Stranica 9 od 18 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 859

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 5. dio

  1. #401
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Pala kuja s mosta i dalje maše repom.

  2. #402
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Teško da ću danas nešto luđe od ovoga pročitati

    Kinezi ustaše

  3. #403

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Teško da ću danas nešto luđe od ovoga pročitati

    Kinezi ustaše
    Ne znam bih li se smijala ili
    Ok, likovi su totalno ludi, ali da nije bilo odgovarajuće promocije u svijetu, teško da bi oni sami od sebe došli na takvu ideju...

  4. #404
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam bih li se smijala ili
    Ok, likovi su totalno ludi, ali da nije bilo odgovarajuće promocije u svijetu, teško da bi oni sami od sebe došli na takvu ideju...
    X. Da je Ante Tomić ovo izmislio i napisao rubriku u Slobodnoj ili neku kratku priču na ovu temu - rekla bih, ajde, brate, sad ga je prećerao.

  5. #405
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Stvarnost nadmašuje satiru...

  6. #406
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    X. Da je Ante Tomić ovo izmislio i napisao rubriku u Slobodnoj ili neku kratku priču na ovu temu - rekla bih, ajde, brate, sad ga je prećerao.
    https://www.jutarnji.hr/komentari/an...njaka/8375264/
    nije mu dugo trebalo

  7. #407
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    https://www.portalnovosti.com/zoran-...ranje-tudjmana

    Pa jel ovo stvarno moguce?! I jos je dobio zabranu pristupa spomeniku?!

  8. #408
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Nasmijao me... no longer available.

  9. #409
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ustavni sud kaze da drzava i crkva nisu apsolutno odvojeni:

    https://www.google.com/amp/s/m.24sat...-zakona-613956

  10. #410
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Opet "strucnjak" za IVF za oltarom:
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...djeci/8418143/

  11. #411
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Uvijek kad pročitam ovako nešto pitam se jel oni to moraju govoriti zato što im je to neki crkveni zakon ili to stvarno misle kao osoba, nevezano za Crkvu. To naziva teškim grijehom i diskriminacijom, a s druge strane govori da su djeca nastala IVF-om također prihvaćena. Kakva je onda tek diskriminacija ta rečenica? Smatra da mora naglasiti da, eto, moramo ipak i njih prihvatiti. Užas. A nigdje ne spominje recimo spaljivanje dokaza o pedofiliji, to očito nije teški grijeh nego nešto usputno.

    Inače, da nema imena, bila bih uvjerena da je to rekao moj profesor vjeronauka iz srednje škole. Identični izrazi i identična 'pamet'.

  12. #412
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    A "prenatalni rasizam"

  13. #413

  14. #414
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

  15. #415

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Na stranu sulude izjave koje i nisu za drugo nego za sprdanje, ali ovaj članak ukazuje na nešto drugo.

  16. #416
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Na stranu sulude izjave koje i nisu za drugo nego za sprdanje, ali ovaj članak ukazuje na nešto drugo.
    Ne radi link.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  17. #417

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

  18. #418

  19. #419
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a ja gledam danas medije i tuga me hvata
    tragedija na Pagu - prijelomna vijest, milijun članaka
    kad je Daruvarac pretukao onu djevojku - prijelomna vijest, milijun članaka
    itd da ne nabrajam
    jučer u po bijela dana čovjek nasred Zagreba pretukao dva romska dječaka mlađa od 14 godina "jer tu ne pripadaju", jedan skromni članak ala crna kronika, ako i to
    pa zar nitko neće intervjuirati njegove susjede da kažu da je baš ljubazan na stepeništu i da nikad ne bi rekli da će stavit kapuljaču na glavu, uzet palicu i izmlatit dva dječaka, pratiti iz sata u sat kako se oporavljaju, intervjuirati 400 psihologa da nam objasne zašto to ljudi rade..?

  20. #420
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Neki dan sam ugledala Megan Fox (valjda se tako pise) na tv-u pa sam se sjetila kad je izjavila da nije sudjelovala svojim svjedocenjem u Me too pokretu jer je smatra da ne bi izazvala suosjecanje u javnosti, tj da nije tip zrtve prema kojoj se ljudi suosjecaju (parafraziram).

    Analogno tomu, ni mali romi nisu tip zrtve s kojom se javnost lako identificira i suosjeca. Ne znam sto bi se moralo dogoditi da se to promijeni i hoce li se ikada promijeniti.

  21. #421
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Neki dan sam ugledala Megan Fox (valjda se tako pise) na tv-u pa sam se sjetila kad je izjavila da nije sudjelovala svojim svjedocenjem u Me too pokretu jer je smatra da ne bi izazvala suosjecanje u javnosti, tj da nije tip zrtve prema kojoj se ljudi suosjecaju (parafraziram).

    Analogno tomu, ni mali romi nisu tip zrtve s kojom se javnost lako identificira i suosjeca. Ne znam sto bi se moralo dogoditi da se to promijeni i hoce li se ikada promijeniti.

    Ne znam, ali znam da kad sam istupala javno vezano uz IVF, da sam u nekoj dobi isto odbila iz razloga što sam bila prestara i smatrala sam da ne mogu izazvati suosjećanje javnosti. Nikoga nije briga što sam krenula s 27 godina, nego vide nekog od 37 i misle si - što je čekala dosad, ganjala je karijeru, sigurno. Tako se ni roditelji ovih dječaka vjerojatno niti ne čude posebno kako nitko njih nije pitao.

  22. #422
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je zbilja prestrašno

  23. #423
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Ne znam, ali znam da kad sam istupala javno vezano uz IVF, da sam u nekoj dobi isto odbila iz razloga što sam bila prestara i smatrala sam da ne mogu izazvati suosjećanje javnosti. Nikoga nije briga što sam krenula s 27 godina, nego vide nekog od 37 i misle si - što je čekala dosad, ganjala je karijeru, sigurno.
    Kad sam ja istupala za IVF, živcirala me potreba da se podilazi suosjećanju javnosti. (Dio) novinara me bio upakirao u takve cvjetiće - a so not me, smijali smo se članku di sam ispala IVF svetica, na IVF križnom putu. Dijelom mi ide i na živce to podrazumijevanje da će stvar imati prođu u javnosti samo ako kapa emocija s toga, ako si nužno "jadan".

    Nedavno je izašao članak o slijepoj majci koja je bila sasvim asertivna i cijeli članak je bio pozitivan - ne doživljava se drugačijom od nekog drugog, super joj ide. Naslov članaka je bio - "plakat ćete kada ovo propčitate", a cijela poanta članka drugačija. Mislim... do toga vodi konstantno udovoljavanje i samooblikovanje sebe prema očekivanju što će proći ili neće proći - na kraju smo svi infantilizirani i uplakani, ko one slike one Marageret Keaane s Big Eyes - pretvoreni u kič.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.03.2019. at 12:38

  24. #424
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim... do toga vodi konstantno udovoljavanje i samooblikovanje sebe prema očekivanju što će proći ili neće proći - na kraju smo svi infantilizirani i uplakani, ko one slike one Marageret Keaane s Big Eyes - pretvoreni u kič.
    Pa je, takvo nam je društvo, a marketing upravo to koristi i još potiče. I moja odluka je definitivno na tom tragu, ali s ciljem senzibiliziranja javnosti za naš problem. Kao prirodni introvert, nisam imala ni najmanju potrebu istupati u medijima. I sva ta tapšanja poslije po ramenu... I nisam ja znao/la...

    I nedavno sam dobila priliku govoriti u medijima o privatnoj sferi, pa mi nije padalo na pamet, bez obzira na koji dio publike se ciljalo. Kod mene to proizvede trajno oštećenje, gotovo fizičke prirode.

    Zato bi bilo dobro da se malo i iz romske zajednice aktiviraju, ogole, i pokažu ponovo što proživljavaju. S ciljem senzibilizacije, jer očito je potrebno.

  25. #425

  26. #426
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Jarić Dauenhauer nekad je bio ok novinar, ali u zadnje vrijeme piše izuzetno tendeciozne huškačke članke o školstvu, pune nategnutih konstrukcija i potpuno u skladu s Indexovom politikom (pritom ne mislim na onu kontra Crkve!). U mojim je očima potpuno izgubio svaku vjerodostojnost.
    Ravnatelji inače ne padaju iz svemira, bira ih prvo nastavničko, a zatim i radničko vijeće, a zatim prolaze ili padaju na odboru i kod ministra. Ako dobro računam, ima točno 4% ravnatelja - vjeroučitelja u 1332 državne i VJERSKE škole zajedno. To je sve samo ne crkveno preuzimanje škola. Pravi je, rekla bih gorući problem utjecaj lokalnovladajuće stranke na izbor ravnatelja.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 24.03.2019. at 08:30

  27. #427
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Naša škola ima bivšeg vjeroučitelja za ravnatelja, moram priznati da je jako zainteresiran za svoj posao, puno više nego ravnateljica škole kojoj po mjestu stanovanja pripadamo.... ona je čista politička figura, mrtvo puhalo... A on se fakat trudi, čak je od mjesnog odbora (ili kako se to već zove) uspio nazicati da skoli preusmjere dio novaca koji je bio namjenjen crkvi.


    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  28. #428
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Jarić Dauenhauer nekad je bio ok novinar, ali u zadnje vrijeme piše izuzetno tendeciozne huškačke članke o školstvu, pune nategnutih konstrukcija i potpuno u skladu s Indexovom politikom (pritom ne mislim na onu kontra Crkve!). U mojim je očima potpuno izgubio svaku vjerodostojnost.
    x
    libertarijanska politika

  29. #429
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    nego što velite o anesteziologu i pobačaju na živo? već dva dana sebi ne mogu doći. pa se došla malo izjadati. i babice koje ne žele asistirati pri porodu djece rođene MPO. bojim se da što god da velim, da će me admin banirati na sljedeća tri mjeseca.

  30. #430
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Jarić Dauenhauer nekad je bio ok novinar, ali u zadnje vrijeme piše izuzetno tendeciozne huškačke članke o školstvu, pune nategnutih konstrukcija i potpuno u skladu s Indexovom politikom (pritom ne mislim na onu kontra Crkve!). U mojim je očima potpuno izgubio svaku vjerodostojnost.
    Ravnatelji inače ne padaju iz svemira, bira ih prvo nastavničko, a zatim i radničko vijeće, a zatim prolaze ili padaju na odboru i kod ministra. Ako dobro računam, ima točno 4% ravnatelja - vjeroučitelja u 1332 državne i VJERSKE škole zajedno. To je sve samo ne crkveno preuzimanje škola. Pravi je, rekla bih gorući problem utjecaj lokalnovladajuće stranke na izbor ravnatelja.
    Pa bas dobro da si ovo napisala. Nije da redovito citam njegove kolumne, al me poceo malo zbunjivati. U ovom konkretnom slucaju je meni od samog broja veci problem te odgovornosti, odnosno ne znam da li ravnatelj vjeroucitelj dobiva drugaciji status na ravnateljskom mjestu. U smislu da ne odgovara Kaptolu, nego Ministarstvu.

    Emsa, nisam dosad ni primijetila taj slucaj u Dubrovniku. Ma užas.

  31. #431
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    [QUOTE=čokolada;3095085]Ako dobro računam, ima točno 4% ravnatelja - vjeroučitelja u 1332 državne i VJERSKE škole zajedno. To je sve samo ne crkveno preuzimanje škola. [/QUOTE

    Ja sam letimice preletila clanak, ono dupli porast itd i nije mi se cinio stravican br vjerouc ravnatelja pa sam bila ???

    Na mpo bebe o radjanje...mislim da je i to mozda prenapuhano, kakp ce se to implemetirati, pitat ce po radjaoni jel ivf beba ili ne? I to mi se cini prenapuhivanje. Pobacak, kontraceptivi znam da je probl.

  32. #432

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    nego što velite o anesteziologu i pobačaju na živo? već dva dana sebi ne mogu doći. pa se došla malo izjadati. i babice koje ne žele asistirati pri porodu djece rođene MPO. bojim se da što god da velim, da će me admin banirati na sljedeća tri mjeseca.
    Meni je to toliko suludo da ne znam što bih rekla I jedno i drugo. Pa kakva im je to "savjest" na koju se pozivaju???

  33. #433
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    nego što velite o anesteziologu i pobačaju na živo? već dva dana sebi ne mogu doći. pa se došla malo izjadati. i babice koje ne žele asistirati pri porodu djece rođene MPO. bojim se da što god da velim, da će me admin banirati na sljedeća tri mjeseca.
    zgrožena sam i tužna u isto vrijeme. toliko da mi dođe i drago što mi i ovo jedno dijete koje je još u Hr planira što prije vani.
    drago mi je što je udruga Roda zauzela jasna stajališta u svezi takvih stvari pa mi daje nadu da ipak još ima normalnih ljudi. ali strah me onih poput nekih bivših forumašica koji pišu baš takve strahote da ne vjerujem da žele takav svijet za svoju djecu. ajde, lako što žele za svoju djecu, ali neka se u moju ne diraju

  34. #434
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    ali strah me onih poput nekih bivših forumašica koji pišu baš takve strahote da ne vjerujem da žele takav svijet za svoju djecu. ajde, lako što žele za svoju djecu, ali neka se u moju ne diraju
    E, to i mene. Al zapravo mislim da su kratkovidne. I Atwoodica je to dobro prikazala - da dodje takav svijet za kojeg se bore, prekasno bi skuzile kojo su pakao na zemlji dobrim namjerama prizvale.

  35. #435
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja više ništa ne komentiram. Meni je to izvan pameti, a udara me direktno u solarni pleksus. (Pa pišem o šminci) No kad masa juri u bezdan, ne mozes tu nista.

  36. #436
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    E, to i mene. Al zapravo mislim da su kratkovidne. I Atwoodica je to dobro prikazala - da dodje takav svijet za kojeg se bore, prekasno bi skuzile kojo su pakao na zemlji dobrim namjerama prizvale.
    To spada u one: "Pazi što si želiš, moglo bi ti se i ostvariti."
    Naša će djeca polagati nade u dijasporu na kraju.

  37. #437
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Radio Split se ispricao slusateljima sto su pustali jingl Prokleta nedjelja od Parnog valjka jer rijec Prokleta vrijedja vjernike.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...linkerjutarnji

  38. #438
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Evo malo statistike, religioznost i uz nju povezani stavovi po evropskim zemljama, i kako se grupiraju zemlje istočne Evrope i zemlje srednje/zapadne
    https://www.pewforum.org/2018/10/29/...social-issues/

  39. #439

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    57

    Početno

    Tangerina, interesanstno istrazivanje, ali sa prilicno predvidljivim rezultatima (bar sto se balkanskih drzava tice). Ipak najjace je sto se i nakon svih ratnih uzasa 90-tih godina (genocida, masovnih silovanja, unistavanja kulturnih, istorijskih i vjerskih spomenika..) ali i poslijeratnog uspona turbofolk kulture, tajkuna, starleta kao najpoznatijih javnih licnosti i sl., da ne nabrajam dalje, ljudi sa ovih prostora smatraju svoju kulturu superiornom u odnosu na ostale, hahaha

  40. #440
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Evo malo statistike, religioznost i uz nju povezani stavovi po evropskim zemljama, i kako se grupiraju zemlje istočne Evrope i zemlje srednje/zapadne
    https://www.pewforum.org/2018/10/29/...social-issues/
    Meni je tu zanimljivo da navodno u RH samo 27% ljudi misli da vlada treba podržavati religijske vrijednosti i uvjerenja. Pa kako to onda tako super prolazi?

    Vidim da se Don Stojić priključio u političku kampanju Mosta. Kad se sjetim da sam u samom nastanku MOST-a vidjela neku svijetlu točku, dok nisam shvatila da je to kaptolska stranka.

  41. #441
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ne znam je li netko već nalijepio ovaj link: https://www.telegram.hr/zivot/ovi-kl...LGh5KnIKlxuFwA

    predivna, hrabra i moćna gesta djece. ali se vidi da su im roditelji uzor.

  42. #442
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ne znam jeste li čule, mislim da je bilo objavljeno 2. travnja, da će se u sarajevu održati prvi pride... i čitam ja tako komentare ljudi - jal' religioznih jal' ireligiznih - i zgrožena sam, zgrožena tolikom količinom mržnje i homofobije. ni trunke empatije za LGBT osobe. baš me to duboko potreslo... naivno sam mislila, da oni koji su prošli raazarajući rat, da imaju više suosjećanja.

  43. #443
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam jeste li čule, mislim da je bilo objavljeno 2. travnja, da će se u sarajevu održati prvi pride... i čitam ja tako komentare ljudi - jal' religioznih jal' ireligiznih - i zgrožena sam, zgrožena tolikom količinom mržnje i homofobije. ni trunke empatije za LGBT osobe. baš me to duboko potreslo... naivno sam mislila, da oni koji su prošli raazarajući rat, da imaju više suosjećanja.
    Meni se zapravo čini da oni koji su prošli razarajući rat ili su siromašni i bore se za preživljavanje sve drugačije shvaćaju kao svoju ugrozu.... ili kao neki outlet za bijes, i nije nužno da imaju suosjećanja po defaultu zbog teškog iskustva, ne znam. Plus, izgleda da zapravo rat nije niti završio nego samo tinja ispod površine, nažalost.

  44. #444

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    57

    Početno

    MC ne znam sto si iznenadjena, nista drugacija slika nije bila ni pred prvi pride u Hr ili Srbiji, sjetite se slika sa pride u Splitu prije nekoliko godina. A i sada, na neki tzv.narodni forum stavi temu oko lgbt populacije, svuda isti komentari. To sto su ljudi prosli kroz rat ili neku tesku zivithu situaciju, moze ih mozda senzibilirati za druge u slucnoj, ali ne i za seksualne manjine, vecina to smatra za obijest.

  45. #445
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    To sto su ljudi prosli kroz rat ili neku tesku zivithu situaciju, moze ih mozda senzibilirati za druge u slucnoj, ali ne i za seksualne manjine, vecina to smatra za obijest.[/QUOTE]

    Ma i to ovisi... Ni slicne situacije ne prolaze, nisu oni ka i mi da citiram pjesmu (situacija s izbjeglicama). Mozda mora bit bas isto, tj moramo bit bas mi. Takodjer, ljudi koji su u problemu mislim da teze suosjecaju dok se sami s problemom bakcu Mozda najvise suosjecaju ljudi kojima je, ko u rambovoj pjesmi, prihod takav da su prijemcivi za nesto drugo. Ne znam. A mozda je i do odgoja, okoline, covjeka. U svakom slucaju, od post-ratnog istraumatizuranog drustva mislim da ne treba ocekivat defaultno razumijevanje, prije suprotno.

  46. #446
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Novinar je dobio nagradu za ovaj tekst. Mene je dirnuo. Mozda bi bilo primjerenije da je na religioznom topicu, al neka ga ovdje
    https://www.jutarnji.hr/nedjeljni/us...vojni/7321944/

  47. #447
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Krivi su Srbi
    Nadbiskup Puljić odluku Pape da se SPC konzultira u slučaju Stepinca naziva presedanom. "To je zaista presedan. Ja još nisam čuo da se neka Crkva uplitala i da je Papa uvažavao. Dakle, to je jedan presedan", kaže Puljić i ističe da su se tim presedanom iz SPC-a htjeli iskoristiti da blokiraju kanonizaciju. "Ali to nije samo protiv Stepinca, to je dalje. To je već politika. I to mi se ne sviđa", kazao je Puljić.
    Stvarno sam se naglas nasmijala da Puljić kaže da mu se ne sviđa da papa politizira

    Nije da mi je bitno hoće li Stepinac iz blaženog postati sveti. Bilo bi mi draže da se jača industrija i znanost, nego turizam.

  48. #448
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Potaknuta feminizmom s druge teme sam naletila na ovo. Ne znam kako da linkam samo filmic pa cu cijelu FB stranicu, a zapravo sam samo htjela filmic Pozdrav domovini.
    https://m.facebook.com/fAKTIV/posts/1250552278372272

    Izgleda mi da ekipa koja sudjeluje misli da je ovo šaljivo. Meni je za smrznut se.

  49. #449
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Jedan lijepi tekst - Carl Sagan o besmrtnosti
    http://www.znanostblog.com/lekcije-c...i-besmrtnosti/

  50. #450
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Krasan clanak. With pun intended, Cosmos u revamped modernoj verziji je i moja odgojna 'biblija' .

Stranica 9 od 18 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •