Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Help!Neće da mi se otvore slike!

  1. #1
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno Help!Neće da mi se otvore slike!

    Drage moje rode kompjuterašice.Evo problem je ovaj:imala sam hrpu slika koje sam prebacila na usb stick.Ja budala samo sam cut iz kompjutera i prebacila na stick.Onda sam vidjela da mi na sticku neće da se otvore sve.Otvori se dio slika,ostale neće(probala sam sa irfan view i windows photo viewer-neće).Onda ja to ponovo vratim na comp,ali opet neće.Piše:unknown file format,empty/damaged file,or file not find.Postoji li šansa da ikako spasem te slike!

  2. #2
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Pogledaj da li su ti slike još u Recycle Bin-u (u smeću)...ako ih nisi tamo obrisala trebale bi biti još tamo...

  3. #3
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Nema ih u recykle bin.Ima nekoliko slika u smeću,ali ni njih mi neće da otvori.

  4. #4
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Iz smeća ih vraćaš tipkom Restore

  5. #5
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Jesam i opet neće.Ima nekoliko slika u smeću,ali ih svejedno ne otvara.Postoji li neki program za vraćanje slika?

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ima undelete program. Ako nisi puno toga dodavala pa brisala, pa opet dodavala, trebao bi ti moći izvući slike.

  7. #7
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Cut/paste ne radi preko delete funkcije, tako da tih izgubljenih nema u recycle binu.
    Nešto se desilo prilikom kopiranja na USB - i tamo imaš neispravne fileove. S druge strane na disku s kojeg si ih kopirala se vjerojatno još uvijek nalaze ali im ne možeš pristupiti jer su "obrisani". Tako da ti je vjerojatno jedino rješenje da probaš naći neki data recovery alat (zna biti besplatnih ali onda obično imaju ograničenje broja fielova koje možeš vratiti) i s njim proskenirati cijeli disk da ih vrati. Taj postupak moraš provesti što prije jer svaki novi dokument koji snimiš na računalo ti potencijalno prebriše "nestale" slike. Dobra vijest je da se to može odraditi običnim softwareom, ne treba profesionalne data recovery usluge kao kad ti se npr pokvari disk. Nemam neku preporuku, nisam to godinama trebala.

    Za ubuduće savjet: nikad ne koristiti cut/paste već isključivo copy/paste pa onda obrisati staru lokaciju tek kad si sigurna da se uspješno kopiralo na novu lokaciju (jer kopiranje može poći krivo iz 100 razloga - loše formatiran usb disk, slučajno iskopčan usb disk usred kopiranja, nestanak struje usred kopiranja itd...)
    I drugi savjet - sve slike uvijek imati na bar dvije fizički različite lokacije, znači nikad nije dovoljno imati jedan disk za čuvanje slika. Prvo kopiraš na jedan. Provjeriš je li sve ok. Onda kopiraš na drugi. Provjeriš je li i tamo sve ok. Tek onda brišeš s izvornog mjesta.

  8. #8
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    moja preporuka - recuva
    instaliras, pokrenes, pratis upute - meni je dosad vratio sve obrisano, ali bilo je netom nakon brisanja

  9. #9
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Sa recuvom sam uspjela spasiti dosta slika,ali dosta je i izgubljeno.
    Sillyme,tako inače i radim.Ne znam šta mi je sad bilo .
    A zašto je stick upropastio te slike,zna li neko?Kupljen je bio u nekom formatu(ne sjećam se kojem),uglavnom nije mogao na tv.I ja ga formatiram u NTFS,onda je mogao na tv,ali opet ne svi filmovi ili crtići.Kad ih prebacim na drugi stick,onda hoće ti isti crtaći ili filmovi.I evo sad ovo sa slikama.Jesam li trebala još nešto uraditi?

  10. #10
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    USB stickovi su cudljiva bica... nisu bas pouzdani. NTFS je OK. Savjet - probaj ga opet formatirati, ako radiš preko windowsa imaš obično uključenu opciju "Quick format" - isključi je.
    Ako se i dalje ponaša nepouzdano onda je moguće neki problem sa stickom, ako je OK onda se možda nešto smrdalo s file sistemom od upotrebe (npr. ako se usred pisanja po njemu iskopča, ili ako neki uređaj nešto čudno piše po njemu i sl)
    Meni se znalo desiti da mi kartice formatirane na računalu ne mogu se čitati na fotiću (obrnuto srećom da - a isti filesistem), onda je formatiram na fotiću i normalno radi i tako... sve su to privremene memorije i na njima bi trebale biti samo kopije podataka, a original negdje na hard disku ili u cloudu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •