Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 859

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 5. dio

  1. #1
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno yours in free thought (ireligiozni topic) - 5. dio

    nastavljamo temu.
    link na staru je tu: http://forum.roda.hr/threads/83587-y...-4-dio/page110

  2. #2
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ma da? Novi topic, a stari imao samo sto deset strana.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Zbog čega je uobičajeno zatvarati topice kada nakupe stranica?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zbog čega je uobičajeno zatvarati topice kada nakupe stranica?
    A to je ostalo od nekad kad su serveri bili sporiji pa je pretraživanje topica bilo dugotrajno ako je topic imao puno postova. Uz današnje servere to skoro da i nema smisla. Temu od 500 strana pretraže u sekundama.

  5. #5
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    htjedoh reći, od prvog travnja u švicarskoj stupa na snagu istanbulska konvencija. žene moje, strah me je.... muž, inače hrvat, slavonac,... što će s njim biti? hoće li se pretvoriti u lezbejku?!? i to, moj bože, ne usudim se ni pomisliti.... a kamo li izreći..... veganku?!?!? džaba uređena država, džaba banke, novac i satovi,... ovo će biti kraj za švicarsku... ako se ne budem više javljala, znajte da sam postala ono.

    #endofeurope

  6. #6
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja ne znam da li da komentiram i u kojem tonu činjenicu da su neki tu kod mene tužili predsjednicu i premijera da nas truju chemtrailsima, a kao dokaz priložili članak sa dnevno.hr


    emso, sretno i čuvaj se, nemoj puno pit vodu ni kavu da ne moraš ić u kojekakve wce

  7. #7
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    sretno, samo sačuvajbože ako i veganka postane...
    podsjetilo me na vjenčanje http://lgbti.ba/dragana-i-tijana-u-o...oje-vjencanje/ , sve divno, ali vegansku hranu provariti ne mogu.
    Ma mislim, mi u Slavoniji smo nekako navikli, koliko god svatovi mali bili ali da pečene prasetine ima...

  8. #8
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne samo da je lezba i veganka, nego je sklopila partnerstvo sa Srpkinjom!
    I sigurno puštaju i pasa u krevet!


  9. #9
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne samo da je lezba i veganka, nego je sklopila partnerstvo sa Srpkinjom!
    I sigurno puštaju i pasa u krevet!



    (imaš pravo, samo nemoj nikom reći :D želim ostati anonima, to me podsjetilo na top listu nadrealista)

  10. #10
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    elem,...

    Odredba o tome da roditelji imaju pravo na obrazovanje djece u skladu s roditeljskim uvjerenjima ostala je u prijedlogu zakona, ponešto promijenjena i u drugom zakonskom članku. Dok je prvi, povučeni prijedlog propisivao da “roditelji imaju prije svih pravo i slobodu samostalno odlučivati o odgoju i obrazovanju djece, u skladu s vlastitim uvjerenjima”, u novom prijedlogu stoji kako “roditelji imaju pravo da se njihovoj djeci osigura odgoj i obrazovanje u skladu s njihovim vjerskim i filozofskim uvjerenjima”.
    što velite na ovaj biser? znači... djeca ne smiju biti obrazovanija od svojih roditelja. i ne smiju birati vlastita etička načela... nego se koristi država da osigura da djeca ostanu vječni taoci svojih roditelja. živjela hrvatska!

    ili ćemo konačno moći mirne duše zahtjevati da se ukinu sve mise i sl. religijske prakse, jer to nije u skladu s našim filozofskim uvjerenjima?! ajd de, pogađajte.


  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Zgrozio me prijedlog novog obiteljskog zakona.
    I ovo što si linkala, i ono o neizjednačavanju izvanbračne zajednice sa brakom, a još više ono o razvodu. Nema razvoda ako su u pitanju maloljetna djeca, ukolilo se nema novaca za dječjeg odvjetnika.
    Ne može taj prijedlog proći, ma ne smije, nikako.

  12. #12
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    tako treba! još da zabrane abortus - i el salvador, evo nas!

    sljedeću sezonu handmaid's tale mogu slobodno snimati u hrvatskoj. i to ne samo radi starih građevina

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Aha, sad kad sam veganka još sam više nepoželjna.

    Zapravo.... mislim da nema ni jedne stavke po kojoj sam poželjna osim po tome što sam hetero.

  14. #14
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    za sada si još hetero he he he

  15. #15
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hahaha... istina.
    Toliko mi ovaj moj ponekad dize zivce da se ponekad pitam da li bi bilo lakše biti u vezi sa ženom.
    Ali kad vidim da su gej parovi koje znam u sličnoj dinamici dizanja živaca, zaključim da je najbolje biti solo.
    Što me opet stavlja u kategoriju nepoželjnih.

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mojca

  17. #17
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hahaha... istina.
    Toliko mi ovaj moj ponekad dize zivce da se ponekad pitam da li bi bilo lakše biti u vezi sa ženom.
    Ali kad vidim da su gej parovi koje znam u sličnoj dinamici dizanja živaca
    o da, staviš gej par i strejt par u salon namještaja i čuješ identične svađe

  18. #18
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Evo ih opet s alternative facts znanošću
    Stojić i Markić žele znanstveni pristup, ajme meni.
    Energije imaju, nema se što reći. Šteta da ju kanaliziraju tako katastrofalno.

  19. #19
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ako život nastaje začećem, onda bi i smrt čovjeka trebala nastupiti onda kad nema više nijednog atoma od njega. kad se potpuno rastvori... prirodno, naravno. zašto se uzima prekid moždanih aktivnosti kao smrt čovjeka, a ne uzima se početak moždanih aktivnosti kao početak života čovjeka? (uzima se, naravno, to da "život počinje začečem" je mišljenje pojedinih struja, ne cijele medicinske struke) i nakon prekida moždanih aktivnosti, srce može dalje kucati, organi mogu dalje raditi...

    znači, groblja su nam puna živih mrtvaca. :D koji glasaju :D

    s druge strane, ne čudi što je anti-women'sliferima najbitnije pitanje je li nerođeno dijete - čovjek. po meni to uopće nije bitno pitanje. da pretpostavimo da je čovjek, so what? to nerođenom fetusu/čovjeku ne daje istovremeno pravo nad drugim čovjekom, u ovom slučaju majkom. niti nad njom, niti nad njenim tijelom. nijedan čovjek, koji se rodio, nema pravo nad drugim čovjekom, nema pravo nad njim, niti njegovim tijelom. niti se ikog tko ne želi dati svoje tijelo, tko ne želi održavati drugi život, proglašava ubojicom. zašto se to čini u ovom slučaju? (ovo je više retoričko pitanje).
    Posljednje uređivanje od mama courage : 10.04.2018. at 15:19

  20. #20
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Katolici ne vjeruju da smrt nastupa kada čovjek umre jer vjeruju u dušu, a isto tako vjeruju i u to da dušu bog udahne biću kod začeća. Muslimani kažu da duša dolazi nešto kasnije. Ne znam točno koliko.

  21. #21
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    onda čovjek nikad ne umire, prema katoličanstvu?

  22. #22
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ne, smrt je blagoslov, ideš u kraljevstvo nebesko.

  23. #23
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    onda čovjek nikad ne umire, prema katoličanstvu?
    Prema čitavom hrišćanstvu.

  24. #24
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    onda čovjek nikad ne umire, prema katoličanstvu?
    u tome i je problem. Ako nisi bio dobar, moras vjecno zivjeti u paklu.

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zvuči ko pakleno dobra emotivna ucjena.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 11.04.2018. at 06:46

  26. #26
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Katolici ne vjeruju da smrt nastupa kada čovjek umre jer vjeruju u dušu, a isto tako vjeruju i u to da dušu bog udahne biću kod začeća. Muslimani kažu da duša dolazi nešto kasnije. Ne znam točno koliko.
    Implantacijom, rekla bi po sjećanju.

  27. #27
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Katolici ne vjeruju da smrt nastupa kada čovjek umre jer vjeruju u dušu, a isto tako vjeruju i u to da dušu bog udahne biću kod začeća. Muslimani kažu da duša dolazi nešto kasnije. Ne znam točno koliko.
    Naravno da katolici vjeruju da čovjek umre. Smrt nastupa kad mozak prestane s funkcijom. Katolici ne vjeruju u smrtnost duše, ali ovisno o razini teološkog obrazovanja interpretiraju raj, pakao i dušu.
    Raji je naravno to vrlo prosto - šetaš po oblacima vs. goriš u vječnim mukama. Tako ga baš ne tumače malo obrazovaniji vjerski (čak ni na SŠ vjeronauku) - nego kao vječno "stanje duše" koji zapravo opisuju kroz emocije. Onda to ne tumače čak ni sve Pape jednako.

    O temi kad počinje ljudski život mi je zapravo dosadno više pričati, stalno se isto vrti. Ne počinje u nekoj definiranoj točki nego u definiranoj točki mi s razvijenim mozgom (barem formalno :D) biću koje se razvija otkad mu je majka bila vlasnica jajašca, dajemo neka ljudska prava.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 11.04.2018. at 07:22

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od Mojca : 11.04.2018. at 08:58

  29. #29
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Koliko sam razgovarala s razlicitim tipovima vjernika, vidim da jako razlicito tumace sveto pismo. Barem onaj dio price koji se ticao IVFa, taj me je zanimao. Dio njih stvarno nije zao, nego izmanipuliran (jedan je bas Stojicev sljedbenik), sto zbog komocije (ne da im se pozabaviti svetim pismom), sto zbog tradicionalnog odgoja. Govorim o jako inteligentnim ljudima. I onda se pitam zvoni li im da je put do pakla poplocen dobrim namjerama. Jos mi je od sugovornika najrazumnija bila fanaticna vjernica, koja je stvarno trazila u svetom pismu odgovor na to kakav stav da zauzme. I zapravo nam se moralna nacela nisu puno razlikovala (osim u par sustinskih pitanja vezanih uz vjeru i ulogu zene). A ne bi niti smjela. Samo sto je politikantstvo obuzelo medijski eksponirane katolike i to stvarno lose djeluje na okruzenje.

  30. #30
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Bas ta zena koja je stalno proucavala sveto pismo je za ekipu koja nas vec nepodnosljivo maltretira ponavljala da su farizeji, pa onda jos par citata sto misli Isus o farizejima.

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam razgovarala s razlicitim tipovima vjernika, vidim da jako razlicito tumace sveto pismo. Barem onaj dio price koji se ticao IVFa, taj me je zanimao. Dio njih stvarno nije zao, nego izmanipuliran (jedan je bas Stojicev sljedbenik), sto zbog komocije (ne da im se pozabaviti svetim pismom), sto zbog tradicionalnog odgoja. Govorim o jako inteligentnim ljudima.
    Po kojim mjerilima? Obrazovanje?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.04.2018. at 11:09

  32. #32
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Po kojim mjerilima? Obrazovanje?
    A po mojim, doduše
    Od SSS do dr. sc., nebitno.

  33. #33
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ne znam pratite li ovo razotkrivanje pedofilske afere s fratrom u Slobodnoj Dalmaciji, članci, odnosno svjedočenja žrtava, su jako mučni. Ali pišem iz drugog razloga.

    U ovom članku govori insider, crkvena osoba, i zanimljivo je kako na jednom mjestu kaže: "Problem samoće je veliki problem klera, bilo redovničkog ili dijecezanskog. Mi smo ljudi koji nemaju nikoga tko nas istinski voli i to je jedan veliki problem. "

    Zanimljivo, ispada da ta neka zamišljena ljubav Isusa koji nas istinski voli ipak ne može kompenzirati stvarnu, konkretnu ljubav. To mi je u suprotnosti sa svime što sam do sad slušala od ljudi predanih religiji.

  34. #34
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mene bi bilo istinski i dubinski sramota da ljubav ili nedostatak iste spomenem u kontekstu pedofilskog skandala.

  35. #35
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mene bi bilo istinski i dubinski sramota da ljubav ili nedostatak iste spomenem u kontekstu pedofilskog skandala.
    Meni je isto malo želudac krenuo na gore kad sam pomislila- nemamo nikoga, pa ćemo malo dječicu.

  36. #36
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo, ispada da ta neka zamišljena ljubav Isusa koji nas istinski voli ipak ne može kompenzirati stvarnu, konkretnu ljubav. To mi je u suprotnosti sa svime što sam do sad slušala od ljudi predanih religiji.
    isto sam pomislila. sav taj intervju - ako pretpostavimo da je istinito, sve što je rekao, ili barem veći dio - puno više toga otkriva, nego što možda i želi. izbor riječi (koristi riječ "abortirati"?!?), konfuznost u prenošenju događaja (nisu znali, ali su morali reagirati?!), pa dio o samoći, koji si navela... pa zar ih ne uče kako prihvatiti svoju spolnost i biti čist?!?

    skoro pa svaku rečenicu bi mogla komentirati, npr. to da je prijavio da je svećenik homoseksualac. i da to dolazi odmah nakon rečenice da nitko nije znao da je pedofil. ne može se, a ne povezati homoseksualnost s pedofilijom.

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    ne može se, a ne povezati homoseksualnost s pedofilijom.
    ??

  38. #38
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam razgovarala s razlicitim tipovima vjernika,
    Jos mi je od sugovornika najrazumnija bila fanaticna vjernica, koja je stvarno trazila u svetom pismu odgovor na to kakav stav da zauzme.
    da skratim misao koju sam isplela do iznemoglosti... nelagodu mi ne stvaraju nečija (različita/suprotna) mišljenja/uvjerenja/vrijednosti, pa ni odlučnost s kojom ljudi svoje stavove nastoje obraniti ili sprovesti - nelagodu mi stvara sve jasnija slika (jasnija, jer je sve glasnija javno izrečena), da u društvu, koje (konkretno govoreći o hrvatskoj) neki vjernici (baš uz pomoć same crkve) pokušavaju stvoriti, a koje se temelji na crkvenom nauku (kako god ga oni vide), nema mjesta za nas, Drugačije. jednostavno nema.

    ne mogu se sjetiti točno je li to bio luka popov ili batarello ili damir stojić, ali sjećam se da je jedan od njih na svom fb profilu spomenuo da ne postoji tj. da je pojam "ekumenizam" lažan. to mi je već dalo za misliti, jer sam, što je najtužnije, shvatila zašto je u pravu. nema ekumenizma, nema tolerancije, nema ravnopravnosti, nema slobode, nema prava, nema demokracije, nema drugačijih. jer crkvi (koja ih zato i podupire) nije jednostavno bitno.

  39. #39
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    ??
    homofobne osobe često izjavljuju da su homoseksualci (i) pedofili. sjeti se npr. judith reisman.

  40. #40
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    iK usvojena s 110 glasova za, 2 suzdrzana i 30 protiv. bome, brojke jasno i glasno sve govore.

  41. #41
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ajmo svi sad navaliti u muški wc

  42. #42
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hahahhaha

  43. #43
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Super. A u Splitu bisera...
    Moj favorit je naravno:
    Vodit će nas žene koje će biti iznad Sabora i one će zapovijedati što će se raditi. One će biti iznad sudstva, iznad države, iznad svega. Postat ćemo robovi

  44. #44
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nije mi bas najjasniji taj moment. Jel to oni briju da ce nam onaj G nesto za nadzor krojit sudbinu? Tamo su same zene. Jel to njih brine?

  45. #45
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Most je konačno pokazao svoje pravo lice.

  46. #46
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi bas najjasniji taj moment. Jel to oni briju da ce nam onaj G nesto za nadzor krojit sudbinu? Tamo su same zene. Jel to njih brine?
    da. i ne da su žene, normalne, drugotne, ponizne. nego će biti one brkate babetine.

  47. #47
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

  48. #48
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Most je konačno pokazao svoje pravo lice.
    niti jedno iznenađenje iz mosta

    osim onog marka koji me oduševio

  49. #49
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

  50. #50
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Odlican! Evo isto jednog dobrog intervjua, na temu je li moglo drugacije, da je bilo vise ovakvih. http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...movinskom-ratu Btw, a vezano uz istoimeni serijal hrta, ja ocekivala zanimljivu emisiju u stilu one Silvane Mendjusic o stanarskim pravima. A kad tamo, uzas. Znaci, nanervirala sam se do maksimuma, sramota za hrt.

Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •