Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: Moj novi najbolji prijatelj

  1. #51
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo TO meni treba tj. tako nešto, očajnički trebam nešto za jednostavno pranje podova - ALI parketa

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E da... i kod mene je parket posvuda.

  3. #53
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa ista stvar, ja s tim brišem i pločice i parket
    u posudi držim vodu s malo octa, ništa drugo ni ne koristim

  4. #54
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ja sam dobila ovaj https://www.ekupi.hr/Vileda-Steam---...ac-611598.aspx i od nekoga tko je mrzio pranje poda, moco, krpe i ostale rekvizite postala sam netko kome je pranje poda (a i muz) postalo petominutni posao, i sve je suho za mnom. Preporodila sam se s time.

  5. #55
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A ništa...
    Idem onda sutra kupiti onog u elipsu.

  6. #56
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ovo je moj novi kućni prijatelj: https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...ENTA-RY7557WH/
    Prema preporuci sa foruma.

  7. #57
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    inače, malo mi je pretjerano reći da mi je to najbolji prijatelj
    meni isto, ja ispaljujem ako mi takvi aparati zakrče pola kuhinje pa na kraju nemam radnu površinu, a ne sjeckam povrće za hrpe ljudi, bude jedan luk, mrkva, komadić celera... dobar nož i to bude brzo nasjeckano
    koji god aparat smo kupili, završio bi u špajzi osim blendera kojeg povremeno upotrijebim
    nisam mlada i sami pogled na sve one dijelove mi stvara nervozu

  8. #58
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    n.grace, moj se komentar nije odnosio na to, nego mi je zaista bio problem napisati da mi je nova krpa za pod najbolji prijatelj

    inače, neki dan na fejsu sam čitala o nekoj Japanki koja svoju Roombu zove Roomba-san

  9. #59
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    n.grace, moj se komentar nije odnosio na to, nego mi je zaista bio problem napisati da mi je nova krpa za pod najbolji prijatelj
    aha, kužim
    baš sad gledam toster koji nam uz blender stoji u kuhinji i razmišljam kako bih ga maknula (a cure vole tople sendviče i često ga koristimo)

  10. #60
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Tang, taj brisac poda dali ima zamjensku krpu?

  11. #61
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    meni isto, ja ispaljujem ako mi takvi aparati zakrče pola kuhinje pa na kraju nemam radnu površinu, a ne sjeckam povrće za hrpe ljudi, bude jedan luk, mrkva, komadić celera... dobar nož i to bude brzo nasjeckano
    koji god aparat smo kupili, završio bi u špajzi osim blendera kojeg povremeno upotrijebim
    nisam mlada i sami pogled na sve one dijelove mi stvara nervozu
    slicno i kod mene
    mozda bi bilo drugacije da imam veeeliku kuhinju, i ogromnu radnu plohu na kojoj ima mjesta i za aparate i za raditi nesto na njoj

    inace volim te kuhinjske gedžete, sve mi je to fora, i ja bih to
    plus ne kuham pod redovito takve velike kolicine hrane da moram sjeckati trinaest kila mrkve, ili pola vrece luka
    a ovih par komada koji mi trebaju za cas nozem cap-cap-cap

  12. #62
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    slicno i kod mene
    mozda bi bilo drugacije da imam veeeliku kuhinju, i ogromnu radnu plohu na kojoj ima mjesta i za aparate i za raditi nesto na njoj
    apsolutno, one prekrasne, prostrane američke kuhinje
    ovako nikako, samo poživčanim, još kad se negdje zagubi neki od tih sitnih dijelova

    problem je što imamo previše stvari, ne samo kuhinjskih, već i odjeće, cipela, knjiga, o notama da ne pričam, imamo polukoncertni klavir koji je zatrpan notama i kajdankama jer svakom od nas nešto od toga treba svakodnevno, još k tome brdo raznih drugih instrumenata
    zato sam zamolila muža da više ništa ne kupuje od kuhinjskih aparata, a bome i od sprava za vježbanje (sve su završile u ostavi u podrumu nakon što bi se koristile eventualno mjesec dana)

  13. #63
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I mene su živcirale sprave s puno dijelova... A onda je zabolio rame... pa je došla dijagnoza i sad sam sretna da postoje.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    I mene živcira kad mi aparati zauzmu kuhinju
    Zato sam uvijek odairala mikser 4u1, sve što mi treba u 1 maloj kutiji, lako se pere, ne zauzima prostor
    Ali zadnje vrijeme sam ljubomorna na domačice koje miksaju kolače sa stolnim multipraktikom, mislim pustiš ga da vrti dok ti dohvatiš i pripremiš ostatak stvari iz recepta

  15. #65
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    E kad smo kod tih što štrcaju i peru... ima netko ovog?
    https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...EVIL-FM1200_1/

    Ovo i nije nešto...
    Možda za male površine i ne jako zmazane podove...

  16. #66
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Mojca, zar taj mop nije bio 100kn?

  17. #67
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja imam taj neki od 100kn, i meni je skroz dobar za svakodnevnu upotrebu na 50ak kvadrata, sobe baš ne brišem nešto često
    ali ja nemam neke visoke kriterije za čistoću

  18. #68
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nemam pojma koliko je bio...

    Definitivno nije za mene. Ja imam prostor od cca 60m2 u komadu, ne mogu to obrisati s krpicom 40x15 cm.

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    sad će na burzu


    a da od Cathy posudiš njenu zvjer samo za probu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.03.2018. at 13:10

  20. #70
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam taj neki od 100kn, i meni je skroz dobar za svakodnevnu upotrebu na 50ak kvadrata, sobe baš ne brišem nešto često
    ali ja nemam neke visoke kriterije za čistoću
    a gdje si ga kupila?
    Moji su stručnjaci za zamuljati kuhinju i kupatilo vodom, treba mi nešto samo što će malo posjajiti pod. Ni moji kriteriji nisu visoki zato mi odgovara tako instant rješenje, a ne bi ni puno novca dala za to.

  21. #71
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dobila ovaj https://www.ekupi.hr/Vileda-Steam---...ac-611598.aspx i od nekoga tko je mrzio pranje poda, moco, krpe i ostale rekvizite postala sam netko kome je pranje poda (a i muz) postalo petominutni posao, i sve je suho za mnom. Preporodila sam se s time.
    a ne moraš li ipak bar jednom zastat pa isprati krpu tijekom pranja? mene to muči. ja bi nešto što ima opciju samočišćenja krpe da se ne moram ni saginjati, ni prljati ruke

  22. #72
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa ja ovu svoju krpu isperem, ali samo je okrenem i pod pipom isperem, ne znam kako bih to objasnila, stavim je u neki kosi položaj pod pipu i isperem pod mlazom, pa ocijedim višak vode o kadu. Mogu bez močenja ruku, ili s vrlo malo. Nakon brisanja ako je bilo samo malo, ostavim je na balkonu s krpom prema gore da se osuši, ako je bilo više skinem i isperem.

    Ali mojca, da me boli rame, kompletno bih pranje poda delegirala nekom drugom u kući.

  23. #73
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ali mojca, da me boli rame, kompletno bih pranje poda delegirala nekom drugom u kući.
    Mojca, stavi neke brisače peseku na noge

  24. #74
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sad će na burzu
    a da od Cathy posudiš njenu zvjer samo za probu
    Sprava koju sam kupila ipak neće na burzu jer sam ju uvalila svekru... on je, iako je navršio 91 i dalje jako vodi računa o čistoći... ali ne može se sagnuti... tako da će mu ovo biti super igračka za održavanje kuhinjskog poda čistim.

    Neću sad ništa više kupovati... kupila sam onaj usisavač i ovaj multipraktik... za sad dosta... a da bih rado vidjela kako ta zvjerka radi, to je točno.


    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku

    Ali mojca, da me boli rame, kompletno bih pranje poda delegirala nekom drugom u kući.
    Pa i jesam. Ali čistilica ne može doći svaki dan....

    Nije toliko problem stan... problem je stubište i hodnik i dva psa.... i snijeg. I još jedan stan u prizemlju.

  25. #75
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, stavi neke brisače peseku na noge


    bojim se da bi brzo imala posla za usisavač.

  26. #76
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Trenutno perem pod tako da na ovu metlu http://www.vileda.com/int/foam-broom.html stavim krpu, odnosno, pelenu za parket ili neku debelu krpu za pranje podova za stubište i hodnik...

    Dosadili su mi svi oni kompleti, kanta plus mop... imala sam ih nekoliko i na kraju zaključila da mi je ovo najbolje. Kad perem pod u stanu ne koristim kantu, operem pelenu više puta u toku jednog pranja... i na kraju izglancam lavabo.
    (Mislim... radila sam tako dok nisam saznala da imam rupu u tetivi)...

  27. #77
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sprava koju sam kupila ipak neće na burzu jer sam ju uvalila svekru... on je, iako je navršio 91 i dalje jako vodi računa o čistoći... ali ne može se sagnuti... tako da će mu ovo biti super igračka za održavanje kuhinjskog poda čistim.

    Neću sad ništa više kupovati... kupila sam onaj usisavač i ovaj multipraktik... za sad dosta... a da bih rado vidjela kako ta zvjerka radi, to je točno.




    Pa i jesam. Ali čistilica ne može doći svaki dan....

    Nije toliko problem stan... problem je stubište i hodnik i dva psa.... i snijeg. I još jedan stan u prizemlju.
    Moja "zvjer" definitivno nije za stepenice. Pre teška je.
    Meni to treba za hodnike, kuhinju, kupaone i ogromni balkon.
    U principu je kao bilo koji uspravni usisavač, jedino kaj uz to i pere pod.

  28. #78
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Znam, već mi je beti rekla.
    nisam sigurna ni koliko je za dugotrajnu upotrebu na parketima.

  29. #79
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a ne moraš li ipak bar jednom zastat pa isprati krpu tijekom pranja? mene to muči. ja bi nešto što ima opciju samočišćenja krpe da se ne moram ni saginjati, ni prljati ruke
    Ne moram S njime sam dobila 3 krpe, i zaista rijetko kad sve tri iskoristim odjednom. Na cicak su pa se lako stave/skinu. U zvjerku stane svega 2,5 dc vode, i bila sam uvjerena da mi to ne bude dosta za nekih 70ak kvadrata, no svega sam dva puta uspjela svu vodu potrositi i doliti jos. Ja sam se preporodila. Mrzim pranje poda, mrzim to susenje, a imamo breka koja bas voli se presetavati kad se pere pod. Ovako mi je svejedno hoce li se setati ili ne.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •