Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Kome se požaliti na uslugu hotela u Njemačkoj?

  1. #1
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno Kome se požaliti na uslugu hotela u Njemačkoj?

    Google izbacuje svašta, samo ne ono što bi mi moglo biti korisno.

    Mislim da mi hotel u Njemačkoj u kojem namjeravam odsjesti nije pružio najbolje uvjete. Službenici koji mi se javljaju na mail moje traženje ignoriraju, odbijaju me proslijediti nekom višem od njih.
    Ovdje sigurno ima cura koje su živjele u Njemačkoj ili poznaju taj segment poslovanja, pa lijepo molim da me upute na neku njihovu krovnu organizaciju ili neku instituciju na koju bi se mogla poslati pritužba.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Važno je valjda preko koga ili čega radiš rezervaciju

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne znam odgovor za krovnu udrugu, ali ako je riječ o manjem "obiteljskom" hotelu, mislim da je opak osvrt na tripadvisoru prilično učinkovita kazna.
    Ako je riječ o hotelu, pripadniku nekog lanca, onda svakako piši upravi ili vlasniku.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ček, tek namjeravaš odsjesti u hotelu, a sad već znaš da ti nisu pružili najbolje uvjete (čega točno?)? Ako već sada nisi zadovoljna-storniraj.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Potpisujem annie i cokoladu, storniraj i trazi nesto bolje. I obavezno na tripadvisor komentar. Stime ces im najvise naskodit. Mislim da ti je to jedino sto mozes. Malo sam guglala i nisam nista nasla gdje bi ih mogla prijaviti.
    Jedino probaj ukucati dehoga de, to je glavna udruga hoteliera, ako su njihov clan mozda ih mozes njima prijaviti

  6. #6
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ne mogu otkazati, nema povrata novaca, već su mi sjeli na karticu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Jesu ti samo "rezervirali" iznos na kartici ili se baš ne može stornirati jer je prekasno? A ako nisi jos ni odsjela u hotelu, kako već sada znaš da ćeš biti nezadovoljna?
    Posljednje uređivanje od annie84 : 13.03.2018. at 08:56

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Zaista ne znam da je uobičajeno pri rezervaciji naplatiti puni iznos boravka koji se još nije ni dogodio?

  9. #9
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mislim da je moguće- razni hoteli i agencije imaju razna pravila.

    E sad, ako su Ok, mogli bi ti vratiti taj iznos. Jesi pri rezervaciji čitala uvijete?

    Drugo, i ja naša putovanja sama organiziram - i baš uvije uplaćujem osiguranje od otkaza. E sad, kako ono funkcionira u praksi, ne znam jer nam za sada nije trebalo. KUC!KUC! KUC! ali to bi trebalo služiti baš tom,e da kada nešto platiš, a ne možeš otiići da ti onda osiguranje vrati novce , obično su neki uvijeti,- bolest i slično, ali to treba vidjeti s osiguravateljskom kućom. Za ljude kojiputuju agencijom, pa i za đačke izlete, to osiguranje obično bude uključeno u cijenu aranžmana

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne mora biti da su naplatili, ali će naplatiti jer nema otkaza, rezervirano je pod tim uvjetima. Kod rezervacije daš karticu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Da, ali kod osiguranja moraš imat opravdan razlog i dokaz. I kod svakog osiguranja je drugačije. Ali to nije slučaj kod ove teme. Ne razumijem baš o čemu se točno radi, o kakvim uvjetima na koje se možeš žaliti prije nego si odsjeo u hotelu? Cijeni, veličini sobe?

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem baš o čemu se točno radi, o kakvim uvjetima na koje se možeš žaliti prije nego si odsjeo u hotelu? Cijeni, veličini sobe?
    bez odgovora na ovo pitanje, teško da možemo pomoći otvaračici teme.

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zaista ne znam da je uobičajeno pri rezervaciji naplatiti puni iznos boravka koji se još nije ni dogodio?
    prilično je uobičajeno. recimo, preko bookinga i airbnb-a, npr. za apartmane, airbnb nema hotele.
    ali isto tako, na obje ove stranice imaš cancellation policy.
    i uvjete pod kojima otkazuješ dolazak i novci ti se vraćaju.
    uobičajeno je da možeš otkazati do, ne znam, mjesec dana do dolaska uz puni povrat novca, a onda se iznos smanjuje.
    ako si rezervirala smještaj preko bookinga, onda se žali bookingu.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ima i na bookingu masa njih bez povrata love

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Krivo sam se izrazila - znam da je moguće ili da se mora odmah platiti, ali isto tako možeš i otkazati u nekom roku.

  16. #16
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Hoću reći, nevjerojatno mi je da povrat nije moguć.

  17. #17
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Moguće je. Ak je neko atraktivno mjesto i atraktivni termin

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Hoću reći, nevjerojatno mi je da povrat nije moguć.
    vjeruj, nažalost.
    radim u turističkoj agenciji i često se susrećem s tim - uplatimo par mjeseci unaprijed, a povrat novaca nema šanse.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    moguce je. rezerviras "non refundable" rezervaciju, iznos ti se skine odmah s kartice i nemoraju ti ga vratiti (ako su bezobrazni). Ako su normalni i lijepo ih se pita moze se vratiti novac, ali nemora. To su uvjeti takvih rezervacija koje bi trebalo procitati prije nego sto se bukira (online), sto na zalost mnogo ljudi ne radi pa se cudi zasto im se odmah naplacuje

    Te non refundable rezervacije vazda imaju naravno i nizu cijenu i zato imaju taj uvjet
    a nemora biti ni atraktivno mjesto niti termin

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    To je, ima uvijek opcija non refundable, koja je jeftinija. Ali, ako ima dovoljno vremena i ako im objasni i ako su oni ok- možda joj i vrate novce, ali kažem - nisu mi jasni razlozi storniranja.

  21. #21
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Moram tad i tad biti tamo i tamo, zato sam prihvatila bezobrazno skupu cijenu (tri puta veću od tjedan dana ranije) i non refundable uvjete.
    Način rezervacije tekao je ovako: otišla sam NA STRANICE HOTELA (koje su isključivo na njemačkom), i već prilikom provjere dostupnosti preusmjerio me na Booking.com. Obavila sam rezervaciju, pristajući na sve uvjete jer, ponavljam, nisam imala izbora i morala sam rezervaciju obaviti brzo.
    Međutim, naknadno sam se radi jedne druge stvari obratila hotelu, i u toj prepisci oni meni kažu da sam mogla proći s rezervacijom sredstava i plaćanjem prilikom dolaska i nešto jeftinijim doručkom da sam se obratila direktno njima. Halooo, ja se JESAM obratila direktno njima, rezervaciju sam krenula raditi s NJIHOVE stranice. NJIHOVA stranica je mene preusmjerila na Booking.com. Ja da sam htjela rezervirati na Booking.comu otišla bih direktno tamo, ali ja sam otišla na stranice hotela. A sad oni meni tvrde da mi ne mogu mijenjati uvjete jer da rezervaciju nisam radila preko njih.
    Nemam namjeru otkazivati, putovati moram, put je za par dana, tako da će mi najveća šteta biti ta da sam platila par dana ranije jer mi tako stiže plaćanje kartice, da sam radi plaćanja karticom a ne kešom izgubila nešto na konverziji i da mi je doručak dva eura skuplji. Da mi u mailu nisu spomenuli drugačije uvjete, ja bih to tako i platila i molila Boga da mi se ništa ne dogodi. Ovako ja mislim da su u trenutku rezervacije oni raspolagali s drukčijim, boljim uvjetima koje su mi propustili ponuditi, a naknadno mi ih ne žele dati. Meni ne drži vodu da se rezervacija s njihovih stranica ne smatra direktnom rezervacijom a rezervacija mailom smatra. I još me užasno ljuti što oni uopće ne pokazuju neku volju da mi kao klijentu izađu u susret, nego odbijaju sa mnom razgovarati, upućuju me da to riješim s Booking.com i ne odgovaraju mi na kasnije mailove.
    Možda su pravno i u pravu, ali ja svejedno imam osjećaj da nisam dobila najbolju moguću uslugu.

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Najedi se do pucanja za doručak ukradi im sapunčiće.

  23. #23
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    He he
    Sapunčići se ne kradu. Tvoji su. Možda ručnik

  24. #24
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Napiši to u nekoj online recenziji, to će biti više nego dovoljno.
    A probaj izguglati i vlasnika / upravu, ja bi i njima poslala mail.

  25. #25
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Napiši to u nekoj online recenziji, to će biti više nego dovoljno.
    A probaj izguglati i vlasnika / upravu, ja bi i njima poslala mail.
    Ne znam kako bih došla do vlasnika, u kontaktima su mail i telefon hotela i ništa drugo za što bih se mogla uhvatiti, a google mi izbacuje svašta a zapravo ništa, mogu pretraživati do besvijesti.
    Ma vjerujem da samo mogu doći do nekog 'višeg' od osobe koja odgovara na mailove da bi priča bila drukčija. Ali ne žele me uputiti na nekog 'višeg'.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Ja pretpostavljam da oni na svojoj stranici nemaju postavljen booking engine za rezervacije direktno snjima te da su zato stavili poveznicu s booking.com. tu su u biti sami sebe zakopali jer umjesto da gosti direktno s njima bukiraju oni placaju b.comu proviziju. Bolje bi im bilo a i potencijalnim gostima da toga nema te da postoji samo opcija upita/rezervacije preko maila

    Na zalost oni ti nemogu mijenjati rezervaciju kad je napravljena s bcom. Svaka promjena/storno mora se odraditi s bcom, to ce ti svaki hotel reci, inace sebi rade na stetu

    'Visi' ti je najvjerovatnije samo direktor hotela ako se ne radi o nekom lancu ali cim kazes da stranica nije i na engleski pretpostavljam da je neki manji hotel

  27. #27
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hm. Ja mislim da se nemas na sto zaliti. Osim, ako eventualno nisi skuzila da te salju na booking.com jer je to bilo nekako zamuljano. A to da se bolji uvjeti mogu dobiti kad se direktno pregovara s hotelom ili vlasnikom apartmana je poprilicno uobicajeno.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Iskreno, ja se ne bi živcirala i opterećivala takvim stvarima. Znači možda bi ti bilo malo jeftinije, ali pitanje je koliko, i isplati li se zbog toga se gristi s šbbkbb scenarijima. Prihvatila si tu ponudu i sad je tako kako je. Čovjek uči dok je živ. Ima (puno) gorih stvari u životu. Upali "Ništa mi neće ovaj dan pokvarit" i probaj uživat u putovanju i hotelu!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I ja mislim da možda to i ne bi bila toliko niža ponuda... možda se samo neki recepcionar zaigrao s komentarom što je prilično neprofesionalno.
    Nemaš osnovu za žalbu, ali možeš ostaviti komentar na googlu, tripadvisoru, bookingu. Često se iz same smještajne jedinice jave s odgovorom ...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    .
    ...tako da će mi najveća šteta biti ta da sam platila par dana ranije jer mi tako stiže plaćanje kartice, da sam radi plaćanja karticom a ne kešom izgubila nešto na konverziji i da mi je doručak dva eura skuplji.
    Nije vrijedno živaca.

  31. #31
    Marellica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Možeš ih kontaktirati preko booking.com-ovih agenata. Znači, otvoriš slučaj s upitom i booking.com agenti ih zovu i šalju mailove i pokušavaju riješiti situaciju.

    Da li su ti napravili predautorizaciju kreditne kartice (samo rezervirali sredstva), ili ih baš skinuli s računa?
    Ako su napravili predautorizaciju, još uvijek im možeš javiti da ćeš platit kešom prilikom dolaska u hotel.

    Isto tako, još uvijek im prilikom check-ina možeš objasniti cijelu situaciju, i pokazati svoje nezadovoljstvo. Oni moraju reagirati i u većini slučajeva se uspije dogovoriti neki kompromis. Ili će ti dati popust ili ponuditi neku dodatnu uslugu gratis.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja zapravo ne razumijem problem... Rezervacija preko bookinga je uvijek skuplja i uvijek jasno znaš da ideš preko bookinga. Hotelova jedina pogreska je sto uopce spominje cijene...

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    koliko često se prvo kontaktirate vlasnika, a ne da idete preko agencije?


    neke podatke za kontakt se mogu tek vidjeti kad se napravi rezervacija

  34. #34
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije vrijedno živaca.
    isto ovako, ne cini mi se to neka steta, ubroji za iskustvo ubuduce

    ja sam inace tip koji visoko cijeni svoje vrijeme, tako da bi ponuda morala biti znacajno niza a da bi se meni dalo gnjaviti oko utjerivanja

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa očito hotel ima takav deal s bookingom kao mnogi hoteli

  36. #36
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zapravo ne razumijem problem... Rezervacija preko bookinga je uvijek skuplja i uvijek jasno znaš da ideš preko bookinga. Hotelova jedina pogreska je sto uopce spominje cijene...
    nije uvijek nužno skuplja, ali ako si išla preko bookinga nemaš se na što žaliti. mogla si mailom kontaktirati hotel unaprijed, no nisi tako da ne vidim čemu sad reklamacije.
    bi li se žalila da ti je jeftinija?
    Posljednje uređivanje od magriz : 14.03.2018. at 16:46

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Slažem se. I ne vidim kako bi hotel mogao biti odgovoran za dogovor između klijenta i bookinga.

  38. #38
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Uhh... trebala bih tu staviti mailove da se uoči ton kojim su mi odgovarali. Ima finih i manje finih načina da nekog otpiliš. Ovaj je bio 'sami ste si krivi, što bi sad htjeli'. Pa pobogu barem se pretvaraj da ti je žao, a nemoj mi reći da sam još mogla dobiti i povoljniji doručak.
    Inače šaljem mail hotelu, ali maltene je bila situacija 'moraš rezervirati odmah, šta još nisi?' i eto nisam. Ne kažem da sam bez krivnje, pravno su oni vjerojatno čisti, ali sam stvarno očekivala i volju da mi se izađe u susret i neku konkretnu akciju, pogotovo jer nisam izvoljevala neke sad nebuloze. Što se dogodilo s onom 'mušterija je uvijek u pravu'?

  39. #39
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    sadrzaj mailova je mozda neugodan, ali samo te informirao o cinjenicama, da znas za drugi put. Na zalost, ako ides preko bookinga, hotel ti ne moze nista napraviti. Zao mi je zbog situacije, ali tu se mozes zaliti jedino bookingu, ne hotelu

  40. #40
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Svakako se slažem se da je vrijeme dragocijeno (moje, druga strana odrađuje svoje unutar radnog vremena), no razumijem i da je ponekad za duševni mir bitan "closure".

    Naravno da se u ovom slučaju može žaliti hotelu, no iz razloga komunikacije djelatnika prema gostu a ne ovoga s booking.com-om.
    Srećom je ta komunikacija pisana pa se može priložiti prigovoru kovertiranom kao "Att: Hotel manager" i predati na recepciji odmah po dolasku.

    (Mene je jednom mladuizelenu bilo sram uživo prigovoriti što me 4* soba dočekala prljava.
    Stoga sam tek prvo jutro ostavila pismo na recepciji i do navečer me dočekala usmena isprika, ispolirana soba i pleh kolača.)

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    koliko su Austrujanci i njemci skloni dogovoru, tj. smanjivanju cijene ako se ne ide preko bookinga i sličnih?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Uhh... trebala bih tu staviti mailove da se uoči ton kojim su mi odgovarali. Ima finih i manje finih načina da nekog otpiliš. Ovaj je bio 'sami ste si krivi, što bi sad htjeli'. Pa pobogu barem se pretvaraj da ti je žao, a nemoj mi reći da sam još mogla dobiti i povoljniji doručak.
    Inače šaljem mail hotelu, ali maltene je bila situacija 'moraš rezervirati odmah, šta još nisi?' i eto nisam. Ne kažem da sam bez krivnje, pravno su oni vjerojatno čisti, ali sam stvarno očekivala i volju da mi se izađe u susret i neku konkretnu akciju, pogotovo jer nisam izvoljevala neke sad nebuloze. Što se dogodilo s onom 'mušterija je uvijek u pravu'?

    sori, ali ja stvarno tu ne vidim da su oni krivi za nešto.
    rekla bih da si se sama zaribala
    i u ovom slučaju ne drži vodu ta da je mušterija uvijek u pravu jer ti nisu oni krivi kaj si ti platila preko bookinga.
    ne očekuješ valjda da oni storniravaju tu transakciju, koja je uostalom plaćena bookingu, da bi dobila doručak za 2 eura jeftiniji?

  43. #43
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    To se rjesava s bookingom,hotel tu ne moze nista.
    Jesi kontaktirala booking, mi imamo ok iskustva s njim,cak smo i dobili povrat unrefundable par puta.

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Joj shvaćate li da je Audrey išla napraviti rezervaciju direktno na stranicama hotela, da bi ju sustav prebacio automatski na booking. Nije onda baš da nema osnove tražiti promjene od hotela. Plus, još su joj iz ne znam kojeg razloga kasnije djelatnici hotela išli govoriti da je mogla bolje proći da je napravila direktnu rezervaciju (što je ona i htjela). Mislim, ja se radi ovog sigurno ne bih uzrujavala, a Audrey je vjerojatno već potrošila sapunčiće, ali nije baš da nema osnove za žalbu hotelu.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Joj shvaćate li da je Audrey išla napraviti rezervaciju direktno na stranicama hotela, da bi ju sustav prebacio automatski na booking. Nije onda baš da nema osnove tražiti promjene od hotela.
    realno nema. jer je rezervacija napravljena preko booking.com
    da nije bilo vidljivo da ju je prebacilo na booking.com, onda bi imala osnove. ovako nema.
    mogla je odustati od rađenja rezervacije i hotelu se obratiti direktno putem maila ili telefona, i napraviti rezervaciju.

  46. #46
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ja ipak mislim da ima, jer ona kao kupac uopće ne mora znati što je to booking. Ona je došla na stranice hotela napraviti rezervaciju, i od tamo je automatski prebačena na drugi sustav.
    Dakle, baš da se to ide istjerivati, mislim da itekako ima osnove za žalbu hotelu.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ali hotel ima pravo sa svojoh stranica voditi na tuđe. I kupac je dužan čitati i mala slova, iliti provjeriti kako radi rezervaciju. Meni kao osobi koja je na recepciji odradila nekoliko sezona, takva pritužba definitivno ne bi rezultirala nikakvim beneficijama gostu, već bi se samo unutar hotela provjerilo s kolegom koji je odgovarao na mailove sto je i zašto pisao. A to da netko ide ma stranice hotela pa ga one odvedu na booking je uobičajena praksa... Da tu postoji osnova za žalbu, u turizmu se sigurno ne bi tako radilo.
    I cijene variraju. Ako danas apartman košta 100 eura u nekom periodu već sutra u istom periodu moze kostati 80. I svi koji su ga danas rezervirali nemaju pravo na povrat niti im se hotel ima razloga dodvoravati ni ispričavati.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ali hotel ima pravo sa svojoh stranica voditi na tuđe. I kupac je dužan čitati i mala slova, iliti provjeriti kako radi rezervaciju.
    X

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    jedino što je sporno u cijelom ovom slučaju i na čemu bi eventualno mogla inzistirati, je bezobrazluk osobe koja se dopisivala s njom.

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam prilično sigurna da hotel to nema pravo napraviti bez jasnog upozorenja, a mi ne znamo je li upozorenja bilo ili nije.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •