Stranica 18 od 18 PrviPrvi ... 8161718
Pokazuje rezultate 851 do 859 od 859

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 5. dio

  1. #851
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Najopasnija reakcija na Klečavce je ignoriranje. Inicijativu podpupiru ultra-konzervativne zaklade Vigilare i Ordo Iuris. Ti Ordo Iuris su sličnu inicijativu pokrenuli u Poljskoj i tad su bili banalizirani i ismijavani. Danas su zaslužni za potpunu zabanu pobačaja i procesuiranje aktivistikinja, zakon o blasfemiji i slično. Paralele s Iranom ili Poljskom su najopsasnije. Vjerski fanatizam se brzo širi. Neće nestati ignoriranjem "ah, besposlen pop itd." /ismijavanjem "budalaši" nego žestokom protureakcijom. Klečanje na trgovima nije moltitva nego žestoko pravo na ograničenje ženskih sloboda - od oblačenja (hashtag "štraca") nadalje.

  2. #852
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    To je aktivizam usmjeren na žestoko ograničenje ženskih sloboda - ne samo repdroduktivnih, nego doslovno do odvijevanja - strašno.

  3. #853
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    A sto bi bila ispravna reakcija?

  4. #854
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Po meni kontraprosvjed "Mani me se".

    Bez obzira sto se ovi ne deklariraju kao prosvjednici, nego kao molitelji. Lijepo ih zamoliti da prestanu nametati svoju muževnost, jer nam se ne sviđa. Znamo da su fizički jači i bez da nas podsjećaju na to.

    U ljevičarskom gradu gdje sam živjela je svake godine bio pokušaj organiziranja desničarskih povorki. Dolazili su vlakovima. Grad je bio toliko jak da su stanovnici spriječili napuštanje zone oko željezničkog kolodvora. Ponekad je dolazilo osiguranje iz cijele države. Išli smo i mi naravno, i gotovo svi kolege s posla od 19 do 80 godina starosti. Brojne prekrasne knjizare su odmah na ulazu imale literaturu o nacizmu. Za nas utopijski, tamo normalno.

    Ne znam ni tko bi to organizirao. Organizacija molitelja je financirana, ja ne znam ima li neka udruga kod nas da se financira i kojoj bi se takav prosvjed uklopio u program. Od mladih imam minimalna ocekivanja. Toga se i bojim da mladi nece prepoznati sto im se sprema, navikli su da ima netko stariji tko brine o njima. Mislim na generacije 16 do 24 godine.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 17.01.2023. at 10:42

  5. #855
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Ne znam ni tko bi to organizirao. Organizacija molitelja je financirana, ja ne znam ima li neka udruga kod nas da se financira i kojoj bi se takav prosvjed uklopio u program. Od mladih imam minimalna ocekivanja. Toga se i bojim da mladi nece prepoznati sto im se sprema, navikli su da ima netko stariji tko brine o njima. Mislim na generacije 16 do 24 godine.
    U najmanju ruku bi takav prosvjed (tj niz javnih akcija) se uklopio u područje djelovanja svih udruga koje se bave ženskim ljudskim pravima i pravima rodnih manjina, to bi mogla biti mreža udruga koja bi osmislila program "promocije ravnopravnosti spolova" ili nešto u tom stilu

  6. #856
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    A sto bi bila ispravna reakcija?
    Ovo https://n1info.hr/kolumne/boris-dezulovic/men-too/

  7. #857
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    A sto bi bila ispravna reakcija?
    Prosvjed, aktivno protivljenje, ako nista, barem - osvjescivanje. Minoriziranje problema je stvarno ne reakcija snage 0 il 1, nego ide u minus.

  8. #858

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Što kažu, I didn't see it coming dok nije prešao na poentu

    Sviđa mi se tvoj potpis i mislim da sumira i situaciju sa moliteljima.
    Ne bi oni postigli mnogo da ne postoje i žene koje se slažu sa njihovom agendom - njihove žene, na prvom mestu. I mnoge druge.
    I mislim da je itekako doprinela i veronauka u školama.
    Ako MM u petom razredu sad već obavezno dobije silan revolt dok objašnjava zajedničkog pretka koji nije ni Adam ni Eva, onda isti uticaj mora biti i na shvatanje uloga muškarca i žene u društvu.
    Mislim da zato neće biti neke posebne reakcije mladih. Ne zato što očekuju da se drugi pobrinu za njih, nego zato što u agendi molitelja problem- ne vide.

  9. #859
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Potpis sam promijenila nedavno, upravo zbog ove teme, točno ovo što pišeš
    Simone de Beauvoir možda i nije imala klečatelje na umu, ali ja jesam

Stranica 18 od 18 PrviPrvi ... 8161718

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •