Da li je netko od vas mama tražio preko suda suglasnost za preseljenje u drugi grad?

U Planu o zajedničkom skrbništvu potpisala sam da zajednički odlučujemo o prebivalištu djeteta ( samo da ispunimo plan i konacno se rastanemo).
Pravnica na CZSS mi je objasnila da ako mi otac ne da suglasnost za preseljenje ( moj rodni grad, 300 km udaljen, ali rjeseno stambeno pitanje i imam siru obitelj) da mogu trazit od suda suglasnost i da je sudska praksa takva da bi Sud to meni odobrio.

Mene zanima da li to ide vanparnicno ili vec samim mojim zahtjevom, otac ima pravo zalbe pa ulazimo u parnicu? ( jer on meni prijeti da ce on trazit skrbnistvo iako mu ja nikad ne branim da viđa djecu, a on se drži papira koji smo morali napisat zbog Plana a meni je sa dvoje djece 8 i 5 g dosta samoće i podstanarstva ...i jednostavno želim sebi i djeci olakšat život a susreti s tatom bi se onda malo drugačije rasporedili..znam da nije isto kao kad smo u istom gradu ali mislim da dugoročno ni financijski neću to moć izdržat a i to preseljenje bi trebalo obaviti dok su djeca jos koliko toliko mala jer kasnije ce biti sve teze( a jos me ceka mozda parnica za bracnu stecevinu jer sam morala ja izac vani sa djecom jer smo stan izgradili na njegovoj obiteljskoj kuci.. )