Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Sportska aktivnost i ozljeda

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Sportska aktivnost i ozljeda

    Sportska aktivnost na koju ide J. organizirana je u školi od strane jednog kluba.
    Zanima me da li trener ima obvezu reći da se dijete na treningu ozljedilo? Da li je to praksa ili sam ja sad vanzemaljac što sam razočarana jer mi nije bilo rečeno.

    Naime J. se ozljedila na treningu. Kako mi je kasnije trenerica u razgovoru rekla da je iskrenula nogu. Trenerica ju je posjela na klupu, masirala, stavila oblog i ostala je sjediti do kraja treninga.
    MM je došao po nju i ona mu je rekla da je ozlijedila nogu ali nije znala objasniti kako već da misli da se spotaknula.
    3 dana je lagano šepala da bi 3. dan noga naotekla i poplavila. Otišli smo na hitnu i ispalo je napuknuće kosti u stopalu. 3 tjedna je u gipsu.

    Ozljede su nažalost sastavni dio sporta i nikoga ne krivim, ali smatram da nas je trenerica trebala obavijestiti da se nešto dogodilo i kako.
    Trenerica i klub smatraju da nisu jer im se nije činilo ništa strašno i kud bi došli kad bi svima govorili da su se djeca ozlijedila. Radi se o djeci dobne skupine 4-8g.

    Mi smo nakon ovoga izgubili povjerenje. Sad se pitam da li pretjerujem. Od glavne trenerice i tajnice kluba sam dobila mail da im je teško raditi ovaj posao jer kad je ona bila mala sa 7g je sama išla na treninge i ozlijeđivala se pa je eto izrasla u zdravu osobu.

    Možda sam previše subjektivna pa me zanima tražim li previše da me se obavijesti ako se dijete na treningu ozlijedi da je potrebna intervencija trenera, oblog i da dijete odsjedi do kraja treninga.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne kuzim. Dijete se ozlijedilo na trenigu, trenerica mu je pruzila prvu pomoc ( koliko je procijenila da je potrebno u tom trenutku) , te kad je dijete predavala tati rekla je za ozljedu.
    Nije mi jasno sto je jos trebala uciniti ako joj se nije cinilo da je ozljeda ozbiljna kao sto je na kraju ispala. Napuknuca kosti vrlo lako mogu proci nezapazeno prvi tren, pa cak i dulje vrijeme.
    po meni je napravila sve po propisima, pogotovo ako se dijete nije zalilo na jaku bol pa je situacija izgledala pod kontrolom.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    meni se isto cini da su postupili prema pravilima, a vjerujem da su i ocekivali da ce samo dijete od ako dobro vidim 8 godina reci roditeljima detalje vezane uz oblog i sl.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam skužila da trenerica nije nista rekla tati kad je dosao po dijete. Mislim da to nije u redu i da mu je trebala reći.

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Sad kad ponovo citam cini mi se da je zapravo mala rekla tati da je nesto bilo s nogom. U prvom citanju sam shvatila da je trenerica stavila oblog I nakon treniga rekla tati.
    Ako je tako, to nije ok. Trebala je trenerica , a ne dijete, tati reci za mogucu ozljedu.
    Ne bih rekla da je ona to htjela zatajiti ili nesto slicni, do tada je postupila skroz po pravilima, ali izgleda da je u guzvi i strci podcijenila mogucu tezinu ozljede.
    Posljednje uređivanje od sirius : 26.02.2018. at 06:42

  6. #6
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Vidim da sam zbrkano napisala.
    J. je rekla sama da ju boli noga. Trenerica je nakon treninga otišla i prošla pored MM-a ali mu nije ništa spomenula.
    S obzirom da sam u razgovoru s trenericom i tajnicom nekoliko dana nakon kad sam otišla pitati što se zapravo dogodilo dočekana kao da sam u došla pitati zašto mi dijete nije među prvih 5, zanima me jesu li obvezni reći kad se dijete tako ozlijedi da je potrebna intervencija trenera iako im se možda činilo da nije ozbiljno?

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    meni se isto cini da su postupili prema pravilima, a vjerujem da su i ocekivali da ce samo dijete od ako dobro vidim 8 godina reci roditeljima detalje vezane uz oblog i sl.
    Ona je rekla, ali se nije mogla sjetiti što se dogodilo osim da je pala a kako i što nije znala. Da li od šoka ne znam.

  8. #8
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sad kad ponovo citam cini mi se da je zapravo mala rekla tati da je nesto bilo s nogom. U prvom citanju sam shvatila da je trenerica stavila oblog I nakon treniga rekla tati.
    Ako je tako, to nije ok. Trebala je trenerica , a ne dijete, tati reci za mogucu ozljedu.
    Ne bih rekla da je ona to htjela zatajiti ili nesto slicni, do tada je postupila skroz po pravilima, ali izgleda da je u guzvi i strci podcijenila mogucu tezinu ozljede.
    Ma uopće ne mislim da je itko išta htio zatajiti. Ni u primisli mi to nije. Mislim da se dogodio propust. Zanima me je li uobičajeno, je li to obveza ili šta već.

  9. #9
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni se čini da je trenerica vjerojatno mislila da nije ozbiljna ozljeda i da će dijete od 8 godina ispričati roditeljima, pogotovo ako je smatrala da dalje ne treba ništa posebno poduzimati. Naravno roditelju je draže kad mu ispriča i osobno trener uključujući detalje, pogotovo sto je trenerica prošla pored tate, no meni se to s obzirom na dob djeteta ne čini nekim posebnim propustom. Drugo je kad dijete ima 4 godine.

    Iskreno moja ima 9g i za ovakve dogadjaje mi je dovoljno da mi ona ispriča sto je bilo, iako imam jako pozitivno iskustvo i treneri su nam do sad uvijek sve i osobno prepričali ako bi došli po nju (srećom nije bilo puno toga za ispričati).

  10. #10
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Definitivno je propust trenerice što nije rekla tati za ozljedu. Nije mi jasno kako možeš zaboraviti da dijete nije moglo nastaviti trening zbog boli, stavljao si mu oblog i onda prođeš pored roditelja i ništa ne kažeš?
    Ne samo da treba reći za ozljedu nego baš trener treba upozoriti roditelja na što da obrati pažnju i možda da i preventivno ode na snimanje ozlijeđene noge.
    Moja su djeca u sportu već puno godina i svi su treneri i trenerice uvijek bili pažljivi prema ozljedama, često i puhali na hladno što je puno bolje nego slegnuti ramenima i zanemariti moguću komplikaciju.
    Mitovski, ja bi na tvom mjestu napisala pismo klubu, ne optužujući niti napadački već savjetodavno.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam je li obaveza, ali sa strane normalnog ljudskog ponašanja bih rekla da je očekivano i normalno da će odrasla osoba u takvoj situaciji reći roditelju da se dijete ozlijedilo.

  12. #12
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Propust je što vam to nisu rekli. O uganućima treba voditi računa, sve da i ništa ne pukne.

  13. #13
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Propust je što vam to nisu rekli. O uganućima treba voditi računa, sve da i ništa ne pukne.
    Pa u tome i je problem. J. je šepala i nije znala ispričati točno što se dogodilo nego da misli da se spotaknula. Rekla je da ju je zaboljelo jako da je htjela plakati ali nije jer ju je bilo sram.
    Izvodile su vježbu 1 na 1 i trenerica ju je gledala i vidjela točno što se dogodilo.
    S obzirom da je J. rekla kako se spotaknula mislila sam da nije ništa ozbiljno, a s obzirom da se J. na sve ozljede pa i običnu porezotinu prsta fokusira jako i to joj postane fiksacija mislila sam da je tako i s ovom ako se samo spotaknula.
    Da nam je trenerica rekla kao što mi je rekla nakon kad sam otišla na razgovor da je uganula nogu vjerojatno bih ju ranije odvela na pregled ovako je dijete od četvrtka do nedjelje šepalo dok to nije buknulo i naoteklo.
    Ne mislim da je nešto strašno i ne nije joj noga otpala od četvrtka do nedjelje ali stvarno mislim da nam je trebalo napomenuti.

  14. #14
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Mitovski, ja bi na tvom mjestu napisala pismo klubu, ne optužujući niti napadački već savjetodavno.
    Napisala sam mail uljudnim tonom, napominjući da nikoga ne krivim za ozljedu ali da ipak smatram da nam je trebalo reći s obzirom da se dijete nije samo lupilo i nastavilo trening.
    Razočarana sam jako odgovorm koji sam dobila i zato sam i otvorila temu 10 dana nakon ozljede.

    U mailu su mi napisali da im je nevjerojatno da se na doskoku malog najjednostavnijeg skokića (doslovno prenesene riječi) dogodilo napuknuće. Da je kad je trening završio J. stala na nogu i otišla do svlačionice u da je i trenerica kao dijete u toj dobi sama odlazila i dolazila na trenige i imala razne povrede pa je izrasla u zdravu osobu.
    Sam ton maila mi je bio nevjerojatan s obzirom da ja nisam išla optužujući ni svađalački, pa zato pitam ovdje jer J. nije nikada do sada trenirala, što je praksa, što je uobičajeno?

  15. #15
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mislim da se trenerica malo us*ala, jer je zabrljala, pa računa da je napad najbolja obrana.

  16. #16
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Svakako ne ovo što si ti dobila u odgovoru maila.
    To je prije svega neprofesionalno, a zatim i bezobrazno. Umjesto da izrazi zabrinutost, da napiše da joj je žao što nisu primijetili i upozorili i da joj poželi brz oporavak žena napiše takve bedastoće???
    Mislim da bi dijete prebacila u neki drugi klub ekspresno. Ne znam doduše o kojem sportu se radi i koliko je to lako izvedivo.

  17. #17
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako ne ovo što si ti dobila u odgovoru maila.
    To je prije svega neprofesionalno, a zatim i bezobrazno. Umjesto da izrazi zabrinutost, da napiše da joj je žao što nisu primijetili i upozorili i da joj poželi brz oporavak žena napiše takve bedastoće???
    Mislim da bi dijete prebacila u neki drugi klub ekspresno. Ne znam doduše o kojem sportu se radi i koliko je to lako izvedivo.
    Napisala je trenerica na kraju u mailu da joj je žao što se J. ozlijedila i želi joj oporavak ali smatra da su ispravno postupili.
    Ma cijeli mail je obojan jednim neugodnim tonom i ostavio mi je gorak okus.

    Razmišljam kako bih ja reagirala a to bi bilo potpuno suprotno. Poznanica kineziolog koja trenira djecu je zgrožena.

  18. #18
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Uglavnom, da sam dobila mail drugačijeg tona ne bih ni otvarala temu.
    Mail je obojan negativnim tonom. Dano mi je do znanja da se roditelji previše miješaju (što možda ponekad i je, ali ja nisam pitala zašto mi dijete nije uvršteno u tim za natjecanje) . Čak sam stekla dojam da se dovodi u pitanje da je stopalo napuklo tamo jer kako od običnog skokića. U mailu mi se navodi da je u dvorani bila majka novoupisanog djeteta koja je sve vidjela ( ne razumijem, navode svjedoka kao da sam napisala da ću ih tužiti).
    Baš me razočarao postupak. Nisam to očekivala od nekoga tko trenira djecu.

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Poznanica kineziolog koja trenira djecu je zgrožena.
    Kakvih sam se ja nagledala kretena po natjecanjima, trenera i trenerica, ne treba te čuditi. Viču na djecu, izderavaju se, ostavljaju ih same bez nadzora...
    Ja bi, ako mogu u dogovoru sa djetetom promijenila klub. Ako ne onda upozori dijete kako da postupi ako joj se nešto takvo opet dogodi.

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da sam zbrkano napisala.
    J. je rekla sama da ju boli noga. Trenerica je nakon treninga otišla i prošla pored MM-a ali mu nije ništa spomenula.
    S obzirom da sam u razgovoru s trenericom i tajnicom nekoliko dana nakon kad sam otišla pitati što se zapravo dogodilo dočekana kao da sam u došla pitati zašto mi dijete nije među prvih 5, zanima me jesu li obvezni reći kad se dijete tako ozlijedi da je potrebna intervencija trenera iako im se možda činilo da nije ozbiljno?
    Ne znam odgovoriti "jesu li obvezni", ali bih očekivala da mi treneri kažu direktno za ozlijedu, a ne da moram ispitivati sama.

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Postupak je totalno neprofesionalan. Ako sam sama (izuzetno) profesionalna i pažljiva prema trenerima i učiteljima (i, naravno, isto tražim od svoje djece), onda očekujem da se oni prema meni NE ponašaju svisoka, kao prema neukom stvorenju (jer, Bože moj, sa svakakvim roditeljima imaju posla pa sam sigurno i ja jedna takva) i da mi ne sufliraju da nisam dobro razumjela neki bezobrazan ton ili neko njihovo nepostupanje.
    Ton ovog maila jest bezobrazan, a to što ti supruga nisu obavijestili da se mala ozlijedila skroz je neprofesionalno.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    U mailu su mi napisali da im je nevjerojatno da se na doskoku malog najjednostavnijeg skokića (doslovno prenesene riječi) dogodilo napuknuće. Da je kad je trening završio J. stala na nogu i otišla do svlačionice u da je i trenerica kao dijete u toj dobi sama odlazila i dolazila na trenige i imala razne povrede pa je izrasla u zdravu osobu.
    Napiši im kao odgovor da ti je jako žao što je tvoje dete isuviše hrabro za njhove kriterijume pa je tiho i bez kukanja odšetala sa napuklom kosti sa njihovog treninga, kao i da ćeš se potruditi da dete više ne napravi takvu grešku, jer si joj dala instrukcije da nakon svake iduće povrede ostane ležeći, jauče najglasnije što može i insistira da se odmah pozove roditelj i služba Hitne pomoći. Sram ih bilo.

    Ja sam imala takve situacije sa tetom u vrtiću, uvek mi je dete samo govorilo za povrede, dok jednom prilikom nisam jasno naglasila teti da ću za svaku iduću povredu koju nakon vrtića zateknem na detetu tražiti lekarski izveštaj i prijavu događaja policiji i socijalnoj službi. ("zaboravila" je tada da me obavesti da su se deca u trku sudarila glavama, plakali oboje, dobili obloge i sedeli ostatak vrtićkog dana, moja starija je imala ogromnu čvorugu sakrivenu gustom kosom, a onaj drugi jadničak modricu preko pola brade. Ne znam kako je njegova mama reagovala, ali sretna sigurno nije bila...)
    Treneri koji su mi dostupni su još mnogo nemarniji od te tete. Moji zato ne idu ni na jedan sport, nažalost.

  23. #23
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Napiši im kao odgovor da ti je jako žao što je tvoje dete isuviše hrabro za njhove kriterijume pa je tiho i bez kukanja odšetala sa napuklom kosti sa njihovog treninga, kao i da ćeš se potruditi da dete više ne napravi takvu grešku, jer si joj dala instrukcije da nakon svake iduće povrede ostane ležeći, jauče najglasnije što može i insistira da se odmah pozove roditelj i služba Hitne pomoći. Sram ih bilo.
    Hahahaha Pulinka nasmijala si me, očito ću ju morati istrenirati.

  24. #24
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Njezina je duznost reci sto je bilo na treningu, nemas tu sto sebe preispitivati
    Dijete je palo, dala joj je oblog ali nije roditelju ni rijeci rekla, vec prosla sutke pored njega?
    Meni je to los potez, toliko los da bih je ispisala i upisala kod nekog tko poznaje osnove osnova komunikacije s roditeljima ciju djecu trenira.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja bih ti napisala nesto sasvim drugacije. Trenerica ti je odgovorila skroz neprofesionalno, ali mozda, samo mozda nije muzu spominjala ozljedu jer je dosad upoznala tvoju kcerku koja kako sama kazes previse paznje poklanja najmanjim ozljedama. Pa je njena procjena da stavi oblog bila vise da umiri malenu nego sto je smatrala da je bol tolika. Pa onda nista nije spominjala muzu jer joj se stvarno nije cinilo ni najmanje ozbiljnim. I napuknuca kosti su ozljede s kojima djeca stvarno hodaju danima, cak i kad se ista dogode u prisutnosti briznih roditelha. Ton maila je mozda samo nezreo nacin nosenja s osjecajem krivnje, a ne napad. I mislim da nisu duzni prijaviti roditeljima svaki pad, ozljedu. Ljudski mi je jasno da bi trebali reci, samo sto nazalost ljudi nemaju uvijek vremena,... Meni taj dogadaj ne bi poljuljao povjerenje u trenericu niti bih poduzela ista vise od razgovora.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Sad iz iskustva, moj drugi se na tjelesnom u skoli oderao po koljenu, nastavnik vidio, poslao u wc da to malo ispere, pospricao necim i dijete doslo kuci. Nitko me nije zvao ni obavijestio. Dijete je kuci reklo i vec je bila krasta formirana. Nakon par dana sve se ognojilo i dobio antibiotik. I sad, jesu , mogli su me bazvati i reci, ali kako sad radim u toj skoli, mogu iz orve ruke reci da se takve stvari dogadaju svakodnevno, da je nastavnik tjelesnog brizan, da je jednako tako nevican komunikaciji s roditeljima. Uglavnom, zove ako je povreda teza. I tad uvijek obrambeno nastupa iako je svima jasno da djeca padaju.

  27. #27
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih ti napisala nesto sasvim drugacije. Trenerica ti je odgovorila skroz neprofesionalno, ali mozda, samo mozda nije muzu spominjala ozljedu jer je dosad upoznala tvoju kcerku koja kako sama kazes previse paznje poklanja najmanjim ozljedama.
    Nije ju upoznala takvu, jer taj dio nje pokazuje samo kući, vani to skriva. Kao što sam već napisala, nije htjela plakati jer ju je bilo sram.
    Nisu dužni prijaviti svaki pad, ali ipak mislim da mi je trebala reći da je dijete uganulo tj. iskrenulo nogu, da joj je stavljala oblog i da je odsjedila trening.
    Malo sam razmišljala s obzirom da su mišljenja i na jednu i na drugu stranu. Ja sevprema svome poslu odnosim vrlo odgovorno i obavijestim svoje klijente ne o svakoj gluposti ali o puno stvari jer mislim da je njihovo pravo da sami odluče što i kako a i ja sam mirnija.
    Koliko vremena bi trenerici oduzeo taj razgovor? 2,3,5 minuta? Nama bi puno pomoglo jer nije isto misliti da se spotaknula pa šepa ili da je uganula nogu i šepa.
    Inače kako završi trening trenerica oblači jaknu i odlazi, tako je i ovaj put obukla jaknu, prošla kraj MM-a i otišla.
    Nedavno je tako tata J. - ine prijateljice ostao s djevojčicom od 5g pričekati mamu koja je zapela u prometu a dijete je ostalo samo.
    Ovaj događaj je možda potaknuo neka druga pitanja koja ne valjaju, pa me ujedno trenerica u mailu obavijestila kako je od još jedne mame dobila neugodan mail a potaknut našim događajem.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 26.02.2018. at 23:06

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ako radiš s djecom, kako možeš biti nevičan komunikaciji s roditeljima? Dovoljno je reći - pala je, ne izgleda strašno, pratite.
    Kad meni dijete dođe na sat i vidim da je blijedo i nekako drukčije, pitam ga što mu je, nudim vodu, hranu ako je gladno, odlazak na WC ako treba, vlažne maramice, ponekad netko povrati, spopadne ga proljev u samoj učionici....sve su to svakodnevne i neopasne situacije, ali ni u ludilu ih ne bih zaboravila spomenuti roditelju koji dođe po dijete (dok roditelj dolazi, dijete je dovoljno malo).

  29. #29
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Sad iz iskustva, moj drugi se na tjelesnom u skoli oderao po koljenu, nastavnik vidio, poslao u wc da to malo ispere, pospricao necim i dijete doslo kuci. Nitko me nije zvao ni obavijestio. Dijete je kuci reklo i vec je bila krasta formirana. Nakon par dana sve se ognojilo i dobio antibiotik. I sad, jesu , mogli su me bazvati i reci, ali kako sad radim u toj skoli, mogu iz orve ruke reci da se takve stvari dogadaju svakodnevno, da je nastavnik tjelesnog brizan, da je jednako tako nevican komunikaciji s roditeljima. Uglavnom, zove ako je povreda teza. I tad uvijek obrambeno nastupa iako je svima jasno da djeca padaju.
    A dobro, pa ne očekujem da me obavijeste da je dijete ogulilo koljeno. Ne očekujem ni da me obavijeste da je dijete palo, dignulo se i nastavilo trening.
    Kod nas je situacija bila bitno drugačija. Kako je netko napisao, možda nije njihova obceza ali je bome ljudski da ako još prođe pored tebe da ti napomene.

  30. #30
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    trenerica je trebala reći ocu, a mail je bzvz (i mi smo se vozili nevezani, pa evo živi smo )

    bih li mjenjala klub ovisilo bi i o drugim stvarima, ne samo o ovom događaju

    ali kažeš mala se zna fiksirati za ozljedu
    samo vama doma, ili je to radila i na treningu?

  31. #31
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i da, ja sam u toj dobi, s 8 godina uganula nogu dok sam hodala uz rub pločnika, mali skokić
    nakon dva mjeseca stavljanja hladnih obloga, rakije, bjelanjaka (sve po preporuci liječnika) mater me dovela na rtg i vidjelo se da je pukla kost stopala, i već (krivo) zarasla
    ali kako sam bila "spretno" dijete, isto sam ponovila uskoro mjesec i stručno slomila na istom mjestu (očito nije bilo zaraslo do kraja, jer je inače mjesto gdje kost zaraste čvršće od normalne kosti) i proslavila 8. rođendan u samom srcu ljeta, u gipsu

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    M. je dva put ljeti, u japankama , lomio prste na nogama.
    Jednom se spotaknuo na stepenicu, a drugi put je balansirao na nekoj flasi kraj ceste pa mu je " prijatelj " izbio tu flasu .
    Nakon sto smo u drugom slucaju ustanovili puknuce nazvala sam mamu prijatelja i zamolila ju da razgovara s malim da malo vise pazi u buducnosti jer zazencija moze zavrsiti gipsom. Djetetova majka mi je odgovorila u stilu ovog mail-a , ali uz dodatak deranja i psovki.

  33. #33
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mitovski trenerica je mozda dobra u svom poslu koji radi, ali u svemu sto prati njen posao nije.
    iz cijele price cini se da nije za grupu koju vodi vec neku s punoooo vecom djecom. koja bi i njoj znala lijepo reci. grupa u kojoj to jednostavno nije. jer rijetko koje malo dijete ispravlja odraslu osobu, vec u njoj trazi oslonac.
    ne napomenuti roditelju da je stavila djetetu oblog je suludo. ako si mislila da nije nista sta si stvaljala oblog. otici cim je trenenig gotov i ostaviti dijete bez da je roditelje dosao po isto je po meni za neke sankcije.
    tako da ako nema druge grupe s drugim trentnerom/icom ja bih dijete ispisala.
    ja razumijem da je i njima nije lako, al onda ne radis taj posao, ako ti je komunikacija s odraslom osobom grozna.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 27.02.2018. at 09:46

  34. #34
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    trenerica je trebala reći ocu, a mail je bzvz (i mi smo se vozili nevezani, pa evo živi smo )

    bih li mjenjala klub ovisilo bi i o drugim stvarima, ne samo o ovom događaju

    ali kažeš mala se zna fiksirati za ozljedu
    samo vama doma, ili je to radila i na treningu?
    Samo doma, vani ne pokazuje to.

  35. #35
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma mi imamo iskustvo s j kad je trenirao u žnj :D klubovima i kad je trenirao nogomet za pravo. i tek onda vidiš što je profesionalnost u treningu. na svakom treningu je prisutan fizioterapeut i svakoj ozljedi, pa i onoj koja to i nije, se jako profesionalno pristupa. pregledava ih klupski liječnik, koji nije ortoped i ok, on je bio već veći, pa je preko njega trener poslao poruku roditeljima - obavezno odite slikati. npr. ili obavezno na pregled ortopedu. i tako. na kraju nikad nije bilo ništa, al na pregled i slikanje smo išli kad se sumnjalo na neku ozljedu.

    koju bi iskreno, i mi, a i mali, da nije bilo upute trenera, sigurno tretirali kao - uganuo je nogu i niš mu nije.

    kod m je isto to na jednoj prilično visokoj i ozbiljnoj razini.

    tako da često čujem - nek djeca treniraju nešto, šta će im takvi ozbiljni klubovi i ozbiljni treninzi, ali po mom iskustvu, rad s djecom, pristup djeci je neusporedivo bolji čim je stvar, ajmo reć, ozbiljnija. tu su onda neki drugi problemi, naravno, pa na kraju moraš izabrati, al ovo uvjeravanje i bezobrazan ton maila kako se radi o skokiću je jednostavno nedopustivo i neprofesionalno i mene je totalno nanerviralo.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 27.02.2018. at 10:21

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sad sam se sjetila da me jednom trenerica od m zvala na mobitel da dođem po nju jer se žali da ju svrbi! upaljena virusna bradavica na ruci i da nije dobro da je s tim u bazenu i da mažemo s nečim i odemo kod doktora da malo vidi jer joj se prilično upalilo.

    meni bilo neugodno reć joj da sam to vidjela i pustila ju na trening pa sam glumila iznenađenje - ma daaa, upalilo joj se?
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 27.02.2018. at 10:25

  37. #37
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Naravno da je trebala reći. Mogla je samo usput reći tati da je nezgodno doskočila i da malo pratite nogu. To traje 32 sekunde.
    A za "bježanje u jakni" možda se trenerica poslije treninga žuri pokupiti svoje dijete s neke aktivnosti pa zato odjuri ili mora uzeti neki lijek ili ima pretragu.

    Mi od vrtićkih teta svaki dan dobijem info kako je bilo i svako toliko kažu mišljenje o njegovom razvoju, što pozdravljam, ali me i nervira nekad (čovjek nikad zadovoljan... )

  38. #38
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    meni se pristup trenerice čini "kako ćemo, lako ćemo".
    moji su na treninzima imali lakše ozljede, pa su treneri na kraju treninga kad bih došla po njih, uvijek me obavještavali što se desilo.
    čak su nakon nekog vremena uveli i praksu plaćanja osiguranja, za slučaj ozljede.


    inače, taj argument kako je nama bilo kad smo bili mladi i da smo izrasli u "zdrave i normalne" ljude diže tlak na 1000.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Moj mali trenira mačevanje 4 godine i judo 2 godine i iz te perspektive mogu ti reći da me ta sportska aktivnost, sa takvim pristupom, više vidjela ne bi.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Eto ja sam u zadnjih mjesec dana pet puta zvala roditelje a nisam uciteljica, ni razrednica, ni nastavnik tjelesnog, al ako dijete blijedo baulja, pitam sto je i zovem. Isto tako dam maramicu ako smrce... Samo sto eto u stvarnom zivotu puno ljudi ne zove. Meni je jedna nastavnica rekla da sam mogla zvati sa skolskog telefona da ne trosim svoje kune. Meni to na pamet nije palo... Ostaviti 23 djece od tog jedno vidno loseg zdravlja i ici na drugi kraj skole zvati roditelje... Al opet neki mi roditelj moze prigovorit da sto imam zvat sa svog privatnog mobitela... Jedno je ljudski a drugo profesionalno.
    S tim da ostavit dijete da samo ceka roditelja je u nojim ocima ono zasto bi razmislila o toj aktivnosti.
    P.S. moj je bio oderao koljeno tako da mu se isto spreja i da sjedi do kraja tjelesnog.

  41. #41
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    pa casa meni je normalno da si zvala i da si zvala tako kako si zvala, isto se ne bih mislila da ću potrošiti 10 lipa iz svojeg džepa
    jedino da nemam pa nemam izbora
    i to mi je u redu, s djecom trebaju raditi ljudi koji jesu brižni, empatični, socijalno inteligentni...
    uz stručnost naravno
    ali mi ova trenerica jednostavno bzvz lik po reakcijama
    komentar "tako sam i ja" mi je glup do bola i ne vidim mu svrhu osim da se opravda vlastiti nemar
    da je rekla da joj je žao, da nije procijenila dobro, da je ičim pokazala da razumije roditelja, ajde de.
    ali nije
    jer je nije baš puno briga

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma samo sam htjela reci da i ljudi koji su bezvezni obrambeno nastupajuci prema roditeljima nekad jesu empaticni i dragi prema djeci. Ne govorim o ovoj konkretnoj trenerici koju ne poznajem, vec samo govorim da ima i takvih. Eto kad vidim ovog iz tjelesnog s djecom pa kad zove roditelje, dode mi da se ustipnem u nevjerici da je to ista osoba.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Naravno da ima i takvih, zlatnih prema deci, a bezvezno -optužujuće-ratobornih prema roditeljima. Samo ja ne vidim neku posebnu sreću za dete ako mu zapadne takav trener/učitelj/nastavnik itd. jer i dalje odnos roditelja sa tom osobom igra prilično veliku ulogu kod situacija gde se mora i roditelj angažovati. A ako je odnos loš - ili nepostojeći, kao ovde gde se trenerica pravi da su roditelji nevidljivi, onda se sve to na kraju prelomi preko dece.

    Uostalom, ako si empatičan i drag prema deci, onda valjda želiš da toj deci bude dobro i kada odu od tebe, pa se potrudiš da za dobrobit dece ipak komuniciraš sa roditeljima, koliko god ti to možda ne odgovara i ne leži.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •