Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Prag

  1. #1
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno Prag

    Ekipa, znam da vas dosta s foruma ide u Prag ( iako većinom po ostvarenje svojih snova) zanima me info vezano uz parking ako netko zna. Ja i mm idemo u 5 mj turistički, smještaj sam našla u samom centu, kod Astronomskog sata, smještaj nema svoj parking nego piše da je u blizini javni parking 27 eur /dnevno. Imate i preporuku za nešto povoljnije? neku zgodnu info za podijeliti vezano uz parking? nama auto tih dana neće trebati, tako da ga možemo ostaviti i dalje od smještaja ako imate neku zgodnu preporuku. Također i preporuke za boravak u centru slušam, sve info su dobrodošle jer pravim plan i program.

  2. #2
    mitri avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    172

    Početno

    Prag
    Nemam informacije za parking jer nikad nisam išla autom, ali preporučam baciti oko na youtube - Honest guide. Janek ima dosta dobrih savjeta.
    Želim vam dobar provod!

  3. #3
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    NIje bilo baš odgovora na ovu temu. Mi planiramo obiteljski posjet Pragu u 6mj. Proučila sam što vidjeti i kako, zanima me što biste preporučili s djetetom od 8g vidjeti u Pragu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja bih za prag preporučila turističkog vodiča
    tj.tamo je najbolje ići organiziranom turom jer se ima toliko toga za vidjeti i čuti da u solo verziji nema šanse da to doživite

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    po toj logici čovjek ni u jedan veći grad ne bi putovao bez vodiča.

    Mitovski, dugo nisam bila pa ni nemam preporuku. li se sjećam da je grad baš pun, čak prepun turista. Baš velika gužva.

    Bila sam u Pragu u ono davno vrijeme - jojjojjoj - tada i sada se ne da usporedit

  6. #6
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma ja ne bih išla organizirano baš zato što idemo s djetetom i to bi bilo dosta zahtjevno poznavajući moju J. da moramo sve po rasporedu.
    Ovako možemo i stati i odmoriti i pojesti kad hoćemo i kako hoćemo. I želim ići opušteno i bez presinga da moramo baš sve vidjeti. Glavne znamenitosti ćemo sigurno pogledati.
    Nego sam mislila imaju li baš neke atrakcije za djecu.

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    naravno, meni su organizirani izleti horor

    evo što kaže gugl

    https://www.pragueexperience.com/inf...n/children.asp
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 28.03.2018. at 13:10

  8. #8
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ja sam bila s muzem prosle god, sve smo sami obilazili kako nam se dalo. i to sve pjehe. ne volim te organizirane kada me vodaju svuda, radije uzivam u gradu.
    ne znam na zalost ima li atrakcija za djecu, nismo ih vodili.

  9. #9
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Čitam da se ZOO u Pragu smatra jednim od najboljih u Europi. Jel bio netko?

  10. #10
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    naravno, meni su organizirani izleti horor

    evo što kaže gugl

    https://www.pragueexperience.com/inf...n/children.asp
    Super, hvala ti!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam da se ZOO u Pragu smatra jednim od najboljih u Europi. Jel bio netko?
    Bila ja prije ihihi godina, nama je bilo super.I sjecam se da nije tesko doci do njega.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    po toj logici čovjek ni u jedan veći grad ne bi putovao bez vodiča.

    pa ne bih se složila

    prag je definitvno jedan od onih gradova koji ima jako bogatu priču iza svakog objekta/spomenika da ju je zbilja šteta ne čuti.
    svatko može otići baciti oko na astronomski sat ili proći karlovim mostom, ali ako ti netko ne ispriča priču o tome, uopće nije smisleno

  13. #13
    mitri avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    172

    Početno

    Nisam nikad vodila klince u Prag, ali kad putujem s njima u gradove bogate povijesti obično sama složim priču (sa neta ili iz vodiča), skratim, izbacim dijelove koje ne razumiju.... prilagodim njihovoj dobi da im bude zanimljivo i primijetila sam da dosta toga zapamte. Mojima bi vodič bio strašno dosadan.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Daklem, mi smo bili prije tri godine. U samostalnom aranžmanu. Pored sata u, ako se ne varam, 11 i 15 h dolaze free guide tours vodiči, sa žutim kišobranom. Na kraju mu daš napojnicu. Na engleskom. Fenomenalno nam je sve objasnio i išli smo drugi dan s njim na plaćenu turu po utvrdi. Tipa 10 eur.
    Preporučam jesti u neturističkom, divno restoranu, Parlament i jednako tako dobrom koji se zove Krčma. Bili smo i u Lokalu, super klopa, normalne cijene.
    Za Lokal preporučam rezervirati stol.
    Osim toga smo puno zujali gradom, puno šetali...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    I da, nema šanse da bi išla organizirano busom s klincima, barem ne do neke odraslije dobi.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 30.03.2018. at 14:16

  16. #16
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi smo bili u zoo. Je, odlican je.
    Bili smo i u kazalistu lutaka, gledali smo neku bozicnu predstavu, nesto predivno. Muzika svira u zivo, bas lijepo.

    Isli smo brodicem po rijeci, setnja centrom, John Lennon wall, poznati sat,klasika u glavnom.

    Bili smo jos u muzeju igracaka i u muzeju iluzija ( to to je onako fora ali nemoj ocekivati cuda, unutra jehrpa ogledala pa si velik, debel, mrsav...)

    Ako se sjetim jos napisem, proslo je par godina odkako smo bilo

  17. #17
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam da se ZOO u Pragu smatra jednim od najboljih u Europi. Jel bio netko?
    ZOO je super ali računaj da na njega ode praktično dobar dio dana ako ne i cijeli. I ima na ulazu brojač koliko ljudi je unutra mislim da kad dodje do neke granice ne pustaju dalje. Meni je super bio indonezijski paviljon i žirafe. Uredijivali su taman dio za slonove ali izgledalo mi je da će taj Afrički dio biti vau. Ima i mala žičara ali su klinci bili premali (3g i 6mj) pa se nismo upustili u tu avanturu. Ima i vlakić, petting zoo - ma svega. I jako je brdovito
    Posljednje uređivanje od sillyme : 31.03.2018. at 21:11

  18. #18
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Detsky ostrov ima simpa parkice koji se dobro mogu uklopiti sa šetnjom uz Vltavu.

    Ako ti dijete voli onu penjalicu na Bundeku ovdje je xxl verzija, pred par godina je bilo besplatno ali ne znam kako je sada...
    AREÁL VLTAVANŮ 229
    (potrazi lokaciju na Googlu)


  19. #19
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Odlično cure, hvala! Zoo ćemo svakako uklopiti. Tamo smo 4 dana, da 1 potrošimo na Zoo mislim da možemo još dosta toga i vidjeti. Tempo nam sigurno neće biti kao da smo bez djeteta, ali ni ne želim presing.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •