Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 248 od 248

Tema: Pariz

  1. #201
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Povratna info i od mene: išli smo do druge platforme Eiffelovog tornja pješice. Nikakav problem. Do tornja smo došli oko 18h (radni dan), bila su otvorena sva četiri ulaza na toranj i čekali smo u redu za uspon stepenicama cca. 40 min (ulaznice kupljene na licu mjesta). Red za lift je bio dulji...

  2. #202

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Evo i mi odradili. Autom.
    Pariz - gužva, ali vrijeme nas je poslužilo. Taman za 3 dana hodanja po cca 10 sati.
    U muzeje nismo ulazuli,djeca će kad budu veća nadam se opet sama pa nek biraju što žele detaljnjije razgledati. Mi smo ih proveli kroz "osnove".
    Penjali se pješice na toranj jer liftovi nisu radili.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 02.07.2019. at 01:34

  3. #203
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ako se netko sprema uskoro u Pariz poklanjam 5 karata za javni prijevoz.
    Jučer smo se vratili a kako se mm razbolio dan prije povratka ostale su nam njegove karte neiskorištene.
    Inače, jako mi se svidio grad, pogotovo su mi upečatljive ostale predivne cvjećarnice kojih je jako puno, mirisne pekarnice, naravno i kako sve odiše stilom. Malo sam se razočarala kako su žene odjevene, očekivala sam više, premda je jako puno turista pa možda zato izostaje prava slika. Muškarci su zato tip-top sređeni svi redom.
    Nisam ni znala da su u prošli četvrtak ubijeni policajci u samom središtu policije kod Notre Dame, a taman sam bila u utorak tamo, čekala za ulaz u Saint chapelle, zatvorena je bila cijela ulica, hrpa policije i kasnije na tv-u čujem da je bila komemoracija za te policajce, Macron i cijela politička svita bila u ulici pokraj. S druge strane te ulice aktivisti blokirali most dva dana, baš se vidi da im je revolucija u krvi, stalno se netko buni.

  4. #204
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, jako mi se svidio grad, pogotovo su mi upečatljive ostale predivne cvjećarnice kojih je jako puno, mirisne pekarnice, naravno i kako sve odiše stilom. Malo sam se razočarala kako su žene odjevene, očekivala sam više, premda je jako puno turista pa možda zato izostaje prava slika. Muškarci su zato tip-top sređeni svi redom.
    Već smo negdje imali temu, zapravo se na sjeverozapadu ističu žene iz (jugo)istočne Europe po oblačenju, a pogotovo po šminkanju.

  5. #205
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kod nas su žene vrlo često "preuređene". Do neukusa.


    Čak bih frekla da mnoge nemaju stila

  6. #206
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Već smo negdje imali temu, zapravo se na sjeverozapadu ističu žene iz (jugo)istočne Europe po oblačenju, a pogotovo po šminkanju.
    Ali bi bilo za očekivati da se Francuskinje ističu stilom. Od nečega je taj kliše valjda ipak nastao.

  7. #207
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Moj dojam iz Pariza je da imaju stila. Al za naš pojam je to nešto jednostavno - jer kod nas žene natrpaju svašta na sebe a o napadnoj šminki bolje i ne pisat.

  8. #208
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Neka razlika, meni ne smeta. Nije svaki stil moj stil (naravno, lol) niti mi se svaki sviđa, ali neka je veselo, što se mene tiče.

  9. #209
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ali bi bilo za očekivati da se Francuskinje ističu stilom. Od nečega je taj kliše valjda ipak nastao.
    Mislim da je nestao (ili ublažen) zajedno s "gospodična". Kod nas se žene još smijulje na to pitanje. Gotovo im laska da netko procjenjuje jesu li udane.

  10. #210
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Moj dojam iz Pariza je da imaju stila. Al za naš pojam je to nešto jednostavno - jer kod nas žene natrpaju svašta na sebe a o napadnoj šminki bolje i ne pisat.
    Nisam ja ni ocekivala da ce biti “pretjerano” obucene, samo sam ocekivala da cu bas na cesti vidjeti ono oku ugodno. Ali eto to mi je nedostajalo. Za razliku od izloga koji su svi divno uređeni, ne mislim na one top dizajnerske, vec opcenito, i mali butici i poznate high street marke sve je divno i super usklađeno. Kod nas mi je katastrofa kad dođe nova kolekcija pa to nakinđure u izloge a ono veze s vezom nema.

  11. #211
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je nestao (ili ublažen) zajedno s "gospodična". Kod nas se žene još smijulje na to pitanje. Gotovo im laska da netko procjenjuje jesu li udane.
    Ne znam, ne bih nikad povezala dobar stil sa željom za udajom. A za ovo drugo opet ne znam - ne sjećam se kad sam zadnji put čula da se uopće postavlja pitanje u obraćanju je li netko gospođa ili gospođica. Ali mogu ti reći da mi je jako godilo dok su me još u menzi pitali iksicu, i baš sam malo žalosna da mi se to više ne događa. Jer to znači da sam, udana ili neudana, ostarila. I bilo je u otprilike isto doba kad su mi vani umjesto rutinskog šinjorina počeli rutinski govoriti gospođo. Po starosti, ne po bračnom statusu. Sad mi opet znaju reć šinjorina, valjda imam već toliko godina da se podrazumijeva da sam željna da me smatraju mladicom

  12. #212
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi opet znaju reć šinjorina, valjda imam već toliko godina da se podrazumijeva da sam željna da me smatraju mladicom

  13. #213
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je nestao (ili ublažen) zajedno s "gospodična". Kod nas se žene još smijulje na to pitanje. Gotovo im laska da netko procjenjuje jesu li udane.
    gospodičnu ja doživljavam kao kompliment, tipa mlada si
    a ne neudana

    i simpa mi je to
    (posebno jer se iz aviona vidi da sam prilično davno bila mlada gospodična )

  14. #214
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Pa da, o tome pričam. Meni je to prilično uvredljivo pitanje, i nikako me ne uveseljava. Odnosno, zahtijevam jednaki tretman kao muški kolege. Nebitno jesam li mlada, stara, jesam se uspjela udati, ako nekome treba ekspertiza. A onda ta jednakost nosi cijeli paket, i dobrog i lošeg. Meni se do pred par godina događalo da me klijenti pitaju preko telefona gospođa ili gospodična, a da ne kažem da imam hrpu titula ispred koje im mogu skratiti dvojbe. Sad mi se to više ne događa jer me znaju klijenti pa se ne provaljuju više. Uvijek mi je smiješno kad Barnaby ispravi Chief inspector Barnaby.

    Kakve to ima veze s oblačenjem - e pa kad se atraktivno uredim, onda veliki broj muških mijenja intonaciju govora i ima potrebu koketirati. A u paketu dolaze i neke predrasude o mojoj (ne)sposobnosti. Odnosno, ne skrećem pozornost na nebitno. To je kao KGK koja nas uveseljava stajlinzima i Angela Merkel. Nikad nisam vidjela da je netko komentirao Angelin stajling. Možda je, ali je to zanemarivo. Da je Macronova žena premijerka, vjerojatno bi se drugačije oblačila.

    Kad pripremam neku prezentaciju/predavanje isto mi ne uleću rečenice rotirajući se po ekranu, nego nastojim ne skretati pozornost nebitnim kroz ppt efekte.

  15. #215
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    moj komentar o gospodični se odnosio na plac, npr
    kad mi se kumica/kumek tako obrati
    i to mi je simpa

    u poslovnom svijetu mislim da je standard da su sve zene gospođe pa prezime, neovisno o godinama i bračnom statusu

  16. #216
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    moj komentar o gospodični se odnosio na plac, npr
    kad mi se kumica/kumek tako obrati
    i to mi je simpa

    u poslovnom svijetu mislim da je standard da su sve zene gospođe pa prezime, neovisno o godinama i bračnom statusu
    E pa nije standard, govorim iz vlastitog iskustva. Kumica s placa ima različitih. Od gospođe sa sokom od jabuka i paradajzima na Trešnjevačkom placu ne bih nikad očekivala da mi kaže gospodična, jer je žena izrazito kulturna. Niti bih ja nju nazvala kumicom s placa, a kad bih birala s kim ću na kavu s placa otišla bih s njom. A ima babica od kojih ne očekujem puno pa i to pokazuje neki moj nelijep stav i ona može zaista reći gospodična. I mesar u omiljenoj mesnici na Trešnjevakom koketira s kupcima/kupkinjama (nema ženski rod za kupac?). Smatram to dijelom kulture i ne smeta mi, ali nije nešto na što bih gledala kao nešto simpatično.

  17. #217
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja na placu uvijek radije kupim kod onog tko me zove gospodična, ili u Dalmaciji curo, sam kaj mi se to gotovi više uopće ne događa.

    I dalje mislim da su kod nas žene uglavnom neukusno obućene - pogotovo one koje za sebe misle da super. Sve nakinđurene, na isti kalup, natrpano na sebi tonu stvari iz Zare. Tak da se s pojedinim komadima mi doma sprdamo - toliko istih ih viđamo.

    Meni su francuskinje odlične, a voljela bih imati njihovu liniju (jedu sve, ali pomalo - to meni nikako ne uspijeva)

  18. #218
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Meni se s 42 dogodilo na nekom sastanku da mi je jedan stariji gospodin rekao - curica, ja tebe ne znam. A na placu idem na iste štandove, gdje sam ustanovila da imaju kvalitetnu robu, a marketing mi je manje bitan.

    Već je bila tema da se vidi iz aviona na europskim sastancima jesi li Poljakinja, Hrvatica i sl. u nizozemsko/norveškom okruženju. Ja to baš ne vidim kao pozitivno za nas

  19. #219
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa i njima se vidi da su Nizozemci/Norvežani. MM radi u vrlo poslovnom okruženju, u industriji koja je prililčno muška, s vrlo, vrlo poslovnim - Talijanima sjevernjacima. To kako su oni njegovani i sređeni, sve mi Hrvatice i Poljakinje se možemo sakriti :D
    Tu izrazito negativnu konotaciju daješ ti, i sigurno nisi sama u tome, ali moje mišljenje je da preveliku važnost daješ izgledu i da cijelu priču tumačiš previše jednostrano.
    edit: Odnosno, mislim da podupireš tu predrasudu sređena=neposlovna i neprofesionalna. A to je glupost.
    Posljednje uređivanje od vertex : 11.10.2019. at 15:09

  20. #220
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nano na gospodicna
    Imam i ja takvog jednog ali bas ga u zadnjev rijeme nema tak cesto
    Moja frendica se ljuti kad joj kazu gospodicna onobas jako ljuti

  21. #221
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja na placu uvijek radije kupim kod onog tko me zove gospodična, ili u Dalmaciji curo, sam kaj mi se to gotovi više uopće ne događa.
    ja baš i ne
    jer mislim da me zahebava i da udara na žicu sujete da bih kod njega kupila

  22. #222
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i njima se vidi da su Nizozemci/Norvežani. MM radi u vrlo poslovnom okruženju, u industriji koja je prililčno muška, s vrlo, vrlo poslovnim - Talijanima sjevernjacima. To kako su oni njegovani i sređeni, sve mi Hrvatice i Poljakinje se možemo sakriti :D
    Tu izrazito negativnu konotaciju daješ ti, i sigurno nisi sama u tome, ali moje mišljenje je da preveliku važnost daješ izgledu i da cijelu priču tumačiš previše jednostrano.
    edit: Odnosno, mislim da podupireš tu predrasudu sređena=neposlovna i neprofesionalna. A to je glupost.
    Ima sigurno nešto u tome što pišeš. Talijani jesu zbilja druga priča, ali htjeli-nehtjeli imaju imidž kojeg im nisam ja dala vezano uz sistematičnost i poslovnost. Paket "tretiraj me jednako M/Ž" nije isti u Italiji kao u Nizozemskoj, nizozemski je sigurno prošao veći broj iteracija. A paket "jednakosti" nije baš tako jednostavan, to dolazi s godinama kultiviranja i korekcija, obostranih. Ne dajem ja sigurno preveliku važnost oblačenju, ja samo nepodnosim koketiranje na poslovnoj razini i ako ne mogu promijeniti HR okolinu, mijenjam sebe. I nisam ja nesređena na poslu, samo nisam izazovna Korigirala sam do razine - prestanite koketirati, mamicu vam!

  23. #223
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Teško da sjever Italije ima loš poslovni imidž. Ne znam jesi shvatila, ja ne govorim o njegovanim Talijankama, govorim o muškarcima kojima je manikura redovita njega, odijela su pomno birana, i tako redom. Pokušavam ilustrirati da to kako se ljudi negdje nose i njeguju sigurno nije odraz samo razine ravnopravnosti spolova. Koja je na poprilično visokoj razini u Europi.
    Drugo, ja cijelo vrijeme pišem o oblačenju sa stilom, a ti prevodiš u izazivno oblačenje. Nikad ne bih Pariz povezala s izazovnim oblačenjem.

  24. #224
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    mislim da pričate o različitim stvarima, mislim da Jelena ne priča o uređenosti, nego o prenapadnom šminkanju koje se navodno prepoznaje kao tipično za Balkanke
    mislim da je Betty Blue prije nekog vremena pisala da su joj negdje rekli da se vidi da je sa Balkana jer je tako puno našminkana, tako nešto

    ali Jelena, kako nisi nikad vidila da je netko komentirao stajling Angele Merkel, pa imaju cijele slike duge njenih odijela druga stvar je da se vjerojatno komentira na drugačiji način nego Kolindin

  25. #225
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da pričate o različitim stvarima, mislim da Jelena ne priča o uređenosti, nego o prenapadnom šminkanju koje se navodno prepoznaje kao tipično za Balkanke
    Da, očito, ali ne znam zašto smo do toga uopće došli, jer se komentar ivane s odnosio na estetiku koju je očekivala na ulicama Pariza. Sigurno nije očekivala estetiku tipičnu za Balkan.

  26. #226
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    vertex, shvatila sam. Sve je to kod muškaraca malo drugačije nego kod žena. Niti sam vidjela često (a nije da nisam) da žene u istim uvjetima funkcioniraju na analogan način sa sređenim muškarcima. Kako tang kaže, maltene je stavljanje maskare već izazovno za neke (za mene je puno više potrebno ). Evo već auti iz Torina nemaju ni blizu imidž kao Japanci ili Nijemci pa i Francuzi. Nedavno sam imala domaćeg klijenta s njemačkim proizvodom (opasno) krivo deklariranim. Nijemci su došli uzrujani autom u Zg, tvrdeći da je nemoguće i ispalo je da su sjeverni Talijani bili podizvođači i da su zašparali na skupoj komponenti. A možeš vidjeti i na međunarodnim projektima, vrlo brzo, kako odskaču (sjeverni) Talijani, Portugalci ili Španjolci. U ovom slučaju je moglo doći do neke ozbiljne nesreće.
    Premda ne negiram talijanski, portugalski ili španjolski stil kao estetski puno vrijedniji od srednje Europe. Skandinavci su neka druga priča.

    No, udaljismo se od Pariza, a i od žena u Parizu, koje odskaču stilom od lijepo uređenih gradova i izloga. Ja iz svog okruženja zaključujem da je to zbog jednakosti u ophođenju proizašlo, ali sigurno nije tako jednostavan odgovor. A i potvrdilo se da se žene ovdje vesele kad ih kumica procjenjuje jesu li mlade ili nisu.

  27. #227
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Meni pojam pariza su crnci s gomilom bizuterije ali tam nisam bila 20+ godina
    I setnja kroz saint deni

  28. #228
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Teško da sjever Italije ima loš poslovni imidž. Ne znam jesi shvatila, ja ne govorim o njegovanim Talijankama, govorim o muškarcima kojima je manikura redovita njega, odijela su pomno birana, i tako redom. Pokušavam ilustrirati da to kako se ljudi negdje nose i njeguju sigurno nije odraz samo razine ravnopravnosti spolova. Koja je na poprilično visokoj razini u Europi.
    Drugo, ja cijelo vrijeme pišem o oblačenju sa stilom, a ti prevodiš u izazivno oblačenje. Nikad ne bih Pariz povezala s izazovnim oblačenjem.
    Potpisujem vertex do zadnjeg slova.
    Niti sam ocekivala izazovnu odjecu ni prenapadnu sminku, nasuprot, to je po mom shvacanju daleko od estetike.
    I nikako ne dovodim u vezu izgled/odjevni stil sa profesionalnoscu. Ali da se slozim u necemu s Jelenom, ne koristim leteca slova na prezentacijama niti druge efekte, ali ipak pazim da je svaki slajd skladan i sa stilom

  29. #229
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ajd nek.neko meni objasni kakve veze gospodje i gospodicne imaju veze s Parizom?
    Jel morate bas u svakoj temi naci sitnicu koja ce razviti raspravu u skroz drugom smjeru?

  30. #230
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da pričate o različitim stvarima, mislim da Jelena ne priča o uređenosti, nego o prenapadnom šminkanju koje se navodno prepoznaje kao tipično za Balkanke
    mislim da je Betty Blue prije nekog vremena pisala da su joj negdje rekli da se vidi da je sa Balkana jer je tako puno našminkana, tako nešto
    tako je, ali u svoju obranu (jer sam se izjedala krivnjom, pa moram racionalizirati) stvarno nisam imala puno šminke, dok moja kolegica hrvatica jeste . Stajala je kraj mene. Lik nas je sve jednostavno stavio u isti koš. Iz mojih dosadašnjih predrasuda nitko se ne kinđuri kao crnogorke, zasad.

    ali da ostanem u temi, da me spajka ne tuče, ne znam kako uopće možemo razgovarati o estetici Parižanki, kad je sve krcato turistima. Gdje god da dođem uopće više ne razaznajem lokalne npr djevojke od instagramuša, osim ako nisu upravo u činu fotografiranja. Ozbiljno, uz današnju preplavljenost turistima, kako prepoznajete lokalce na ulici?
    Posljednje uređivanje od betty blue : 15.10.2019. at 13:31

  31. #231
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ja mislim da nikako. Ja sam ljetos bila u Pragu, i sumnjam da mogu reći nešto o lokalnim ženama i muškarcima. Dok recimo za Linz mogu reći da su lokalni ljudi jako šik.

  32. #232
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ali da ostanem u temi, da me spajka ne tuče, ne znam kako uopće možemo razgovarati o estetici Parižanki, kad je sve krcato turistima. Gdje god da dođem uopće više ne razaznajem lokalne npr djevojke od instagramuša, osim ako nisu upravo u činu fotografiranja. Ozbiljno, uz današnju preplavljenost turistima, kako prepoznajete lokalce na ulici?
    To je istina betty, razmišljala sam i o tome, moguće da se sve utopilo u masi ljudi. Ali opet, donekle se kuži ako malo bolje gledaš tko juri na posao ili obavlja svakodnevne obaveze od onih što zvjeraju okolo po turističkim atrakcijama.
    Da se i ja vratim na temu, nitko ne planira uskoro ići uskoro? Moje karte i dalje stoje na raspolaganju.

  33. #233
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Joj, ja sam stekla dojam da su sve parižanke u balerinkama. Mi smo bili na proljeće, i nije bilo baš toplo. A one sve u laganim cipelama. I jednostavno obučene, vjerojatno kvalitetno, vitke i s lijepim prstenom - evo, takve sam ja viđala E da, i nekom zgodnom torbom. nenašminkane, ili našminkane da se ne kuži. Obavezan ruž

    To je neki moj stereotip

  34. #234
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    da, ja isto uvijek zamišljam jane birkin tip, šešir širokog oboda, hlače visokog struka, ruž, taman na putu prema Sorbonni nakon jutarnjeg seksa sa starijim gospodinom, poslije predavanja ide kod mladog dečka

  35. #235
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    da, ja isto uvijek zamišljam jane birkin tip, šešir širokog oboda, hlače visokog struka, ruž, taman na putu prema Sorbonni nakon jutarnjeg seksa sa starijim gospodinom, poslije predavanja ide kod mladog dečka
    Tako sam i ja očekivala pa šipak

  36. #236
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    mislim da je problem u nama, tj. našim očekivanjima

  37. #237
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je problem u nama, tj. našim očekivanjima
    Ali za utjehu, izlozi im jesu u tom stilu! Možda sam se našla u krivo vrijeme na krivim mjestima.

  38. #238
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja sam recimo gledala Parižanke za vrijeme kratkog ručka ili po pekarnicama/slastičarnicama- razlikuju se od turistica. Skužiš odmah

  39. #239
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    tako je, ali u svoju obranu (jer sam se izjedala krivnjom, pa moram racionalizirati) stvarno nisam imala puno šminke, dok moja kolegica hrvatica jeste . Stajala je kraj mene. Lik nas je sve jednostavno stavio u isti koš.
    A njegovi maniri su tako loši jer pripada kojoj stereotipno nepristojnoj naciji/regiji? :D

    Meni se čini da se domaći uvijek nekako razlikuju od turista, po puno malih stvari koje je nekad teško imenovati, ali se zbroje u ukupni dojam koji je uglavnom točan. U Splitu se zabavljam time ljeti, po čemu to ja točno znam da su oni tamo turisti/domaći.

  40. #240
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    A njegovi maniri su tako loši jer pripada kojoj stereotipno nepristojnoj naciji/regiji? :D
    naciji pijanih sredovječnih nizozemaca :D
    ali iz mog iskustva nisu svi pijani sredovječni nizozemci tako nekulturni
    ovo je bilo baš specifično iskustvo, osjetila sam gomilu emocija, od krivnje što uopće imam šminku okružena nizozemkama koje vjerojatno ni plavu niveu nemaju na licu, secondhand sram zbog frendice koja je zbilja pretjerala sa šminkom (ne zna ni ona šta joj bi tada), pa onda puni krug krivnje zbog tog secondhand srama (izdaja frendice), pa onda neki glupi kolektivni sram jer smo mi jadni hrvati pred njima važnim nizozemcima, toliko odskačemo da nas prepoznaju na prvu, pa onda malo agresije i želje za prkosom i inatom i svađom, pa onda opet racionalizacjia i kuliranje jer on je ipak samo nekulturan i pijan
    Posljednje uređivanje od betty blue : 15.10.2019. at 15:13

  41. #241
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    A njegovi maniri su tako loši jer pripada kojoj stereotipno nepristojnoj naciji/regiji? :D

    Meni se čini da se domaći uvijek nekako razlikuju od turista, po puno malih stvari koje je nekad teško imenovati, ali se zbroje u ukupni dojam koji je uglavnom točan. U Splitu se zabavljam time ljeti, po čemu to ja točno znam da su oni tamo turisti/domaći.

    Ja u svom malom mjestu u kojem ljetujem, po izboru haljine znam koja je strankinja.

  42. #242
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    U Splitu se zabavljam time ljeti, po čemu to ja točno znam da su oni tamo turisti/domaći.
    ja se zabavljam time po čemu oni znaju da li sam ja turist ili domaća
    i pokušavam skužit u kakvim me okolnostima pozdrave na hrvatskom, a u kakvim na engleskom kad uđem u dućan
    ono što sam skužila, ako hodam ulicom i gledam u mobitel, nude mi walking tours

    (spajalice, oprosti!)

  43. #243
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    betty, ah, pijani sredovječni Nizozemci, pričaj mi o tome! (Preskočila skoro direktno na racinalizaciju i kuliranje, samo kratko navratila do agresije i inata )

  44. #244

  45. #245

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se netko sprema uskoro u Pariz poklanjam 5 karata za javni prijevoz.
    Jučer smo se vratili a kako se mm razbolio dan prije povratka ostale su nam njegove karte neiskorištene.
    Inače, jako mi se svidio grad, pogotovo su mi upečatljive ostale predivne cvjećarnice kojih je jako puno, mirisne pekarnice, naravno i kako sve odiše stilom. Malo sam se razočarala kako su žene odjevene, očekivala sam više, premda je jako puno turista pa možda zato izostaje prava slika. Muškarci su zato tip-top sređeni svi redom.
    Nisam ni znala da su u prošli četvrtak ubijeni policajci u samom središtu policije kod Notre Dame, a taman sam bila u utorak tamo, čekala za ulaz u Saint chapelle, zatvorena je bila cijela ulica, hrpa policije i kasnije na tv-u čujem da je bila komemoracija za te policajce, Macron i cijela politička svita bila u ulici pokraj. S druge strane te ulice aktivisti blokirali most dva dana, baš se vidi da im je revolucija u krvi, stalno se netko buni.
    Lp! Jeste li možda poklonili karte za prijevoz?

  46. #246
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Jos uvijek ih imam. Mislim da ne mozes slati pp kao nova ovdje pa javi neki kontakt za dogovor.

  47. #247

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Jos uvijek ih imam. Mislim da ne mozes slati pp kao nova ovdje pa javi neki kontakt za dogovor.
    Moze na mail: barbara.bando2008@gmail.com

  48. #248
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ima li ko preporuku za smještaj u Parizu za dvoje

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •