Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 248

Tema: Pariz

  1. #151
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Larmama, vi ste stvarno bas puno toga vidjeli... super ste organizirali dane!

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da, puno nam je pomagao onaj vodič za koji sam stavila ovdje link. super je, ima za 1 dan, 3 dana, 5 i iza svakog dana i karta pa si možeš brzo dobiti osjećaj udaljenosti i cjelina.
    A i tvoji postovi su mi pomogli. Hvala ti. Recimo ne bi nikada ušli u onaj dućan Laffayette da nisi spomenula gurmanski dio . Tako da smo samo u tu zgradu ušli.
    Žao mi je što nismo ušli i u Saint-Chapell i još par sitnica.

  3. #153
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Da larmama, zakon za opis, hvala! I baš si me piknula za restač u Galeries Lafayette! Netko mi je to spomenuo, da ima samoposlužni dio i da su normalne cijene! Može pliz neki primjer hrane, cijene?

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  4. #154
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nisam poprtaila o kojoj točno Galeriji Laffayet se radi, al ima ona jedna s odličnom terasom i pogledom

  5. #155
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam poprtaila o kojoj točno Galeriji Laffayet se radi, al ima ona jedna s odličnom terasom i pogledom
    Nisam ni ja, ali sad sam išla pogledati, ima jedna na bd Haussmann, i jedna na Montparnasse. Ova druga mi jako paše jer ćemo ići na taj toranj plus Jardin du Luxembourg plus Quartier Latin pa tamo onda mogu računati da taj dan imamo ručak za (nadam se) pristojne novce.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Jelka, mi ti nismo išli u te druge dvije zgrade gdje nije hrana tako da ne znam. Zapravo samo smo ušli kroz vrata i vidjeli da je šminka, odjeća ... Pogledali onaj popis po katovima ( ako se dobro sjećam na nekom katu je bio naveden i restoran) i vidjeli da to nije ta zgrada pa prešli preko ceste, druga je bila sve za dom. Treća zgrada je bila ta s hranom i tu smo razgledavali.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Laffayeta je iza Opere Garnier

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    40, boulevard Haussmann, 75009 Paris

  9. #159
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Hm, to onda nije tak jednostavno? Meni su rekli da je taj samoposlužni na zadnjem katu, ali nisu rekli da je to (očito) kompleks nekoliko zgrada. Pa se nadam da su te dvije lokacije GL vrlo slične i da ću na Montparnasse naći takav restač.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  10. #160
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Laffayeta je iza Opere Garnier
    ok, mislimo na istu

  11. #161
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ok, mislimo na istu
    U Parizu koliko vidim na webu postoje samo dvije lokacije Galeries Lafayette, još dvije van grada. Ona na bd Haussmann je očito poznatija.





    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  12. #162
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Koje karte kupiti za Tour Eiffel?

    Jedna mama i jedno dijete se dosta boje visine. Što se najviše isplati?

  13. #163
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ak se boje, bolje da ne idete. na onoj nekoj temi, strah od visina, baš sam pisala o liftu na Eiffelovom.
    Inače, mi smo išli pješice do drugog nivoa, (to je bilo jako fora) i onda zadnji dio liftom

  14. #164
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Koje karte kupiti za Tour Eiffel?

    Jedna mama i jedno dijete se dosta boje visine. Što se najviše isplati?
    Za to 2 da naprave selife tako da se vidi Tour Eiffel (ali ne i prodavači jeftilen suvenira i redovi) i da odu na piće (a mislim da i ima neki akvarij blizu) dok vi pola sata (barem) čekate redove i penjete se po Tour Eiffelu. Meni osobno the najbeveznija uspomena iz Pariza, a sto toga prekrasno, šteta trošit vrijeme na to ako nekome ne da nije napeto, nego zazire .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.04.2019. at 16:13

  15. #165
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Za to 2 da naprave selife tako da se vidi Tour Eiffel (ali ne i prodavači jeftilen suvenira i redovi) i da odu na piće (a mislim da i ima neki akvarij blizu) dok vi pola sata (barem) čekate redove i penjete se po Tour Eiffelu. Meni osobno the najbeveznija uspomena iz Pariza, a sto toga prekrasno, šteta trošit vrijeme na to ako nekome ne da nije napeto, nego zazire .
    Super pogled na Pariz i na Tour Eiffel je sa Tour Montparnasse-a, totalno je ok za one koji strahuju od visina (ta sam), a nema gužve, do gore vozi onaj turbo brzi (zatvoreni) lift
    moj savjet da se gađa puni sat jer tada Tour Eiffel bljeska

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Boje se visine pa ih šalješ na Tour Montp....
    mislim da nema smisla ...

    ako se bojite visine, nemojte ići
    ako baš ne želite propustiti, odite do 1.kata

    Panorama dijela Pariza se vidi i s platoa crkve Sacre Coeur
    Pogled na Eiffelov toranj meni je najljepši s platoa Palais de Chaillot (kad izađete iz metroa Trocadero)

  17. #167
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni je pogled ispred Sacre Coeur predivan i taj plato jedno od ljepših mjesta u Parizu

  18. #168
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Molim savjet za Versailles, koliko je to zanimljivo klincima (dječak, 10 god)? 3 dana smo u Parizu, organizirano, pa razmišljam kako najpametnije utrošiti vrijeme.

  19. #169
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa Vidi poruku
    Molim savjet za Versailles, koliko je to zanimljivo klincima (dječak, 10 god)? 3 dana smo u Parizu, organizirano, pa razmišljam kako najpametnije utrošiti vrijeme.
    Kako ti inače klinci reagiraju na dvorce, jesu li bili u puno njih? Ja nisam bila ni sama ni s djetetom u Versaillesu, ali u Beču na njihove dvorce moja ništa specijalno nije reagirala (11 god), dosadno joj je bilo - valjda se overedosala Trakošćanom. Meni su dvorci zanimljivi. Sve ovisi koji su sadržaji tvojoj djeci zanimljivi - moja će prjie past na najbezvezniji akvarij ili ZOO od dvorca, pogotovo ako nije neko interaktivno čudo.

  20. #170
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Boje se visine pa ih šalješ na Tour Montp....
    mislim da nema smisla ...
    Hm, Vrijeska, zašto nema smisla? Ako razmišljaju o Eiffelu, znači da to nije paralizirajući strah. Koliko se meni čini, strah od visine je spektar i nije isto za svakoga. Eiffela se boje i neki koji se inače ne boje visina, a Tour Montparnasse nije strašan čak ni za one koji se boje visina (govorim iz iskustva). Mislim da je prijedlog (ne šaljem ih, predlažem, kao i ostali na temi ) sasvim ok ako žele 360 pogled na Pariz

  21. #171
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa Vidi poruku
    Molim savjet za Versailles, koliko je to zanimljivo klincima (dječak, 10 god)? 3 dana smo u Parizu, organizirano, pa razmišljam kako najpametnije utrošiti vrijeme.
    to dijete samo najbolje zna (moj je bio opsjednut dvorcima) - i da, gužve na ulazu su velike

  22. #172
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    meni ko curi od skoro 3 desetljeća je Versailles bio super, napose kaj sam voljela Dumas

  23. #173
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, Vrijeska, zašto nema smisla? Ako razmišljaju o Eiffelu, znači da to nije paralizirajući strah. Koliko se meni čini, strah od visine je spektar i nije isto za svakoga. Eiffela se boje i neki koji se inače ne boje visina, a Tour Montparnasse nije strašan čak ni za one koji se boje visina (govorim iz iskustva). Mislim da je prijedlog (ne šaljem ih, predlažem, kao i ostali na temi ) sasvim ok ako žele 360 pogled na Pariz
    ja se grozim visina
    pa mi je na eiffelu bilo super
    na vrhu
    i bilo bi mi žao da nisam bila
    mislila sam da je on prenapuhana hrpa željeza
    ali stvarno je moćan

    ali da i s montmartre, ispred bazilike, prekrasan pogled
    samo smo mi imale peh da je baš bila magla
    ali opet se dosta vidjelo

  24. #174
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja nisam bila na samom vrhu, ali meni s one neke platforme nije bilo ništa posebno - kao ni u London Eyjeu (doduše, on je bitno niži) - sve ravnica. Možda imam problem s ravnicom, dosadno mi je ako nema nekih posebnih "landmarks" u pogledu. Ovdje jedino imaš četvrt nebodera La Defense, ostalo ravno.
    Jako je teško zapravo davat savjete što je kome lijepo i "isplati li se".

  25. #175
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    istina
    netko će reći disney bzvz, bio samo radi djece
    ja ću reći da mi je žao ko psu da nisam uzela dvodnevnu kartu

    svatko napiše iskustvo, pa onaj tko čita izabere

  26. #176
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Točno. memni je Eiffelov bio super, al ako ikad odem ponovno u pariz, sigurno više neću ići gore

  27. #177
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    netko će reći disney bzvz, bio samo radi djece
    ja ću reći da mi je žao ko psu da nisam uzela dvodnevnu kartu
    jel me netko tražio? najgluplje potrošen novac u Parizu mi je onaj za Disneyland

  28. #178
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Točno. memni je Eiffelov bio super, al ako ikad odem ponovno u pariz, sigurno više neću ići gore
    vjerojatno ni ja
    ali bi mi žao da nisam bila 1x

  29. #179
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam išla taman s nekih 10 godina u dvorac u Heidelbergu. Ostalo mi je kao fora doživljaj, ali mi se čini da je u Parizu šteta jedan od tri dana čekat ulazak u Versailles. Mi nismo išli ni kad smo 5 dana bili. Jedino ako ti se čini lakše s djetetom tako.

  30. #180
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Nije čudno da me niste dobro razumjele kad sam loše napisala.

    Ja sam ta mama koja se boji visine, ali ne do te mjere da me paralizira. U London Eyeu me nije bilo nimalo strah, a mlađeg sina je bilo strah, ali opet ne do te mjere da se vidjelo. Ne bojim se u liftovima koliko god prozirni bili, a ne volim otvorene prostore i niske ograde
    Ovo što je aleks napisala mi se čini kao ono kako bi meni moglo biti.

    U međuvremenu sam vidjela da se online mogu kupiti karte samo za lift, a ne i za stube, pa će vjerojatno biti lift, samo ne do samog vrha.

  31. #181
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ako ne ideš do vrha, možda ti je bolje stepenicama. Baš je gušt

  32. #182
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ne ideš do vrha, možda ti je bolje stepenicama. Baš je gušt
    X. Ovako smo mi. Al mene utlačili redovi, pa bolje onda online kupi i idi liftom samo za izbjeć red. Za Louvre isto online kupi i planiraj. Ti redovi su meni bili živa tlaka, i nakon Eiffelovog, otpadale su ako mi nisu bile baš baš il smo bolje planirali. Za Eiffel je meni bila veća fora to svjetlucanje na puni sat (to smo gledali iz nekog restorana). Kad sam vidjela zmije ljudi i one prodavače ala Trst 80-tih koji u kaputima nude suvenire s tornjem, ma pao mi je entuzijazam odmah.

  33. #183
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mi smo i išli pješice, zato jer tamo nije bio red.

    Al smo pred Louvreom čekali beskonačno - nekaj se očito dogodilop i muzej su otvorili sat i pol kasnije

  34. #184

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam nadobudno kupila karte za lift do vrha. No predomislila sam se na drugoj platformi. Ni u prvom liftu mi nije bilo ugodno pa sam odustala od drugog. Moji su otišli do vrha a ja sam se šetkala pi drugoj platformi. Njima je bilo super, fotke koje su napravili su mrak.
    Jurana, na drugoj platformi nije niska ograda i jos ima kao neki podest iza ograde tako mi nije uopće bilo strašno
    Posljednje uređivanje od larmama : 02.04.2019. at 17:34

  35. #185
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Hvala

  36. #186
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni nije ni vrh frka, meni je lift bio strašan. Taj od drugog nivoa do vrha

  37. #187

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da ja mislim da ga ne bi preživjela. U ovom prvom sam se stisnula uz MMa i gledala samo u njega. MM mi je poslije rekao da je onaj drugi koji vodi od druge platforme skroz u staklu i mali i da nije za mene.
    Posljednje uređivanje od larmama : 02.04.2019. at 22:37

  38. #188
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi smo išle u srijedu
    i još je neka kišica prije toga padala
    nismo po ure čekale u redu, ako i toliko

  39. #189
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Da, skroz je u staklu. Sva sam problijedila, klinci su umirali od smijeha

  40. #190

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    e da nama je cilj bio noćni pogled, tako da smo išli predvečer. I dobro je ne ostaviti Eiffel za kraj . Nama je recimo prvi put kad smo htjeli ići na njega puhao vjetar pa je vrh bio zatvoren. Sva sreća pa smo imali druge dane za prebaciti ga.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Moja prijateljica, koja se boji visine, jako je teško podnijela penjanje stepenicama, tako da treba razmisliti je li i to prikladno


    Ako dijete ne zanimaju dvorci, ne bih potrošila dan na Versailles. Ali ako vi niste bili, onda ga posjetite.

    U Louvre treba ići ciljano u dijelove koji posebno zanimaju posjetitelja

  42. #192
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    iako su nas neki, nećemo reći tko , nagovarali na penjanje stepenicama, moja V je (naravno iz lijenosti, a naišla je na isto lijeno tlo) rekla, padala je kiša, stepenice bi mogle biti kliske
    i mislim da je to dobro ispalo
    ostalo nam je puno više vremena za šetati po tornju
    stvarno nam je super ispalo
    kada smo došle u pariz, smjestile se u hotel, počeka je paduckati kiša, malo smo se legle odmoriti, 1 h, otišle nešto pojesti, još je padalo i dosta puhalo
    baš sam bila žalosna radi toga
    izašle smo iz metroa
    kiša je stala
    zbog kiše, a i zato što je bila srijeda, nije bilo puno ljudi
    i kad smo se spustile, otišle smo do trocadera
    i gledale svjetlosni šou

    s louvreom smo pak zeznule
    dan prije smo se iscrple u disneylandu
    došle u hotel u 2, a nadobudno kupile karte za 9h
    i onda sam išla obilaziti sve
    nakon par sati smo bile umorne, nervozne, gladne
    i onda smo trčeći obišle ono što se kao mora pogledati 20-tak najpoznatijih eksponata
    on je jednostavno prevelik za pogledati u jedan dan i treba se pripremiti bolje nego što smo se mi pripremile
    i odlučiti što se želi pogledati i ići ciljano
    jer onako šetati po katovima, kako smo mi, nije pametno

  43. #193
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    iako su nas neki, nećemo reći tko , nagovarali na penjanje stepenicama, moja V je (naravno iz lijenosti, a naišla je na isto lijeno tlo) rekla, padala je kiša, stepenice bi mogle biti kliske
    i mislim da je to dobro ispalo
    ostalo nam je puno više vremena za šetati po tornju
    stvarno nam je super ispalo
    kada smo došle u pariz, smjestile se u hotel, počeka je paduckati kiša, malo smo se legle odmoriti, 1 h, otišle nešto pojesti, još je padalo i dosta puhalo
    baš sam bila žalosna radi toga
    izašle smo iz metroa
    kiša je stala
    zbog kiše, a i zato što je bila srijeda, nije bilo puno ljudi
    i kad smo se spustile, otišle smo do trocadera
    i gledale svjetlosni šou

    s louvreom smo pak zeznule
    dan prije smo se iscrple u disneylandu
    došle u hotel u 2, a nadobudno kupile karte za 9h
    i onda sam išla obilaziti sve
    nakon par sati smo bile umorne, nervozne, gladne
    i onda smo trčeći obišle ono što se kao mora pogledati 20-tak najpoznatijih eksponata
    on je jednostavno prevelik za pogledati u jedan dan i treba se pripremiti bolje nego što smo se mi pripremile
    i odlučiti što se želi pogledati i ići ciljano
    jer onako šetati po katovima, kako smo mi, nije pametno
    Mi smo za Louvre kupili karte par dana prije negdje, nismo čekali, i zapravo nismo toliko išli za poznatim eksponatima - ono Mona Lisa je smijurija od ekipe sa selfijima, mi nismo mogli prići bliže od 20 m... nego smo išli po katovima i vodili se s onim što nam se svidjelo, zagledavali te slike, dio katova smo preskakali, uzeli smo jedno prijepodne i glad je bila vodič da se prekine obilazak. Nismo imali te "mora se" pogledati... mislim, imali smo, ali smo plan promijenili ad hoc kad smo vidjeil besmisao Mona Lise okružene krugovima Japanaca, odustali smo od "mora se".

    Mislim (ako se tako zove) da mi je u jako lijepom sjećanju ostao muzej Rodin. Tamo su manje gužve.

    Općenito, kako ne podnosim gužve, meni je bilo uglavnom lijepo ono što nije bilo u gužvama. A Pariz stvarno ima što za ponuditi, nađe se atrakcija koje nisu nužno baš ono "u krugovima Japanaca".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.04.2019. at 09:39

  44. #194
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Meni je bilo lijepo ono groblje Pere Lechaise ili kako se piše. Ma, ima stvarno toga i plan se može mijenjati ad hoc. Bolje, po meni, nemat te "must see" (ako si gužva-freak ko ja). Nego go with the flow, pa gdje se može lako ući - uđi, gledaj, upijaj. Ima umjetnosti, ima kvartova, ima crkava, rijeka itd. Stvarno je prelijep.

  45. #195
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Tko te nagovorio, aleks?

    Meni je najveća trauma Pariza (osim beskonačnog stajanja u redovima na vjetru), penjanje na Notre dame. Kako se vidi, mi se svugdje penjemo, odnopsno više me jer onaj koji se voli penjat je dovoljno velik da ide sam.
    Iako na Notre dame puštaju grupu po grupu ljudi - zbog malog prostora, nastao je zastoj - i nemreš se nikamo pomaknut - e to je meni tricki

  46. #196
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Tko te nagovorio, aleks?

    Meni je najveća trauma Pariza (osim beskonačnog stajanja u redovima na vjetru), penjanje na Notre dame. Kako se vidi, mi se svugdje penjemo, odnopsno više me jer onaj koji se voli penjat je dovoljno velik da ide sam.
    Iako na Notre dame puštaju grupu po grupu ljudi - zbog malog prostora, nastao je zastoj - i nemreš se nikamo pomaknut - e to je meni tricki
    To je meni isto otpalo po kriteriju - gužve.

    Meni je bilo lijepo (bez djece) - vožnja po Seini, muzeji Louvre, Rodin, groblje Pere Lechaise, neki restoran u blizini Eiffela koji je bio u TripAdvisoru s kojega smo gledali bljeskanje Eiffela, Goerge Pompidou, šetnja uz Seinu, Notre Dame izvana, židovska četvrt, četvrt Marais, Champs Elisees.

    Nije mi bilo lijepo: Moulin Rouge četvrt (nekako jeftino i touristy), četvrt Montparnasse (previše tuoristy - mislim da su tamo bili oni konobari koji izvikuju menije i mame, to mi je totalni turn-off). Montparnasse ili kako se piše se debeloj većini svidi, ali meni je bilo ala Makarska u osmome - tako da je taj dojam vrlo osoban. Meni gužve odbiju svašta, npr. onaj neki prekrasni austrijski gradić Hallstatt - hvala, ako je na svakom koraku netko tko se selfira, a ima i naokolo lijepih sela.

    Otpalo (nismo stigli): La Defense, Versailles.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.04.2019. at 10:53

  47. #197
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    L'Arc du Triopmhe (ili kako se piše) - to mi je isto bilo dobro. Možeš odlučiti ad hoc, nema strahovite gužve, nešto se i vidi i sazna. Usputno je - možeš ili ne - ne zahtijeva pusto planiranje i kupovanje unaprijed pa je zgodno za ga "ubaciti".

    I navečer je netko plesao tango uz Seinu, to mi je isto bilo lijepo - parovi koji valjda to tamo rade - ništa se ne plaća, nije za turiste (valjda ih ne plaća pariška TZ, ne razbijajte mi iluziju ).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.04.2019. at 10:58

  48. #198
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi bilo lijepo: Moulin Rouge četvrt (nekako jeftino i touristy), četvrt Montparnasse (previše tuoristy - mislim da su tamo bili oni konobari koji izvikuju menije i mame, to mi je totalni turn-off). Montparnasse ili kako se piše se debeloj većini svidi, ali meni je bilo ala Makarska u osmome - tako da je taj dojam vrlo osoban. Meni gužve odbiju svašta, npr. onaj neki prekrasni austrijski gradić Hallstatt - hvala, ako je na svakom koraku netko tko se selfira, a ima i naokolo lijepih sela.
    .
    potpisujem

  49. #199

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Meni je najljepša stvar u Parizu bila knjižara Shakespeare and Company, preko puta Notre Dama. I kavica i kolač u slastičarnici do....

  50. #200
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Povratna info:

    išli smo liftom do druge platforme Eiffela i nije bilo strašno ni malcu ni meni - mislim da bih bila mogla ići i do vrha, ali su mi karte bile preskupe. Također, za vrh se čekalo 45 minuta, dok za ovo naše skoro uopće nismo čekali s kartama s interneta. Tako i za Louvre.

    Inače smo vidjeli uglavnom većinu onoga što se spominje na temi pa ću navesti 2 stvari koje nisu prije spominjane.

    Išli smo u vojni muzej u sklopu Invalides, i u muzej avijacije i svemirskih istraživanja (ipak sam išla s 3 muška )
    Ovaj drugi se i meni jako svidio.
    Imaju u jednom hangaru 2 concordea u koje se može ući, a ispred i jedan Jumbo jet pa smo i njega malo vižitali.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •