Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 75 od 75

Tema: Kada reći novom partneru za problem neplodnosti?

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kad se leptirici probude, tko misli na godine.

    Rivendell, ja bih, vjerojatno kao i uvijek do sada, odmah izbacila iz sebe sve ono što bi nekog moglo odbiti.
    Znaš na čemu si, pa odluči.
    Istina, nisam se našla u situaciji da pričam o svojoj neplodnosti, ali mislim da bih i u tom slučaju isto postupila.
    Možda onako, usput, komentirajući dnevna zbivanja... ova zdravom razumu suprostavljena strana na dnevnoj bazi baca bisere, jednog bi iskoristila za uvod.

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I... sretno!
    Ljubi djetetešce slatko.

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jucer slucaju u nekom casopisu nalwtih na reklamu za taj Tinder ajmeee..ne bi ja imala zivaca za to.
    Evo ja sam.brbljava, al ne bih odmah istresla sve o neplodnosti barem ne do trenutka da vidim da sam u ozbiljnijem odnosu. Ne mora mi svaka shusha, prolaznik kroz zivot bas sve znati.

    Sretno!! I ne trosi vrijeme na neke bezveznjake, umori to covjeka. Javljaj nam povremeno sto se dogadja.

  4. #54
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ja sam oduvijek racunala na to da cu zavrsiti u MPO vodama, neovisno o muskom faktoru. I najcesce sam to ubacila na 2-3 dejtu ako mi se osoba cinila kao materijal za dalje. MM je to saznao i prije dejta, jer smo se dopisivali prvo i nismo ocekivali dejtanje zapravo. Meni to nije predstavljalo neki bauk, niti sam ja osjecala sram ili nelagodu. I sad javno govorim o endometriozi di god stignem. Pa je, vjerujem, i to bio znacajan faktor. Ionako bi se brzo upoznali s mojim bolovima tijekom menge pa da se odmah zna. A i ja sam brzo mogla eliminirati morone.
    Tad sam bila mladja i decki su bili mladji (iako je bilo ne bas tako davno, prije 6 godina), i puno se manje gledalo na neku ideju zenidbe...pa me to nije sprijecavalo.

    I da, exclusive znaci monogamnost. Mozete vi bit u vezi i ne bit monogamni, i to se dogadja i radi

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma mislim da nije problem sram i nelagoda, vec činjenica da neki muškarci žele djecu.

  6. #56
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da baš to casa, dakle tempirat tajming da ne ispadne da si to namjerno skrivala dok se ne skuha, a ni ispast lujka koja na drugom spojaku priča o djeci.
    Ja bih vrlo vjerojatno ipak ispala ova druga

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja ne bih to rekla odmah.
    Čemu? Da l se frajer odmah izjašnjava o tome želi li ili ne želi djecu? Ako da, onda je pošteno odmah reći. Ako ne - čemu?

  8. #58
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Uvijek krenem od sebe.Ja bih voljela da znam.I rekla bih čim mi se ukaže prilika.

  9. #59
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Možda lakše dati odgovor na pitanje, kada očekujemo da bi nam novi partner trebao reči da je neplodan?

    Ako želim imati još djece, nekako bih to u počecima indirektno, a opet jasno pokazala i očekivala da za početak saznam da li ima iste želje u budućnosti,...
    Ako nema, u ovim godinama više nema vremena za kompromise.

    S prvim partnerom i mladosti bilo je vremena za svašta, sad u tim nekim osnovama nema kompromisa, a opet sam spremnija na kompromise u sitnicama, razlikama karaktera,....


    Hoću reči da bih temu potegnula čim bih osjetila da za mene veza postaje ozbiljnija, jer nemam vremena.

  10. #60
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Nemam pojma kad bi bio pravi trenutak. Vjerovatno bih u startu provukla kako nemam namjeru imati više djece.

    Nego sludile ste me s ovim nijansama odnosa, u moje vrijeme nije to tako izgledalo :/

  11. #61
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam ja htjela napisati...ja bih tražila frajera s djecom... nema šanse da bih bila s nekim ko ih nema..drugi svijet
    I ja sam jedno vrijem razmišljala kako bi bilo dobro naći nekoga s djetetom, ali mi je to kao prvo jako isključivo. Ne mogu ići okolo i automatski eliminirati nekoga zato što nema dijete. To je kao da tražiš od frajera da ima plave oči ili dugu kosu. Ne zaljubljuješ se u to.

    Drugi faktor je taj što imam ispod 35 god i u mojim godinama dobar dio ljudi nije niti oženjen, a kamoli razveden s djecom. Na starije baš i ne padam.

  12. #62
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku

    Rivendell, ja bi tebi savjetovala onako prijateljski...Ma što te boli kita? Jesi izašla iz lošeg braka? Jesi prodisala? Što se zamaraš, uživaj i živi!
    To je stav! Hahaha. To i radim, ovo samo promišljam.

  13. #63
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj ?! Tko je vidio traziti (pre)zrelog vrsnjaka?!
    Hahaha, ja do sada samo mlađe.

  14. #64
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku

    Hoću reči da bih temu potegnula čim bih osjetila da za mene veza postaje ozbiljnija, jer nemam vremena.
    Pa i mene to vrijeme muči, zbilja mi se ne da gubiti ga s nekim tko se ne zna s time nositi. Imam dijete, prijatelje, sebe... Puno pametnijih stvari za raditi u životu ako to nije to.

    Samo... Te nijanse u odnosu. Baš pričam jučer s bivšim, on kad kaže da ima dijete sve se žene lijepe na njega jer si misle brižan tata, a kad je žena s djetetom onda ispadne da idem okolo i tražim mu novog tatu, da se odmah valjda hoću useliti... Da skratim, malo je ta percepcija razvedenih žena da su očajnice. I sad kad još prerano uletiš s pričom o neplodnosti, si mislim da si oni misle kako sam žena s misijom da ih u što kraćem roku oženim.

    Ali dobro, od kada sam krenula u dejtanje odlučila sam se opustiti i uživati u procesu, tako da sam se malo opustila i oko ove teme. Odnosno, odlučila sam ne gledati sebe kao osobu koja im ne može dati ono što žele (i one klasične priče da se osjećaš manje žena), nego se gledati da sam osoba koja ima puno toga za ponuditi u vezi.

    Što se tiče dijagnoze, nije da skrivam, nego mi se činilo nerelevantno za ovu temu. Dijagnoza je preuranjena menopauza. AMH gotovo na nuli. Jako, jako, jako mala šansa postoji jer eto nije 0.0, ali je vrlo blizu toj brojci.

  15. #65
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Evo updejt. Rekla sam neki dan, nisam planirala, ali je bila neka tema pa mi izletilo. Sad se viđamo cca 3 mjeseca.
    Ok je reagirao. Saslušao i rekao hvala ti na iskrenosti, a tko kaže da ja mogu imati djecu. Ti si obavila pretrage pa znaš, ja nisam, a možda i ja imam problem, tko zna.

    To je bio cijeli razgovor. Nastavili dalje s odnosom kao da se ništa nije dogodilo.

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Baš to što kad neko nije radio,uostalom zašto bi i radio

  17. #67
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Također šaljem podršku
    A na temu, nemam takvog iskustva ali čini mi se da bih u ovim godinama zazirala od čvrste veze i rađanja djece (pogotovo ako ih već imam), bila plodna ili ne, i težila bih vezi kakvu je opisala Bubilo kod svojih poznanika - na finoj distanci idealno svak u svom stanu
    pa ako baš nakon par godina shvatimo da ne možemo jedno bez drugoga ni trenutka, vidjet ćemo... a do tada, vikendi i putovanja skupa, a inače - sloboda
    Tako bih od početka postavila stvari
    Crkavam i na terminologiju ovdje (fak badi )

  18. #68
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Evo updejt. Rekla sam neki dan, nisam planirala, ali je bila neka tema pa mi izletilo. Sad se viđamo cca 3 mjeseca.
    Ok je reagirao. Saslušao i rekao hvala ti na iskrenosti, a tko kaže da ja mogu imati djecu. Ti si obavila pretrage pa znaš, ja nisam, a možda i ja imam problem, tko zna.

    To je bio cijeli razgovor. Nastavili dalje s odnosom kao da se ništa nije dogodilo.
    Cool reakcija, cool frajer. Zasad palac gore od mene i na tebe i na njega .

  19. #69
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Aaaaa. Lijepo i zrelo je reagirao.
    Nice!

  20. #70
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Slazem se, jako lijepa reakcija. Nadam se vijestima o srodnim dusama

  21. #71
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Propustih post s updejtom
    Pa evo super, taj razgovor može biti i prilika za eliminaciju likova kojih se ionako bolje na vrijeme riješiti. Svatko tko bi reagirao drugačije ne zaslužuje da se na njega gubi vrijeme.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Vjerujem da pitanje "budućnosti i djece" ne bi trebalo doći prebrzo u takvim situacijama. Tako da kad prvi put bi to bila tema, otvoreno bih rekla.

    Mislim da se puno gore napravi ako se predugo to taji, jer ako shvati da si to znala od prvog dana i zavarala ga, neće moći prijeći preko toga.

    Btw, sad vidim da si mu rekla, cool!
    Posljednje uređivanje od karantena35 : 02.05.2018. at 23:44

  23. #73
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    A na temu, nemam takvog iskustva ali čini mi se da bih u ovim godinama zazirala od čvrste veze i rađanja djece (pogotovo ako ih već imam), bila plodna ili ne, i težila bih vezi kakvu je opisala Bubilo kod svojih poznanika - na finoj distanci idealno svak u svom stanu
    Meni što više vremena prolazi od razvoda mi sve više paše takva veza. Omilila mi se sloboda

    Nitko ne pita di si, šta si, s kim si, kad ćeš se vratiti, jesu čarape oprane, zašto opet kelj za ručak

  24. #74
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne pita ni mene
    Nakon 20 godina veze.

  25. #75
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Pa ti si sretna zena. Ja sam dugo egzistirala “pod cizmom” pa valjda zato.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •