Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: električna tava

  1. #1
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno električna tava

    dajte prijedloge i ideje.
    što sve pečete u električnoj tavi i kako?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Imam jednu jako staru Končarevu (od gusa) u vikendici - odlična stvar. Ovakva je: https://www.njuskalo.hr/image-bigger...a-70783083.jpg

    Ponekad mi je žao što je tamo, a ne u stanu, jer bi mi dobro došla kao alternativni roštilj na balkonu ljeti, da ne grijem kuhinju. Imam jedan Tefalov, ali taj ima dolje posudu u koju se lijeva voda, pa mi nije tako brz i spretan za korištenje.

    Kad nam se žuri (npr. kad dođemo u vikendicu poslije posla radnim danom) i ne stignemo zakuriti pravi roštilj, u tom se čudu peče sve, od ćevapa i ražnjića, do paprika za ajvar (ima i poklopac od vatrostalnog stakla). Dobro dođe i kad je kiša.

    Inače, izbor jela ovisi o tome kakvog je kapaciteta. U ovoj mojoj se može peći meso i riba, pržiti (grilati) ili dinstati povrće... Moram samo paziti da se dooobro ugrije prije nego frknem meso unutra. Od lijevanog željeza je, pa to traje. Ima regulator, ali to sporo reagira iz istog razloga (velik toplinski kapacitet).

    Nikakva egzotika ni kreativnost - što ide u običnu tavu, ide i u ovu.

    Moja kolegica u tome na moru peče piceka (nareže na komade), radi paellu, prži lignje, peče punjene lignje, a njezin sin peče jaja na špeku.

  3. #3
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jednu jako staru Končarevu (od gusa) u vikendici - odlična stvar. Ovakva je: https://www.njuskalo.hr/image-bigger...a-70783083.jpg

    Ponekad mi je žao što je tamo, a ne u stanu, jer bi mi dobro došla kao alternativni roštilj na balkonu ljeti, da ne grijem kuhinju. Imam jedan Tefalov, ali taj ima dolje posudu u koju se lijeva voda, pa mi nije tako brz i spretan za korištenje.

    Kad nam se žuri (npr. kad dođemo u vikendicu poslije posla radnim danom) i ne stignemo zakuriti pravi roštilj, u tom se čudu peče sve, od ćevapa i ražnjića, do paprika za ajvar (ima i poklopac od vatrostalnog stakla). Dobro dođe i kad je kiša.

    Inače, izbor jela ovisi o tome kakvog je kapaciteta. U ovoj mojoj se može peći meso i riba, pržiti (grilati) ili dinstati povrće... Moram samo paziti da se dooobro ugrije prije nego frknem meso unutra. Od lijevanog željeza je, pa to traje. Ima regulator, ali to sporo reagira iz istog razloga (velik toplinski kapacitet).

    Nikakva egzotika ni kreativnost - što ide u običnu tavu, ide i u ovu.

    Moja kolegica u tome na moru peče piceka (nareže na komade), radi paellu, prži lignje, peče punjene lignje, a njezin sin peče jaja na špeku.
    hvala peterlin, već sam mislila da je roda električna tava free zona.

    da li stavljaš istu količinu masnoće kao i kad pečeš u običnoj tavi?
    ili manje?

  4. #4
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    često pečemo meso, bilo koje. ja jedem skoro isključivo piletinu pa drugo nisam kušala, ali recimo ta mi je piletina jako fina, finija nego u običnoj tavi na plinu.
    sad da ti kažem koliko masnoće pojma nemam, za to su zaduženi sin i muž. možda mi je fino zato što ne pečem ja

    na moru, u kampu su te električne tave uz električne i plinske roštilje nešto što ljudi jako puno koriste uglavnom za meso, kobase i krumpir.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    hvala peterlin, već sam mislila da je roda električna tava free zona.

    da li stavljaš istu količinu masnoće kao i kad pečeš u običnoj tavi?
    ili manje?
    Paa, nikad nisam ništa pržila u tome u dubokoj masnoći. Može manje. Paprike pečem bez masnoće, a za recimo šampinjone samo premažem kistom. Tako radim i s običnom grill tavom (isto gus) pa mi ova električna nije nikakva razlika u odnosu na običnu grill tavu.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nije mi nikad zatrebalo (imam na gruntu klasičnu peć na drva za kotlovinu + tanjur od rostfraja), ali u električnoj tavi bi se fino mogla napraviti kotlovina - ovako: https://www.coolinarika.com/recept/k...ricnom-pekacu/
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.02.2018. at 12:21

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ništa, morat ću je upogonit, uvjerile ste me.
    već osam godina stoji.

    peterlin takvi me recepti zanimaju.
    jednom sam, možda prije 10 godina, više ne znam niti kod koga,
    jela povrće iz električne tave.
    bilo je svega krumpira, cvjetače, paprike, luka, tikvica...
    i bilo je u nekakvom toću, ali uopće si ne mogu pojmiti što je to moglo biti.
    okus je bio fantastičan, zato sam i kupila tavu, kao ja ću to praviti i nikad ni taknula nisam.

  8. #8
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Mi koristimo električnu tavu kad smo na moru. Ja sam znala staviti povrće i meso na kockice, poklopiti i kad je gotovo dodati tjesteninu i još malo pustiti da se požme. A pekla sam i janjeći but u komadu (imam dublji model), okretala sam ga svakih pola sata i zalijevala s vodom i ispao mi je puno bolji nego iz pećnice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •