Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 104 od 104

Tema: Pitanje vezano za zube

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Ina33 draga,

Danas mi frendica prica o svojoj zubobolji nepoznatog porijekla, na slici nista, pa se sjetila tebe.

Nadam se da je u medjuvreme.u bol prestala i zub se smirio.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ina33 draga,

Danas mi frendica prica o svojoj zubobolji nepoznatog porijekla, na slici nista, pa se sjetila tebe.

Nadam se da je u medjuvreme.u bol prestala i zub se smirio.

Hvala, zasad je, i u puno sam boljem stanju (gotovo bezbolnom... ali me frka više išta reći sto posto) nego što sam bila kad mi se prvo pojavila bolnost u popravljenom zubu. Zubobolja-glavobolja - trnjenje pola glave, živca do ispod oka i vrata (sijevanje) je bila stravična dan nakon punjenja, a zapravo je sve počelo u prosincu kada moj ex zubar nije mogao utvrditi razlog boli iako je taj zub popravljao, gledao, kuckao, gledao drugdje itd. Šetalo je po cijeloj vilici, pa smo radili svašta, uključivo sumnja na temporomandibularni sindrom itd. - školjca mi cijeli život na toj strani. Jedna poznanica je imala sličnu priču u renomiranoj zubarskoj ordinaciji (jel zub, koji, jel' temporomandib. poremećaj, praćenje itd., bolovi dođu, pa stanu, pa krenu itd.), na kraju je zub izvadila i riješila se boli - uzrok je bio prepunjen kanal. Prof. koji je zub punio je rekao da će me dugo bolit jer da je zub otvoren jako dugo, a da nije bio niti otvoren kako treba - i rekao je ne boli vas to zglob nego zub.

Iako, ja imam sve neke neke nedefinirane autoimune bolesti razne - autoimune se rado pletu jedna s drugom - tako da je cijela slika zamućena - tko me god vidi, za koji god problem - pola toga je nespecifično i bez konkretnog odgovora - ništa nije jasno izraženo da bi kristalno jasno ušlo u dijagnozu x ili dijagnozu y.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.03.2018. at 11:07

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Za neke npr. autoimune treba i 10-20 godina da se proglase i da se zna na čemu si ako simptomi nisu kristalno jasno izraženi i ne upadaš u tipični slučaj i nemaš ogromne probleme - nema jedne dijagnostičke metode za reći aha, to je to sto posto - nego se nešto proglasi nečim tek kad se stvari nabildaju pa ispuniš tipa x od y kriterija za to, a često ti znaju i mijenjati dg. Jednostavno, medicina nije 1+1 = 2 čak ni u rukama "kraljevića Marka" od doktora.

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Bitno da ide nabolje.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •