Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 116 od 116

Tema: Pitanje vezano za zube

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ina33 draga,

    Danas mi frendica prica o svojoj zubobolji nepoznatog porijekla, na slici nista, pa se sjetila tebe.

    Nadam se da je u medjuvreme.u bol prestala i zub se smirio.

  2. #102
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ina33 draga,

    Danas mi frendica prica o svojoj zubobolji nepoznatog porijekla, na slici nista, pa se sjetila tebe.

    Nadam se da je u medjuvreme.u bol prestala i zub se smirio.

    Hvala, zasad je, i u puno sam boljem stanju (gotovo bezbolnom... ali me frka više išta reći sto posto) nego što sam bila kad mi se prvo pojavila bolnost u popravljenom zubu. Zubobolja-glavobolja - trnjenje pola glave, živca do ispod oka i vrata (sijevanje) je bila stravična dan nakon punjenja, a zapravo je sve počelo u prosincu kada moj ex zubar nije mogao utvrditi razlog boli iako je taj zub popravljao, gledao, kuckao, gledao drugdje itd. Šetalo je po cijeloj vilici, pa smo radili svašta, uključivo sumnja na temporomandibularni sindrom itd. - školjca mi cijeli život na toj strani. Jedna poznanica je imala sličnu priču u renomiranoj zubarskoj ordinaciji (jel zub, koji, jel' temporomandib. poremećaj, praćenje itd., bolovi dođu, pa stanu, pa krenu itd.), na kraju je zub izvadila i riješila se boli - uzrok je bio prepunjen kanal. Prof. koji je zub punio je rekao da će me dugo bolit jer da je zub otvoren jako dugo, a da nije bio niti otvoren kako treba - i rekao je ne boli vas to zglob nego zub.

    Iako, ja imam sve neke neke nedefinirane autoimune bolesti razne - autoimune se rado pletu jedna s drugom - tako da je cijela slika zamućena - tko me god vidi, za koji god problem - pola toga je nespecifično i bez konkretnog odgovora - ništa nije jasno izraženo da bi kristalno jasno ušlo u dijagnozu x ili dijagnozu y.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.03.2018. at 12:07

  3. #103
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Za neke npr. autoimune treba i 10-20 godina da se proglase i da se zna na čemu si ako simptomi nisu kristalno jasno izraženi i ne upadaš u tipični slučaj i nemaš ogromne probleme - nema jedne dijagnostičke metode za reći aha, to je to sto posto - nego se nešto proglasi nečim tek kad se stvari nabildaju pa ispuniš tipa x od y kriterija za to, a često ti znaju i mijenjati dg. Jednostavno, medicina nije 1+1 = 2 čak ni u rukama "kraljevića Marka" od doktora.

  4. #104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bitno da ide nabolje.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ima li negdje CBCT zuba za djecu da se radi na uputnicu?

    400kn je jedan zub kod privatnika ... malo previše...

  6. #106
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Je li tko isprobao serume za izbjeljivanje zubi? Ima li tog kod nas uopće?
    https://www.mueller.de/drogerie/pfle...ahnaufhellung/

  7. #107
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li negdje CBCT zuba za djecu da se radi na uputnicu?

    400kn je jedan zub kod privatnika ... malo previše...
    Koliko znam, nema toga nigdje na uputnicu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li tko isprobao serume za izbjeljivanje zubi? Ima li tog kod nas uopće?
    https://www.mueller.de/drogerie/pfle...ahnaufhellung/
    Uffff, sve to loše utječe na caklinu. Nije to za mene - imam i inače problema s kvalitetom zubi, pa još ovo, ne bih se usudila...

    Inače, imam osjećaj da sve one "whitening" paste za zube imaju neki oblik varikine u sebi, a slično je valjda i s ovim. Ne, fala.

    To ne znači da tako mora biti i za tebe. Zanimalo bi me kakva ljudi imaju iskustva.

  9. #109
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pitanjce za one koji često vise kod stomatologa, znači za iskusnjare

    Je li normalno nakon apikotomije korijena gornje jedinice osjećat na dodir neku neugodnu senzaciju odmah kod kuta nosa, ispod lijeve nosnice?

    Takodjer imam isti osjećaj naglašeno gestikuliram s ustima, pa se koža zateže.

    Pomislila sam da je od zacjeljivanja kosti jer je to proces koji može potrajati 6 mj.

    No dio koji mene muči je što sam ja zapravo radila tu apikotomiju upravo radi tog neugodnog osjećaja, samo je prije bio na desnima puno bliže zubu, a sada je skroz visoko uz sami nos.

    Što mislite drage moje? Jel netko imao sličnu situaciju?

    Navodno je za ponovni rtg još rano.

  10. #110
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Apikotomija je zahvat s neizvjesnim ishodom i često zna biti neuspješna.
    To što te boli je upravo mjesto gdje završava korjen jedinice.
    Kad je rađen zahvat?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    E tebe sam čekala Tanči.
    Nas dvije uvijek neki klinac sa zubima.

    U rujnu.
    No nisam osjecala nikakve senzacije nakon api, samo evo zadnjih dana.

    Kazu mi da korijen ne moze biti tako visoko skroz uz nos nego da bi moglo bit zacjeljivanje kosti, da se osjeti to i okolno područje te da je rano za rtg. To mi je reklo dvoje stomatologa.

    Nisam jos nista poduzimala jer se nekad javi (iskljucivo na dodir i nekad hladnocu vani) samo povremeno i nikad ne osjetim ovako iz čista mira nego samo ako prčkam i dirkam haha

    Nekako imam feeling da je api dobro izvedena al da je u pitanju nesto drugo (osim fakat ako nije do zacjeljivanja).

    Meni se vrti po glavi da smo api radili mozda bespotrebno (zub je bio mrtav ionako al se vidio neki proces oko korijena, sve nesto cudnovato kod mene i bio je prepunjen korijen, meko tkivo se iznutra ocito ostetilo).u svakom slucaju olaksanje nakon api,iako sam jako burno reagirala sto je kod mene normala pola lica nateknuto, antb i sl. Tako i kad sam vadila umnjake. Posve ocekivano.

    Moguce da je uzrok te senzacije (ne mogu reci boli jer ne boli) nesto drugo.

    U svakom slucaju saznat cu, volim da mi sve "štima". Evo zadnja dva dana nisam nista osjecala, doduse i manja pipkala i prckala haha

    Sorry sto nema kvacica.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.11.2023. at 23:27

  12. #112
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nisi radila uzalud. Očito je bio proces na vrhu korjena. Za uspješnost zahvata treba proći barem godina dana, idealno 4.
    Ali svejedno se upala hoće opet vraćati.
    Ja sam na trojki, očnjaku imala apikotomiju prije 20+ godina i bilo je ok sve do prije 2 godine kad mi se taj zub toliko upalio da sam ga na samo badnjak vadila i to na živo jer anestezija nije primala na upaljeni zub. Doktor nije htio vaditi nego pokušati spasiti, no meni je bilo dosta muke i boli i natjerala sam ga da izvadi. Kad ga je konačno izvadio, iz trećeg pokušaja jer je jako teško išao van, na kraju korjena je bila vrećica puna gnoja veličine kovanice od centa i dr je rekao da nikad nije vidio tako veliku upalu i složio se sa mnom da je bolje da smo ga izvadili.
    6 mjeseci kasnije sam napravila cbct snimku i kost je bila potpuno ok pa mi je na to mjesto ugrađen implantat.
    Sad je opet sve kao da imam svoj zub.
    20 godina mi je odlično služio nakon apikotomije i onda je podivljao i bez obzira na završetak ja sam zadovoljna što me poslužio 20 g i smatram apikotomiju uspješnom.
    Kod drugog zuba, jedinice, mi je isto nakon nekih cca 18 godina od apikotomije došlo do frakture korjena i morala sam ga izvaditi i tu isto imam implantat.
    Treći, očnjak na drugoj strani je isto frakturirao nakon cca 17-18 g i njega sam zamijenila implantatom.
    Hoću reći, smatram da su moje apikotomije bile uspješne, ali to nikako nije trajno rješenje jer ipak su ti zubi s vremenom propali i morala sam ih izvaditi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    eto, naučih nešto novo ... nisam nikada čula za - apikotomiju

    sretno! držim fige da sve bude dobro

  14. #114
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam isto radila na kutnjaku, ali nisam imala tako sreće kao Tanči, meni je produžilo oko godinu dana. Kirurg koji je to radio nije ni bio optimističan, ali je moja zubarica silno željela spasiti taj zub, jer sam ja strpljivi pacijent. Sad nemam ništa, to je relativno friško vađeno. Lili, mislim da ti to ne pomaže što sam napisala, nisam imala nikakvih problema okolo ni prije ni poslije apikotomije, samo je zub divljao.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 28.11.2023. at 12:01

  15. #115
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanči, pa super su ti zubi nakon api toliko izdržali, isplatilo se ipak.
    Jelena, nek si ga riješila.

    Ja nem ogu vjerovat otkad sma ovbjavila ovaj post nisam nijednom osjetila tu neugodu ispod lijeve nosnice

  16. #116
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Preplašili se! Tak je mene prestalo bolesti koljeno na RTG, na kojeg sam čekala pol godine

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •