Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Hipertonus:(((

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno Hipertonus:(((

    Na pregledu kod neuropedijatra dijagnosticiran joj je hipertonus(navrsena 3 puna mjeseca). Iduce sedmice aBd idemo kod fizijatra. Primjetila sam da cvrsto drzi noge prave, da je glavicu rano pocela drzati samostalno, sakice vec otvara (mada ponekad drzi ih zatvorenim), smije se, prati pokrete, kad je stavim na stomak lijepo se dize ali ponekad joj se dizu i nogice uvis??? Uz mozga je uredan s obzirom da joj je apgar bio 3/5/7. Sad sam citala i preplasena sam zbog cerebralne paralize((. Savjeti???

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Dijagnozu hiper/hipotonusa danas dobije skoro svako drugo novorodence . U 99% slucajeva nije u pitanju nista oziljno, i svima se stanje popravi vjezbama.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Upravo smo dosli od fizijatra, na nalazu pise: "varijabilan tonus od normo ka hipertonusu". Jel to znaci da je okej ali povremeno u grcu? (Ako ima koji doktoe ovdje? ) Vjezbat cemo tjedno dok ne prohoda, sada Sara ima 2,5 mj. Na prvu sam se isplakala jer sam pomislila na sve ono lose, zaostaci u razvoju, losa motorika..ima li itko kakvih iskustava? Moze li na kraju sve biti dobro ili ce ipak biti vidljive neke posljedice? Prva mi je beba pa sam u strahu..

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Za početak pročitaj upute o ispravnom postupanju s ovakvom djecom (to je korisno i za potpuno zdravu djecu, a neophodno za djecu sa smetnjama): http://www.mamino.net/Baby_handling.pdf

    Moj stariji je imao zastoj u razvoju neurološkog sustava, zaležanu glavu tijekom trudnoće i još koješta,ali to se sve riješilo i popravilo. Eno ga, maturant, a čini mi se kao da sam ga još jučer nosila na ramenu.... Ne bih te opterećivala detaljima jer nije bitno, ali slušaj upute fizijatra i vježbajte. Možda ćeš morati raditi vježbe i kasnije, ali sad još ne treba brinuti o tome. Puno je veća vjerojatnost da će se sve srediti u kratkom roku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •