Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Neobjašnjivo mokrenje u krevet (trogodišnjak)

  1. #1
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno Neobjašnjivo mokrenje u krevet (trogodišnjak)

    Mame, molim pomoć! Mislim da nije bila ovako konkretna tema, osim ove generalne o skidanju sa pelena.

    Prije dva tjedna navršili smo tri godinice. Ljetos smo se skinuli sa dnevne pelene, apsolutno bez ikakvog problema (bili platnenopelenaši), a također u to vrijeme i na popodnevnom spavanju. Noćnu smo skinuli dva mjeseca kasnije (listopad). Unazad tjedan dana budi se zapišan. Ono što se promijenilo u tih tjedan dana je:


    1. Ja sam na GO, kasnije liježemo, kasnije se dižemo
    2. Renoviramo stan (nova kuhinja, krečenje)
    3. Imali smo blaži oblik bronhitisa, inhalirali smo Pulmicort 7 dana


    No jutros smo se digli poprilično rano (u 6 ujutro), zadnje pišanje je bilo u 10 navečer i uspio se znači od buđenja, do dizanja, u tih dvije minute zapišati u krevet. Imate li ideju što bi bio uzrok? Čak smo ga i sve ove dane budili oko 4 ujutro i nosili na pišanje i opet svako jutro (oko 8) mokar. Ne žali se na bolove, pa sumnjam na upalu mjehura, urin je bistar i bez mirisa. Stavljanje pelene ne dolazi više u obzir, jer ga ne želimo zbunjivati, a i na moje jutros - "Matej, želiš možda pelenu?", reagirao je plačem da nije beba. Ne pije ništa više tekućine prije spavanja, nego inače. Molim ako je netko imao slično iskustvo za savjet. Nemamo blage veze što bi mogao biti uzrok.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Vjerojatno ima veze sa bolesti i terapijom , mozda i povecanim unosom tekucine koja se preporucuje kod bronhitisa.

  3. #3
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Možda, no na terapiji nismo već tri dana, a stvar se nastavlja. Unos tekućine uobičajen

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Bude takvih faza. Vec si zaboravila.
    Mene pamcenje sluzi da je moj imao takve faze zapisavanja na Klavocinu nakon sto je par mjeseci bio bez pelena.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Ne treba zanemariti ni činjenicu da je bilo jako hladno - mom starijem je to bio veliki problem, pogotovo u vrijeme prehlada i bolesti.

  6. #6
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Osim ovog što su cure napisale, s čim se slažem - za prvu ruku uvedite čarapice za spavanje.

    Jede li citruse predvečer? Moj je imao te faze u vrijeme mandarina

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    To se mojoj curici događalo i trajalo neko vrijeme , nije svaki dan ali gotovo svaki dan i to mjesecima nakon odvikavanja od noćne pelene. Ni dan danas ne znam razlog. Prošlo je samo od sebe.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Mojoj se počelo dešavati s 4 godine i trajalo je pola godine. Pelenu dnevnu i noćnu je skinula davno..
    Njoj je od stresa. Imali smo nesretan slučaj u obitelji.

  9. #9
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Hvala cure! U čarapicama spavamo uvijek i kako je ovaj tjedan krenuo u vrtić i kako ga jednom po noći dignemo na wc (srećom pa se skoro ni ne probudi), situacija se popravlja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •