Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Krive uši

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno Krive uši

    Moje dijete ima zakrivljene uške. S takvim usima se rodio, sad ima 7 tjedana. Moze li se to kako ispraviti ili će s vremenom samo proći?
    Problem je jer on sa robicom još vise gužva te uške. Da malo dočaram, uške mu vire prema vani.
    Mislila sam možda neku traku staviti oko glave ali bojim se da onda rast glave ne zeznem tj. da ne dođe do čudnog oblika glave. Kapica mu ne pokriva cijele uši pa to nema nekog učinka.
    Imate vi kakve ideje?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    A to ti se čini sada, ali bude došlo na svoje kasnije, a ionako nikakva vezanja ne mogu ispraviti uši ako u familiji imate gene za krive uši.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Nemam te gene dobro, glavno da to ode samo od sebe jer bas smiješno izgleda :D

  4. #4
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Moje kćeri blizanke (dvojajčane) su obje rođene s vilenjačkim ušima - zašiljenih vrhova. Sjećam se da mi ništa nije bilo jasno i pitala sam se otkud im takav oblik - svi u obitelji do 10. koljena imaju normalne uši. Vjerojatno je nezrelost uzrok - rođene su u 37. tjednu. S vremenom se to promijenilo (ne sjećam se točno kada - sad imaju 8 godina i uši su im već odavno zaobljene i sasvim drugačije nego kad su se rodile). Ništa nisam poduzimala.
    Mislim da ne moraš brinuti, novorođenčad često izgleda zgužvano na ovaj ili onaj način, ali već za par mjeseci se savim promijene. Čak i kad bi bila u pitanju neka nesavršenost koja se ne bi sama ispravila, ima načina da se to riješi. Ja ne bih ništa vezala oko glave.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    matea misliš li ti na klempave uši, imo ih je moj najstariji jako izražene ko mali, kad je izraso i to se smanjilo.

    moj je znao imati onu traku prek uha, ali dosta je skidao ne vjerujem da je to kaj pomoglo https://www.google.hr/search?q=traka...MFA-edceyuFTM:

    kad je imo nekih 3-4 godine crtal je tatu i nacrtao velike uši, tak da se zna kog je crtao. i mužu se stanje popravilo od kad nosi kraću frizuru, ili ja to ne vidim
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.02.2018. at 12:19

  6. #6
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da, ni ja ne kužim šta su to “krive uši” - klempave? Ovakve? https://pedyamilicevic.files.wordpre...cima.jpg?w=500

    Ma kakva traka, nema ti vajde od toga
    Ako bude baš kritično, kad poraste može otići na zahvat...mislim da se to radi ambulantno.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ne mislim na klempave, nego ovako: uši su normalne ali dole uška (tamo gdje ide npr naušnica) je zakrivljeno prema van. Kao da je samo taj donji dio klempav..
    Ali neću onda ništa poduzimati, valjda će se samo ispraviti s vremenom.

  8. #8
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Moj je imao "zgužvane", ali na gornjem luku uha, to sam mu svaki dan malo masirala, onako kao ispravljala i ravnala, sad je Ok...tak mi je patronazna bila rekla. Ispravilo se.

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja sam imala tako jedno uho kao presavijeno, valjda je tako stajalo u maternici
    nisu ništa posebno radili, osim što ga je tata ispravljao za slikanje ali mislim da je to bilo samo prvih par tjedana

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ili ce ostati tako... Rekla bih da svi imamo svakojake gene koji se mozda neko vrijeme nisu ispoljili fenotipom. Svakako, sve je u najboljem redu kad su klempave usi problem. Ponosna sam majka jednog krasnog klempavca, i to bas ovakvog kako opisujes, donjeg dijela uha. Sa 16 godina glava je veca pa se manje primjecuje, ili smo mi navikli. Kakogod, nismo nista povezivali, nosili trake, niti je dijete time iole optereceno. Uzivaj u djetetu i malim krivim usima.

  11. #11
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    ili ce ostati tako... Rekla bih da svi imamo svakojake gene koji se mozda neko vrijeme nisu ispoljili fenotipom. Svakako, sve je u najboljem redu kad su klempave usi problem. Ponosna sam majka jednog krasnog klempavca, i to bas ovakvog kako opisujes, donjeg dijela uha. Sa 16 godina glava je veca pa se manje primjecuje, ili smo mi navikli. Kakogod, nismo nista povezivali, nosili trake, niti je dijete time iole optereceno. Uzivaj u djetetu i malim krivim usima.
    x

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •