Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Granica između dječja posla i maltretiranja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno Granica između dječja posla i maltretiranja

    Svakih nekoliko dana klinac ( 5,5 g) mi ispriča dogodovštinu vezano uz jednog dječaka iz grupe, npr. ovaj ga počupa za kosu, udari ga, uzme mu igračku iz ruke, oštetio mu je plišanca za spavanje jer mu ga je htio uzeti a ovaj moj mu ga nije dao, jučer mu je poderao džep...Ako ovaj nešto naumi s mojim, npr. želi određeni tip igre, mome dosađuje i nagurava ga dok ovaj ne popusti, jer kaže moj D. da ga se boji jer je on jak pa će ga istući itd. Po građi su tu negdje, najsitniji u grupi i baš zato mislim da mu je moj omiljenija meta od ostalih...Moj nikada ne kaže teti, one ne vide same..Jednom sam im suptilno uputila na to prije par mjeseci, rekle su kao da ovaj voli šefovati, da bude po njegovom i sl. ali nema nekih većih problema...Sad kad sam ponovno spomenula teti novije događaje, kaže da znaju da ima problematično ponašanje, ali ono... slijeganje ramenima, pa razgovaramo s njim...Meni D. nekad sam spomene neki događaj, a nekad kad ga pitam, ono pokušavam razgovarati s njim , podučiti ga kako da se postavi prema njemu, da kaže tetama, no njemu onda kao da bude neugodno i prebacuje na drugu temu, kao tetama neće reći,a malome se neće suprotstaviti jer će ga ovaj istući, eto to su njegove riječi. Pitala sam jednu mamu iz grupe da li njena njena djevojčica što govori, kaže ona , ne i smije se, kaže pusti, to su klasična dječja posla...
    Što vi kažete, trebam li malo zakočiti i smiriti se ili ponovno razgovarati s tetama kroz neko vrijeme ili nešto treće ?

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa prije svega, ja bih djetetu (svome, da sam na tvom mjestu) rekla "istući te NE SMIJE i kada bi se to slučajno dogodilo onda moraš odmah reći teti"
    isto sam ga učila da ako ga netko počne udarat, glasno vikne "NEMOJ ME TUĆI" (to je mome bilo prihvatljivije jer kao nije cinkanje tipa "teto Marko me tuče", ali privuče pažnju i već se na to stiltaju malo)
    to je dio što se tiče jačanja tvoga djeteta da se uči nosit s tima što "vole šefovati", što sad je taj mali, sutra možda bude netko drugi..

    ne bih odustala ni od razgovora s tetama, ako je to svakodnevno, i ako smatraju da to drugo dijete ima problematično ponašanje, je li stručna služba uključena da se pokuša popraviti to problematično ponašanje? Ni onda se neće popraviti stanje preko noći, ali barem da znaš da se nešto radi na tome.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Meni je zapravo nevjerojatno koliko moj D. vjeruje da je ovaj zaista jak i da će ga istući, ono, on je mom mužu rekao:" A. je jači od tebe ". Oduvijek sam ga smatrala zrelijim za svoju dob i kažem, nevjerojatno mi je da unatoč tome što mu mi doma govorili on je i dalje uvjeren u ovo što mu ovaj govori...
    Jasno mi je da moram s njim razgovarati i da će nasilnika uvijek biti...
    Posljednje uređivanje od cappy : 27.03.2018. at 16:11

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moraš podučiti svoje dijete da se suprotstavi, da kaže Neću, Prestani, Stop, Ne udaraj me. I to vjezbaj s njim kroz igru.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •