Stranica 7 od 18 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 859

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 5. dio

  1. #301
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Jelena, ja kad otvorim bilo koji naš portal i vidim naslove jasno mi je sve što pišeš.
    Kod nas su sadržaji na portalima skrojeni prema interesima, ukusu i razumijevanju prosječnog hrvatskog čitatelja. Ne znam samo što je bilo prije, kokoš ili jaje i formira li ponuda potražnju ili je obrnuto.

  2. #302
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, ja kad otvorim bilo koji naš portal i vidim naslove jasno mi je sve što pišeš.
    Kod nas su sadržaji na portalima skrojeni prema interesima, ukusu i razumijevanju prosječnog hrvatskog čitatelja. Ne znam samo što je bilo prije, kokoš ili jaje i formira li ponuda potražnju ili je obrnuto.
    To je za drugu temu, ovdje mi je jasno da je prvo bilo loše novinarstvo koje generira porast udjela publike zainteresirane samo za nesreću, seks i strah. Razlog za loše novinarstvo je ipak složenije pitanje, ali je isti problem kao u slučaju obrazovanja, znanosti, odljeva liječnika...

    Što smo zapamtili od predsjedničina posjeta u SAD - čiju je kreaciju nosila, je li zasjenila ili nije Melaniju, je l uspjela izbjeći modne gafove i je l izbjegla "nevjerojatna sramoćenja" nepoštovanjem protokola, a ako nije hoće li se moći od toga oporaviti. Proganjaju "vijesti" što je mislio Ronaldo, a što je rekao, a što nije rekao vezano uz Modrića. Tko je koga pogazio na kojem pješačkom prijelazu i što kažu susjedi.

  3. #303
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Al vezano uz Nobelove nagrade, preporučam novosti objavljene u Natureu:
    Medicina
    Fizika

  4. #304
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ipak je bio skroman članak u Jutarnjem o dobitnicima Nobeove nagrade, doduše u online izdanju, 10. strana.
    Ima i slika.
    Odmah ispod toga Bandić, afera Štandovi, slika sa Jadrankom Sloković, začudo u istom članku nije analizirana njezina modna kombinacija i pored izbor za mis i mistera u Staračkom domu u Šibeniku.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 02.10.2018. at 15:25

  5. #305
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Evo još malo dnevne stvarnosti o žabokrečini u kojoj živimo:
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...ce=Vecernji.hr

  6. #306
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Evo još malo dnevne stvarnosti o žabokrečini u kojoj živimo:
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...ce=Vecernji.hr
    Eh, nije to ništa novo... tijekom povijesti (sad ću iz glave jer mi se ne da tražiti po internetu) išlo je ovako: antika, mračni srednji vijek, renesansa, klasicizam (opet malo mraka), romantizam itd.

    Sad smo baš na silaznoj putanji - ravnozemljaši, molitelji....čovječe, nisam si mislila da ću na svoje oči svjedočiti tako očiglednom nazadovanju.

  7. #307
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Katastrofa :/

  8. #308
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Sad smo baš na silaznoj putanji - ravnozemljaši, molitelji....čovječe, nisam si mislila da ću na svoje oči svjedočiti tako očiglednom nazadovanju.
    X. I zato je bolje ne zatvarati oči i uzeti aktivan stav... ako ništa, makar da se brzina promjena uspori. Ja to zapravo radim... čisto svoje savjesti radi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.10.2018. at 13:05

  9. #309
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Meni nisu jasni nikako. U Metkoviću imamo rodilište, samo osnovno. Dakle porod zdravih beba, u trudnoći bez komplikacija, zdrave trudnice. Niti anesteziologa, niti epiduralne, niti carskog. Niti se rade pobačaji. Nema uvjeta. Ali zato svake godine oni se uredno parkiraju dole kod ulaza (i to ne u rodilište, nego u upravni dio ?! ) i s plakatima zabodenim u grmlje ispijaju kave i puše cile dane.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 03.10.2018. at 14:29

  10. #310
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zašto im netko ne objasni da na krivo drvo laju?

  11. #311
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Kao da ja imam vremena za idiote.
    A mislim da se u malom mjestu niko ne želi zamjerit ili isticat, ugl ih ljudi ignoriraju koliko sam skužila.

  12. #312
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Odličan članak... o cherrypickingu informacija i vrlo raširenom stavu da znamo o medicini više od liječnika.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...jedna/7898478/

  13. #313

  14. #314
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Odličan i točan mi je ovaj dio iz članka gore ".... dobili smo antiintelektualno društvo u kojemu je činjenica najveći prirodni neprijatelj, znanje i obrazovanje ozbiljan socijalni hendikep, a kritička misao i sumnja vehementno u službi dogme skrenute protiv same sumnjičave znanosti".

  15. #315
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I dalje ne postoji realna politicka alternativa trenutnoj. Glib. A moze i gore. Zanimljivo mi je koliko daleko je Bernardic spreman ici. Kako je moderno Plenkovica nazivat ljevicarom, tako mi dodje Bernardic kao najbolji prijatelj klerikalne desnice.

  16. #316
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...z/2027422.aspx

    Riječki prof. biologije u prirodoslovnoj gimnaziji podučava "alternativnu" znanost.

  17. #317
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    A što ti roditelji kompliciraju i seruckaju okolo. Podnesu prijavu AZOO i pošalju mu nadzor. Školi inspekciju jer nije reagirala.

  18. #318
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Pardon, prvo ravnatelju urudžbiraju predstavku da imaju pismeni dokaz da su se požalili, on im u roku 15 dana mora odgovoriti što je poduzeo, a nakon prvog sljedećeg budalastog sata, zovu mu nadzor, a ravnatelju inspekciju.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 04.10.2018. at 11:10

  19. #319

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A što ti roditelji kompliciraju i seruckaju okolo. Podnesu prijavu AZOO i pošalju mu nadzor. Školi inspekciju jer nije reagirala.
    Je, a od čega bi Index živio?!

  20. #320
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...z/2027422.aspx

    Riječki prof. biologije u prirodoslovnoj gimnaziji podučava "alternativnu" znanost.
    Kako je on dobio titulu profesora, a završio biologiju?

  21. #321
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A što ti roditelji kompliciraju i seruckaju okolo. Podnesu prijavu AZOO i pošalju mu nadzor. Školi inspekciju jer nije reagirala.
    Moš mislit kako znaju za to, i ja sam morala guglat kraticu. U zemlji koja ne funkciora, korektiv je javnost, dobro je dok nekog korektiva ima. I sad, recite mi vi, jel to bilo zamislivo npr. samo pred 5 godina? Uskoro će i profesori biologije, ko zna s kakvih škola regrutirani, govorit da je kontracepcija nepotrebna, da se ne može zatrudnjet u silovanju itd. Vjerojatno bi ovaj i nudio liječenje raka soda bikarbonom, jer "sve se zna", samo farma lobiji ne daju sodi da dođe do izražaja. Al...eto, neka uče službenu verziju. Pa za 10 godina takvi statementi i u udžbenicima, ko što je prije bilo nezamislivo da u udžbeniku bude ateist = Auschwitz, već su sad neke glupoštine koje idu u cimbal popularnih iluzija - tipa za liječenje astme se koristi neka biljka - prošle god je to bilo na tapeti u PID, ne znam je li ozbiljno piše u udžbeniku ili je samo na satu bilo rečeno.

  22. #322
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ne znam je li ovaj bio linkan, vjerojatno je, zanimljiv je po više pitanja, dotiče se skepse prema znanosti i brojnih drugih pitanja:

    https://www.portalnovosti.com/ivan-d...lazi-iz-straha

  23. #323
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Kako ne bi znali? U dva klika doznaju. Više vremena izgube pišući po FB, nego što bi izgubili na prijavu. Mogu i anonimno.

    Nadzor
    https://www.azoo.hr/index.php?view=article&id=6755

    Inspekcija
    https://mzo.hr/hr/rubrike/inspekcijski-poslovi

  24. #324

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je on dobio titulu profesora, a završio biologiju?
    Nije sveučilišni profesor, tj. nema tu titulu (ako to pitaš)

    Diplomirao je na PMF-u u Osijeku i stekao titulu magistra edukacije biologije i kemije
    Tu: http://biologija.unios.hr/webbio/studiji/

  25. #325
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, ali kako je prošao kroz sustav? Ono, ispit je i uče evoluciju, on nauči za odličan, a u sebi misli sve obratno, ili kako?
    Zar ne bi trebalo poslati nekakvu inspekciju profesorima kod kojih je slušao predmete?

  26. #326

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali kako je prošao kroz sustav? Ono, ispit je i uče evoluciju, on nauči za odličan, a u sebi misli sve obratno, ili kako?
    Zar ne bi trebalo poslati nekakvu inspekciju profesorima kod kojih je slušao predmete?
    O čemu ti to na koji način bi profesori kod kojih je polagao ispite mogli kontrolirati što on u sebi misli?
    Može on privatno i misliti što god hoće, problem je u tome što ne podučava učenike u skladu sa znanstvenim načelima nego im trabunja nešto svoje.

  27. #327

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Pa i djeci je rekao da u testu pisu ono sto stoji u udžbeniku. Ali ih je "informirao" da to nije točno, već da je točno ono što on kaže.


    Može on privatno i misliti što god hoće, problem je u tome što ne podučava učenike u skladu sa znanstvenim načelima nego im trabunja nešto svoje.
    Točno tako

  28. #328
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Može on privatno i misliti što god hoće, problem je u tome što ne podučava učenike u skladu sa znanstvenim načelima nego im trabunja nešto svoje.
    Slažem se ali očito stvari nisu baš tako crno-bijele jer i liječnici i farmaceuti imaju pravo pozvati se na priziv savjesti i odbiti neki zahvat ili izdati npr. kontracepcijske pilule. Meni je to da se razumijemo teško do nikako probavljivo. Ne bih to tolerirala - nemoj onda raditi taj posao ako ti brani savjest i gotovo. Ima i drugih poslova u domeni pojedine struke.

  29. #329

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se ali očito stvari nisu baš tako crno-bijele jer i liječnici i farmaceuti imaju pravo pozvati se na priziv savjesti i odbiti neki zahvat ili izdati npr. kontracepcijske pilule. Meni je to da se razumijemo teško do nikako probavljivo. Ne bih to tolerirala - nemoj onda raditi taj posao ako ti brani savjest i gotovo. Ima i drugih poslova u domeni pojedine struke.
    Pa, za početak je diskutabilno kako se s takvim stavovima uopće odlučio na studij biologije ali to već zadire u osobna pitanja. Kad je taj faks već završio, onda u nastavi ne smije prodavati svoje ideje ma kako god se pozivao na slobodu mišljenja, priziv savjesti i slične floskule, jer takvo ponašanje u skladu sa zahtjevima profesije.

    Ali nekako mi se više čini da se ova tema nadovezuje na onaj članak od jučer, da u školama očajno fali nastavnog kadra, naročito iz prirodnih znanosti (iako - po mojim saznanjima, profesora biologije je uvijek bilo dovoljno na raspolaganju, ali ograđujem se da nemam najnovije spoznaje).

  30. #330

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    O čemu ti to na koji način bi profesori kod kojih je polagao ispite mogli kontrolirati što on u sebi misli?
    Može on privatno i misliti što god hoće, problem je u tome što ne podučava učenike u skladu sa znanstvenim načelima nego im trabunja nešto svoje.
    X
    Nije on jedini religiozni biolog koga poznajem. Na prvi pogled zvuči prilično nespojivo, međutim, postoje različiti nivoi, oblici, načini shvatanja i načini ispoljavanja religioznosti.
    Postoje i različiti motivi za upisivanje studija biologije, a, kako je Barbi rekla, postoje i različiti poslovi u domenu struke.
    Poznajem dva duboko religiozna biologa koji žive svoje načelo da su sva Božja stvorenja vredna spasavanja i vatreno se bore za očuvanje diverziteta vrsta kod nas. Njihova religioznost čini struci vrlo malo, ako i imalo štete uopšte.
    Međutim, ovaj nivo i način ispoljavanja religioznosti, kako to radi Riječki biolog, je meni malo too much za bilo kog prosvetnog radnika i mentalno zdravu osobu, ono što prosveti generalno fali je povremena ponovna procena psihičke sposobnosti za rad u toj struci.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 04.10.2018. at 15:48

  31. #331

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Nije on jedini religiozni biolog koga poznajem.
    Ala pišem gluposti . Htedoh reći, poznajem više biologa koji su religiozni. (Ovog ne poznajem, ali isteklo mi vreme za edit.)

  32. #332

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    jer takvo ponašanje u skladu sa zahtjevima profesije.
    Sad vidim besmislicu: dakle, trebalo je pisati: takvo ponašanje NIJE u skladu sa zahtjevima profesije

  33. #333
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni je čudno kako uspije zapamtiti ono što prof hoće čuti kada mu je u glavi kaos.

  34. #334
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    "povremena PONOVNA procjena psihičke sposobnosti". Pa nema nikakve psihološke procjene kod učitelja i nastavnika. Znam jer sam ja jedan i imam još 2 u familiji. Svaki bolesnik s diplomom može doć radit u školu.

  35. #335

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kako, pa moraš dobiti zdravstvenu potvrdu da si sposoban za rad bar pri prvom zapošljavanju, zar kod vas toga nema? Uzima se na Medicini rada. Druga stvar je što je taj pregled mahom čista farsa...
    Posljednje uređivanje od pulinka : 04.10.2018. at 16:09

  36. #336
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ja sam davno u svojoj školi rekla da bi kod primanja novih profesora trebalo napraviti psihoprofil ličnosti i IQ test. Još eventualno kratak razgovor s nekim emocionalno inteligentnim zaposlenikom (ne nužno ravnateljem ) i bok.

  37. #337
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Kako, pa moraš dobiti zdravstvenu potvrdu da si sposoban za rad bar pri prvom zapošljavanju, zar kod vas toga nema? Uzima se na Medicini rada. Druga stvar je što je taj pregled mahom čista farsa...
    Ne treba. Treba ti diploma i veza.

  38. #338

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba. Treba ti diploma i veza.
    Auh... To mi je jasno, da treba diploma i veza.
    Ali kod nas sasvim sigurno treba priložiti i lekarsko uverenje o sposobnosti za rad sa decom, koje uključuje i razgovor sa psihologom/psihijatrom, zavisi ko je dostupan u tom DZ.
    Kod mog muža je taj razgovor išao ovako:
    Dr: Aha, kažeš prošle godine si odslužio vojsku? A pa dobro, znači sigurno si sposoban za rad! Evo ti potvrda od mene!
    MM: ...

  39. #339
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Draga, u hr ne traže ništa od dokaza da si fizički i psihički zdrav kako bi radio s djecom. Niti te na razgovoru itko pita išta slično. Uzmu te preko veze ili jer te pošalju na nadopunu satnice iz Županijskog ureda. Ali nije to tema topica. Nego trenutno kako ljudi koji ne trebaju radit u školi rade. A njih se ne možeš skoro nikako rješiti. Ako i inspekcija dođe i utvrdi nepravilnosti, nalože školi da ih isprave i sve po starom.

  40. #340
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ne bi znali? U dva klika doznaju. Više vremena izgube pišući po FB, nego što bi izgubili na prijavu. Mogu i anonimno.

    Nadzor
    https://www.azoo.hr/index.php?view=article&id=6755

    Inspekcija
    https://mzo.hr/hr/rubrike/inspekcijski-poslovi
    Probala jednom i odustala. Zvala sam ih telefonski. Nisu mi vjerovali, niti su imali ikakvu namjeru provjeriti moje navode. Što bi rekli ovdje, ujeo vuk magare....

  41. #341
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Pisanim putom, ništa usmeno i telefonski.

  42. #342
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nda, u pravu si...

  43. #343
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali kako je prošao kroz sustav? Ono, ispit je i uče evoluciju, on nauči za odličan, a u sebi misli sve obratno, ili kako?
    Zar ne bi trebalo poslati nekakvu inspekciju profesorima kod kojih je slušao predmete?
    Kako je dr Gajski diplomirala na medicini?
    Svakakvi diplomiraju.

  44. #344
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Kako, pa moraš dobiti zdravstvenu potvrdu da si sposoban za rad bar pri prvom zapošljavanju, zar kod vas toga nema? Uzima se na Medicini rada. Druga stvar je što je taj pregled mahom čista farsa...
    Kod nas je Medicina rada jako stroga. I silno se drže propisa. Kažu mi da za najmanje progledavanje kroz prste gube licencu.
    No, naravno da vjerujem da dobar "motiv" može učiniti da se progleda kroz prste.

  45. #345

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Za "motiv" ne bih znala, ako misliš za kovertirane "motive", MM je dobio posao davnih dana u momentu kada je bio jedini kandidat za seosku školu , a od tada nam budžet nikad nije dobacio dovoljno da ikom kovertiram bilo kakve "motive", čak se ni u porodilištu niko nije od mene ovajdio, što bi rekli... Nije da ne poželim da mogu koješta kojekome da kovertiram i "motivišem", ali eto, svoju vrlinu poštenja negujem htela- ne htela.
    Osim takvih insinuacija meni lično, ne vidim svrhu tvoje opaske o Medicini rada? Kakva je korist od stroge i savesne Medicine rada - koja ne pregleda uopšte radnike o kojima smo govorili?

  46. #346
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ne pase idealno u temu, al volim s ovakvim ljudima razgovarati pa mi ovaj interview paše. Imala sam srecu bas s ovim dr. provesti cijeli dan na sluzbenom putu.
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20181006

    "Nisam ja za to jer je u politici, kao umijeću mogućeg, katkad potrebna varijabilna interpretacija istine, što nije nužno loše, no ja nisam za to. Time se ne bavim. Interpretiranje istine nije apriori loše, samo je pitanje odgovara li to karakteru."

    "Ako je nekome važnija politička korektnost od izvrsnosti, opet u redu. To je demokracija. Ako je suosjećanje važnije od savršenosti, i to je uredu. Društvo odlučuje, ne ja. Ima cijelih nacija koje religiju stavljaju na prvo mjesto."

    "Šansa je šansa, život nije generalna proba. Ako ti netko da šansu u životu, onda je iskoristi ili ne iskoristi"

  47. #347
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I da, to je prva vijest na portalu

  48. #348
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    "Tužitelj je tražio 11 godina zatvora za Velu zbog otmice i falsificiranja rodnog lista i ostalih dokumenata podnositeljice tužbe Ines Madrigal, koja sada ima 49 godina. Njezina posvojiteljica otkrila joj je da nije njezina biološka majka 2010., kada je skandal došao u medije.

    U trenutku kada je predana svojoj posvojiteljici, pripadnik klera koji je djelovao kao posrednik kazao je da se radi o "poklonu dr. Vele"."

    Ne znam zasto se sudi samo ginekologu. Sto je s posrednicima. A i kako kod kradje beba uopce moze doci do zastare.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...stare/7917834/

  49. #349

  50. #350
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ako je nekome promaklo, reportaža o Danima kruha i Kutlinoj udruzi Lijepa naša:
    https://vijesti.rtl.hr/potraga/32768...WIjEx39_BVYIq4

Stranica 7 od 18 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •