Stranica 7 od 51 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #301
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    miuta821 9.4.2018. / (Ž)
    Munkica 23.5.2018. / (Ž)
    Bluebella 20.6.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    VeraM 02.11.2018 / ()

  2. #302
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Evo updejta liste

    Miuta, ti brojiš sitno...

    Bluebella, uhvati nekoga da te izmasira. Ja ne mirujem, a na kraju dana mi svejedno baš paše masaža. Osim ako se mm ne onesvijesti prije mene, onda ništa od toga

    Mi smo idući tjedan isto na pregledu, a od kraja 4. mjeseca krećemo na preglede jednom tjedno.

  3. #303
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    VeraM dobro nam dosla.Os srca ti zelim skolski dosadnu trudnocu.

  4. #304
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    [QUOTE=Munkica;3037198]Evo updejta liste

    Munkica molim ispravak, ja sam na redu nakon Blue a prije bornaastre (skoro mjesec dana)
    Posljednje uređivanje od bodo : 22.03.2018. at 12:14

  5. #305
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    miuta821 9.4.2018. / (Ž)
    Munkica 23.5.2018. / (Ž)
    Bluebella 20.6.2018 / (Ž)
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    VeraM 02.11.2018 / ()

  6. #306
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Naravno

  7. #307
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Je li mogu i ja na listu? Po mojoj procjeni termin je 15.10.

  8. #308
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    miuta821 9.4.2018. / (Ž)
    Munkica 23.5.2018. / (Ž)
    Bluebella 20.6.2018 / (Ž)
    bodo 05.7.2018 / (Ž)
    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    Ribica 1 15.10.2018 / ()
    VeraM 02.11.2018 / ()

  9. #309
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Naravno.

    Inače, ja sam listu samoincijativno preuzela. Ako netko ima želju ili potrebu, može ju slobodno nadopunjavati.

  10. #310

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Bas super sta se povećava broj na listi. Da jos malo brojm ne mogu jos vjerovati. A ti Munkica slijedeca
    [emoji173]️

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  11. #311
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Mirujem, nemam bas puno izbora, moram. Malog tata hendla i moje frendice, jedna ga vodi u vrtić, druga ga pokupi i dovede doma, malo baka uskoci i tak... ide nekako. Kad je doma donese autice i legiće kod mene u krevet pa gradimo garaže i igramo se
    Vec sam se sva zaležala pa me sve boli, al dobro, tjesim se da ce proci... jos malo
    Idem u pon kod dr R malo da on pogleda i da me smiri jer sam bas u strahu.

    Jesi ti uspjela naci otkucaje na baby watcheru?
    Ma super ste se snašli! Svaka čast frendicama i dragom ... Još malo zdurajte curke, onda bude lakše!

    Ja sam super. Proluton je uveden prošli petak i sad više nema sukrvice. Dobro se osjećam, nemam mučnina nego žgaravice pa mi u tomu bademi i domaći kefir pomažu.
    Baby Watcher nisam neko vrijeme isprobavala no u nedjelju ujutro ga uzela bezveze, iz fore, i prvi put našla srčeko i to zbilja slučajno nakon samo par minuta traženja. Onda sam opet navečer malo tražila da i dragi čuje, no to je malo potrajalo ali na kraju smo ga našli . I opet sinoć isto nakon jedno 10tak min. Rekli smo da nećemo svaki dan nego svakih 2-3 dana. Super je to stvarčica, kak se uvijek razveselimo kad ga nađemo, divota!

    Ja sam za cca dva tjedna, oko 12. tt, kod Radončića na pregledu i mislim da smo se odlučili raditi Nifty.

    Ajd baš me zanima kaj će ti naš doktor reći, sigurno će te umiriti kao i uvijek, on je zbilja fantastičan!

  12. #312
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Isabel ja jos nisam nasla srceko a danas sam 10+3. Citala sam da se najbolje cuje ujutro s punim mjehurom, a ja ujutro nemam kad jer uvijek zurim na posao.

  13. #313
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Isabel super za srčeko.
    Mi smo isto radili Nifty kod dr R. Bude ti sestra Maja ponudila vise opcija Nifty-ja, mi smo uzeli standard.

    VeraM dobrodošla i čestitke ❤️

  14. #314
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ribica dok su još jako mali baš je teško naći. Ja sam ga našla tek kad sam sondu spustila skroz nisko, malo iznad pubične kosti, tamo gdje su već dlakice i onda malo nadesno. Zapravo mi je dr. pomogao jer kad sam bila kod njega na brisevima mi je samo na sekundu preko trbuha prislonio svoju sondu da vidimo srčeko pa sam vidjela "područje" di je bebica. Ne brini, budeš za koji tjedan, ionako se službeno ne može prije 12tt.
    Bluebella ja sam razmišljala o Nifty Plusu jer je 400 kn skuplji od Basica a ima dodatnih 60 mikrodelecija (prije je bilo 6-7 sad su proširili paletu), pa kad već plaćamo tolike pare nek onda ide na sve. A ne znam, tak si razmišljam sad, budem vidjela kaj dr. veli isto o tome pa budmo odlučili koji ću. Samo mi je bitno s njim dogovoriti kada da mi uzmu krv u odnosu na heparin kojeg ne bi smjela uzeti 24 sata prije vađenja (on razrijeđuje krv i onda su veće šanse da uzorak nema dovoljni postotak dnk bebe i da neće moći napraviti analizu).
    Mono kako ste?

  15. #315

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    pozdrav trudnice!!!! kako ste!!
    imam pitanje naravno poslal sam mail doktorici al dok ona odgovori da i vas pitam,...da li je koja imala tupe bolove/grčenje ili kao ako ste ikad imali upalu misica od trbušnjaka na podrucju ispod pupka pa u širinu...nocas me to probudilo oko tri i drzalo do pol pet...dode bol i traje par sekundi i prode pa za pol minute opet...a bas me probudila bol...sva u panici sa se digla vidjeti da li krvarim ili nesto...nista sve ok...ali bas čudno.... tako mi je bilo i jucer po danu u neko doba i prekucer(to sam zakljucila da je od posla, hodanje i vjecno na nogama)) ali usred noci????

  16. #316
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella ja sam razmišljala o Nifty Plusu jer je 400 kn skuplji od Basica a ima dodatnih 60 mikrodelecija (prije je bilo 6-7 sad su proširili paletu), pa kad već plaćamo tolike pare nek onda ide na sve. A ne znam, tak si razmišljam sad, budem vidjela kaj dr. veli isto o tome pa budmo odlučili koji ću. Samo mi je bitno s njim dogovoriti kada da mi uzmu krv u odnosu na heparin kojeg ne bi smjela uzeti 24 sata prije vađenja (on razrijeđuje krv i onda su veće šanse da uzorak nema dovoljni postotak dnk bebe i da neće moći napraviti analizu).
    Isabel... ja sam u 12mj prosle god radila Nifty, tada je Nifty Basic bio 3400kn, Nifty Standard (koji sam i uzela) 3700kn a Nifty Plus 4400kn
    Mozda sad imaju neku akciju pa je razlika izmedju Basic i Plus samo 400kn ... ne znam...
    Nifty Plus nisam htjela jer ima tih dodatnih 60 mikrodelecija, ali sam se bojala da bi me samo zbunile jer sa puno njih dijete/covjek moze normalno zivjeti, a ja bi samo guglala i tko zna sto sve nasla. Htjela sam uzeti one pretrage koje izazivaju teze malformacije i sindrome.
    Tak sam barem ja sebi u glavi to odvrtila.

    Sto god odlučila sretno i nek nalaz bude najbolji mogući.... ja sam jako nestrpljiva bila čekajući nalaz kad sam ga dobila i vidjela da je sve ok i da opet cekam curicu (u prošloj trudnoci sam izgubila curicu) bila sam u oblacima...

  17. #317
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Imala sam par puta slične bolove. I par puta usred noći. Pripisala ih trudnoći, širenju maternice, rastezanju ligamenata i zatvoru kojeg sam imala na početku. Kako došlo, tako i prošlo. Zapravo, čim sam riješila zatvor je prošlo. Nisam niti išla dr.
    Mislim da sam spomenula na sljedećem pregledu rekla je da to normalno.

  18. #318
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I meni je Skvorc za te dodatne iz Nifty rekao da sto bih da ih dijete ima? Jer uglavnom nisu nista strasno i osoba s tim moze biti i genij,ali i imati problema
    Pa smo se slozili da bolje da to ne radimo

  19. #319
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam par puta slične bolove. I par puta usred noći. Pripisala ih trudnoći, širenju maternice, rastezanju ligamenata i zatvoru kojeg sam imala na početku. Kako došlo, tako i prošlo. Zapravo, čim sam riješila zatvor je prošlo. Nisam niti išla dr.
    Mislim da sam spomenula na sljedećem pregledu rekla je da to normalno.
    Ista stvar i kod mene... pogotovo sto se zatvora tice, bas mi zna izazivati probleme i bolove.
    Kad obavim stolicu (sto sad uz lezanje malo teze ide) osjecam se ko nova, puna optimizma

  20. #320
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ma pogrešno sam napisala jer sam tako zapamtila .
    Mislila sam razliku od Standarda i Plusa. I da, i dalje je razlika 700 kn. Ja sam pokušala doći do podatka koliko su te mikrodelicije u biti rijetke i da li nam je to potrebno pa sam onda nabasala na par tih nekih gadnih kromosomskih poremečaja koje posroje (recimo Sindrom mačjeg plača (Cri-du-chat) i nisu super rijetke pa se tako odlučila. Sad opet ne znam da da li da dajemo još dodartnih 700 kn za Plus ili ne . Malo sam otupila u trudnoći, hahahaha.

  21. #321
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Rado ne bi bacala novce nepotrebno, ionako je već 3.700 jako puno novaca, i to ćemo morati na neke rate...

  22. #322
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Ma pogrešno sam napisala jer sam tako zapamtila .
    Mislila sam razliku od Standarda i Plusa. I da, i dalje je razlika 700 kn. Ja sam pokušala doći do podatka koliko su te mikrodelicije u biti rijetke i da li nam je to potrebno pa sam onda nabasala na par tih nekih gadnih kromosomskih poremečaja koje posroje (recimo Sindrom mačjeg plača (Cri-du-chat) i nisu super rijetke pa se tako odlučila. Sad opet ne znam da da li da dajemo još dodartnih 700 kn za Plus ili ne . Malo sam otupila u trudnoći, hahahaha.
    Nikad cula za taj sindrom, mozda i bolje... ionako mi je glava puna svega.... vidi da li se taj sindrom mačjeg plača moze preko uzv vidjeti .... nemam pojma, bubam, jel to neka fizička malformacija (idem guglati)... na kraju krajeva, nitko i nista ne garantira zivo i zdravo dijete, puno toga sto se ne moze predvidjeti moze poći po zlu.
    Skup je test i moj suprug je bio jako jako protiv, ali kako sam u ovoj trudnoci odlučila slušati svoj instinkt i nesto mi je govorilo da napravim Nifty, nije me previse zanimalo sto je on protiv. Na kraju je moja odluka bila opravdana jer su se na uzv u 16tt pojavile neke ciste na mozgu, no kako je Nifty bio uredan dr je samo rekao da ce se te ciste povuci. I jesu. Ali npr. da nisam napravila nifty umirala bi od brige (kako mi je objasnio dr Tomicic u Petrovoj (tad sam bila u bolnici zbog krvarenja) a kasnije i dr R potvrdio, te ciste znaju upućivati bas na Down).

  23. #323

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    E sad mene zanima šta da vam na tim pretragama otkriju da će biti dijete s poremećajem Dawn ili nešto drugo??? Što bi vi??? Ja se nikada nebi usudila na takvu pretragu?? Možda sam kukavica? A možda nebih željela biti u situaciji o drugim opcijama razmišljati.

  24. #324

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Rano otkrivanje kromosomskih grešaka bi mi dalo dovoljno vremena da se pripremim i da odlučimo što i kako dalje. Radije to nego da me na porodu iznenadi.

  25. #325
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam znala i imala dogovore s muzem. Tu svatko odlucuje za sebe.
    Ali da, najbitniji je taj moment pripreme, mislim da je iznenadenje na porodu il pred termin najteze

  26. #326

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Nivana prvotno napisa Vidi poruku
    E sad mene zanima šta da vam na tim pretragama otkriju da će biti dijete s poremećajem Dawn ili nešto drugo??? Što bi vi??? Ja se nikada nebi usudila na takvu pretragu?? Možda sam kukavica? A možda nebih željela biti u situaciji o drugim opcijama razmišljati.
    Mi smo znali sto bi napravili u slucaju loseg nalaza. To mora svaki par za sebe odluciti. Naravno da se nista od takvih pretraga ne mora raditi.

  27. #327
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Prenatalni testovi su uvijek stvar izbora, bitno je da par prije takvog testa odluci sta dalje.
    I meni se cini da je najgore na porodu saznati.

  28. #328
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    I meni se cini da je najgore na porodu saznati.
    Nije. Znam.
    Najljepše je uživati u trudnoći i u spoznaji da beba raste i živa je. Bar tih 9 mjeseci. To je moje osobno iskustvo.

    No, naravno da svatko odlučuje sam o tim prenatalnim testovima.

  29. #329
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije. Znam.
    Najljepše je uživati u trudnoći i u spoznaji da beba raste i živa je. Bar tih 9 mjeseci. To je moje osobno iskustvo.

    No, naravno da svatko odlučuje sam o tim prenatalnim testovima.
    Meni bi bilo!
    Ovdje svatko za sebe govori, zato takvi testovi i jesu stvar izbora.

  30. #330

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    17. Tjedan
    Dosad sam par puta osjetila pomak bebice., a sinoć me tako šuplo, čisto Nemog vjerovat., poskočila sam, jauknila uplašila se., isti tren suze plac...... muž onak zbunjeno šta se događa ??? Ja reko pojma nemam izgleda da se bebač tak jako ritnuo da i mene uplašio ?? Jel to moguće?

  31. #331

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Nivana prvotno napisa Vidi poruku
    17. Tjedan
    Dosad sam par puta osjetila pomak bebice., a sinoć me tako šuplo, čisto Nemog vjerovat., poskočila sam, jauknila uplašila se., isti tren suze plac...... muž onak zbunjeno šta se događa ??? Ja reko pojma nemam izgleda da se bebač tak jako ritnuo da i mene uplašio ?? Jel to moguće?
    Ja sam znala osjetit da mi ode na leđa
    Isto sam se odmah digla iz kreveta. Sad pred kraj drugacje osjetim.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  32. #332
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Moj je bio toliko aktivan da ne bi mogla sjedat za stolom i jest. Kako tad, takav i sad.

  33. #333

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Cure do kad ste elevit prenatal koristile? Ja imam jos 2tablete i sad neznam sta da radim da kupim jos ili poslije ide nesto drugo. Mg isto imam jos par. Moja dr je na godišnjem. Hvala

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  34. #334
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Ja sam koristila od Solgara Prenatal u trudnoci i za vrijeme dojenja.

  35. #335
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mi smo jučer bili na pregledu u 32. tjednu. Beba je super, svi parametri kao u knjizi. Procjena na 1.7 kg. Jedino što je guza dolje, a glava gore zajedno s nogicama. Nije baš bajno. Ima još cca 4 tjedna da se okrene, ali se tako "zacementirala" i stoji već neko vrijeme. Kvrga pod rebrima za koju sam mislila da su leđa je ipak glavica
    Dr. mi baš nije zvučala optimistično jer su i nogice gore pa će joj biti malo teže da se okrene, ali nije nemoguće.
    Uglavnom, vidjet ćemo za mjesec dana što i kako dalje.

    Mono, Bluebella, kako vi gurate ?

  36. #336
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Evo i mene ovdje . Pozdravljam sve ! Ja sam evo u 7. tt, na pregled još nisam išla, planiram poslije Uskrsa negdje. Trenutačno "uživam" u jutarnjim tj. cjelodnevnim mučninama, stalno nešto jeduckam jer mi jedino to pomaže, najviše mi nekako pašu jogurt i kiselo mlijeko, krekeri. Voda mi se gadiii kao i u svim prethodnim trudnoćama i to mi je malo problem jer treba nešto piti, a meni se umjesto vode pije pivo ! Planiram probati čaj od đumbira + kapi, čula sam i čitam da pomaže. Ma biiilooo što samo ne voda . Ima nas još s mučninama, kako se vi borite?

  37. #337

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo jučer bili na pregledu u 32. tjednu. Beba je super, svi parametri kao u knjizi. Procjena na 1.7 kg. Jedino što je guza dolje, a glava gore zajedno s nogicama. Nije baš bajno. Ima još cca 4 tjedna da se okrene, ali se tako "zacementirala" i stoji već neko vrijeme. Kvrga pod rebrima za koju sam mislila da su leđa je ipak glavica
    Dr. mi baš nije zvučala optimistično jer su i nogice gore pa će joj biti malo teže da se okrene, ali nije nemoguće.
    Uglavnom, vidjet ćemo za mjesec dana što i kako dalje.
    Isto tak je i moja okrenuta i to već 8 tjedana. Zapravo je skoro od početka poprek.

    Da li se tvoja bebica buni ako ležiš na lijevom boku? Moja čim legnem na lijevi bok počne se micati i stane tek kad se okrenem na desni. Ja si nekak to predstavljam da joj ne paše da joj ležim na glavici

    V&NMama dobrodošla jesi probala bezalkoholnu pivu? ove današnje su skoro ko prava piva

  38. #338
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    [QUOTE V&NMama dobrodošla jesi probala bezalkoholnu pivu? ove današnje su skoro ko prava piva[/QUOTE]

    Hvala !
    Baš sam i mislila na tu bezalkoholnu, ili Radler... Znam da ima nešto alkohola tu, ali valjda do 3%. Iako ja mislim da je najbolje apsolutno apstinirat od alkohola u trudnoći. Ni inače ga ne konzumiram.

  39. #339

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Radler ima nešto alkohola al bezalkoholna ziher ima 0%.

  40. #340
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    V&NMama, čestitke! Pratila sam tvoju želju za bebom na drugoj temi
    I meni nekako tijekom cijele trudnoće voda ne paše (prije sam se nalijevala mineralnom). Ja sam na 0,0 % pivi i lješnjacima. Dijete mora da je križanac s vjevericom.
    U Hrvatskoj sam pila bezalkoholni Pan i stvarno nije bio loš.

    Nicky_11, stalno se miče, a i nikad ne znam miče li se zato što joj odgovara ili ne Pokušavam spavati na lijevom boku koliko god je moguće, ali ja uvijek spavam ko top tako da pojma nemam miče li se ili ne po noći.

  41. #341
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku

    Baš sam i mislila na tu bezalkoholnu, ili Radler... Znam da ima nešto alkohola tu, ali valjda do 3%. Iako ja mislim da je najbolje apsolutno apstinirat od alkohola u trudnoći. Ni inače ga ne konzumiram.

    Bezalkoholna ima alkohola do najviše 0,5% (mislim da je na Panu pisalo do 0,3%), a za radler ne znam. Isto toliko može sadržavati i voćni sok ili zrelo voće
    Posljednje uređivanje od Munkica : 28.03.2018. at 12:11

  42. #342
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Bezalkoholna ima alkohola do najviše 0,5% (mislim da je na Panu pisalo do 0,3%), a za radler ne znam. Isto toliko može sadržavati i voćni sok ili zrelo voće
    E pa bacamo se onda na pivo ! Nisam znala da i voćni sok i zrelo voće sadrže male postotke alkohola .
    Hvala na čestitkama !
    Moram se i tamo javiti na onoj temi, dugujem svim divnim ženama koje su me tamo hrabrile .

  43. #343
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    V&NMama čestitam na trudnoći i dobrodošla na ovu temu. Evo kod mene mučnine ne prestaju a sad sam 11+2 i jedva preživljavam. Neki dan me MM vodio na infuziju jer sam toliko povraćala da nisam više mogla hodati. Najgore mi je navečer. Imam osjećaj kao da mi gore unutarnji organi. U ljekarni sam uzela lizalice za djecu s đumbirom pa mi kratkoročno pomognu. Vidjela sam da imaju tablete od đumbira ali ja ih ne mogu jer uzimam fragmin. Pokušaj jesti često i male zalogaje. Što se tiče vode i meni se užasno gadi. Jedino kad stavim koju kap limuna onda mogu popit. Voće mi nikako ne paše. Volim ga, ali čim pojedem jabuku ili krušku na sto muka sam. Trenutno grickam smoki i on mi paše. Nadam se da te neće uhvatit kao mene.

  44. #344
    mabo1 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    44

    Početno

    Pozdrav i od mene!
    evo da se prijavim i ja na listu čekanja, danas sam 8+5 što bi značilo da mi je termin negdje 30.10.
    U utorak idem na kontrolu pa ću tada dobiti trudničku knj. i točan izračun termina jer mi ovdje na netu 2 datuma izbacuje.
    Mučnine su sada puno manje nego prije 3 tjedna tako da se tješim da je najgore prošlo, jer mrzim kad mi se povraća.
    Meni isto voda nekad ne paše ali si iscijedim soka od limuna u nju pa mi ju lakše popiti. Ako ne ide to onda voćni čaj.

  45. #345
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Svima veliki drage moje mučilice !
    A proći će i to..
    Svima nam je dakle zajedničko gađenje na vodu! I ja tako, stavim malo limuna i bude mrvicu bolje. I grickam non stop nešto, pa se bojim da ću se udebljat ak tak nastavim .

  46. #346
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Joj, ja sam skroz bez simptoma. Koji put mi se malo zamanta ako previše zujim okolo i na odmorim dobro. Inače sam na 8 tt i bez mučnina ili povraćanja, kao i u 1. trudnoći. Moram se ponekad podsjetit da sam trudna i da malo usporim, da ne dižem baš cijelu korpu drva ili 4 vrećice iz dućana. Najgore što mi što mi MM pila da ne dižem curu jer ima oko 10 kg. A ja mu pilam da to nema veze. Više mi smeta kad se penje po meni i nječi me. Moram ju odučit od toga.

  47. #347
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo jučer bili na pregledu u 32. tjednu. Beba je super, svi parametri kao u knjizi. Procjena na 1.7 kg. Jedino što je guza dolje, a glava gore zajedno s nogicama. Nije baš bajno. Ima još cca 4 tjedna da se okrene, ali se tako "zacementirala" i stoji već neko vrijeme. Kvrga pod rebrima za koju sam mislila da su leđa je ipak glavica
    Dr. mi baš nije zvučala optimistično jer su i nogice gore pa će joj biti malo teže da se okrene, ali nije nemoguće.
    Uglavnom, vidjet ćemo za mjesec dana što i kako dalje.

    Mono, Bluebella, kako vi gurate ?
    Munkice meni je mali u 33tt bio glavom dole, pa se okrenuo na zadak, te oko 35tt vratio glavicom dole. Tocno sam po njegovom štucanju osjetila gdje se nalazi. Uzv potvrdio.

    Nas dvije smo ok, kako koji dan. Probava mi je koma, da ne idem sad u detalje, ne valja sta god da napravim. Ako jedem vlaknastu hranu napušen se pa me zna cijela zdjelica boliti da se ne mogu pomaknuti, ako jedem kruto opet ne valja, tvrda stolica, pa povecam Mg pa ode na prerijetko. Stalno nesto... nemam pojma vise. Danas sam 28tt, bila sam u pon kod dr R, bebica je procijenjena na 1130gr, cervix 4cm, šav po uzv izgleda dobro. Dr me nije ručno pregledavao ni otvarao jer svejedno moram kod prof Ivanisevic slijedeci tjedan pa ce ona to. Dalje idem kod nje. Dr R je stvarno napravio sve za mene sto je mogao. I dalje je na meni da ležim i mirujem, sjediti nikako.
    Idem dan po dan...

  48. #348
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Bluebella ma glavno da ide i da ste 2u1 . Sve drugo budeš izgurala i brzo će sve biti iza vas! Super za pregled, dobar je naš dr. R. Dobra je i profa., ona je mene isto vodila pred kraj prve, na kraju i porodila.
    Gdje je Mono, kako su one? Već se dugo nije javila...

  49. #349
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Bluebella, jesi li probala s psyllium ljuskicama ustabiliti probavu? Meni su pomogle protiv zatvora, ali sam morala biti vrlo disciplinirana i uzimati ih gotovo svaki dan. Pomak bi se vidio nakon par dana (znam i neke koji su instant nakon njih trčali na wc). Umiješala bih ih u granolu koju sam sama smućkala (zobene posije, orašasti plodovi, sjemenke, suho voće...) i jela (skoro) svaki dan za doručak.

    Ma i ja se nadam da će se okrenuti. Ako ne, pokušat će ju u bolnici okrenuti. Najbolji su savjeti dr. Gugla - stavite kvačice na male nožne prste i držite pola sata

  50. #350
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma i ja se nadam da će se okrenuti. Ako ne, pokušat će ju u bolnici okrenuti. Najbolji su savjeti dr. Gugla - stavite kvačice na male nožne prste i držite pola sata

Stranica 7 od 51 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •