Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: Kiretaža, drugi put

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno Kiretaža, drugi put

    Sva sam jadna. Bila sam na kiretaži 29.12., dijagnoza Mola hydatidosa. bHCG krenuo padati, ali zadnji nalaz loš. Narastao za 50%. Danas UZV, ostao komad, u utorak opet kiretaža. Ne krivim nikoga, znam da je prof. Vrčić dao sve od sebe, na glasu je kao jedan od boljih operatera, još ga znam i privatno. Strah me kad ću moći zatrudniti opet, hoće li biti sve ok s maternicom. Imam sto pitanja.

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ma sigurno će biti sve ok. Nakon mole ne smiješ ostati trudna godinu dana (tako je meni rečeno), a u tom vremenu se maternica potpuno oporavi. samo hrabro ~~~~~~~~

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    meni su rekli da mogu nakon što imam dva negativna nalaza bHCG. To je tipa za 3-4 mjeseca. Al sad mi ne pada na pamet prije jeseni

  4. #4
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    godinu dana nakon što je bhcg 0. tako je meni rečeno, i pridržavala sam se toga, a dr. je računala godinu nakon 2 negativna nalaza bhcga.

  5. #5
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    žao mi je što to opet moraš prolaziti. nažalost ne znam puno o tome...šaljem ti puno dibruh želja....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Hvala cure!!

  7. #7
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj spunky125 prvotno napisa Vidi poruku
    godinu dana nakon što je bhcg 0. tako je meni rečeno, i pridržavala sam se toga, a dr. je računala godinu nakon 2 negativna nalaza bhcga.
    meni isto tako. kiretaža u travnju, pa onda se beta nikako spustiti s 40 tri tjedna, pa su me mislili opet kiretirati i srećom su me taj dan još jednom pregledali i vidili da imam neku cistu zbog koje se beta na spušta, pa su mi dali još tjedan dana šanse pa se onda ipak spustila na nulu u sljedeća 2 ili 3 tjedna.
    Tek krajem lipnja je sve bilo gotovo i dr. je onda rekla još godinu dana i dala mi kontracepciju.
    Dakle bar do lipnja ove godine, ali ja računam da ću morat pričekati još koji mjesec nakon toga, da mi očisti organizam od kontracepcije.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ja sam i prvi i drugi put zatrudnila odmah nakon kontracepcije. Tablete samo stanjuju maternicu tako da se jajašce ne može ugnijezditi, nije potrebno čišćenje. One se odmah izlučuju iz organizma.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ajoj draga moja... baš mi je žao kaj moraš to opet prolaziti.... i sad si me baš preplašila da meni nije ostalo nešto nakon kiretaže,jel si imala kakva krvarenja, bolove, bilo šta??? ja sam već imala i odnose s mužem a nisam još bila na kontroli..... :/ piše mi na otpusnom pismu kontrola nakon prve menge s phd nalazima ....

    baš me sad frka :/

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Tebi iva ziher nije ništa. Moj je problem u dijagnozi. Ja sam svaki tjedan vadila bHCG koji je počeo padati a sad je u srijedu nalaz bio lošiji. Ja sam krvarila sve do sad, o odnosima nažalost ni govora dok je ovako. I sad ispočetka. Mene bolilo od 4 dana da cca 8, ali to su stezanja maternice. Menstruaciju još nisam dobila.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    aha znači krvarila si... ma onda sam sigurna da je kod mene sve ok jer sam ja kratko krvarila i niš me nije boljelo.

    drži se... bude i to prošlo, bolje da ideš opet na čišćenje nego da dođe do sepse ili nekih komplikacija.

  12. #12
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    twin zao mi je sta to moras opet prolazit.
    meni su rekli da nakon spontanog ne ostanem trudna barem nekih 5-6 mj.ocito svaki doktor govori drukcije. ma bitno je da ti nama vec mislis o novoj trudnoci, pa cim se ti osjetis spremnom, u akciju

  13. #13
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj bambus99 prvotno napisa Vidi poruku
    twin zao mi je sta to moras opet prolazit.
    meni su rekli da nakon spontanog ne ostanem trudna barem nekih 5-6 mj.ocito svaki doktor govori drukcije. ma bitno je da ti nama vec mislis o novoj trudnoci, pa cim se ti osjetis spremnom, u akciju
    Mislim da kod mole nema izbora nego da je ona jedna godina strogo određena i treba je se pridržavati. Twin, vidjet ćeš što će ti dr. reći kad konačno dođeš do 0. Zasad se fino opusti, bit će sve ok. ~~~~~~~~~

  14. #14
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Twin, javi se da čujemo da je sve dobro prošlo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Kiretaža je bila danas. Sve je prošlo super, ništa me ne boli. Čim sam oči otvorila zvala sam muža da mi donese vode i sendvič, a to je bilo 1,5h nakon zahvata. Još sam morala snimati i pluća da vide da nije koja stanica trofoblasta iz posteljice došla do pluća. Sutra ću znati da li je sve ok.

    Hvala što brinete!!! Ne ponovilo se više!

  16. #16
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    ne ponovilo se!

    i twin dijagnoza mole nije za igranje, slušati liječnika što kaže.

    jedno je imati spontani, a drugo kad imaš kiretažu i pdh dođe loš, odn. ne posve u redu. Treba tijelu vremena da odradi svoje. Ja sam nakon tih god. dana, s prestankom korištenja tableta ostala trudna i onda je sve bilo ok.

  17. #17
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj spunky125 prvotno napisa Vidi poruku
    ne ponovilo se!

    i twin dijagnoza mole nije za igranje, slušati liječnika što kaže.

    jedno je imati spontani, a drugo kad imaš kiretažu i pdh dođe loš, odn. ne posve u redu. Treba tijelu vremena da odradi svoje. Ja sam nakon tih god. dana, s prestankom korištenja tableta ostala trudna i onda je sve bilo ok.
    mene je na trenutke pomalo strah sljedeće trudnoće zbog mogućnosti da se opet dogodi molarna. ali nije to neki strašan postotak. i dobro je što se odmah otkrije pa se ne veseliš predugo trudnoći. Ja sam na pola puta, još 6 mjeseci.

  18. #18
    iirraarraa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Pronađi me
    Postovi
    282

    Početno

    twin žao mi je
    ja sam baš jučer bila kod gina, pa mi je rekao ako budem razmišljala o trudnoći da svakako pričekam onu prvu pravu menstruaciju, "prirodnu", znači pustiti da dođe ova nakon prestanka tableta, da je to još uvijek pod utjecajem tih hormona, da pričekam onda sljedeči ciklus, i da mogu normalno na trudnoću

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    51

    Početno

    ja sam pred par dana isto imala drugu kiretažu,miss. ab, i mišljenja doktora su podijeljena što se tiče pauziranja. MPO dr mi kaže ciklus do dva dok je tijelo još hormonalno pripremljeno, a gin kaže 4-5 mjeseci zbog psihičkog i fizičkog oporavka. a meni pošto sam u IVF-u je psihički puno lakše kad znam da ne moram dugo čekat.

  20. #20
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    nora 77žao mi je draga!ja sma čula puno puta da gin savjetuju 6.mj . Nakon poroda uvijek ali čula sam i nakon kiretaže.

  21. #21
    Mrvica2403 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    75

    Početno

    nora77 žao mi je . Ja sam prvi put imala inducirani porod, ali kako je ostao dio posteljice morali su mi raditi i kiretražu i rekli su da obavezno moram čekati 6mj.

  22. #22
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    imala sam kiretažu 17. 03. doktor sumnja na mollu, može li se znati dali je molla prije rezultata sa patologije neznam što mi u nalazima znači postoji E.O. KČS negativan

  23. #23
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    isvetica

    E.O- je embrionalni odjek
    KČS- kucaji čedinjeg srca

    Obično ako postoji E.O. ne bi trebala biti molla, ali bolje da čekaš nalaze.

  24. #24
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Hvala, sad ću ipak mirnije čekati nalaze...

  25. #25
    Mrvica2403 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    75

    Početno

    isvetica

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    i ja sam imala EO ali KČS negativni. Kod parcijalne mole je to moguće. Žao mi je jako. Ja sam sad već psihički odlično, vjerojatno zbog stresa na poslu. Već su mi dva nalaza bHCG negativna, sad ću napraviti sve nalaze, riješiti septum na koji sumnjaju da ga imam i na ljeto se baciti ponovno. I misliti da će sve biti dobro. I nadati se.

  27. #27
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Twin- koje su nuspojave lijeka za molu? Netko je rekao da je to jedna vrsta kemoterapije. Znači li to povračanje, otpadanje kose ili? Kada si dobila nalaze sa patologije? Pregled mi je za tjedan dana.Želim znati sve,a zabrijala sam si u glavi da će sve biti u redu, i jednostavno mora, ne želim još 7 dana bauljati po kući kao luda, sve je u redu do trena kada mi doktor reče da li je ili nije u redu. Jedino tako mogu dan privesti kraju. Nadam se da nije molla.

  28. #28
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Twin- koje su nuspojave lijeka za molu? Netko je rekao da je to jedna vrsta kemoterapije. Znači li to povračanje, otpadanje kose ili? Kada si dobila nalaze sa patologije? Pregled mi je za tjedan dana.Želim znati sve,a zabrijala sam si u glavi da će sve biti u redu, i jednostavno mora, ne želim još 7 dana bauljati po kući kao luda, sve je u redu do trena kada mi doktor reče da li je ili nije u redu. Jedino tako mogu dan privesti kraju. Nadam se da nije molla.

    ja za molu nisam dobila nikakv lijek nakon kiretaže. Samo redovite preglede i kontrola bete svaki mjesec i kontracepcija u trajanju godinu dana. Ako sam ja dobro shvatila svog doktora, ako je sve očišćeno kako treba i stanice nisu nigdje odlutale (a to se valjda vidi tim što je beta na nuli) onda nema neke posebne terapije.
    Meni beta nije padala dovoljno pravilnim tempom i predložili su rekiretažu. Nitko nije spominjao lijekove, posebno ne nešto tipa kemoterapije. Tu su mi na uzv našli neku cistu za koju su vjerovali da zadržava stanice pa su mi dali još tjedan dana prije rekiretaže. Sljedeći tjedan mi je beta pala, a kad je konačno stigla do nule više nije bilo ni ciste i ničeg.
    Mislim da nema smisla paničariti prerano. Iz svih gore navedenih slučajeva isto nisam iščitala da je netko primao terapiju.

  29. #29
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Sad mi je malo lakše. Ipak , nadam se da nije mola, jer sam strašno željela ovu bebicu, htjela bih pokušati ponovno što prije. Plus što sam kao zadnju kontracepciju koristila Cilest tablete i užasno oticala i debljala se, pa me prpa komplikacija. Meni je na otpusnom pismu stajalo Molla?, dakle ni nakon kiretaže nisu sigurni, to me zbunjuje, jel svima koji su ovdje pisali se znalo točno što je već na ultrazvuku prije kiretaže?

  30. #30
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    meni je dr već na prvom pregledu posumnjao i poslao me hitno u petrovu. U petrovoj su mi to odmah potvrdili nakon pregleda, uzv i nalaza bete. Ona analiza tkiva nakon kiretaže je ponovno potvrdila kompletnu molu.

  31. #31
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Doktorica koja mi je vodila trudnoću mi je pokazala srčeko koje kuca, na 8+1 tj. Na pregledje u 12+6 tj. rekla je samo da joj je žao, srce ne kuca, i uzv pokazuje zastoj ploda na 9. tj. Tek je doktor u bolnici posumnjao na mollu, ali ta je beba u mei bila gotovo mjesec dana bez otkucaja srca. Moguće da je izgubila normalan oblik. Užasno mi je ovo pisati o mojoj bebici... Nadam se da je doktor samo pretjerano oprezan. Danas opet krvarim, kada će to prestati?

  32. #32
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    isveticajako mi je žao, sad sam vidjela da si među nama. ne znam puno o tvom problemu ali želim ti brz oporavak i ovdje smo uz tebe.

  33. #33
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Stigao nalaz. Ipak je mola. Sranje. Oprostite na izrazu, ali stvarno sranje...

  34. #34
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Prošao je i taj famozni kontrolni pregled. Sve je u redu , čeka se rezultat bete. Nakon 3 uredna nalaza, čuvanje od iduće trudnoće 6 mjeseci. Bolje nego što sam očekivala. Ogroman mi je kamen pao s prsa.

  35. #35
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Još sam htjela svima zahvaliti na podršci u najgorim trenutcima, i ispričati se što sam paničarila.

  36. #36
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    dva tjedna od kiretaže, beta 300.

  37. #37
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    dva tjedna od kiretaže, beta 300.
    ne sjećam se više kojim mi je tempom padala beta, bitno je da pada. bit će sve ok

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Zavisi kolika je bila početna vrijednost. Beta mora otprilike svaka 2-3 dana padati za 50%. Ja sam imala 2200 deset dana nakon kiretaže, pa za 2 tjedna 939 i onda je beta počela rasti do 1300. Tada sam išla na drugu kiretažu nakon koje mi je beta pala na 20 nakon tjedan dana. Nakon još tjedan dana se negativizirala i sad tako stoji, hvala Bogu!!

  39. #39
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Dakle ovako je 300-80-30, valjda će sutra konačno biti 0, ali po ovome tempu, prije će biti 10, barem pada.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ma 30 je vec super! U roku 6-8 tjedana mora pasti. Meni je drugi puta pala nakon 2 tjedna. To ce ti biti dobro. Bitno je da ti nisu neke sumanute vrijednosti jer na to dr uvijek klimaju glavom. Jesi snimala pluca?

  41. #41
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    nisu mi snimali pluća, svaki tjedan vađenje krvi i pregled ultrazvukom, zadnja vrijednost bete 18. Sad mi je rekao dr da čekam da mi dođe i prođe menzes, pa ponovno. Kako mi mogu imati menzes uz hormon trudnoće? valjda se može ako mi je to rekao. twin hvala na odgovorima, Uživajte u blagdanima!

  42. #42
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Zadnji pregled je iza nas, iza mjesečnice beta- 7, dva tjedna iza beta 3 i konačno odbrojavanje naših 6 mjeseci. Doktor je ustvrdio da su posljednja dva nalaza negativna jer sam imala mjesečnicu, i u opadanju su. Evo ovo stavljam ovdje da se nađe nekome tko nedajbože dobije dijagnozu mole. Možda bi trebalo otvoriti novu temu da nazivom Mola hydatidosa, ili ovoj promijeniti ime, ako se twin i moderatorice slažu, radi lakšeg snalaženja

  43. #43
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    drage forumašice, molila bih neka svježa iskustva s kiretaže na Svetom Duhu.. hvala

  44. #44
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Spontani pre 18 dana u trećoj/četvrtoj nedelji,juče histopatološki nalaz mola hydatidosa partialis-sve lepše od lepšeg.Kako doktorka nije pri kiretaži videla da je molarna trudnoća preskočila sam taj deo praćenja opadanja bete iz dana u dan.S obzirom da idemo na more u petak,i živim za to more je ne znam kako bih sve to iskulirala da ne idemo,ona je rekla kako sad da ne radim betu jer će da bude visoka sigurno i da se ne bi bzvz plašila,nego lepo kad se vratim s mora da počne beta da se prati.Da li je taj njen stav previše ležeran il nije kasno posle mesec i po dana sve to da počne da se prati.Sad meni malo plaši i onaj deo što se spominje na netu za pluća,da li su to nekom radili? Da li je bitno i kolika je bila trudnoća pa i od toga zavisi?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Mola se u tijelu ponasa slicno kao stanice raka. Zato je bitno pratiti betu jer ako ne pada stanice mole krenu po tijelu, ucahure se i onda je problem veci. Cak se u nekim slucajevima daju citostatici za lijecenje mole. Izvadi sama betu, to mozes privatno bilo gdje. Mola nije sala. Ja sam morala ponovno na kiretazu jer beta nije padala. Imala sam simptome (trbuh, prsa) kao da sam jos uvijek trudna jer je mola radila svoje

  46. #46
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Skapirala da nije šala,na žalost.Ja nemam nikakvih sličnih simptoma-grudi i sl.,jedino me jajnici malo boluckaju.I šta ako izvadim betu privatno i ona i dalje negde gore(što je valjda i očekivano u takom kratkom vremenskom roku da ne može baš tako brzo da opadne),jel ako bih je ponovila dan posle,i dan posle da li bi ona trebalo konstantno da opada iz dana u dan ako je sve ok? Jel ima neke pravilnosti u tom opadanju kao npr.u trudnoći kad se duplira iz dana u dan?

  47. #47
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ja sam vadila svaki tjedan i očekivali su da se prepolovi u tom periodu. tako mi nekako zvoni u sjećamju, ali ima od toga sad i dvije godine pa možda griješim

  48. #48
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Ma meni je samo nezgodno zbog mora prekosutra,ne znam dal i mogu da ispratim te analize al ni dal je odmah neophodno to opadanje il neće ništa da se promeni za 15 dana.A i dr mi na godišnjem,kod nas ginekologija i porodilište jedan svet a dispanzer za žene i savetovalište drugi koji nema uopšte dodirnih tačaka,a dr koja mi je radila kiretažu posle pobačaja je na odeljenju i ona je u fazonu odmori se,pa da se vratiš idi kod tvoje dr. da ti da upute za betu.A meni sad hvata frka pored svega da mi se nešto ne učauri u organizmu za tih 15 dana...

  49. #49
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Ono što meni nije bilo najjasnije saznala: beta posle molarne trudnoće opada polako,nema nikakve pravilnosti i kad opadne ispod 5 ne može ponovo da skoči iz čista mira
    Uradila betu pre mora,bila 0.4(pomislila da su pogrešili u laboratoriji),posle mora 0.1.Dobila na moru 14.septembra(pobačaj bio 10.avgusta)to se uklapa u moje cikluse od mesec i par dana.Sa tim rezultatima otišla kod doktorke koja je rekla da je to to,odreagovano na vreme kako treba,bila je mala trudnoća,da je beta opala i da nema potrebe da je ponavljam.Najlepši deo je da ne moramo da čekamo godinu dana,već je tri meseca sasvim dovoljno.Pre sam bila u fazonu da je najlepše vreme da se beba rodi od marta do maja,sad više nisam raspoložena da biram.Jedino što me sad hvata frka od taga šta sledeći put može da bude,al to je valjda normalno...

  50. #50
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    drage cure,možete li mi napisati koje su vam bile vrijednosti bete prije kiretaže-vi koje ste imale molu? Meni je danas 8 tj,beta sa 6 plus 3 bila 9000 da bi u roku od deset dana narasla duplo,bila sam dvaput na uzv,vidi se gestacijska i žumanjčana,ali nema odjeka za plod,ali kao dr.veli da nema žurbe sa kiretažom,meutim ja danas surfala jer se počinjem brinuti zbog mogunosti mole,pa vas molim za odgovor o vašim vrijednostima

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •