Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 71 od 71

Tema: ZPB 2003 / 04, prijatelji stari, gdje ste ?

  1. #51
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    izvuku kako ne. rado bi on nastavio u drugi sa svojom ekipom. ne osjeća se "kul sam i frajer". al nit mi ga je žao, nit mislim žicat, nit prstom mrdnut da mu u ovom trenu pomognem, a zajebavao se cijelu godinu

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Neki ne izvuku nikakvu pouku u toj dobi.
    Izvuku kad su spremni. Da, istina, nekima treba malo više vremena...

  3. #53
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Peterlin rekla bih da ti nemas bas nikakvog iskustva, niti osobnog, niti s djecom koja padaju zbog ocjena.
    To da ti se svidja ninockin stav je normalno i ljudski, neka padne, naucit ce, opametit ce se i sl.
    Iz perspektive roditelja bi to tako trebalo biti. Ali glavno pitanje tu nije moze li dijete. Jer stvarno rijetko koje dijete ne moze. Ono, da stvarno odgovodno mozes reci, eto, on/ona to ne moze.
    Pitanje je hoce li dijete. Ne moze li. Hoce li.
    Ja sam bila u toj poziciji i mogu reci da nemam pojma. Ne znam dati savjet. I ja sam mislila da je pad ok ako to znaci da ce se dijete probuditi. Sad vise nisam tako uvjerena u to, jer je, logicno, veca sansa da mu to pokopa i ono malo samopouzdanja. Ako njega ta skola ne zanima, nece ga dugorocno nikakva ekipa spasiti od propasti i tesko da ce pad to promijeniti, i da ce ga zbog pada naglo poceti zanimati.

  4. #54
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    marta, slažem se i nisam sigurna da nisam u pravu što ga ne kažnjavam/urlam češće/oduzimam ko zna što.. nisam pametna. nisam indiferentna, ne mogu ga natjerat da pamti ono u što gleda (kao drži knjigu i uči). Ne pada mi napamet iščitavat gradivo naglas i ispitivat ga... pa onda ostane, neka padne. ne znam.. vidjet ćemo. ta škola ga definitivno ne zanima, upisao ju je jer toleriraju sportaše...

  5. #55
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    nisam sigurna da SAM u pravu... ma nijedno zapravo lol. javim )

  6. #56
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nekako mi je i ostalo u pamcenju odnekud da je on u toj skoli zbog sporta.
    Cuj, a jel postoji neka druga skola koja bi ga zanimala? Postoji li mogucnost prebacivanja? Ako postoji takva mogucnost, ja bih sad s ovom pamecu zapela kako god da prodje i da se prebaci. I opet ne znam da li bi to bilo dovoljno.

  7. #57
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    jaaaaako teško bi ja sad mogla nešto, puno je toga, nije da samo jedan predmet visi. a i definitivno ne želim. a niti jedna druga škola ga ne zanima, osim da proživi 4 godine do upisa na KIF. to je ideja vodilja od 4. osnovne
    Posljednje uređivanje od ninochka : 05.06.2019. at 15:41

  8. #58
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Onda nemas bas puno manevarskog prostora, ali nema ni on. Ako hoce na faks jednostavno mora zavrsiti srednju.
    Nadam se da ce mu se posloziti u glavi da je to nesto sto mora odraditi.

  9. #59
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    jep.

  10. #60
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Pa nije mu baš dovoljno "bilokako" završiti srednju. Prijemni na KIFu nosi (samo) 45% bodova, ostalo su ocjene i matura. Drugo je s arhitekturom ili akademijama gdje prijemni nosi 70 ili 80% bodova.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 05.06.2019. at 16:11

  11. #61
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    motoričke sposobnosti i sportska kategorizacija olimpjskog odbora nose veći dio bodova (max 550, ocjene + matura max 450)

  12. #62
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Može on završiti gotovo svaku srednju školu bez da pohađa nastavu. Dovoljno je da ima 15 godina.
    Idi u školu i raspitaj se. Ima predavanja, ima ispite, ima maturu.
    Nije ni skupo. Znam. Iz prve ruke. Došla i leta i pamet, kako se kaže. I on je uspješan mlad čovjek. Ide dalje. I on i život. A bilo je...bolje da ne pišem.

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kak nije skupo samo 4 razred zanatske dode oko 7-9 hiljada a gdi ono ranije. S time da profaci dost cesto ne dodu na nastavu a ne jave
    Bolje da ide u pravu skolu

  14. #64
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ma ni trećinu toga. On je u svojoj školi završio zadnja dva razreda. Možda zato. Ne znam kako je u Zagrebu.
    U svakom slučaju jeftinije i daleko manje stresno.
    Ako je to solucija koja će donijeti mir.
    Uostalom bila bih dala sve da mi dijete ostane živo i zadovoljno. I sa maturalnom svjedodžbom u ruci. Ma mislim, i bez nje se moglo, ali super je da postoji i mogućnost nastavka. I vrijeme koje je donijelo zadovoljstvo izborom.

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ubijek se to razvuce
    Pa umjesto 4 godine ide se 5-6 godina.nastava noje ni priblizno organizirana ko u pravoj skoli. Problema odasvud jer nije redovan ucenik....
    Nek razmisli

  16. #66
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    S obzirom da imamo Hrvatsku, al nemamo drzavu, postoji i opcija platis pa dobijes. Al da kosta - kosta.

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moz kupiti i u susjednoj

  18. #68
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    jaaaaako teško bi ja sad mogla nešto, puno je toga, nije da samo jedan predmet visi. a i definitivno ne želim. a niti jedna druga škola ga ne zanima, osim da proživi 4 godine do upisa na KIF. to je ideja vodilja od 4. osnovne
    A da se prebaci u sportsku? Ona vam je isto blizu.

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kak on ko recimo ponavljac moze konkurirati u drugoj skoli? Zna li tko postupak?

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin rekla bih da ti nemas bas nikakvog iskustva, niti osobnog, niti s djecom koja padaju zbog ocjena.
    To da ti se svidja ninockin stav je normalno i ljudski, neka padne, naucit ce, opametit ce se i sl.
    Iz perspektive roditelja bi to tako trebalo biti. Ali glavno pitanje tu nije moze li dijete. Jer stvarno rijetko koje dijete ne moze. Ono, da stvarno odgovodno mozes reci, eto, on/ona to ne moze.
    Pitanje je hoce li dijete. Ne moze li. Hoce li.
    Ja sam bila u toj poziciji i mogu reci da nemam pojma. Ne znam dati savjet. I ja sam mislila da je pad ok ako to znaci da ce se dijete probuditi. Sad vise nisam tako uvjerena u to, jer je, logicno, veca sansa da mu to pokopa i ono malo samopouzdanja. Ako njega ta skola ne zanima, nece ga dugorocno nikakva ekipa spasiti od propasti i tesko da ce pad to promijeniti, i da ce ga zbog pada naglo poceti zanimati.
    Eh, u pravu si - ja sam odradila svoj dio problema s djecom u puno ranijoj fazi nego što je pubertet - do puberteta je sve kod mojih već bilo "na liniji". S druge strane - gledam prijatelje mlađeg sina (kod starijega toga nije bilo) koji su imali popravke u prva dva razreda srednje škole, teško privikavanje na rutinu, ali su to uspješno prevladali. Konkretno, susjeda su doslovce pustili da sam odluči hoće li pasti razred ili ne. Tek to ga je pokrenulo.

    Dalje - ninochka ima uspješnog sportaša i to je jedna sasvim drugačija priča, a opet ima i poveznice - ako on ima dugoročan cilj, mora odraditi ono što mora i tu nema kompromisa. Ne želim nikome soliti pamet, samo sam napisala da ne vidim ništa loše u tome kako je ninochka odigrala. Nisam bila u poziciji da to i sama isprobam, ali ovako sa strane čini mi se vjerojatnim da bih i ja tako - ne zato što ne bih znala drugačije, nego zato što mi se čini da neke stvari i ne mogu drugačije. To je na tragu ovog tvog "hoće li dijete" a ne "može li dijete".

    Kako god bilo - u konkretnom slučaju možda i ne bi bilo bedasto razmotriti ove ideje koje je Beti napisala, pogotovo što je ninochka rekla da škola ima razumijevanja za sportaše - nemam iskustva, ali možda bi držalo vodu... Kako god bilo - sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.06.2019. at 07:48

  21. #71
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Sportska ne dolazi u obzir jer je to gimn sa jos vise predmeta koji ga nece zanimati a u ekonomskoj isto ima odgovaranje po dogovoru (tragicno, znam...)
    Sto se tice dopisne il kak se to zove, godina je 4400. Nije drama. Vidjet cemo

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •