Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: nošenje obraznog luka (headgera), ortodoncija - iskustva?

  1. #1
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno nošenje obraznog luka (headgera), ortodoncija - iskustva?

    nosi li ičije dijete headger? moja kći ga ima od jesenas.
    mi joj ga pomažemo staviti jer ona sama ne može unatoč tome što njena liječnica, ortodontica, tvrdi da bi morala moći.
    ok, slažem se da bi možda nakon nekog vremena mogla uhvatiti grif i staviti si ga sama, ali na svakoj kontroli liječnica headger još više zategne i onda je svaki put ponovo teško i nama, gdje njoj.
    čitala sam, a i logično je za pretpostaviti da će čeljust i zubi biti zategnuti, da će biti početne nelagode i da će boljeti. bilo je tako u početku i onda se nauče zubi na silu i podnošljivije je.
    nakon druge kontrole dogodila joj se jedna situacija u kojoj je pala na lice dok je nosila headger i jako udarila bradom. bila sam se prestravila kad sam to vidjela jer ju je moglo ozlijediti sa teškim posljedicama, ali u tim trenucima, dok joj je krvarila brada u koju je udarila, brzinski sam pregledala sve ostalo i činilo mi se da ipak headger nije oštetio "nosače", prstenove na šesticama, nije oštećen on niti išta u vezi njega, "samo" njena brada.
    naravno, tko sam ja da to znam, a nisam ortodont, samo kažem da nekih oštećenja na prvi pogled nije bilo.

    međutim, kada ga je ponovno navečer stavila počela se žaliti da ju lijeva šestica na kojoj se nalazi prsten, nosač, boli tako jako da ima osjećaj da aparat zub vuče prema dolje, čupa iz korijena.
    odmah ujutro sam pokušala doći do ortodontice da ju zamolim da primi dijete i vidi je li se što pomaknulo, do tada ga je zaista redovito mjesecima nosila po najmanje 14 sati i bilo je šteta raditi pauzu i prolazit navikavanje ponovo.

    ah, kako to u perkovčevoj već ide, naravno da je doktorica rekla da ju nikako, niti na minutu, baš nijedan dan u tjednu ne može primiti prije zakazane kontrole koja je trebala biti za 2 tjedna, što je bilo jučer.

    pogledala je sve skupa, zategnula aparat za još jednu rupicu više i rekla da se baš ništa ne događa u ustima nego je to kćerkin subjektivni osjećaj za koji ona ne vidi razlog.
    ok, sinoć oko pola 8 smo ga stavili opet, boljelo ju je, pokušavala je ignorirati tu "čupajuću" bol lijeve šestice koja nosi zacementirani prsten, pokušavala je zaspati, ali ga je nakon 3 sata nošenja očajna i u suzama, sama skinula i rekla da ne može istrpjeti tu bol, da to nije ona ista bol kada ga je prvi put stavila i kada ju je boljelo sve, nego najjače i nepodnošljivo boli taj jedan zub.

    ima li netko s tim iskustva? nosi li ičije dijete headger, kod koga se liječite, koga preporučujete da je normalan, ima vremena, stručan i razgovorljiv, je li itko imao ovako loših iskustava s nošenjem tog aparata i jesu li ti bolovi prestali?
    treba li ona s tim nastaviti unatoč boli (mislim, stvarno ne znam kako ) ili ovo nije u redu, neće proći?
    trebamo li mijenjati liječnicu jer očito od ove koju imamo sada možemo dobiti ovoliko koliko smo dobili? znam kakva je situacija s ortodontima "na uputnicu" da se dugo čeka, da nije normalna gužva i broj pacijenata, ali mi imamo problem, stvarno ne znam kako da ga riješimo kada znam da ju NEĆE primiti prije 5. mjeseca, kada je ponovno kontrola, i kada znam da će PONOVITI to što je rekla jučer i da mi je alternativa tražiti dalje ako mi to ne paše.

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ajde mi na pp napiši kod koga ste.
    A inače, ja bi dijete odvela kod njezinog zubara skupa sa headgearom da pogleda, i možda slika zub.

  3. #3
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    negdje drugdje ću je svakako odvesti po još jedno mišljenje, moram.
    trebam preporuku kod koga najbolje, ima li netko iskustvo iz prve ruke? htjela bih da joj se to pogleda i ev. sanira što je moguće prije.

  4. #4
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    cathy, nose li tvoji headger? je li to bila jedina terapija ili je kasnije išao fiksni aparat? nakon koliko vremena?

  5. #5
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Moj je to nosio prije fiksnog, dosta dugo i nije ga tako boljelo. Mi smo bili kod ortodontice Antonije Lončar Rogoznice...

  6. #6
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    AM moja je nosila nekih godinu dana, u pocetku jest bilo privikavanja ali ne takvih poteskoca. U Gundulicevoj, kod dr.Meštrović.
    Nisam previse komunicirala jer je sve teklo nekim svojim tokom...

  7. #7
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Tanja, pa koliko dugo, sjećaš li se? Mislim da je i ovo kod moje uvertira za fiksni aparatic ali nemaš koga pitati.
    I koliko dugo je kasnije nosio fiksni aparatic?

    Flopi, je li tvoja cura nosila fiksni? Ovo s headgerom samo godinu dana je super kratko. Je li joj se korigiralo? I je li ona nosila fiksni?

  8. #8
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Nosio je otprilike dvije godine da se sve povuče na mjesto i nakon toga fiksni godinu i pol . Super su mu zubi sada.

  9. #9
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ne bi trebalo toliko boljeti, mog sina nije i sam si je to uredno stavljao, malo se švercao ponekad....
    Stvarno mu je pažljivo i pomalo pomicala, često smo išli, jako ljubazna i mlada. Mi smo išli preko hzzo inače privatno radi ali tada je imala ugovor, ne znam kako je sada.
    Probajte nazvati pa pitati samo da pogleda....sada su u Reljkovićevoj 6, kod Zap.kolodvora...
    Posljednje uređivanje od tanja37 : 24.02.2018. at 09:23

  10. #10
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    AM nosila je negdje od 4-5 razreda
    Nakon toga fiksni koji jos uvijek nosi...
    Sad je 14 g.

  11. #11
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma njoj je od prvog dana malo jači pritisak na taj zub nego na onaj kontra. možda je neka preosjetljivost samog zuba, a možda je nešto i s tim prstenom.
    muž je zvao pa je zubarica rekla da ipak dođe prekosutra. ako što riješi s njom super, ako ne, ići ćemo drugdje. hvala vam

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Pitala kolegicu, ona je svoje kćeri nakon sličnog iskustva odvela k Šlaju. Starija je isto imala headger. Na kraju je sve dobro ispalo, ali je i koštalo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •