Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 135 od 135

Tema: Koju strukovnu školu odabrati?

  1. #101
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Gledala sam Prelogove kozmeticare, ali tamo je manje hrvatskog nego kod medicinskih kozmeticara (3 sata tjedno u odnosu na 4) s jednako jadnom matematikom (2 sata tjedno samo u prva dva razreda).

    Peterlin , ta tvoja veterinarska tehnicarka mora da je genijalna jer se na ERF upisuju samo s izuzetno visokim prosjekom i ocjenama mature (primaju ih par desetaka).

    Seni, IB postoji, ali osim što mi apsolutno nedostižno košta, traži i slušanje predmeta na engleskom (u jezicima moja nije neki strašan talent).
    Pogledaj si bodove upisanih prošle godine. To isto moraš uzeti u obzir.

  2. #102
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Coksa ( tj. mini coksa ) ima super bodove. Tako da bodovi nisu problem.

  3. #103
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Coksa ( tj. mini coksa ) ima super bodove. Tako da bodovi nisu problem.
    onda neka vidi kaj bi dijete najviše zanimalo.
    Veterinarska ima dosta niži prag od Preloga, čini mi se.

  4. #104
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku

    Peterlin , ta tvoja veterinarska tehnicarka mora da je genijalna jer se na ERF upisuju samo s izuzetno visokim prosjekom i ocjenama mature (primaju ih par desetaka).
    .
    Paa,bilo je tu krivina...... Ona je kasno shvatila što želi, a nije erf upisala od prvog pokušaja. Morala bih je pitati kako se upisala, ali mislim da se prebacila s drugog studija (nisam sigurna kojeg, možda soc.rad ili pedagoška akademija) uz razlike.

  5. #105
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Gledala sam Prelogove kozmeticare, ali tamo je manje hrvatskog nego kod medicinskih kozmeticara (3 sata tjedno u odnosu na 4) s jednako jadnom matematikom (2 sata tjedno samo u prva dva razreda).

    Peterlin , ta tvoja veterinarska tehnicarka mora da je genijalna jer se na ERF upisuju samo s izuzetno visokim prosjekom i ocjenama mature (primaju ih par desetaka).

    Seni, IB postoji, ali osim što mi apsolutno nedostižno košta, traži i slušanje predmeta na engleskom (u jezicima moja nije neki strašan talent).

    ma znam za ovaj ib od mioca. mislila sam da li postoji jos nesto tog tipa, naravno da ne kosta nista, odnosno da nije tako skupo. nesto sto bi se poklapalo sa interesima tvoje kceri, neka skola koja bi imala smanjeni broj predmeta, koji bi s druge strane isli vise u dubinu.
    meni se cini bitno, sto nju najvise interesira? da li nju smjerovi medicinskog kozmeticara, tehnicara i slicno interesiraju?
    jasne su meni tvoje muke i ta cijela problematika bodova, mature i ostaloga.
    no ono sto meni nekako upada u oci je to, da dijete nekako kroz to moze dobiti osjecaj, da nije "dostatno" i to mi je nekako tesko u svemu tome. znam da je sustav takav kakav jest, da su ljudi u njemu takvi kakvi jesu (sto je stvarno problem imati isprintane zadatke) znam da tebi kao roditelju nije ni najmanje lako...
    da li ima neka montessori /waldorf varijanta koja na drukciji nacin pristupala djetetu?

  6. #106
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nema takvih mogućnosti
    Postoji 1-2-3 pristojne privatne gimnazije koje bi možda imale sluha, ali taj sport mjesečno košta pola prosvjetarske plaće.

  7. #107
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ona sama nema neki specifični interes, tako da su mi neke usko usmjerene strukovne škole sa slabim bazičnim predmetima opasnost, ako se tamo ne nađe.

  8. #108
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mhm, da...

    Ja nisam upoznala profesoricu iz matematike u sinovoj srednjoj školi, ali koliko znam, prof. iz matematike upravo tako daje SVIMA - testovi imaju otisnute zadatke + prostor za rješavanje. Učenici dobivaju redovno i radne materijale, ne samo na papiru (tako dobivaju neke zadaće i zadatke za vježbu) nego i na razrednom e-mailu, dropboxu (eto, ni ne znam) ali zadatke dobivaju svi učenici, bez obzira da li imaju IP ili ne. Taj razred ima eksperimentalni program iz matematike, pa gradivo ne slijedi udžbenik u potpunosti. Očito se žena dosjetila kako da sebi i učenicima olakša...

    I tako - ovaj moj nema jedinice, ali dvojke zna pokupiti, pa onda troši snagu i vrijeme na ispravke. Koliko vidim, s papirima za IP ili bez njih - nije nikakva iznimka. To je uobičajeno za stručne predmete i matematiku, a bome se zna dogoditi i iz povijesti...

    Na predmetnim informacijama sam bila samo jednom (razlog je bio isti - jedinice iz stručnog predmeta). To je komplicirano, jer ne postoji raspored predmetnih informacija, nego to treba najavljivati i dogovarati. Ove godine to ide bolje, pa sam zaključila da je problem predznanje iz OŠ.
    Jel ima prof. P?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Draga Peterlin hvala ti na ovoj rečenici - Tehnička škola Ruđer Bošković je škola za djecu kojoj dobro ide matematika i fizika, a ne vole biologiju i kemiju
    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako su tvom djetetu biologija i kemija bzvz, onda Prelog nije najbolji izbor, jer to je škola u kojoj to ne može izbjeći ni na kojem smjeru, pogotovo ne na smjeru ekološkog tehničara. Prijatelj mog sina je na tom smjeru (3.r) i super je zadovoljan, ali on je obožavao biologiju i kemiju, a hrvatski i povijest su mu bili bzvz.

    Što se tiče Grafičke škole, dobro sirius kaže - treba voditi računa o broju bodova. Prijatelj mog mlađeg sina je želio u to upasti, ali unatoč papirima i procjenama, nije uspio jer škole imaju kvotu koliko takvih učenika mogu primiti. Upisao se u Drvodjeljsku u Savskoj, kaže sin da mu je tamo baš dobro.

    Moj mlađi je u Ruđeru na računalnom smjeru, ali on je imao dovoljan broj bodova, iako je i on išao na testiranje i profesionalnu orijentaciju (HZZ). Tehnička škola Ruđer Bošković je škola za djecu kojoj dobro ide matematika i fizika, a ne vole biologiju i kemiju. Moj mlađi sin je u toj grupi. Ako je i tvoje dijete iz te vreće - provjeri koji smjerovi se sve nude.

    Ima i drugih škola - Strojarska srednja škola Fausta Vrančića (bivša Prvomajska)...

    Što se tiče zapošljavanja, takva usmjerenja imaju bolje šanse nego grafička. Sigurno ima i drugih škola (ne znam napamet). Trebat će dosta proučavanja koji smjerovi se nude i gdje... Sretno!

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    potpuno se slažem. Prije sam radila u školi, i znam koliko se roditelji pate i financijski (instrukcije) i emotivno (dijete ne želi neće zaljubilo se ....ovo ono učiti ili jednostavno ne može pratiti taj ritam svakodnevnog učenja) a u Gimnaziji se mora učiti i točka... pa ne znam niti jednog srednjoškolca koji prolazi vrlo dobrim a da barem sat vremena ne uči... to ne postoji... ispravite me ako griješim .. ali mislim da ne...
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sve se naravno moze. Samo je pitanje koja je cijena za dijete i obitelj.

    Moja iskustva izvan savrsene djece rodinog foruma su ipak malo drugacija. Svega tu ima . Odustajanja, depresija, zaljubljivanja , markiranja ...svega. Sve to jos treba dodati u racunicu sposobnosti i poteskoca.

  11. #111
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Čokolada, sada sam iscitala cijeli topik i totalno suosjecam.
    Mi imamo slican karakter doma, ima ok prosjek, uz puno ucenja, ali znam da gimnazija nije za nju. Ove godine smo ju prebacili u Waldorf ( hvala ti boze na toj mogucnosti), spasili si 2g ali iduce godine je osmasica a nju bas nista ne zanima. Kozmeticar, frizer, fizioterapevt, fotograf... nista. Imamo jos godinu do upisa ali moramo pocet na vrijeme jer oni nije dijete koje ce prolaziti bilogdje, mora joj skola “lezati”.
    Sreca je jedino u tome da imamo zadnju slamku koja se zove Ljubljana i Waldorfska gimnazija ali mi bi ipak zeljeli da ima nesto u rukama nakon 4g a ne samo gimnaziju.

  12. #112
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Informatičko usmjerenje, srednje škole, molim iskustva, malo svježija ako netko ima.

  13. #113
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Informatičko usmjerenje, srednje škole, molim iskustva, malo svježija ako netko ima.
    Pa ne znam koliko je svježe, sin mi je maturirao prije 2 godine i sad je na drugoj godini TVZ-a.

    Srednja škola: Tehnička škola Ruđera Boškovića
    Usmjerenje: Tehničar za računalstvo https://www.tsrb.hr/tehnicar-za-racunalstvo/
    Nastavni plan i program: https://drive.google.com/file/d/17IK...TgBl2oYdU/view

    Imali su dosta matematike, pristojnu količinu stručnih predmeta, ali relativno malo gimnazijskih općih predmeta. To znači da se odabirom takvog usmjerenja u srednjoj školi dosta sužavaju mogućnosti za promjenu odabira, ako se npr. kasnije sjeti da želi upisati kemiju ili biologiju, to bi moglo biti problem... Ovaj moj klipan nema ama baš nikakvih problema na faksu, a nalazi vremena i za studentski rad. Srednja škola mu je dala solidne osnove za dalje, ali kad se prisjetim - bilo je čupavo u prvom razredu, dok nije shvatio da treba grijati stolac i u strukovnoj školi, ne samo u gimnaziji ali kad je to osvijestio, dalje je išlo bez nekih problema. S druge strane, kao i u svakoj osnovnoj školi - nađe se profesora s kojima naše dijete nije zadovoljno (i obrnuto), nađe se predmeta za koje treba jače zapeti, nađe se stvari koje im se ne sviđaju, ali to je škola za život, hehehe... Tek kad se upisao na faks uspio je pravilno procijeniti koji su im profesori dali solidne temelje, a koji malo manje...

    Kolegin sin je trenutno u Strojarskoj srednjoj školi Fausta Vrančića, usmjerenje se zove računalni tehničar u strojarstvu http://ss-strojarskotehnickafvrancic...stava/smjerovi
    Nakon što je srednju školu završio s odličnim, ali relativno daleko od 5.0 jer je aktivni sportaš, čovjek je doslovce procvjetao u ovoj školi i baš se vidi da je zadovoljan.

    Prednosti strukovnih škola su i u tome što se odmah nakon mature ljudi mogu zaposliti (što ne znači da se neće dalje školovati, mogu raditi jedno i drugo).

  14. #114
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Kolegin sin je trenutno u Strojarskoj srednjoj školi Fausta Vrančića, usmjerenje se zove računalni tehničar u strojarstvu http://ss-strojarskotehnickafvrancic...stava/smjerovi
    Nakon što je srednju školu završio s odličnim, ali relativno daleko od 5.0 jer je aktivni sportaš, čovjek je doslovce procvjetao u ovoj školi i baš se vidi da je zadovoljan.
    Jel ima neki razlog zašto nije upisao Tehničara za Mehanotroniku, ako znaš?
    Jel upisani smjer bolji? Ne kužim koja je razlika. S obzirom da za Mehanotroniku u svim školama traže više bodova.

  15. #115
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima neki razlog zašto nije upisao Tehničara za Mehanotroniku, ako znaš?
    Jel upisani smjer bolji? Ne kužim koja je razlika. S obzirom da za Mehanotroniku u svim školama traže više bodova.
    Da, nije imao dovoljno bodova za TŠRB ni za smjer mehatronike.

    Inače, moj sin mlađi je imao dosta kolega na tom smjeru i na običnoj elektrotehnici u Ruđeru. Mehatronicari su imali vise strojarske prakse. Pogledaj broj sati na nastavnom planu i programu. Na kraju to za državnu maturu nije bitno. Bitno je koliko imaju sati matematike, hrvatskog i fizike, kakav im je engleski i sl. Razlika u stručnim predmetima je nebitna. Posao najlakse dobiju računalci.

  16. #116
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, nije imao dovoljno bodova za TŠRB ni za smjer mehatronike.

    Inače, moj sin mlađi je imao dosta kolega na tom smjeru i na običnoj elektrotehnici u Ruđeru. Mehatronicari su imali vise strojarske prakse. Pogledaj broj sati na nastavnom planu i programu. Na kraju to za državnu maturu nije bitno. Bitno je koliko imaju sati matematike, hrvatskog i fizike, kakav im je engleski i sl. Razlika u stručnim predmetima je nebitna. Posao najlakse dobiju računalci.
    Hvala, proslijedim informacije.

  17. #117
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, proslijedim informacije.
    Još nešto - nije svejedno planira li dijete nakon srednje škole na maturu (iz strukovne nije obavezno) ili želi na državnu maturu i planira nastavak školovanja, ali to je sad još na dugačkom štapu.

    U trećem i četvrtom razredu može odabrati izborne predmete (dodatna matematika, programiranje, ovisno što se već nudi u odabranoj školi)

    Inače, lokacija škole je jako važna. Zaboravila sam napisati popis škola koje imaju srodne programe. Osim već spomenutog Ruđera i Strojarske škole Fausta Vrančića, to su još:
    - Tesla - Prva tehnička škola Zagreb - Klaićeva http://www.ss-prva-tehnicka-tesla-zg.skole.hr/
    - Elektrotehnička škola Zagreb, Konavoska 2 http://ss-elektrotehnicka-zg.skole.hr/
    - Tehnička škola Zagreb, Palmotićeva http://ss-tehnicka-zg.skole.hr/

    Izvan Zagreba, ali u blizini:
    - Srednja škola Dugo Selo ima slične programe http://ss-dugo-selo.skole.hr/nastava/smjerovi
    - Strukovna škola Velika gorica isto ima programe za mehatroničare i slično: http://www.ss-strukovna-velikagorica.skole.hr/zanimanja

    SIgurno sam još nešto i previdjela... ima na stranicama Grada Zagreba popis svih srednjih strukovnih škola. https://www.zagreb.hr/srednje-skole-grada-zagreba/22067
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.02.2022. at 09:19

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Srednja škola Jelkovec isto ima te smjerove http://www.ss-jelkovec.skole.hr/skol...lektrotehni_ar

  19. #119
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Jesi čula što ili pozitivno ili negativno za Strojarsku tehničku školu Frana Bošnjakovića? Ona je na istoj adresi kao i Elektrotehnička škola. Konavoska 2

    I da, dijete želi imati posao nakon srednje, ali planira maturu i faks najvjerojatnije.

  20. #120
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi čula što ili pozitivno ili negativno za Strojarsku tehničku školu Frana Bošnjakovića? Ona je na istoj adresi kao i Elektrotehnička škola. Konavoska 2

    I da, dijete želi imati posao nakon srednje, ali planira maturu i faks najvjerojatnije.
    To su dvije škole u istoj zgradi. Nisam čula ništa posebno. Nije nam blizu, pa je nismo ni razmatrali kad su se moja djeca upisivala, a i ne znam nikoga tko ima dijete tamo.
    Ne mogu se sjetiti ima li koga s foruma da ima dijete u toj školi...

    Što se tiče zapošljavanja nakon srednje, učenici strukovnih škola imaju puno bolje šanse nego gimnazijalci. Moj mlađi sin imao je bolje rezultate DM nakon strukovne škole nego stariji nakon gimnazije, iako je to teško usporedivo (nije ista nastavna godina).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.02.2022. at 13:10

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Evo može li meni netko pomoću odabiru srednje škole.Znači na kraju godine imat ću oko 70 bodova, mislim se između elektrotehničke škole i neke gimnazije.Elektrotehnička škola mi se toliko ne sviđa al eto a gimnazija bojin se ako je upisen da neću proć maturu ili da neću završit faks i bit propalitet hahhahah al neznam još ima li neko NEKAKVE SAVJETE ILI NEŠTO ILI NEKA ISKUSTVA U NEKOJ SKOLI ITD?

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Kkaarrlloo_kl prvotno napisa Vidi poruku
    Evo može li meni netko pomoću odabiru srednje škole.Znači na kraju godine imat ću oko 70 bodova, mislim se između elektrotehničke škole i neke gimnazije.Elektrotehnička škola mi se toliko ne sviđa al eto a gimnazija bojin se ako je upisen da neću proć maturu ili da neću završit faks i bit propalitet hahhahah al neznam još ima li neko NEKAKVE SAVJETE ILI NEŠTO ILI NEKA ISKUSTVA U NEKOJ SKOLI ITD?
    Pretpostavljam da nisi iz Zagreba. U Zg nema gimnazije u koju se moze upisati sa 70 bodova. Mozda da se savjetujes sa roditeljima oko sposobnosti i opcija?

  23. #123
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da nisi iz Zagreba. U Zg nema gimnazije u koju se moze upisati sa 70 bodova.
    ima, 12. u Dubravi, prošle godine je trebalo oko 66 bodova

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Kkaarrlloo_kl prvotno napisa Vidi poruku
    Evo može li meni netko pomoću odabiru srednje škole.Znači na kraju godine imat ću oko 70 bodova, mislim se između elektrotehničke škole i neke gimnazije.Elektrotehnička škola mi se toliko ne sviđa al eto a gimnazija bojin se ako je upisen da neću proć maturu ili da neću završit faks i bit propalitet hahhahah al neznam još ima li neko NEKAKVE SAVJETE ILI NEŠTO ILI NEKA ISKUSTVA U NEKOJ SKOLI ITD?
    napravi neki uži izbor, ono što te najviše zanima
    potraži prošlogodišnje bodove (koliko je bodova bilo potrebno za upis u te škole)
    otvori web stranice škola, pogledaj gdje se nalaze (koliko ti vremena treba do škole, kojim prijevozom); koje izborne aktivnosti nude; raspitaj se malo kod starijih generacija kako su zadovoljni

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    25

    Početno

    Drage forumašice trebam vašu pomoć i informacije oko Hotelijersko turističke škole u Zagrebu. Znam da su se preselili u novi prostor, na Trg Luke Botića, čitala sam program škole i sve zvuči super! Međutim, ne znam kako je u praksi... Da li imate iskustva sa smjerom HT tehničara, jer sam dobila dojam da je Jezična gimnazija samo za 2.,3.,4., razred. Kako izgleda praksa preko ljeta, koliko su uspješni na maturi, idu li dalje? Svaka informacija je više dobro došla... Moja kćer je 8. razred nije previše zainteresirana za učenje, možda navučemo 72 boda, ako se svi jako potrudimo... Razmišljamo o IV i XVIII dvojezičnoj gimnaziji, Hotelijersko turističkoj, ma čak i o privatnim gimnazijama, iako i o njima ništa ne znam... Imam osjećaj da se stalno vrtim ukrug...Hvala na svakom infou!!!

  26. #126
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    manja 11, jezična gimnaziija u hotelijersko-turističkoj školi je ukinuta, zato je moguće od 2. razreda na više

    ja sam čula da je ok smjer taj ht-tehničar, pogotovo ga upisuju klinci kojima idu jezici
    o IV i XVIII se tu dosta pisalo, dobila sam dojam da je IV zahtjevnija

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj manja11 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage forumašice trebam vašu pomoć i informacije oko Hotelijersko turističke škole u Zagrebu. Znam da su se preselili u novi prostor, na Trg Luke Botića, čitala sam program škole i sve zvuči super! Međutim, ne znam kako je u praksi... Da li imate iskustva sa smjerom HT tehničara, jer sam dobila dojam da je Jezična gimnazija samo za 2.,3.,4., razred. Kako izgleda praksa preko ljeta, koliko su uspješni na maturi, idu li dalje? Svaka informacija je više dobro došla... Moja kćer je 8. razred nije previše zainteresirana za učenje, možda navučemo 72 boda, ako se svi jako potrudimo... Razmišljamo o IV i XVIII dvojezičnoj gimnaziji, Hotelijersko turističkoj, ma čak i o privatnim gimnazijama, iako i o njima ništa ne znam... Imam osjećaj da se stalno vrtim ukrug...Hvala na svakom infou!!!
    u 4. gimn s tolikim bodovima će se moći upisati eventualno dvojezični program na njemačkom ili francuskom (ako se ne pojave djeca koja imaju više bodova)

    U 18. se prije nekoliko gpdina moglo upisati s tim ocjenama, ali ne znam kakva je situaciju bila prošle godine

    12. gimnazija ima novu prekrasnu zgradu i vjerujem da će u narednim godinama podići prag i broj bodova zadnje upisanih

    HT tehničar je odličan smjer. Imaju dosta jezika. Matematiku imaju sve četiri godine 4+4+3+3, ali steknu s tolikim brojem sati dovoljno znanja za polaganje mature A razine.
    Nakon te škole mogu nastaviti obrazovanje, i u jezicima i na ekonomiji, i u visokim školama za turizam, a mislim da ih ima i na nekim sasvim drugim smjerovima.
    Ako neće htjeti nastaviti s obrazovanjem na fakultetu, može dobiti posao. Zanimanja u turizmu su kod nas vrlo tražena.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala Willow i Vrijeska na odgovoru! Meni se čini sve super vezano za Hotelijersku-turističku školu, program za poželjeti. Možda bi moja kćer imala i dovoljan broj bodova za dvojezičnu- francuski, ali me brine da će joj biti teško u IV ili XVIII jer nije da baš voli učiti. Moram puno ja s njom raditi, a stvarno sam umorna od toga i dosta mi je. Ne bi htjela da ode u gimnaziju i tamo shvati da je to sve skupa previše za nju (a i za mene), a s druge strane ako upiše strukovnu školu, možda se uozbilji s vremenom i da mi predbacuje zašto nije upisala gimnaziju... ne znam stvarno što je ispravno....

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    sa strukovnom četverogodišnjom može kasnije i na fakultet, tako da ti neće imati što prigovarati

    u 4. gimnaziji će morati puno učiti (moje prvo dijete je više učilo u toj gimnaziji nego drugo koje je sada u MIOC-u)
    imaš na webu program, tj. koliko sati godišnje ima koji program pa probajte usporediti, takođe rpogledajte što nude od slobodnih aktivnosti, izbornih predmeta i sl.

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a ne misliš da je to do djeteta, a ne do programa?
    moj veliki u X je učio dosta i previše po mom sudu, ali takav je bio i u osnovnoj, klinka, u istoj osnovnoj je učila daleko manje, u Lucijanki tek možda zero više, ali još uvijek po meni nedovoljno, ali u usporedbi s velikim tek nešto slabašno, programi su slični, ali u osnovnoj su isti bili i programi i cijela postava.

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Naravno da je i do djeteta.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a ne misliš da je to do djeteta, a ne do programa?
    moj veliki u X je učio dosta i previše po mom sudu, ali takav je bio i u osnovnoj, klinka, u istoj osnovnoj je učila daleko manje, u Lucijanki tek možda zero više, ali još uvijek po meni nedovoljno, ali u usporedbi s velikim tek nešto slabašno, programi su slični, ali u osnovnoj su isti bili i programi i cijela postava.

    djelomično da, ali nećemo započeti opet priču o MIOC-u i njihovom "teškom" životu ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 30.01.2023. at 19:11

  33. #133
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj manja11 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Willow i Vrijeska na odgovoru! Meni se čini sve super vezano za Hotelijersku-turističku školu, program za poželjeti. Možda bi moja kćer imala i dovoljan broj bodova za dvojezičnu- francuski, ali me brine da će joj biti teško u IV ili XVIII jer nije da baš voli učiti. Moram puno ja s njom raditi, a stvarno sam umorna od toga i dosta mi je. Ne bi htjela da ode u gimnaziju i tamo shvati da je to sve skupa previše za nju (a i za mene), a s druge strane ako upiše strukovnu školu, možda se uozbilji s vremenom i da mi predbacuje zašto nije upisala gimnaziju... ne znam stvarno što je ispravno....
    U IV. je prošle godine ostalo mjesta na dvojezičnom s francuskim i za drugi rok.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Citiraj manja11 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage forumašice trebam vašu pomoć i informacije oko Hotelijersko turističke škole u Zagrebu. Znam da su se preselili u novi prostor, na Trg Luke Botića, čitala sam program škole i sve zvuči super! Međutim, ne znam kako je u praksi... Da li imate iskustva sa smjerom HT tehničara, jer sam dobila dojam da je Jezična gimnazija samo za 2.,3.,4., razred. Kako izgleda praksa preko ljeta, koliko su uspješni na maturi, idu li dalje? Svaka informacija je više dobro došla... Moja kćer je 8. razred nije previše zainteresirana za učenje, možda navučemo 72 boda, ako se svi jako potrudimo... Razmišljamo o IV i XVIII dvojezičnoj gimnaziji, Hotelijersko turističkoj, ma čak i o privatnim gimnazijama, iako i o njima ništa ne znam... Imam osjećaj da se stalno vrtim ukrug...Hvala na svakom infou!!!

    Mene ova škola isto interesira za mlađeg sina, na strancima piše da upisuju 144 učenika - 6 razreda. I koliko se sjecam nema više Turističke gimnazije.
    60 bodova je min. prag. Mislim ako tvoja kcer ne voli učiti da je mozda bolja ova skola, sve gimnazije su teške i zahtijevaju rad i učenje. Nakon 4. godišnje strukovne škole se moze isto ici na faks, ovisno o afinitetitima. Moj stariji sin zbog ocjena nije prije 5 godina mogao upisati niti jednu gimnaziju u Zagrebu, pa je fino zagrijao stolicu u strukovnoj, bio jedan od najboljih učenika i bez problema položio maturu (5,5,5) i upisao jedan od najpoželjnijih fakulteta u ZG. tako da sve se može kad se hoće.... ali kad se neće onda je pakao (takvu situaciju imam sad ja s mlađim).

  35. #135
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    pepeljuga, u koju školu je išao tvoj stariji sin? nadam se sličnom scenariju sa svojim malcem

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •