Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 120 od 120

Tema: Djeca (OŠ) i društveni mediji

  1. #101
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    jedan od većih strahova, još od vrtića, bio mi je da moj sin, koji je čudne i teške naravi, neće imati prijatelje i biti će nesretan zbog toga.
    zato nisam nikad pokušavala zabraniti mu nešto od stvari koje su popularne među vršnjacima.
    nisam spremna da moja djeca biju moje bitke, nego želim da se što bezbolnije uklope u društvo.
    recimo, ja sa protivnica igranja igrica i nikad to ne radimo ni muž ni ja, ali djeci ne zabranjujemo. mm i ja imamo fb na kojem smo slabo aktivni, ali imamo fotke kuće i namještaja i djece i ljubimaca - ssamo čekamo da netko ukrade naš život i preštiha naš vrt do kraja.
    obadvoje djece su si kupili mobitele na početku oš svojom ušteđevinom i rade s njima što žele. za kćer predpstavljam da nema pojma gdje joj je telefon, a sin vjerojatno se dopisuje u jednoj od grupa.
    pitam se hoće li mi se i kad odbiti od glavu takav pogled na svijet?

  2. #102
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    zaboravila sam napisati kako bih voljela da me bar malo zanimaju sva moderna čuda jer bi onda imala više tema za razgovor s filipom i bilo bi nam zabavnije zajedno. ovako sve završi na tome da ga ponekad fotkam bezbroj puta kad negdje otputujemo i onda on bira i bira fotku. na plejki se više i ne želi igrati sa mnom jer mu moje neznanje i nenapredak ide na živce

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    moji imaju mobitele od prvog razreda, i to smo procijenili kao potrebu jer smo mi na poslu, a po njih su u skolu i na aktivnosti dolazili dide i bake koji zive dalje pa su se mobitelima koordinirali jer su uciteljice bile zaigrane s rasporedom pa je bilo i kasnjenja i ranijeg pustanja
    imali su tada obicne mobitele, sad su na smartphone-u (5. i 2. razred)
    on je stariji, ima facebook i ne koristi ga bas, skoro uopce ne
    ne zanimaju ga ni grupe, ne cita poruke (pa ni nase ) i u stvari zeli mobitel samo radi igrica
    ogranicavamo to

    ona je mladja i potpuno suprotna
    vec dugo moli fejs, moli instagram, ma svasta nesto
    ja ne dozvoljavam
    i ona igra igrice, trenutno najvise onu s anagramima

    oboma ogranicavamo vrijeme preovedeno pred ekranima, ali teska je to borba
    odlicni su ucenici, prilicno odgovorni, idu na sportske aktivnosti, dosta idu vani u park, pa nije da stalno bulje u ekrane
    prije su vise patili na jutjubere, sad ih je malo proslo

    newmom, kako si onda stavila postavke sigurnosti ako ti je taj tip gledao fotke?
    ja se drustvenih mreza ne bojim na taj nacin, iako pazim sama i pazit cu jednom kad mi ih djeca pocnu koristiti
    mislim da rjesenje nije potpuno izbjegavanje, vec oprez
    ali ih necu ni dozvoliti za moj pojam prerano, dok ne procijenim da ih mogu koristiti uz taj isti oprez
    Instaliraj sebi instagam app na mob i pogledaj onaj button na koji se klikne da profil bude „private“. Moj je bio na „private“ i neznam kako ali sam naletila nekako na taj button i profil mi je odjednom postao vidljiv za ostale.Na kraju dana sam to skuzila, kada sam otvorila i vidila da sam dobila followere koje nisam dozvolila. Provjerila sam listu i blokirala ljude koje ne poznajem ALI jednoga sam zaboravila..samo jednoga! I to je bilo to. Nisam skuzila dok mi lik nije prisao. Jer ko tacno gleda tko je lajko slike ako imas vise prijatelja.

    To se moze svakome desiti, ja sam eto imala „peh“.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Moj je jos mali, ali stvarno se trudim da mu nedam mobitel..i to je stvarno topic od prve godine sam shvatila, jer dosta tako male dijece gledaju pjesmice na youtube. On je to kod rodice vidio i naravno je odma skuzio da se moze gledati na mobitelu. Ja sam te pjesmice cak skinula na usb i prikljucila na tv, jer sam mislila ako hoce gledati nek pogleda na tvu a ne na mob. Ali uzalud, pjesmice sviraju a on pokaziva na mobitel. Znaci nije do pjesmica vec do mobitela. Od nas ne dobiva nema sanse.

    I sada odemo kod babe i dijeda i oni odma vade mobitel jer „on to hoce“. Skoro pa se moram svadjati da mu ne daju da je mali i da to ne zelimo. Postuje se dok smo mi tu, ali mi je jasno da mu sigurno to daju kad ih oni pricuvaju. Jos uz to vidi kod starijih rodjaka i rodica i uvijek trazi trazi, place, baca se..ma katastrofa. Evo nema ni dvije godine i borimo se vec sa time.

    Mislim neki dan sam vidila cetkicu za zube koja se spoji sa appom na mobitelu i pojavi se neka igrica, i cetkica je tu kao joystick. To da dijete nauci prati zube...mhmm

  5. #105
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Kod nas je trenutno ovako: imamo PS, tablet, laptop, tv i mobitel je dobio prije dva mjeseca, ide u glazbenu školu, na nogomet, rukomet i talijanski, odličan je učenik, 4r.
    Kad je dobio mobitel, bio je zadnji u razredu koji ga ima i komunicira sa ekipom preko watsappa.
    Najviše gleda youtubere, igra igrice i dopisuje se.
    Ima Instagram, privatni profil, ne prihvaća nikoga koga ne poznaje, svaki put me pita kad mu se netko javi, zapravo ga vrlo malo koristi za postanje, više on pregledava druge profile.
    Nisam mu dozvolila Facebook jer mi se čini da je prerano, Instagram je dovoljan a i laksi je za korištenje, ne dozvoljavam mu još youtube kanal, a ni ne traži ga baš previše.
    Rekla sam mu da ću s vremena na vrijeme pogledat sto piše i grupama i što lajka na Instagramu, to uradimo skupa i prokomentiramo, dosta smo pričali o pravilima i čini mi se da ih se za sada drži. Za sada nisam primjetila ništa na što bi trebalo reagirati drastično.
    Meni se i dalje čini da uz sve aktivnosti koje ima, puno vremena provede na tehnici i tu se stalno borimo, koliko vremena može provesti, kad mu kazem da ugasi PS on se prebaci na mobitel, pa kad maknem mob on ode na tablet, u svakom slučaju borba je. Tješi me da je ljeti ipak toga svega manje jer je stlano van u igri, a ova je zima baš bila duga.

  6. #106
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    U kuci imamo PC,laptop,tablet i mobitele.
    Kcer(11)mob.je dobila u 3.razredu kad vise nije bilo boravka u skoli da bi mm i ja bili upuceni o njezinom kretanju dok smo mi na poslu.Tablet je dobila za pricest,krajem 3.razreda i uglavnom joj sluzi za dopisivanje preko vibera.
    Iako moljaka za sada joj ne dozvoljavam face niti instagram.
    Sin(7)se tehnikom sluzi za igranje igrica,naravno kontroliramo ga uz ogranicenje 1h dnevno.
    Posljednje uređivanje od bodo : 06.04.2018. at 11:36

  7. #107
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    jedan od većih strahova, još od vrtića, bio mi je da moj sin, koji je čudne i teške naravi, neće imati prijatelje i biti će nesretan zbog toga.
    zato nisam nikad pokušavala zabraniti mu nešto od stvari koje su popularne među vršnjacima.
    nisam spremna da moja djeca biju moje bitke, nego želim da se što bezbolnije uklope u društvo.
    recimo, ja sa protivnica igranja igrica i nikad to ne radimo ni muž ni ja, ali djeci ne zabranjujemo. mm i ja imamo fb na kojem smo slabo aktivni, ali imamo fotke kuće i namještaja i djece i ljubimaca - ssamo čekamo da netko ukrade naš život i preštiha naš vrt do kraja.
    obadvoje djece su si kupili mobitele na početku oš svojom ušteđevinom i rade s njima što žele. za kćer predpstavljam da nema pojma gdje joj je telefon, a sin vjerojatno se dopisuje u jednoj od grupa.
    pitam se hoće li mi se i kad odbiti od glavu takav pogled na svijet?
    Pogled na svijet ti je ok, pogotovo ako se uzme u obzir da nije licemjeran - djeci ne braniš igrice,ali im primjerom pokazuješ da to nije način kvalitetnog provođenja vremena.

    Iz iskustva: moji su nakon 4.razreda imali faze filmića tj youtubera, igrica počevši od Strongholda, preko Minecrafta, kojekakvih drugih igrica i dangubica, ali dok su ocjene u školi u granicama prihvatljivosti, dok ne vise na elektronici noću i dok usisavaju, nose smeće i slično, ne obraćampreviše pažnje. Pazila sam dok su bili mlađi da ne pretjeruju....kasnije su se bolje kontrolirali. I sad je nešto od toga na snazi, štajaznam, ni ne moram zabranjivati, ali tko donese lošu ocjenu, ima se potruditi da ju ispravi. Ako to znači sjediti vikendom doma i učiti, tako i ispadne, ne moram ništ reći. Uče za sebe, dangube za sebe.

  8. #108
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    T. (13) želi profil na Discordu.

    Znali tko što o Discordu?

  9. #109
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nikad čula. Al sam zato instalirala screen time. V(12) se ne buni ni najmanje. Zapravo mu odgovara. Ali L(uskoro 15) mi uopće ne da mob da i njemu instaliram. Doduše, on nije pretjerano problematičan jer ima hrpu interesa koji nemaju dodirnih točaka s ekranima.

  10. #110
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Objasnili su mi da je discord kao reddit, ali za gejmere.

    Zapravo se ni moj sin ne buni na screentime
    Posljednje uređivanje od Jurana : 13.04.2018. at 11:37

  11. #111
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Mi nismo instalirali ništa, ali smo ukinuli igrice i youtube preko tjedna do kraja školske godine. To smo trebali davno napraviti.
    Već sam dobila govor "ovo je MOJ život!" ali nema mrtvih

  12. #112
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi nismo instalirali ništa, ali smo ukinuli igrice i youtube preko tjedna do kraja školske godine. To smo trebali davno napraviti.
    Već sam dobila govor "ovo je MOJ život!" ali nema mrtvih
    Opla tang šta ti bi? Ode ti u ekstreme ko ja al može se i preživi se, jel de?

    Dosada čuda radi, toliko toga iz nje nauče. Prime se nekih poslova i stvari kojih se inače ne bi ni sjetili jer im vrijeme ukradoše ekrani.

    Sretno dalje i bravo za potez!

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi nismo instalirali ništa, ali smo ukinuli igrice i youtube preko tjedna do kraja školske godine. To smo trebali davno napraviti.
    Već sam dobila govor "ovo je MOJ život!" ali nema mrtvih
    kak osim pljenidbom?

  14. #114
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa mobitel još nema, nego samo sat
    na računalu je šifra (to je odavno), sad mu je samo ne upisujemo preko tjedna

    ne radi ništa posebno što prije nije, samo me navečer ne pila pola sata pričom o tome što se događa u nekoj igrici

  15. #115
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Moj trenutno ima prastari iphone na koji en mogu instalirati ni hrpu zanimljivih njemu stvari, vjerovatno ni screen time. kako se praznici bliže dobit će novi mobitel prvenstveno zato da ja mogu imati veću kontrolu i sa svog kompa mu zatvarati app.

  16. #116
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi nismo instalirali ništa, ali smo ukinuli igrice i youtube preko tjedna do kraja školske godine. To smo trebali davno napraviti.
    Već sam dobila govor "ovo je MOJ život!" ali nema mrtvih
    i štaš sad, s čim ćeš se sad zaprijetit kad nešto naopako napravi?

    nema sad one - ako ne pospremiš sobu, NEMA VIŠE IGRICA!!
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 13.04.2018. at 13:52

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    e ja sam svojoj ujutro rekla kaj treba napraviti da ide na ročkas sutra, na kraju me zove da nema deterđenta za posuđe tak gdi inače stoji, i zove me da pita gdi je zamjenska flaša

  18. #118
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i štaš sad, s čim ćeš se sad zaprijetit kad nešto naopako napravi?

    nema sad one - ako ne pospremiš sobu, NEMA VIŠE IGRICA!!
    zato sam ostavila vikend, da si dam fore za takve situacije

  19. #119
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    koja si ti mustra tang, bome si dobro promislila
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.04.2018. at 14:10

  20. #120
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    https://www.tportal.hr/komentatori/c...-foto-20180613

    Piše slično onome što smo zaključili na ovoj temi: da djevojčice više vremena posvećuju društvenim mrežama, a dječaci igricama.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •