Za Eiffelov toranj izađi na stanici metroa Trocadero (izlaz Av. du president Wilson) i onda od tamo imate prekrasan pogled (s Palais du Chaillot) na toranj. Šetnja oko svega toga cca 1 sat, pa onda pješice do drugog kata tornja (oprez ako se bojite visine - stepenice su mrežaste, ograde isto tako, tako da može biti nelagodno). Nakon tornja možete na brodove po Seini. Lijepo je u sumrak ili navečer. Vožnja je cca 1 sat koliko se sjećam.

Druga šetnja (malo duža, ali meni uvijek najdaraža) stanica La Sorbonne, malo tu prošetati, pa na otok do Notre Dame i Sainte Chapelle, preko mosta do Louvrea, slikanje kod piramide, potom preko parka Jardin des Tuileries do Champs Elysees i sve do Arc de Triomphea. Mislim da vam za ovo treba oko 5-6 sati. Ali ovo možete prvi dan po dolasku, naravno bez ulaska u Louvre (ali s ulaskom u Notre Dame i Sainte Chapelle). Ja sam Louvre samo jednom posjetila jer je to muzej u koji ulaziš ciljano pogledati određeno umjetničko razdoblje.

Treća šetnja metro Pigalle. Možete proći pored Moulin Rougea, pa šetnjom kroz ulice do crkve Sacre Coeur. Šetnja 3 sata.


Za Versailles računajte minimalno 8 sati.

Ostalo sve idem ciljano s metrom: Centre Pompidou, Galeries Lafayette, La Defense, muzeji i sl.