Stranica 20 od 51 PrviPrvi ... 10181920212230 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #951
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj mabo1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam već prošla tečaj,ali sam razmišljala da se odem "podsjetiti". Po meni nikad nije kasno otići pa i mjesec dana prije,ako nema termina sada po ljeti.
    Little_angel baš bi bilo zanimljivo da se nađemo skupa u bolnici hahahaha.
    Ja sam išla dva put na tečaj,za treće nisam nikako uspjela zorgsnizirati pa sam propustila,ali pošto je i treće trebalo bit carsko nisam puno izgubila
    Na prvom je bio i muž

  2. #952
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Bodo čestitke ❤️

  3. #953

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    bornastra 03.8.2018 / (Ž)
    Nivana 03.9.2018 / (M)
    6xmamica 11.09.2018 / (Ž)
    srecica89 18.09.2018. (M)
    Ribica 1 15.10.2018 / ()
    Isabel 18.10.2018 / (M)
    little_angel 31.10.2018 ()
    mabo1 02.11.2018 / (M)
    V&NMama 17.11.2018 / ()
    Ivy7 24.11.2018 (Ž)
    sarasavati 12.01.2019 ()
    leptirići 25.01.2019 ()
    Eminaa 02.02.2019 ()

  4. #954

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    bodo čestitke na princezici,,,,,aaaaaa bome se i ja penjem pri vrhu jo maloooo, ali dajemo sve od sebe, pazimo se mazimo i cuvamo da neidemo preko reda.......

    Emina čestitke

    LJube stvarno mi je žao....ali eto dogada se.....


    bornastra sad iščekujemo tebe!! nadamo se da je sve po PS-u i bez žurbeeeeee

  5. #955
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Eto da i ja dam svoj dnevni izvjestaj-bila vizita, rekla mi je sefica odjela da ce sad pricekat jos jedno vrijeme, tipa tjedan dana pa ce me ponovo pregledat i da ak bu nalaz isti ko kod dolaska(cervix u nestajanju, 2 cm otvorena) da bi me onda pustili doma lezat, ak ne bu-nis od doma…
    Tak da eto, cekamo i dalje i brojimo dane…
    Na Cordipinu sam umjesto venske tokolize i smanjili su mi Utrogestan na 2x2 da stavljam da kao ne prckam puno po tome dole... Eto, lezimo, cekamo i brojimo dane dalje. 30.tjrdan smo prosle, sad brojim do 32...malo po malo

    Ljube, zao mi je...
    Posljednje uređivanje od 6xmamica : 05.07.2018. at 10:26

  6. #956

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Ljube drži se
    Mabo1 blizu smo tako da je moguće.

  7. #957
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ljube, jako mi je zao

    Cestitam bodo!

  8. #958
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ljube, žao mi je... Ja ću te sad možda pitati nepotrebno i suvišno u ovom trenutku, ali kako nisam ulovila, ..., jesi i imala nekih problema uoči ili se sve dogodilo iznenada?

  9. #959

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Ljube zao mi je. Ja sam to prosla u januaru, na dabl test otisla i ali eto... Prezivi covjek sve.
    Ja evo sad sam 9+5, svaku kontorlu strahujem i na strogom sam mirovanju zbog hematoma... A opet nadam se ovaj put najboljem sve u svemu...

  10. #960
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Ljube, žao mi je... Ja ću te sad možda pitati nepotrebno i suvišno u ovom trenutku, ali kako nisam ulovila, ..., jesi i imala nekih problema uoči ili se sve dogodilo iznenada?
    Iznenada.... doma dva dana nisam nasla otkucaji srca..jedan dan navecer i drugi dan ujutro i odmah taj dan isla kod.gin.i nije bilo otkucaja...

    Ali utjehe jedna mala ako to mogu nazvati utjehom posto suze ide od jucer i ne staju.. da je bila bolesna beba...

    Inace na pocetku sa 5tt bila jedna pa onda dvje bebe pa za tjedan dana tri bebe... i na zadnje bila treca gestac.prazna i drugoj gest.srceko prestalo kucati sa 6+4 a ova trece beba sa 14+3... svi tri bebe navodno bili jednojajceni....

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  11. #961
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Eminaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Ljube zao mi je. Ja sam to prosla u januaru, na dabl test otisla i ali eto... Prezivi covjek sve.
    Ja evo sad sam 9+5, svaku kontorlu strahujem i na strogom sam mirovanju zbog hematoma... A opet nadam se ovaj put najboljem sve u svemu...
    Cure molim iskustva kiretaza pod opc.anestezijom???? Strahu sam

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  12. #962

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Ljube tako mi je zao... ne mogu ni zamislit kako se osjećaš...

  13. #963

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj ljube555 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure molim iskustva kiretaza pod opc.anestezijom???? Strahu sam

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Ja radila pod lokalnom.... Iskreno, i nije me bolilo. Valjda covjek otupi u svemu tome da je bol zadnja stvar o kojoj sam razmisljala..

  14. #964
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Ljube zao mi je
    Ja sam imala kiretazu posteljice u 17tt, opća anestezija. Zaspala, probudila se kad je sve bilo gotovo. Dobijes poslije tablete za bolove ako ti trebaju, mene nije nista bolilo, krvarila dva tjedna poslije jos. U bolnici sam ostala 4 dana

  15. #965
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Ljube jako mi je zao. Drzi se. Ja sam prosla obje vrste kiretaze. Opca anestezija je neusporedivo laksa i za tijelo i um. Jos imam traume od prve kiretaze bez anestezije, a druge se skoro pa i ne sjecam.

  16. #966
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ljube jako mi je zao. Drzi se. Ja sam prosla obje vrste kiretaze. Opca anestezija je neusporedivo laksa i za tijelo i um. Jos imam traume od prve kiretaze bez anestezije, a druge se skoro pa i ne sjecam.
    Hvala cure od srca!!!!

    Malo sam strahu i opce anesteziji... ali boga molim da izdrzim do sutra da to ne kreni kod kuce!!!!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  17. #967
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    ljube, jako mi je zao.
    Nemoj se bojati opce anestezije, fizicki ces to puno lakse podnijeti nego bez nje.
    I ja sam se bojala same anestezije, ali sam poslije bila zahvalna sto nista nisam osjetila kad su me kiretirali. Barem jedna tortura manje u teskoj situaciji.
    Drzi se.

  18. #968
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Zahvat jako kratko traje tako da spavas samo nekih 20ak minuta. U koliko sati imas zakazano?

  19. #969

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Ljube drzi se ;*

    Ja opet smedji iscjedak

  20. #970
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ljube, zao mi je jos jednom. Nadam se da je kiretaza prosla dobro i da si dobro.

    Emina, a što ti smeđariš?

  21. #971

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    23

    Početno

    ^
    Hematom

  22. #972
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Ljube kako je proslo?

  23. #973
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ljube kako je proslo?
    Dobro proslo valjda... nisam usudila se citati postupak kako prosla kiretaza... fizicki osjecam se dobro bez bolova i jakog krvarenja. A psihicki jako lose. Pijem na dan jedan normabel... PHD nalaz bude gotov za dva tjedna!!! Beba bila 7cm velika to jedino znam...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  24. #974
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Sretno ljube s oporavkom <3

  25. #975
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Ljube drzi se. Fizicki sve prodje a bol u dusi ostaje, samo se s vremenom naucis zivjeti s tim i prihvatiti to. Ne znam hoce li nalaz phd ista otkriti, barem meni nije. Svi nalazi i moji i mm su se pokazali ok osim kod mene blage trombofilije koja je mogla i nije utjecati na takav ishod. Saljem virtualni zagrljaj!

  26. #976
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ljube drzi se. Fizicki sve prodje a bol u dusi ostaje, samo se s vremenom naucis zivjeti s tim i prihvatiti to. Ne znam hoce li nalaz phd ista otkriti, barem meni nije. Svi nalazi i moji i mm su se pokazali ok osim kod mene blage trombofilije koja je mogla i nije utjecati na takav ishod. Saljem virtualni zagrljaj!
    Hvala draga!!!!!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  27. #977
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Mi smo pustene danas doma na mirovanje... Nalaz isti ko i kad sam ostala u bolnici i vele to je super(malo nest grlica koji jos nekak drzi i otvorena 2 cm), usle u 32.tjedan...Dalje pit Cordipin i sve ostale tbl i kontrola za 3 tjedna u trudnickoj ambulanti+uzv. Drzite nam fige da izguramo ta 3 tjedna i dodjemo do tih famoznih punih 34.Pusa svima

  28. #978

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo pustene danas doma na mirovanje... Nalaz isti ko i kad sam ostala u bolnici i vele to je super(malo nest grlica koji jos nekak drzi i otvorena 2 cm), usle u 32.tjedan...Dalje pit Cordipin i sve ostale tbl i kontrola za 3 tjedna u trudnickoj ambulanti+uzv. Drzite nam fige da izguramo ta 3 tjedna i dodjemo do tih famoznih punih 34.Pusa svima
    držim fige da izdržiš i dulje od toga.. moj je termin tjedan dana poslije tvoga, tako da se suosjećam, pratim i držim fige

  29. #979
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Je li itko od vas imao nuspojava od Duphastona (pospanost, glavobolja)?

  30. #980
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Marla-s, nisam pratila temu bas pa ne znam u kojoj si fazi trudnoce, al hoce to i bez tableta, posebno umor. Vise u prvom tromjesecju, a nekima i kasnije. Ako mislis da je bas sigurno povezano s lijekom, vidi s dr. ima li mozda neki drugi lijek ili drugi nacin uzimanja istog.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  31. #981

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Marla jesam ja samo pospanost, bukvalno nakon sto popijem dufaston mogu satima spavati...

  32. #982
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nisam uzimala Duphaston, ali sam negdje od 9. do 16. tjedna spavala po cijele dane i imala uzasne glavobolje. Kako rece doktorica - sve su to cari trudnoce.

  33. #983

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Je li itko od vas imao nuspojava od Duphastona (pospanost, glavobolja)?
    Pospanost je "nuspojava" trudnoce, posebno u prvom tromjesecju.

  34. #984
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Hvala vam na odgovorima. Ovo bas nije pospanost, vise je kao da sam primila injekciju apaurina jer mi doslovno glava pada. I to sat-sat ipo nakon uzimanja tabletice Duphastona.
    Prestala sam ga uzimati i vise nema ni glavobolje, niti sam tako sedirana(drogirana).

    U 8. sam tt, a uzimam jos i Utrogestan 3x2. Nadam se da je to dovoljna zaliha progesterona. (Sva terapija mi je pripisana zbog IVF, a tijekom postupka sam dosta lose odreagirala i na Estrofem - estrogen - pa su mi ga ukinuli. Nisu mi ponudili alternativni lijek kad sam ga zatrazila...)

  35. #985

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    marla nisam tu cesto, ne hvatam sve sta kako, ali ako zelis na listu javi se, pa te ubacim ja ili netko drugi nije bitno...
    pozdrav svima ostalima... kod mene se nesto dogada ni sama neznam sto....čekam 18ti da idem kod dr,
    cijelu noc su me neke "kontrakcije" nesto tako bolilo...donji dio trbuha kao grcevi, pa cijeli trbuh bi bio tvrd,bole me i prepone,nisam se mogla namjestit bilo bi ok samo kad bih prosetala...i takoooo cijelu noc vec sam popiz.....a.....dalje nista...bebac sve uredno mlati po raspredu dok odem u grad i nazad (cc2h) vratim se nazad umorna ko pas!! mozda bih ttrebala polako pripremit stvari za bolnicu i bebaca??

  36. #986
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Nivana, ni ja nisam upratila tvoje upise, ali se s obzirom na napisano nadam da ste vec zagazili u 38.tjedan i da se uskoro vidite Neka je tebi i bebici sa srecom <3

    Na prvom porodu nisam nista osjecala tik pred odlazak u box, a bila sam i otvorena 3 cm...tko zna kakav ce scenarij biti ovog puta... bitno je samo da sve prodje u redu, pa sve muke otidju u zaborav

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  37. #987

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    a jos smo daleeeeko od 38 tj, po zm 33, a po doktorici i 31,5...
    nadamo se bude sve ok...

  38. #988
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hello,

    Moj OGTT koji sam radila u petak po dr. nije dobar. Imam početni 5.5 (5.1.), nakon 60 min 8.9 (<10) i nakon 120 min 7.4 (<8.5). Po meni je okej jer su ionako to rigorozni parametri al dobro. Uputio me u dnevnu bolnicu i na GUK profil. Ima li tko kakvih iskustava s tim? Ne znam kud bi išla? Najradije bi Vinogradsku gdje planiram i roditi no sad su mi na elefon rekli da prvo moram doći s jednom uputnicom na pregled na ginekologiju i onda me upućuju na GUK koji kod njih traje 24 sata.
    Please neke savjete .
    Posljednje uređivanje od Isabel : 16.07.2018. at 09:54

  39. #989
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Isabel, ja jedino znam iz vlastitog iskustva da te u Vinogradsku zaprime na odjel na 1 dan i vade ti kroz 24 h guk svaka 3 sata... Usput prođes kompletnu proceduru-pregled, uzv i ostalo ko i inace kod prijema...
    Cula sam da na Vuk Vrhovcu dobis za doma da si vadis guk kroz jedan dan i drugi dan im to nosis nazad.
    Posljednje uređivanje od 6xmamica : 16.07.2018. at 10:33

  40. #990
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hvala ti 6xmamica, i kako ti je bilo u Vinogradskoj? Meni su rekli da tek prvo pregled pa me onda naruče za odjel i da traje 24 sata.

    Bolje mi se čini onda to vađenje doma s kitom koji dobijem na VV ali ne znam u praksi kolikoje to jednostavno.

  41. #991
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    A zduras taj jedan dan, kaj da ti velim... Sad sam se vratila sa dvotjednog boravka, tokolize i ostalog. Sve ok, osim kaj si gladna, a tak je valjda u svakoj bolnici...

  42. #992
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja bih uvijek odabrala 24h u bolnici nego mučenje s tim doma. Pa jel bude se zgrušalo, pa jel dosta, pa neće ići krv, prsti u modricama (imam dosta poznanica koje su to prošle na VV i svima je gnjavaža)

    Ako planiraš roditi u Vinogradskoj, onda bih na tvom mjestu ja odmah sad išla tamo pa dalje s njima sve dogovarala

  43. #993
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Mamice, jel netko ima ljuljačku za bebu i da li je to korisno? Ja s malom nisam imala ali zato mi je bila na rukama i u marami 20 sati dnevno. Sad bi to voljela izbjeći (bar na sat dva dok kuham, odem na vc i sl.) pa me zanimaju vaši dojmovi.
    Nama se najviše sviđaju ove dvije:

    https://www.nuna.eu/en/leaf-curv

    https://www.4moms.com/mamaroo
    Posljednje uređivanje od Isabel : 19.07.2018. at 11:20

  44. #994

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi imamo mamaroo, prezadovoljni smo. Ali ide samo do 11 kg. Nuna leaf curve ide do 60 kg.

  45. #995
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Nama na poklon uskoro dolazi Nuna leaf curve... pa ti javim dojmove, čim i naša curka odluči van budući da brojimo sitno

  46. #996
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi smo imali običnu ležaljku, bez struje i takvih sitnica kao što je glazba. Koštala 200 kn. I ležala je u njoj od 4 do 7 mjeseci kad se pokušala izvuć i umalo se prevrnula. Ne znam trebaju li ove svemirske, mislim da i u nekoj jednostavnoj može djete ležat i promatrat oko sebe. Mi smo ju koristili da možemo ručati ili slično nešto kad nije ugodno da ti je djete u ruci.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 20.07.2018. at 08:45

  47. #997
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Moj prvijenac je bio (i ostao ) zahtjevna beba i spavao je pretežno na nama dok nismo kupili Graco ljuljačku. U njoj bi, uz bijeli šum, odrapio po 2-3 h.
    Evo sad ta ista spašava sestru i šogora .

    Za mlađeg mi nije trebala, njemu je bilo super u Leander kolijevki, uz bijeli šum, ofkors.

    Uglavnom, ja bih rekla da je to izuzetno koristan gadget, osim ako slučajno rodiš dijete koje spava na leđima samo od sebe i nema kompleks čežnje za maternicom...

  48. #998
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Ja ima Stokke Steps, za sada ju ne dozivljava. Lezaljka nema neke vibre ili glazbu isl... al super mi je zato sto kad se postavi na hranilicu beba bude visoko, pa ako je budna stavim si ju u kuhinju dok kuham i pricam s njom, pokazujem joj sta radim i tak isto i kad smo za stolom i ručamo, beba ju s nama za stolom.

  49. #999

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mi imamo tiny love rocker napper i spasio nas je puno puta na razne nacine.
    Nisam ljubitelj lezaljki pa sam zato naknadno kupovala rabljeno, ali isplatilo se. Vecinom smo koristili u ravnom polozaju....

  50. #1000
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Potpisujem Bubekicu. Imali smo je i mi posudjenu i spasila nas je. Vecinu vremena je provodio u njoj. S 2 mj sam ga stavila i digla tek kad ju je pretastao s 6mj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •