Stranica 3 od 18 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 859

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 5. dio

  1. #101
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    ali ne prođe dan da ne pričam s djecom o nećemu što vjera propagira a ja mislim potpuno suprotno i drugačije.

    Ne govorim im da je vjerovanje za onog tko vjeruje u cjelini loše. Može dati snagu za teške životne situacije, može pomoći fokusiranju na dobro i pozitivno... ali po mom mišljenju može i potpuno suprotno, fokus na neprihvaćanje drugih i drugačijih, formiranje jedinog prihvatljivog oblika obitelji, društva, zajednice...

    Kako djeca rastu iznova i iznova pričamo o istim stvarima, samo dublje i slojevitije.
    Ovako nekako slično, samo što ima dana da jedva i pričamo, a kamoli da svaki dan pričamo o religiji i humanizmu. Nego... kako dođe koja tema, tako se dotaknemo.

  2. #102
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nedavno je bila hospitalizirana i u bolnici je organzirana škola - učiteljici koja ju je preuzela sam rekla da ne ide na vjeronauk i da ne želim izlaganje vjeronaučnim sadržajima, zabilježila, bez ikakvog problema je sve to proteklo. Ako bi se sa klubom odlazilo na nekakava hodočašća - ima i takvih inicijativa tipa Grad ZG sponzorira odlaske u Mariju Bistricu - rekla bih da ne ide jer nismo vjernici i ne idemo u hodočašća (osim ako baš dijete ne bi inzistiralo). Zapravo, moje dosadašnje iskustvo je OK. Naime, jednom kad u svojoj glavi raščistiš da je neodrživo da, ako si "uvjereni nevjernik", dijete kao sub rosa daješ na vjeronauk i nešto glumiš - sve je lakše. Tad su stvari "out in the open" i jasno postavljene i nitko nije zbunjen - ni okolina, ni ti, ni dijete. Eto... kuc-kuc, takvo mi je zasad iskustvo. Zapravo, meni je to kao nekakav "štit" i lakmus papir - tko to ne prihvati, bolje da i nije u mom "circle of trustu", ni ti ja u njegovom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.05.2018. at 12:35

  3. #103
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ina, i moje je iskustvo slično tvoje.
    I u vrtiću i u školi djeca su se neminovno doticala sa vjerskim temama i sadržajima no nikakvih ružnih iskustava nisu imali.
    Znalo je biti čuđenja mom ateizmu i njihovom nepohađanju vjeronauka ali sam ja to čuđenje zaista doživjela svaki put pao iskreno i neosuđujuće, onako kako se začudiš nečemu što rijetko susrećeš ili znaš da postoji a nisi nikad susreo.
    Svi uključeni, a pod svi mislim na tete u vrtiću, učitelje, nastavnike i profesore, poštovali su naš odabir i bili jako korektni. Npr. iznenadila sam se kad mi je sin rekao, a bio je tad sedmaš ili osmaš da mu je profa likovnog rekla da ne mora neku vjersku temu crtati, ne sjećam se o čemu je točno bila riječ. Njemu je to bilo smiješno, a moram priznati malčice i meni, ali drago mi je da su bili uvijek tako pažljivi.

  4. #104
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Kako djeca rastu iznova i iznova pričamo o istim stvarima, samo dublje i slojevitije.
    tocno ovako. počelo je s pitanjem "što/tko je bog", pa zatim "baka rekla da moram vjerovati u boga".... kasnije su došle priče iz vrtića "nije se htjela sa mnom igrati, jer ne vjerujem u boga" (bilo je tu svačega), iz škole "zašto se oni ne ponašaju onako kako kažu da njihov bog to želi...." ... sve smo smireno i dobro prošli, jer je ona znala o čemu se govori (tj. gdje živi) i kako se postaviti. nije bila nesigurna. i to je najbitnije.

    mislim da je bitno da roditelji, iz straha da ih se ne okrivi da "indoktriniraju" djecu, ne odu u drugi ekstrem i zaniječu svoj vlastiti identitet, da djetetu daju nesigurne odgovore. dijete želi znati u što mu roditelj vjeruje, koji su mu odgovori na neka etička pitanja i sl. to treba slobodno reći. na kraju krajeva, na neka pitanja se može odgovoriti i sa - ne znam. ja sam znala reći mojoj da ne znam postoji li bog, kako ga ljudi ovdje vide (jako sumnjam), ili postoji li nešto drugo, nadnaravno, ili možda postoji nešto poput deseto, što mi ne možemo ni pojmiti... a i da postoji, još uvijek ne znači da ja moram vjerovati (u smislu worship) to nadnaravno biće.

    ljudi imaju potrebu sebi naći smisao u životu, imati putokaze, utjehu, nekog koga će voliti, ili tko će njih voljeti - ta ljudska potreba kao takva - nju moramo poštivati, jer svi imamo tu ljudsku potrebu. a način na koji netko sebi ispunjava tu potrebu, tj. vjeru kao takvu (pa i humanizam), vjera kao set ideja i načina življenja - ne moramo "poštivati", tj. možemo ih propitivati, prihvatiti ili odbaciti. mi smo odabrali humanističku (i feminističku) misao i ona nas ispunjava i nadahnjuje.

    moji nećaci imaju oca grka - i znam da smo im znali čitati grčku mitologiju i da dosta toga znaju (recimo ikarusa, kiklope, odiseja), ali kad sam spomenula da je hera i sestra i žena zeusova - samo su me blijedo pogledali (4 godine imaju)... kao ono: "tetka, o čemu ti to?!?" pa sam se brže bolje prebacila na neke druge priče.

    oni recimo sa svojih 4 godine znaju prepoznati (na nekom drvorezu) adama i evu... i zmiju... oni misle da je eva dala jabuku zmiji, jer nema razloga da bude obrnuto!? čak "znaju" da zmija govori.... pa mi onda vele:"al' to samo u pličama, teta,... ne ovako... plavo (pravo).."
    Posljednje uređivanje od mama courage : 04.05.2018. at 14:09

  5. #105
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    I ja sam svojevremeno tražila neku knjigu koja bi za dijete u 1.-2. razredu OŠ ravnopravno objasnila svjetske religije, ali nisam baš bila neke sreće. Na kraju sve objašnjavam ja, s tim da gradivo poznam prilično dobro - svojevremeno sam jako voljela čitati o raznim mitologijama i religijama, počevši od grčke mitologije negdje u trećem razredu OŠ. Ako dijete voli čitati, nije loše početi od toga – mene su ti mitovi jedno vrijeme bili skroz obuzeli. I mislim da daju dobru podlogu za opću kulturu. Istina, kad sam ih ponovo išla čitati kao odrasla ostala sam šokirana količinim nasilja koje mi u dječjoj dobi uopće nije bilo šokantno. Čitla sam ovo izdanje: http://www.srcelubenice.com/djecje-k...ne-schwab.html

  6. #106
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    A što se tiče problema s drugom djecom, nismo ih imali previše. Ali se dogodilo da je mala od susjeda (vječito kod nas, samo što se ne preseli) rekla mojoj kćeri da je loša jer ne ide na vjeronauk. E kad sam to čula, odmah slijedeći put sam je posjela ispitala je li to istina, te joj rekla da nismo svi dužni vjerovati – i evo ja ne vjerujem, pa ako misliš da sam loša ne moraš mi više dolaziti... To je brzo riješilo problem. S te strane mi je drago da sam dala djetetu primjer kako se za sebe zauzeti.

  7. #107

  8. #108
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Preporuka filma koji je jučer bio na HRT2 (mislim) - tko ima ono da može gledat unazad, toplo preporučam, isplakala sam se na njega (super mi je da je bio na HRT-u (jutarnji sati) jer u šokovima stila "princ Harry ženi mulatkinju" nisam to očekivala):

    https://mojtv.hr/film/16541/molitve-za-bobbyja.aspx

    Ovaj film bi, u mom idealnom svijetu, bio školska lektira u okviru građ. odgoja. Mislim da će biti moja "homeschooling" lektira.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.05.2018. at 13:15

  9. #109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nevezano uz film, zanimljiva mi je ta priča oko mulatkinje, naime možda u 6. razredu moja kći uredno iz geografije uči rase i onda nazive za kombinacije rasa: mulati, mestici, zambiji, ja ne mogu vjerovati, pitam ju je li oni to stvarno uče - da, da, još ih učiteljica baš to i ispituje. Da ne povjeruješ. (jedino što nam je to poslužilo za brojne šale jer smo jedno vrijeme kad bi negdje došlo govorili: čini mi se da je ovdje sve puno zambija)

  10. #110
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Čitam danas kako se jedna forumašica odjavljuje, jer joj smeta stav RODE prema tkz. "hodu za život".
    Netolerancija prema drugom mišljenju, dokaz da je stav Rode ispravan.

  11. #111
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    volim te teatralne odlaske...

  12. #112
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Pa ne bih baš rekla da je to dokaz ispravnosti, da je Roda u javnom prostoru zauzela stav koji se s mojim vrijednostima jako kosi, i ja bih možda izgubila volju za forumom i imala negdje potrebu ostaviti trag da je to uzrok, to ne znači da bi zbog toga bili u pravu

    Jedna autobusna kompanija koja je nudila besplatan prijevoz na prosvjed protiv IK u mojoj je glavi dobila oznaku "koristiti samo ako nema nijedne druge opcije"

  13. #113
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna autobusna kompanija koja je nudila besplatan prijevoz na prosvjed protiv IK u mojoj je glavi dobila oznaku "koristiti samo ako nema nijedne druge opcije"
    Koja?

  14. #114
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Clissa

  15. #115
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a di je taj teatralni odlazak, ne vidim nigdje, a znatiželjna sam

  16. #116
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Za moje kriterije nije nešto teatralan , ali na odbrojavanju

    ma imam malo problema s tim nategnutim zaključcima
    recimo onaj Lambrovićev performans jučer, koji je jako zgodno osmišljen i postigao je što je htio i ukazao na ono na što je htio
    ali su mi isto zaključci u medijima smiješni i prenapuhani
    što možemo zaključiti iz 58 potpisa, s tim da Lambrović kaže da je dio tih potpisa djelo njegovih prijatelja koji su "skužili bazu", ali su podržavali njegov performans? Da u Hrvatskoj ima između 1 i 57 ljudi koji bi tako nešto potpisali bez razmišljanja? Malo mi je to ko oni novinari koji idu po selima Dalmatinske zagore i biraju pitoreskne ljude da im objasne zašto su glasali za HDZ

  17. #117
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ajd dobro, u pravi si tang, nije bas teatralan, bilo je puuuno teatralnijih
    al ne znam, zar je stvarno netko, tko imalo zna o Rodi, mislio da ce podrzati “hodace”?
    zapravo, sve skupa je nebitno...
    i kad bolje razmislim, ni ja ne bih tipkala na forumu ciji se stavovi (vlasnika foruma) drasticno kose s mojim
    npr. da je situacija bila suprotna

  18. #118
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ajd dobro, u pravi si tang, nije bas teatralan, bilo je puuuno teatralnijih
    al ne znam, zar je stvarno netko, tko imalo zna o Rodi, mislio da ce podrzati “hodace”?
    zapravo, sve skupa je nebitno...
    i kad bolje razmislim, ni ja ne bih tipkala na forumu ciji se stavovi (vlasnika foruma) drasticno kose s mojim
    npr. da je situacija bila suprotna
    Baš! To mi je kao da se ja uclanim u GROZD da cujem roditeljske savjete pa se iznenadim.

  19. #119
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    da proslavimo ovaj veliki dan za irkinje!

    u spomen na sve one irkinje, kojima se s oltara poručivalo da su kao žene manje vrijedne, da su rođene da rađaju, koje se napadalo da su grešnice, jer vole prije braka, koje se pljuvalo, blatilo, tuklo, silovalo, prisiljavalo na brakove, nije dozvoljavalo da se razvode, tjeralo da žive u nasilju, koje se odvajalo od njihovih obitelji, slalo u razne "institucije", praonice, ludare,...

    u spomen na sve one irkinje, koje su umrle zbog komplikacija za vrijeme trudnoce ili pri porodu, koje su morale ići preko granica da bi prekinule neželjenu trudnoću, u spomen na svu irsku djecu, koja su svojim majkama oduzimana, silovana od katoličkih svećenika ili pokopana u masovnim grobnicama iza crkvi...

  20. #120
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


  21. #121
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Bravo Irska!

  22. #122
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    ♥️

  23. #123
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Abortus je nešto što većini žena nikad ne treba, a nekima samo jednom, bez obzira na razlog čina.
    No, mogućnost abortusa je sloboda koja je potrebna modernoj ženi i njenom partneru. Sloboda koju ne trebaju nikad iskoristiti, jer nimalo nije lak taj izbor.
    Zato, neka je Irska izglasala ZA, za slobodu izbora koja je najbolja ako nikad ne zatreba.

  24. #124
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    za slobodu izbora koja je najbolja ako nikad ne zatreba.
    točno, ona žena koja ne želi ići na prijevremeni prekid trudnoće, to ne mora učiniti. nitko ju neće siliti da ide na abortus, pa čak iako joj je život ugrožen. može sama za sebe odlučiti.

    jedino što ne može, ne može za nekog drugog odlučivati. ni ona, ni nitko drugi više.

    jer sad žena koja želi ići na siguran prijevremeni prekid trudnoće, to će moći učiniti. ona će odlučiti o svom tijelu. ako se ne varam, u irskoj imaš pravo da zabraniš da se tvoje tijelo, kad umreš, koristi za donaciju organa... eto, mrtve žene su imale veća prava nego žive žene u irskoj... sad konačno i žene, dok su još žive, mogu odlučiti o svom tijelu, o svom reproduktivnom zdravlju i roditeljstvu.

  25. #125
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno


  26. #126
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

  27. #127
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Bas sam sretna zbog Irkinja

  28. #128
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Bas sam sretna zbog Irkinja
    I ja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #129
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Abortus je nešto što većini žena nikad ne treba, a nekima samo jednom, bez obzira na razlog čina.
    No, mogućnost abortusa je sloboda koja je potrebna modernoj ženi i njenom partneru. Sloboda koju ne trebaju nikad iskoristiti, jer nimalo nije lak taj izbor.
    Zato, neka je Irska izglasala ZA, za slobodu izbora koja je najbolja ako nikad ne zatreba.
    X. Strašno je što se dogodilo onoj ženi koja je preminula od sepse jer liječnici nisu htjeli napraviti kiretažu u spontanom pobačaju koji je već započeo, budući da je srce fetusa još kucalo, i koja je posthumno postala lice borbe za pravo na odabir u Irskoj. I to da sad fetus nema veće pravo od žene.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.05.2018. at 12:27

  30. #130
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    https://www.slobodnadalmacija.hr/nov...jena%2bprometa
    Spanjolci nagovijestaju raskid ugovora sa Svetom stolicom

  31. #131
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Nisam primijetila da su se mediji osvrnuli na govor predsjednice. Mislim na govor koji javno stoji na stranicama Ureda predsjednice.

    Obratila se ne samo Hrvati(ca)ma, nego i hrvatskim državljanima

    Prvo pozdravlja sve, izgleda po važnosti.
    Onda kaže, opet po važnosti:
    Poštovani Predsjedniče Hrvatskoga sabora i zastupnici,

    Poštovani Predsjedniče Vlade Republike Hrvatske, potpredsjednici i ministri,

    Poštovani dužnosnici zakonodavne, izvršne i sudbene vlasti Republike Hrvatske,

    Poštovani načelniče Glavnoga stožera i časnici Oružanih snaga,
    Poštovani predstavnici braniteljskih udruga, vjerski velikodostojnici, članovi diplomatskog zbora, gospodarstvenici, predstavnici akademskog života, javnih ustanova, medija i udruga,
    Cijenjeni uzvanici, gospođe i gospodo,
    Gdje je redoslijed u predzadnjem redu zaista simboličan. Branitelji su se progurali ispred vjerskih, a i jedni i drugi su joj puno važniji od ekipe na začelju - akademski, javni, mediji i civilne udruge (osim braniteljskih).

    Onda niz floskula i na kraju:

    Hrvatska je dom svakome Hrvatu. Taj nam je dom i domoljubna odgovornost – kako prema našoj prošlosti – žrtvama brojnih naraštaja podnesenim za hrvatsku slobodu i neovisnost, a još više prema budućnosti – sadašnjim i budućim naraštajima djece i mladih, koji imaju pravo na dostojanstven život i perspektivu u svojoj državi.
    Mislim, izvjestan je napredak u odnosu na - "kome ne paše neka iseli". Ali nikakav pomak u odnosu na "svi ostali su gosti". Ne razumijem po čemu se hrvatska sloboda razlikuje od mađarske slobode, a dvaput je spominje u govoru. I ono što je zaista nevjerojatno je da je evidentno da dobar dio ljudi ne iseljava zbog financijskih poteškoća, već zbog nepodnošljivog vjersko-političkog okruženja i to se i dalje ponavlja i trabunja o povratku i zaustavljanju iseljavanja. Eto, ne znam jesam li zbog svega toga tužna ili ljuta.

  32. #132
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ljudi odu u dijasporu zbog politike, a onda iz dijaspore daju glasove HDZ-u?

  33. #133

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi odu u dijasporu zbog politike, a onda iz dijaspore daju glasove HDZ-u?
    Ne bih rekla da je tako pravocrtno. Čini mi se da oni koji iseljavaju iz političko-društvenog okruženja uopće ni ne glasaju na hrvatskim izborima kao dijaspora, tj. to su oni koji ni u Hrvatskoj vjerojatno ne bi izašli na izbore. Oni koji glasaju kao dijaspora za HDZ su iz neke druge, ranije priče.

  34. #134
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi odu u dijasporu zbog politike, a onda iz dijaspore daju glasove HDZ-u?
    Kao sto je tanja napisala, danasnji iseljenici su bitno razliciti od onih koji su otisli 60tih. Nije to ta dijaspora koja daje HDZu podrsku, a osim toga SDP ni nema kandidata u dijaspori. Imas samo desnicu na raspolaganju.

  35. #135
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ovo onako - nista nas ne moze iznenaditi:
    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2007311

  36. #136
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ne znam jeste uhvatile ovu temu među svim nogometom, u Sarajevu danas javna rasprava oko kodeksa za oblačenje studentica

    https://www.radiosarajevo.ba/metroma...kodeksu/306342

  37. #137
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ajme.
    A kad smo čitali Pamukov Snijeg, činilo nam se stoljećima daleko

  38. #138
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Nadam se da ce se zadrzati bosanski slobodarski duh.

    Zgodno/tuzno je kako netko kaze - kako smo krenuli dogodit ce nam se da kao u Hrvatskoj raspravljamo o pravu na pobacaj.

    Ja nisam vidjela taj prijedlog, ali vidim da ova otvorena strana dovodi u pitanje poslovnu tajnu u javnim poduzecima. Nadam se da ne misle na partnerske projekte (fakultet s privredom), gdje se cesto potpisuje da je sve tajno ako nije drugacije deklarirano. Ne moze se javno razvijati novi proizvod, tko bi to financirao.

    Btw. nije kodeks ni kod nas stran. Jedan sam prijedlog visokorangiranoj osobi nedavno cula od osobe koja se voli uredjivati, pa ju nervira opustena raja, jedan prof je izbacivao muske studente s ispita na ljetnim rokovima ako bi dosli u kratkim hlacama, a mene su izbacili iz policije pred 15tak godina jer sam dosla u svilenim sirokim bermudama i svilenom sakou na kratke rukave - neki kao kostim, jedino su mi se koljena vidjela od neprikladnih dijelova. Nisam se raspravljala jer sam bila samo pratnja, a vruce je bilo unutra. Sporne su bile "kratke hlace", a zbilja su bile do koljena.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 15.07.2018. at 11:22

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da ce se zadrzati bosanski slobodarski duh.
    Taj duh je polako ali sigurno odavno u nestajanju.
    Na stranu to, i ja držim da bi trebalo donijeti neke kodekse koji reguliraju odijevanje u javnim ustanovama. U našoj školi postoji takav kodeks a ja sam za to da se primijeni i na fakultete.
    Doživjela sam prošle godine da mi je jedna studentica došla na predavanje u bijelu, svilenu, prozirnu majicu sa potpuno golim leđima i kratki traper šorc dolje (vruće hlačice, što bi rekli u modnim časopisima). Sorry ali meni to stvarno nije primjereno. Mislim da bi se kodeksi trebali donijeti više radi takvih osoba nego radi onih koji obuku suknju tik iznad koljena.
    Posljednje uređivanje od rehab : 15.07.2018. at 12:48

  40. #140
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Tri godine zataskavanja i populizma.

    https://www.jutarnji.hr/komentari/pr...odine/7732047/

  41. #141
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ovi policajci su očito ateisti. Kako drugačije to objasniti?

  42. #142
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ovo me podsjeca na Pačju školu - al se nismo makli dalje od početka...
    Papa porucuje da roditelji gay djece potraze pomoc psihijatra.

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20180827

  43. #143
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Strašni su.

  44. #144
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Kako početak školske godine? Eto, moja krenula u 1. razred i njih 6 ne ide na vjeronauk. U susjednim prvim razredima njih 5, odnosno 9 ne ide. Ugodno sam iznenađena! Jedan sat je u rasporedu između (učiteljica je s njima, vidjet ćemo hoće li tako ostati), a jedan sat je na kraju dana pa može ranije doma.

  45. #145
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Joj, sad kad se Markić pobuni i pokrene referendum za obvezni vjeronauk četiri sata tjedno.

  46. #146
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, sad kad se Markić pobuni i pokrene referendum za obvezni vjeronauk četiri sata tjedno.
    Hehehe...da....

    Gleda jučer moj stariji e-dnevnik, a ono unutra vjeronauk iako je prethodna tri razreda srednje škole išao na etiku... Danas je to trebao reći razrednici da mu to ispravi. Zaključak - vjeronauk je default, a etika ako baš mora biti.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Haha, moj se buni jer mu ne paše raspored rupa od vjeronauka više voli da su rupe usred satnice i pred kraj nastave, pa onda taj sat piše zadaće. Ovako jedan dan nema prvi sat (kaže, što će mi to), a drugi dan ima rupu 2. sat, kad još nema ni zadaće ni drugih obaveza.
    I već je izrazio negodovanje da "što će mu etika u srednjoj školi", on bi radije rupu u rasporedu.

  48. #148
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Offt. gledam jučer bilježnicu svog mlađeg sina - taj je više ispisao na nastavi etike nego hrvatskog jezika....

  49. #149
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Haha, moj se buni jer mu ne paše raspored rupa od vjeronauka više voli da su rupe usred satnice i pred kraj nastave, pa onda taj sat piše zadaće. Ovako jedan dan nema prvi sat (kaže, što će mi to), a drugi dan ima rupu 2. sat, kad još nema ni zadaće ni drugih obaveza.
    I već je izrazio negodovanje da "što će mu etika u srednjoj školi", on bi radije rupu u rasporedu.

    kad je štreber, pa drugi sat je mogao pisati zadaće koje su zadali jučer

  50. #150
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mom pise i vjeronauk i etika.
    Drugom pisu svi izborni predmeti.
    Al nisam zato dosla. U ponedjeljak sam odmah skuzila da mala ima vjeronauk usred satnice i to u vrijeme kad knjiznica ne radi. Odmah sam otisla u strucnu sluzbu i rekli su mi da ce rijesiti.
    Jucer joj je uciteljica rekla da netko od roditelja dodje u skolu.
    Kad sam danas dosla, pitala me jel bi bilo ok da ona sjedi u razredu za to vrijeme.
    Rekla sam da ne bilo ok da sjedi u razredu i da rijese drugacije, ili knjiznica il promjena rasporeda.
    Sad cemo vidjeti razvoj situacije...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •