Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: Na kavi s prijateljicom i djecom

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    na krv i udove
    i ja tako nekako.

    Sad ispadamo neki turbo strogi roditelji garant :/

  2. #52
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ispadamo neki turbo strogi roditelji garant :/
    zašto? jer se djecu uči pristojnom ponašanju?

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Ili svi imamo lako odgojivu i poslušnu djecu

    Neki od ta dva zaključka. Trećeg nema

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Uskoro ću navršiti 47 godina, moji dani na ovoj planeti su odbrojani. Ne pada mi na pamet ovo malo slobodnog vremena kojeg imam mimo posla trošiti na situacije u kojima se ja osjećam neugodno.

    Na poslu moram biti raspjevana tratinčica gutačica govana , u RL jok.

    Tako da postavljam uvjete. Kave mogu bez djece, muževa, zahtjevnih pasa, svekrva, punica. Ne pa da mi na pamet ni 5 minuta potrošiti na nešto što mene osobno ne uveseljava ili usrećuje.
    Potpisujem od prvog do zadnjeg slova i smatram da ovo treba primjeniti za sve situacije u zivotu...

  5. #55
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ili svi imamo lako odgojivu i poslušnu djecu

    Neki od ta dva zaključka. Trećeg nema
    A nije to nego se puno roditelja prema djeci ponašaju ko prema tratinčicama da ih nedajbože nebi zapostavio sekundu ipo, da im ne izazoveš traume.

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno


    Trina ti si opičena 100gradi i samo ti se usudiš valjda ovako napisat na forumu i ostat živa.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.04.2018. at 23:21

  7. #57
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ili svi imamo lako odgojivu i poslušnu djecu

    Neki od ta dva zaključka. Trećeg nema
    Ima i treci.
    Imamo veliku djecu pa smo zaboravili traume od vremena kad su bila mala.
    Pa je sad lako sipati mudrosti.
    Inace, roditelji su jako skloni biti selektivni u svom sjecanju, pa onda i sjecanje oblikuju na odredene nacine.

  8. #58
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako dijete mora cekati da roditelj zavrsi (neki od vjerojatno opustenih, svijetu i bitku nebitnih razgovora uz kavu s prijateljima) jer nije ok da ih se prekida, je li onda ok prekidati djecu dok se bave necim svojim, a mi bismo bas malo o obuvanju papuca, razbacanim kockama na drugom kraju sobe, rucku koji ce biti za pola sata...?

    Imam doma jednog od 5 godina (i jednu od 2) i nisu super lako odgojivi, pogotovo ovaj stariji. Prekida me cesto, a i nije mu stran pokusaj da i s drugim odraslima zapocne razgovor. Radimo na tome od malena, ali bas nikad nisam formulirala misli na ovaj gore napisan nacin, a kamoli da sam mu to i rekla. Ne prekidamo nikoga, osim ako je nesto bitno, neovisno o godinama, titulama, cemu god.

    No uglavnom ga ne vodim na kavu; to je najlakse. (Zapravo, bolje je reci da ne idem na kavu, osim mozda triput godisnje, a i tad je najcesce rijec o necem barem polu-poslovnom.)

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Trina ti si opičena 100gradi i samo ti se usudiš valjda ovako napisat na forumu i ostat živa.
    Ali ima pravo. Treba tu imati mjere... Nije popustljivost u odgoju nastala u 21. stoljecu. Uvijek se sjetim Arta Bchwalda i njegove rečenice "Michael dragi, mama ne voli da se biciklom zalijeces u klavir". A to je iz knjige napisane sredinom 20 stoljeća.

    Jednostavno, treba imati razumijevanja za sve druge ljude, ne samo za vlastite potomke. Kaže mama koja je kavu pila samo u kafićima uz igralište hehehe...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Slažem se s Kaee, ak ne želimo da djeca nas prekidaju , ne trebamo ni mi njih kad pričaju sa svojim prijateljima.

  11. #61
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa nije uopce stvar u tome prekidaju li ili ne. Naravno da prekidaju, djeca su. Stvar je u tome kako reagirati.
    Ja ne bih nikad izjednacila djecje i odraslo prekidanje, samo nacin na koji se radi.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Samo ovo kaeino lako odvede u vode, svi smo mi isti. Ipak, postoje roditelji i djeca, i nismo baš isti. I da ja svoju djecu prekidam dok se druže jer ponekad trebam neku važnu info a ponekad da sacuvam namještaj. I kad mi postane jednako prekidanje odraslih i djece, ah, bit će ću uživati u čarima bakovanja...

  13. #63
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Dijete vodim na kavu sa prijateljicama samo kada je huda sila i najcesce biram kafic sa kakvom igraonicom u sklopu objekta, a takvih je, na svu srecu, sve vise i vise.

    Nazalost, i moj sin, iako vec skoro (utvaram si, dobro odgojen) petogodisnjak, sklon je prekidanju i glasnom govorenju iako mu nastojim objasniti da me ne smije prekidati dok razgovaram s nekim. Na savjet sa dodirom ruke uvijek zaboravim, a cini mi se dobar i efektan. Morat cu pokusati.. zasad pali S.O.S. mobitel u ruke taktika, ali ona mi bas nije omiljena.

    Inace, jako volim SAMA sa djetetom otici u setnju i kafic na caj/vrucu cokoladu i provesti vrijeme s njim razgovarajuci opusteno, kao uz kavicu. I on to voli i nikada nema problema sa ponasanjem u takvim trenucima (kao i opcenito u situacijama kada smo jedan na jedan, tada pokazuje svu raskos dobrog odgoja ).

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •