Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Viza za Australiju

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno Viza za Australiju

    PLaniramo u Canberru kod šogora za BOžić i Novu godinu...suprug, ja i troje djece..znači, obiteljski. Je li netko išao nedavno, pa da mi skrati muke...? Navodno traže sve i svašta.. <vidim da se prijavljuje online. Planiramo biti 3 tjedna...to je onda pnda najjednostavnija viz i negdje sam proćitala da se ne plaća pristojba....

    Nedavna iskustva iz prve ruke?

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Nije iz prve ruke.
    Dobro prouči što smiješ nositi i kakve papire moraš imati. Paze jako i na količinu novaca.
    Prema ovoj seriji jako su oštri prema turistima.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Border...27s_Front_Line

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Upravo sve i svašta traže. Za vizu se aplicira online, treba vremena i pažnje za sve upisati.
    Najprije točno pitaj što ti sve obitelj iz Australije mora poslati da možete dobiti vizu. Muž je putovao poslovno, pa mu je firma sve podatke dostavila, tako da ne znam što moraš za privatno. Tražili su sve adrese i imena firme ovdje i dolje, koliku plaću ima, ma samo što broj gaća ne moraš napisati.
    Vjerojatno ćete tražiti vizu 676, ta se najbrže dobije, ali očekuj da morate dati puno podataka o primanjima, nekad čak i o vlasništvu nekretnina. Nekad čak traže dokaz da će vas posao čekati kad se vratite. Prevedeno na engleski i ovjereno.
    Dokaze o zdravstvenom osiguranju, mislim da za maloljetne još traže i rodni list preveden i ovjeren. Mi smo morali neke dokumente prevesti, pa ovjeriti, pa apostile, pa prevesti, pa ovjeriti.
    Znam da sam čak par puta razgovarala sa ambasadom u Beču, jer ova u ZG nije nadležna, javi se hrvatski govornik. Ako idete preko Singapura, pazite da je sve jako u redu sa vizama, jer i tamo gnjave.
    U prtljazi ne smije biti nikakvo suho voće, nikakva otvorena hrana, nikakvi plodovi.
    Viza se dobije, samo trebaš vremena i živaca. I novaca

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Evo, samo da napisem ako nekom treba... Mi smo ispunili online prijavu. Iz banke tražili da nam na engleskom isprintaju stanje računa i promete zadnja tri mjeseca. Napisala sam srcedrapajuće pismo kako djeca žude vidjet sve tu čudne životinje i voila...ništa drugo nisu tražili. Sve nam odobrili. Morali smo svaku platiti naravno...mislim da je oko 600 kn jedna bila...

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Oćeš reći da si pisala pet srcedrapateljna pisma ili ipak sve skupa?
    Sretno gdi kod pošli!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •