk (rekli su mi da ima nesto duze noge)...

    Nadam se da uspijevas hendlat s tim virusima po kuci. I nas je isto uhvatilo pred dva tjedna....Doduse, nama nije bilo gripe, jer smo se svi cijepili, ali zato je muzu bila upala sinusa, dok je malenog i mene izmorio kasalj i nos...
    Ma bolje da si u bolnici nego da u trudovima grabiš prema kopnu, makar bila ona nasađena i na glavu.
    Mislim da mužu i nije gripa nego u ovo zimsko doba čim odeš kod dr. s temp iznad 38 i upaljenim grlom zakelje dg. gripe i aj bok. On naravno umire već na 36.9. Leži, kuka i pokazuje mi što je ispuhao iz nosa. Gori je od malog, njega pak naganjam po kući da vidim šta će ispuhati. I mantram si, proći će.
    Ja sam dobila i neku manju robicu od 50, valjda 46 il 44? To sam odmah proslijedila nećakinji za lutku. Za izlaz iz bolnice sam joj spakirala sve većinom 56. Lako joj zavrnem rukaviće ako bude predugo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  13. #1813
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Ja radim još ovaj tjedan i odoh na GO do daljnjeg, do otvaranja porodiljnog 1.4. Ne mogu više, i ovaj lagani sjedilački posao me ubija, pritisak mi je strašan od sjedenja, ovo mokrenje non stop pogotovo s ovom e.coli me dodatno opterećuje... Počela sinoć sa antibiotikom i d-manozom. Iskreno se i ja nadam da će beštija posustati. Nastojat ću malo i mijenjati prehranu, to je dodatni poticaj za održavane kilaže. Kažu da te beštije ne vole kiselo, pa ćemo im zakiseliti. I da treba piti puno radi boljeg ispiranja tijela, pa nema mi druge...
    Spominjete veličinu za novorođenčad... i ja sam kupila nekoliko bodija i pidžamica br. 56. Tu stvarno ovisi koliko je beba duga. Moj prvi se rodio mršav 2960 g i 49 cm i veličina 56 mu je bila velika sigurno dva-tri tjedna, ali ju je s mjesec i pol već prerastao, narastao je 7 cm prvi mjesec i dobio kilu i pol. Za ovog imam osjećaj da će se rodit s 4 nastavi li rasti ovako...

  14. #1814

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Cure mene grlo boli pa ako mi neko moze preporuciti koji cajevi se smiju piti u trudnoci? Uz to bih dodala limun u caj i da se nadam da bi to moglo pomoci.

  15. #1815
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure mene grlo boli pa ako mi neko moze preporuciti koji cajevi se smiju piti u trudnoci? Uz to bih dodala limun u caj i da se nadam da bi to moglo pomoci.
    U ovoj trudnoći sam valjda 80% vremena prehlađena. Pijem najčešće čaj od sljeza (ne znam jel on na nekoj anti listi al uglavnom niš nam nije) ili samo med i limun u mlakoj vodi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  16. #1816
    maeve avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure mene grlo boli pa ako mi neko moze preporuciti koji cajevi se smiju piti u trudnoci? Uz to bih dodala limun u caj i da se nadam da bi to moglo pomoci.
    Čitala sam da se može piti rooibos čaj, to mi je nekako ostalo. Vjerojatno mogu i oni zašećereni prašci iz Francka, tipa hibiskus. :D Može i čaj od koprive, ali ne u prva tri mjeseca.

  17. #1817

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure mene grlo boli pa ako mi neko moze preporuciti koji cajevi se smiju piti u trudnoci? Uz to bih dodala limun u caj i da se nadam da bi to moglo pomoci.
    Smijes i Isla pastile, reci da si trudnica. Imaju i jos neke koje se smiju u trudnoci.
    Isto tako djeciji propolis bez alkohola ako nisi alergicna na propolis!

  18. #1818

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala puno cure, uzela sam rooibos caj, limun i med, nadam se bude pomoglo

  19. #1819
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Ja mislim da nikad necu rodit. Jos sam u bolnici i cini mi se da sam zrelija za odjel psihijatrije, nego za radjaonu.
    Jos me peru hormoni kao nikad dosad u trudnoci...placem, ronim suze na sve zivo. Cak je i donedavni strah i strepnju zamijenilo neko cudno malodusno stanje, apaticnost, nesposobnost.
    Trebala bi pitati par stvari lijecnicu koja me vodi, koja me hospitalizirala, pa pisem pitanja na papir jer mi je mozak potpuno van funkcije. I vise niti ne mislim da mogu ista pitati...niti sto ce, niti kako ce sa mnom. Niti vise znam sto zelim, a i kad zelim nesto to nije ni bitno, jer se ne osjecam sposobnom ni traziti.
    Vrlo sam onemocala psihicki, ja kao da nisam ja, kao da ovo nije ni moje tijelo, ni moja glava.
    Posljednje uređivanje od marla-s : 11.02.2019. at 21:17

  20. #1820
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Marla-s, taman da ću škicnuti i pitati ako si možda rodila i vidim tvoj post.
    Žao mi je što se tako osjećaš, ako ti je ikakva utjeha mislim da je to sasvim normalno, ako ne i očekivano kad te zadrže u bolnici pred sam kraj, a ne govore ti ništa. Prošla sam to s dvije frendice, jedna je čak uzela svoje papire i napustila bolnicu na vlastitu odgovornost jer više nije mogla izdržati. No ona nije bila s otoka i mogla je doći nazad u roku od 15 minuta da se bilo što desilo. Kako ti to nije opcija, stisni zube i izdrži još malo, tebi je termin 19-og ako sam dobro zapamtila? Na viziti ulovi ili svoju dr. ili onog tko vodi vizitu i postavi ta pitanja. I probaj si zapisati odgovore za slučaj da ih ne zapamtiš. Drži se!

  21. #1821
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala ti na potpori i utjesnim rijecima, pokusat cu danas ako je uopce vidim na viziti.
    Na vrloj sam emocionalnoj klackalici da mislim kako necu ni prezivjeti, a ako i pozivim da cu zavrsiti u postporodjajnoj depresiji (imam tu dg, depresiju, vec nekoliko godina, a ostavila sam terapiju usred trudnoce jer nisam zeljela i 3.trimestar biti pod takvim lijekovima).
    Kupim snagu, pokusavam razmisljati sto racionalnije, ali eto...ima nekih trenutaka u danu kad me slomi do kraja. Grozno je i to sto ovdje u bolnici niti ne mogu plakati otvoreno, pa se okrenem, kao spavam, a zapravo gutam suze i natapam jastuk suzama.
    Prodje i to. Ma, prodje sve u zivotu, pa i te krize, ali me jako iscrpljuje.
    Ne smijem se predati, imam toliko osoba oko sebe koje me trebaju i moram si izbiti gluposti iz glave.

  22. #1822
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Marla zao mi je sto se tako osjecas. I takodjer mislim da je to nekako normalno s obzirom na sve sto si prosla i prolazis. Jedina utjeha sada ti je naravno cinjenica da je dolazak bebe jako blizu. Vjerujem da ce sve biti ok i zaista ti zelim da porod prodje sto brze i bezbolnije za vas oboje.

  23. #1823
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja sam od petka na porodiljnom, polako stvari pakujem i perem robicu. Imam još mjesec i par dana.
    Starija je imala upalu grla , pa antibiotik, pa proljev, pa začepljen nos... Nadam se da će u pon u vrtić da se napokon malko odmorim.

  24. #1824
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Marla zao mi je sto se tako osjecas. I takodjer mislim da je to nekako normalno s obzirom na sve sto si prosla i prolazis. Jedina utjeha sada ti je naravno cinjenica da je dolazak bebe jako blizu. Vjerujem da ce sve biti ok i zaista ti zelim da porod prodje sto brze i bezbolnije za vas oboje.
    Hvala ti katka [emoji173]
    Danas mi je obavljen pregled i malena je teska 3500, a super je sto je okrenuta kako treba. To mi mnogo znaci i mirnija sam.
    Ne pustaju me van bolnice dok ne rodim, a i to je ok jer mi se moze dogoditi da vec sutra krene porod (a onda opet trka s otoka u Split). 6 je dana do termina i boze mili...pa jedva vise cekam drzati to dijete na rukama...

  25. #1825
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Bravo marla, baš mi je drago da ti je bolje. Nadam se da si uspjela postaviti svoja pitanja i dobiti odgovore.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  26. #1826

    Početno

    Bok cure, ovo mi je druga trudnoća, prva završila spontanim u 7tt. Nešto me brine od jučer pa vas molim da podijelite iskustvo ako je neka bila u sličnoj situaciji. Jučer sam završila na hitnoj zbog vodenastog iscjetka i sve je ok zasada. Pitala sam doktoricu da mi izmjeri bebu i izmjerila je 10cm. Prije 8 dana sam bila na redovnoj kontroli i beba je imala 9.75cm. Dakle, narasla je prema tome svega 3.5mm u 8 dana. Trudna sam danas 16+2.
    Jako sam uznemirena jer je dosada rast išao i više nego dobro, stalno je bila čak i veća od očekivanog i sad ova pljuska. A u ovim tjednima bi trebala rasti i do 2cm tjedno, a ne par milimetara. Jako se bojim.

  27. #1827

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Marla kako si? Jeli sad malo bolje?

  28. #1828
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Happy(kršitelj koda)o prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure, ovo mi je druga trudnoća, prva završila spontanim u 7tt. Nešto me brine od jučer pa vas molim da podijelite iskustvo ako je neka bila u sličnoj situaciji. Jučer sam završila na hitnoj zbog vodenastog iscjetka i sve je ok zasada. Pitala sam doktoricu da mi izmjeri bebu i izmjerila je 10cm. Prije 8 dana sam bila na redovnoj kontroli i beba je imala 9.75cm. Dakle, narasla je prema tome svega 3.5mm u 8 dana. Trudna sam danas 16+2.
    Jako sam uznemirena jer je dosada rast išao i više nego dobro, stalno je bila čak i veća od očekivanog i sad ova pljuska. A u ovim tjednima bi trebala rasti i do 2cm tjedno, a ne par milimetara. Jako se bojim.
    Ja se ne bih puno zabrinjavala. Ako nije mjerio isti liječnik, na istom aparatu, upitno je koliko je to mjerenje precizno. Pogotovo ako si išla na hitnu a oni premjerili na brzinu samo da potvrde da je sve ok.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  29. #1829
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Jos uvijek cekam...
    Danas sam otpratila 3.cimericu i osjecam se vec pomalo kao bolnicki invetar...vrlo stari i istroseni invetar

    Slabo spavam od bolova u ledjima. Ona je velika, a ja nisam nikad bila toliko rastegnuta i sve se vise mislim otkud cu skupiti fizicku snagu kad porod krene.
    Hodam svakodnevno bolnickim stubistem, dole-gore 5 katova, s nadom da cu konacno osjetiti trudove ili makar ugledat cervikalni cep...ali jos nista.

    (kršitelj koda)o, dobro su ti curke rekle za to mjerenje. Aparati ti sami po sebi imaju odstupanje pri mjerenju, a posebno ako je mjerenje radjeno s razlicitim aparatima. Nemoj se oko toga brinuti, uostalim priupitaj sljedeci put ginekologa o tome i vidjet ces da je sve u redu i da ta mjerenja nikad nisu bas tocna, vec variraju u toj nekoj svojoj skali. Meni uvijek kazu "to vam je +/- cca 200g"

    Meni je danas onaj (moram tako reci) prokleti ctg cudnovato (jedva cujno, ali s urednim zapisom) ocitavao otkucaje srca. Potom se ona toliko pomicala i izbijala sondu da je ekran stalno blokirao prikaz i u konacnici umjesto otkucaja srca prikazivao upitnik. Ne volim te aparate, bas mi stvore stres, a u konacnici sam doznala da je sve to u redu. Nekidan su otkucaji bili preko 190...i to im je takodjer bili ok (jutarnjoj viziti), a ja sam se toliko zabrinula.

  30. #1830
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Marla, sve te razumijem :hug:
    U prvoj trudnoći sam bila u bolnici 5 dana pred porod, najgorih 5 u životu.
    Snage ćeš imati, tijelo će ti se samo za to pobrinuti.

    CTG je i meni bio mrzak, ustvari većina tih pregleda u trudnoći. Još kad si u bolnici, od zdrave trudnoće naprave patološku. Nekako sve sam više osjećaja da se prema porodu, kao nečemu najprirodnijem, doktori počinju ponašati kao prema ne znam kakvoj medicinskoj intervenciji.
    Vidi se da još imam traumu od boravka u svom rodilištu.

  31. #1831
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Happy(kršitelj koda)o prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure, ovo mi je druga trudnoća, prva završila spontanim u 7tt. Nešto me brine od jučer pa vas molim da podijelite iskustvo ako je neka bila u sličnoj situaciji. Jučer sam završila na hitnoj zbog vodenastog iscjetka i sve je ok zasada. Pitala sam doktoricu da mi izmjeri bebu i izmjerila je 10cm. Prije 8 dana sam bila na redovnoj kontroli i beba je imala 9.75cm. Dakle, narasla je prema tome svega 3.5mm u 8 dana. Trudna sam danas 16+2.
    Jako sam uznemirena jer je dosada rast išao i više nego dobro, stalno je bila čak i veća od očekivanog i sad ova pljuska. A u ovim tjednima bi trebala rasti i do 2cm tjedno, a ne par milimetara. Jako se bojim.
    Nastojim shvatiti strah zena koje su izgubile bebice u nekim ranim fazama trudnoce...i jasno mi je da ih svaka i najmanja sitnica moze uznemiriti jako. Ali probaj shvatiti da i taj uznemirenost strasno utjece na tebe i bebicu i nastoj si ne izazivati sama dodatni stres.
    Davno sam rekla da je trudnocu blazenim stanjem vjerojatno nazvao muskarac koji je nije iskusio. Po meni, svasta je samo ne to. Od svih prirodnih strahova koje prolazimo ludost je nabijati si dodatne. Nemoj se zamarati milimetrima, cure su ti sve objasnile. Za neki zastoj u rastu potrebno je puno vise od dva mjerenja sa tako malim vremenskim razmakom na razlicitim uredjajima razlicitom rukom.

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Jos uvijek cekam...
    Danas sam otpratila 3.cimericu i osjecam se vec pomalo kao bolnicki invetar...vrlo stari i istroseni invetar

    Slabo spavam od bolova u ledjima. Ona je velika, a ja nisam nikad bila toliko rastegnuta i sve se vise mislim otkud cu skupiti fizicku snagu kad porod krene.
    Hodam svakodnevno bolnickim stubistem, dole-gore 5 katova, s nadom da cu konacno osjetiti trudove ili makar ugledat cervikalni cep...ali jos nista.

    (kršitelj koda)o, dobro su ti curke rekle za to mjerenje. Aparati ti sami po sebi imaju odstupanje pri mjerenju, a posebno ako je mjerenje radjeno s razlicitim aparatima. Nemoj se oko toga brinuti, uostalim priupitaj sljedeci put ginekologa o tome i vidjet ces da je sve u redu i da ta mjerenja nikad nisu bas tocna, vec variraju u toj nekoj svojoj skali. Meni uvijek kazu "to vam je +/- cca 200g"

    Meni je danas onaj (moram tako reci) prokleti ctg cudnovato (jedva cujno, ali s urednim zapisom) ocitavao otkucaje srca. Potom se ona toliko pomicala i izbijala sondu da je ekran stalno blokirao prikaz i u konacnici umjesto otkucaja srca prikazivao upitnik. Ne volim te aparate, bas mi stvore stres, a u konacnici sam doznala da je sve to u redu. Nekidan su otkucaji bili preko 190...i to im je takodjer bili ok (jutarnjoj viziti), a ja sam se toliko zabrinula.
    Joj draga, mogu zamisliti kako ti je. Bilo mi je slicno u prvoj trudnoci kad sam porod docekala u bolnici. Na kraju sam se jedno jutro probudila otvorena 6 prstiju i ubrzo sam rodila. Znas i sama da je mrvici bolje kod tebe svaki dan koji izdzite. Ali isto tako znam da je napokon samo zelis upoznati i zagrliti.... nadam se da ce to biti sto prije...

  32. #1832
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Još kad si u bolnici, od zdrave trudnoće naprave patološku.
    Ma upravo to. Razumijem da su aparati i monitoring u nekim situacijama iznimno potrebni i dobrodosli, te spasavaju zivote, no cak i samo ostajanje u bolnici je vec samo po sebi dovoljno da se covjek osjeca bolestan.


    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Davno sam rekla da je trudnocu blazenim stanjem vjerojatno nazvao muskarac koji je nije iskusio..
    Kako si me nasmijala s ovim )))
    Ma slazem se 100%

    Dobila sam jutros i 4.cimericu ) Stvarno sam invetar... No zabrinjavajuce mi je to sto je ovo treca od njih 4 koja je ovdje s vezom, jer zbog prijasnjih iskustava, po njihovim rijecima, vise ne ulaze u splitsko rodiliste bez veze i placanja doktora.
    Pa ne mogu vjerovati. Bas me uznemire ovakve stvari. Ispadam neki naivac koji nije nikog odlucio potplatiti, niti je nasao vezu. Takodjer, ispada da je pitanje hocu li izvuci zivu glavu odavde kad sam tako "nespremna" usla u ovo rodiliste.
    Kako me ljute ove stvari. Ali sam eto barem uplatila bolnici 400 kn za prisustvo supruga na porodu. Sram ih moze biti i za tu praksu naplacivanja. Ali eto, za to dobijes racun i sve je legalno. Ne znam kako drugi na ovo gledaju, no mene kao gradjanku koja uredno radi i sve placa na vrijeme, ovakve stvari vrijedjaju

  33. #1833
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da se i ja prijavim na ovu temu. Mala srecja bi trebala stici krajem osmog mjeseca

    Marla, moje iskustvo splitskog rodilista je sasvim u redu i bez ikakve veze. Sve ce bit ok!

    Happy(kršitelj koda)o, taj izracun velicine puno ovisi od mjeritelja, aparata. A i od toga kako beba stoji. Zato se i ne mjeri od tjedna do tjedna. Strahove razumijem. Ja sam u drugoj trudnoci imala missed ab. Nakon toga se opustim tek kad vidim da srce kuca.

  34. #1834
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Marla kao da ćeš se poroditi u mom rodilištu
    Grozno!
    Nemoj sad misliti o tome. Razmišljaj pozitivno. Najbolje od svega je što što će tm biti s tobom na porodu, on će ti biti velika podrška i sigurnost.

  35. #1835
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Ko padobran ulijecem ali ne mogu ne reagirati na ovo da splitsko rodiliste naplacuje prisustvo a dubrovacko ne. Ko da ne zivimo u istoj drzavi (iako nas dijele dvije granice). S prvi smo trebali proci tecaj koji se placa 350kn i s tom potvrdom je mm mogao na porod a sad su ukinuli tu praksu naplate. Po meni bi u svakom rodilistu trebalo biti besplatno da otac moze prisustvovati porodu (naravno, ukoliko se imaju uvjeti za to)
    Posljednje uređivanje od Ribica 1 : 17.02.2019. at 14:53

  36. #1836
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Ma upravo to. Razumijem da su aparati i monitoring u nekim situacijama iznimno potrebni i dobrodosli, te spasavaju zivote, no cak i samo ostajanje u bolnici je vec samo po sebi dovoljno da se covjek osjeca bolestan.




    Kako si me nasmijala s ovim )))
    Ma slazem se 100%

    Dobila sam jutros i 4.cimericu ) Stvarno sam invetar... No zabrinjavajuce mi je to sto je ovo treca od njih 4 koja je ovdje s vezom, jer zbog prijasnjih iskustava, po njihovim rijecima, vise ne ulaze u splitsko rodiliste bez veze i placanja doktora.
    Pa ne mogu vjerovati. Bas me uznemire ovakve stvari. Ispadam neki naivac koji nije nikog odlucio potplatiti, niti je nasao vezu. Takodjer, ispada da je pitanje hocu li izvuci zivu glavu odavde kad sam tako "nespremna" usla u ovo rodiliste.
    Kako me ljute ove stvari. Ali sam eto barem uplatila bolnici 400 kn za prisustvo supruga na porodu. Sram ih moze biti i za tu praksu naplacivanja. Ali eto, za to dobijes racun i sve je legalno. Ne znam kako drugi na ovo gledaju, no mene kao gradjanku koja uredno radi i sve placa na vrijeme, ovakve stvari vrijedjaju
    Ovo sa vezom...slusam od nekih prijateljica iste price za moje rodiliste. Ustvari, vise za dogovor sa dr koji ti prisustvuje na porodu. I tu je rijec cak o izdasnim iznosima. Meni je to strasno i prestrasno. Ne znam sto bi ti rekla i ne znam sto to tocno zene koje imaju vezu vise dobiju od npr. tebe.
    Draga, sve ce biti u redu. Cekamo s tobom

  37. #1837
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    U mom rodilištu dobiješ tretman kakav trebaš, nema nepotrebnih intervencija, porod se obavi brzo i lako.
    Npr kad sam primljena u bolnicu sad na drugom porodu, istovremeno je primljena još jedna. Njoj je kao CTG očitovao kontrakcije a nije se otvarala. Iste sekunde je završila na Cr i plus je imala odvojenu sobu. Uz nju je cijelo vrijeme bila jedna dr.
    Isti scenarij se dešavao sutradan samnom. Mene su držali 12 sati sa kontrakcijama, bez da sam se cm otvorila, pa su me radili tek kad su vidjeli da je plodova voda žuta.

    Još jedino nisam skontala kolika je tarifa ali da ima, sigurno je ima.

  38. #1838
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Da, takve su uglavnom razlike u pricama onih koji plate od onih koji ne plate - s novcem manje patnje za rodilju i dijete . Mislim iskljucivo na splitsko r., jer su to sve iskustva koje sam cula ovdje od samih zena koje su to prolazile.
    Zapravo, sve je dobro kad se odvija kako treba, ali se u muci vidi kako stvari stoje i da postoji cjenik koji nigdje nije izvjesen, ali se za njega zna. Degutantne su mi takve stvari i tesko se mirim s takvim gadostima.
    Moj porod je bio u istoj, splitskoj bolnici i iste su mi price pricale zene (a to mi je poseban fenomen - trudnici pricati horore, kao da ulazi u Tarantinov Hostel, a ne u rodiliste, ali to je za neku drugu pricu). Uglavnom, meni je porod proticao uredno, skolski i uz to jako brzo. Uistinu, da bi rijeci lose rekla o ikome. Ali eto, cini se da nisu sve zene imale takve iskustvo. Najteze mi je cuti dio u kojem se radi o posljedicama za dijete - bakterije, sepse, neurorizicnost

  39. #1839
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Toliko toga loše slušam o Splitskom rodilištu i to već godinama. Rekla sam mužu da hoću u Du ako nešto krene krivo, jer u St ne idem. Radije ću je doma rodit.
    No nadam se da ću u svom gradu, u svom malom rodilištu rodit. Imamo jednog jedinog ginekologa i jednog u penziji koji odrađuje dežurstva za honorar, njega zovu kad ovaj službeni nije u smjeni. Ja se iskreno nadam da će i ovaj porod proć ko i prošli i da mi dr neće ni trebat.
    Sve smo odradile ja i primalja. Dr je samo pregledao par puta da vidi otvorenost i nadgledao cijeli proces, nije se puno mješao. Da smo načisto, to je zato jer mu se ne da pakćat i prljat ruke ako ne mora, to je ovaj u mirovini kojeg zovu. Kako nije trebalo šivat, ništo puno on nije radio, samo dirigirao. A meni i draže tako. Tu je ako bude trebao, ali ne miješa se puno, pusti primalju s 20-ak godina iskustva da pomogne rodilji.
    Po meni je to idelna situacija. Još da imamo anesteziologa da možemo odraditi CR u rodilištu, samo bi stvarno hitne slučajeve slali u bolnice.

  40. #1840
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Da se i ja prijavim na ovu temu. Mala srecja bi trebala stici krajem osmog mjeseca [emoji813]

    Marla, moje iskustvo splitskog rodilista je sasvim u redu i bez ikakve veze. Sve ce bit ok! [emoji813]
    O Jadranka, dobrodošla! Čestitam!!! To ti je br. 3 ako se dobro sjećam?

    Katka, slažem se s tobom, ni prva ni druga trudnoća mi nisu bile blaženo stanje i svaka čast onoj sretnici kojoj je (navodno da ima i takvih, nisam još trakvu upoznala, ali čujem da ih ima).

    Veze i ne veze... osobno nisam nikad niti jednom djelatniku igdje platila za bilo kakvu uslugu koja spada u njegov/njen opis posla. I to mi je najgora stvar koja postoji u našoj kulturi, da se za masu toga ne samo traže nego i nude iznosi. Od upadanja u vrtić pa do ovdje spomenutih zdravstvenih usluga.

    Marla, imaš još jako malo do termina, izdržat ćeš, možeš (i moraš) ti to. Kraj je na vidiku i držim fige da bude brzo i nimalo traumatično!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  41. #1841
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Da, sutra je termin. Taman su provjerili plodnu v. Mlijecne je boje, cerviks i dalje cvrst...Ako ne krene danas ili najdalje sutra, u srijedu je carski. Sad makar otprilike znam kad cu doma ako prodje sve ok.

  42. #1842

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Marla, moja bliska prijateljica je nedavno rađala tamo i koliko god ti se sve može činiti crno, najbitnije je da vjeruješ prije svega svom tijelu, jer ono najbolje zna i onda imaj i povjerenja u doktore. Sve će biti ok, ne brini. Svi mislimo na tebe i vibramo za super ishod ove tvoje priče <3

  43. #1843
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala ti Renoveno Takodjer se nadam da ce tijelo uciniti svoje i unatoc uznemirujucim pricama, moram se okrenuti samo pozitivnim mislima. Put nam je bio tezak, al evo...jos koji dan i konacno cu je upoznati, vidjeti kako izgleda. To tako sve nestvarno izgleda da zasuzim svaki put od srece kad na to pomislim )

  44. #1844

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Cure kak ste? Marla jel ima novosti?

    Eryngium ti si u 38 tt kao i ja ako se ne varam?

  45. #1845
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Jesam. Dočekala sam i to. No mudro šutim i nadam se da ću još izdurat 2u1. Puj, puj, puj. Da se ne ureknem.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  46. #1846
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Evo i mene...povirim u iscekivanju marlinih vijesti pogotovo...
    Jutros odradila OGTT i u iscekivanju nalaza kroz popodne. Brijem da ce biti ok, do sad to nikad nisam radila a svi nalazi secera iz krvi uvijek bili uredni. Popodne imamo pregled i bas mu se veselim, danas smo 28tt. Malisa je tolko aktivan na dane da imam osjecaj da ce iskocit iz mene, bas mi se jako vidi pomicanje trbuha, jedva cekam vidit kako napreduje u rastu... mama je stabilno napredovala jos plus 2kg...sad smo na +9...

  47. #1847
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Marla, javi se

    Eryngium, hvala, je, tretje je danas 14 tjedana.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 20.02.2019. at 16:45

  48. #1848
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Prijavljujem se i ja...treća trudnoća, prve dvije bez problema, u ovoj čini mi se da ih ima more... Uglavnom najveći je što sam pod užasnim stresom, patim od anksiozno-depresivnog poremećaja koji se razvio još iza prvog poroda, ali je ostao neprepoznat i neliječen sve do iza drugog poroda. Ne pijem terapiju, povremeno uzimam za smirenje, beba se razvija uredno, ali od početka imam hematom koji se pomalo smanjuje, pijem Duphaston i trenutno sam na bolovanju. Satrale su me mučnine i povraćanja zbog kojih sam u 10 dana izgubila 5 kila pa još dobila i gripu. Taman sam vratila ta kila i bolje se osjećam-fizički. Muči me što dulje vrijeme ne mokrim kako treba, ne postoji kod mene mlaz, to leti na sve strane. Urinokultura i brisevi bili uredni, doduše dehidrirala sam iza gripe pa još nadoknađujem. Stavljala vaginalete zbog bakterijske vaginoze. Mislite li da bih morala ponoviti urinokulturu? Dr nije toga mišljenja, po njemu je sve to normalno. Inače pratim trudnoću i privatno i kod socijalnog, socijalni je grozomoran i pregled traje ravno 5min. Imam 37 godina i ne osjećam se "blaženo", već bolesno.

  49. #1849
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Smajlich, cestitam
    Ni ja se ne osjecam bas blazeno, al tjesim se da ce bit bolje sad u drugom tromjesecju. I u mene skoro 37 godina, a termin krajem osmog mjeseca.
    Za mokrenje, u mene je uglavnom na kapaljku, al cesto. Dakle, vecinom nije mlaz, al nemam pojma leti li na sve strane. Meni je to normalno, i u svim trudnocama je bilo tako. Valjda maternica pritisce mjehur pa se ne uspije napunit previse.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 20.02.2019. at 22:06

  50. #1850
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Hvala Nadam se da je i kod mene tako (ovo s maternicom koja pritišće mjehur), jer se ne sjećam da je tako bilo u prve dvije trudnoće. Tražit ću ipak novi nalaz urinokulture, da budem mirnija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •