Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Fizijatar za veću djecu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno Fizijatar za veću djecu

    Moj trinaestogodišnjak u naponu rasta (u godinu dana dobio je preko 10 cm) već neko vrijeme ima problema, bole ga noge, koljena, stopala, ponekad (rjeđe) i ruke (pisala sam već na onoj drugoj temi o tome).
    Već i prije sam razmišljala o tome, a sad mi se pogotovo to čini potrebnim, da ga netko pogleda i preporuči odgovarajuće vježbe istezanja ili čegaveć, da kroz to razdoblje lakše prođe i da se preduhitre mogući kasniji problemi (loše držanje, bolovi u kralješnici i sve ono što uveseljava odraslu populaciju). Znam da se ovdje na forumu puno pisalo o fizijatrima za male bebe, ima li netko preporuku kome odvesti veće dijete koje još ipak nije odrastao čovjek?
    Svejedno mi je je li privatno ili u bolnici (čak bih možda radije privatno, jer se brže dođe na red - zadnji put smo na kirurgiji u Klaićevoj čekali 6 tjedana samo na prvi pregled, jer čim nije hitno, čeka se i čeka).

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Raspitaj se kome roditelji vode djecu sportase. Oni puno rade s djecom te dobi s takvim problemima.

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Mi smo išli u Medikol u Branimirovoj kod Kauflanda. Nešto se može i na uputnice, jedan dio.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Zoran Vuletić, Božidarevićeva...

    Moj stariji je išao k njemu baš u toj dobi, u 7.razredu, jer se iskrivio od prenaglog rasta, imao je slične bolove, a istegnuo se više od 20 cm u jednoj godini. Dobio je vježbe koje povremeno radi i danas ako se ukoči od dugog sjedenja. Trajalo je 3 tjedna, ako se dobro sjećam, u njihovoj dvorani.

    Još smo išli i ortopedu u istoj ustanovi, dobio je uloške, a od tada mu svakegodine naručujemo po mjeri u Bauerfiendu, najmanje jedan par godišnje, m8žda ičešće.

    Bolova se riješio kad je taj rast malo usporio. Na početku ove škg sa 17,5 godina bio je visok 186 cm.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Hvala na preporuci!
    Doktorica ipak preporučuje za početak pregled ortopeda, prije bilo kakve terapije, pa ćemo krenuti odatle, a za dalje ćemo vidjeti.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Dok čekate preglede, bazen je zakon. Bar vikendom, možda izvan Zg ..bar vi znate izletišta po Sloveniji. Najbliži je bazen u Dobovi, a mi ga još nismo isprobali. Ovisnici o Cerinama, hehehe...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dok čekate preglede, bazen je zakon. Bar vikendom, možda izvan Zg ..bar vi znate izletišta po Sloveniji. Najbliži je bazen u Dobovi, a mi ga još nismo isprobali. Ovisnici o Cerinama, hehehe...
    Slažem se, samo, s dolaskom pravog proljeća, njemu su zakon bicikl i lopta, a to je s bolnim koljenima malo nezgodno
    Bicikl još ajde nekako, ali jučer je nakon duljeg nogometanja došao doma odrvenjelih nogu, jedva ih je micao.
    Probat ću ga nagovoriti da se prisjeti i bazena - Čatež bi mogao biti dovoljno dobar mamac.

  8. #8
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na preporuci!
    Doktorica ipak preporučuje za početak pregled ortopeda, prije bilo kakve terapije, pa ćemo krenuti odatle, a za dalje ćemo vidjeti.
    tanja, preporučam dr. Željka Markovca, izvrstan stručnjak
    mi smo našu curu vodili prije par godina zbog bolova u koljenu (isto uslijed naglog rasta)
    http://www.markovac-ortoped.hr/

  9. #9
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Odlican dr ti je dr ozren vrdoljak, ortoped, klaiceva.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Odlican dr ti je dr ozren vrdoljak, ortoped, klaiceva.
    Hvala na preporuci, ali mislim da s dinastijom Vrdoljak više ne želim imati nikakve veze
    (s Vrdoljakom-ocem smo imali jako ružno iskustvo prije više od 10 godina)
    Vidjet ću kad možemo doći na red na Šalati, pa ako je predugo, onda ćemo privatno.

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    i ja sam čula za tog Ozrena Vrdoljaka da je odličan.

    tanja_b šta je tako grozno iskustvo da zbog oca ne bi išli do sina ili tko mu je već?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2018. at 00:36

  12. #12
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ante Donadić, fizioterapeut. Znam ga već 10g. Mene je spasio 2 puta, šogoricu, muža. Veliki stručnjak, profesionalac. Mi smo sad s J. nakon napuknuća noge išli, čovjek čuda radi. Rijetko koga mogu ovako punim srcem preporučiti kao njega.

  13. #13
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja cu ti samo napomenuti da je bicikla izvrsna za koljena, preporucuje se uvijek u rehabilitaciji koljena kod raznih ozljeda. Za rasterecenje koljena dobro je mlataranje nogama. Sjednes na stol i klatis potkoljenice lijevo-desno, naprijed-nazad, kruzno, osmice.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam čula za tog Ozrena Vrdoljaka da je odličan.

    tanja_b šta je tako grozno iskustvo da zbog oca ne bi išli do sina ili tko mu je već?
    Uf, ne bih sad elaborirala detalje, ali koga zanima, može naći moje prastare postove na forumu o tome.
    Ukratko, moj sin je rođen s ortopedskom deformacijom stopala, tako da smo prvu godinu njegovog života proveli vježbajući i uz stalne kontrole. Liječen je u Klaićevoj kod dotičnog profesora s kojim smo na kraju imali vrlo neugodnu situaciju (vezano uz ortopedske cipele i doznake), tako da smo otišli iz Klaićeve i nastavili s kontrolama na Šalati i kod privatnika.Tada me jako razočarao i pristup glavne sestre u Klaićevoj. Vjerujem da je Vrdoljak-sin odličan, ali jednostavno mi se ne ide više onamo ako imamo drugu mogućnost.

    Meni je glavno da je on sad dobro, zahvaljujući vježbama više se gotovo ni ne vidi da mu je nešto bilo sa stopalima (osim što mu je desna noga jedan broj manja od lijeve, pa moramo na to paziti kod kupnje cipela), fizički je vrlo aktivan i motorika mu je oduvijek bila super. Ovo sad s koljenima je novi moment, vjerojatno posljedica ubrzanog rasta.

    vertex, on se sad ne bi ni skinuo s bicikla da ne mora i zapravo, dok vozi bicikl, koljena ga ni ne bole. Problem su stepenice i ustajanje i sjedećeg položaja.

  15. #15
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na preporuci, ali mislim da s dinastijom Vrdoljak više ne želim imati nikakve veze
    (s Vrdoljakom-ocem smo imali jako ružno iskustvo prije više od 10 godina)
    Vidjet ću kad možemo doći na red na Šalati, pa ako je predugo, onda ćemo privatno.
    A mi sa salate( dapic) i raznih privatnika dosli do njega i spasili se. Nikad ih niko nije tak detaljno i predano pogledao ko on
    Oca ne znam a ne znam ni kakve bi veze imali profesionalno

  16. #16
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Sad vidim tvoj post
    Mojenjose ortoze godinama i nemamo nikakvih problema oko toga , dapace .

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se, samo, s dolaskom pravog proljeća, njemu su zakon bicikl i lopta, a to je s bolnim koljenima malo nezgodno
    Bicikl još ajde nekako, ali jučer je nakon duljeg nogometanja došao doma odrvenjelih nogu, jedva ih je micao.
    Probat ću ga nagovoriti da se prisjeti i bazena - Čatež bi mogao biti dovoljno dobar mamac.
    Joj, razumijem ga - ovo proljetno vrijeme uništava i moje zglobove, pa kako ne bi smetalo djeci u rastu kad su im tetive prenapregnute jer kosti izrastu brzo, a tkivo slijedi dosta sporije... Moj mlađi je u to vrijeme iskrenuo nogu (inače je spretan i koordiniran) tako da je bio tjedan dana doma na poštedi. Špinčio se pred curama iz razreda i skočio preko par stepenica - ništa posebno, ali eto, isto je imao 13 godina kad mu se to dogodilo. Jurili smo poslije s njim na hitnu, ufff....

    Inače, mi smo bili zadovoljni i s ortopedom u Božidarevićevoj (ne mogu se sjetiti imena, a ne da mi se tražiti stare nalaze) ali mi je tlaka hodati na uputnicu, pa je jednostavnije za dečka koji ima spuštena stopala direktno u Bauerfiendu naručiti uloške po mjeri, koji doduše koštaju, ali i valjaju. Bauerfiend ima onaj elektronički uređaj za snimanje stopala, kojim mjeri točke opterećenja. No, da ne ispadnemo presavjesni roditelji - nema moj stariji uloške u baš svakim cipelama, nego u onima koje nosi tek povremeno (cipele za kazalište, hehehe) ima Deichmann-ove anatomske kožne za 60 kn par...

    Nek ode povremeno na bazen, po mogućnosti s društvom iste dobi koje ima iste probleme. Još ako imate nešto u blizini, to može biti odlično. Moj mlađi je hodočastio sa svojim društvom veći dio ljeta na Svetice. Znali su i na Jarun potegnuti za vrijeme praznika. Da ode nekamo sam - nema šanse... Starijega ne mogu nagovoriti, ne da mu se baš, a njegovo društvo nije iz kvarta pa je to teže. Ali kad ponudim npr. odlazak na Jezerčicu, to se ne odbija, samo sad već rijetko kad stignu, imaju razne svoje zanimacije osim nastave.

    ***
    Još mi je nešto palo na pamet - bez uputnice, možda poliklinika Helena, oni imaju fizijatra. Nisam nikad bila, ali sam iz auta vidjela da su sad na Branimirovoj, blizu autobusnog kolodvora i Suvaga.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.04.2018. at 21:46

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nek ode povremeno na bazen, po mogućnosti s društvom iste dobi koje ima iste probleme. Još ako imate nešto u blizini, to može biti odlično. Moj mlađi je hodočastio sa svojim društvom veći dio ljeta na Svetice. Znali su i na Jarun potegnuti za vrijeme praznika. Da ode nekamo sam - nema šanse... Starijega ne mogu nagovoriti, ne da mu se baš, a njegovo društvo nije iz kvarta pa je to teže. Ali kad ponudim npr. odlazak na Jezerčicu, to se ne odbija, samo sad već rijetko kad stignu, imaju razne svoje zanimacije osim nastave.
    Što se tiče društva, kod nas je situacija sličnija ovoj kod tvog starijeg društvo iz kvarta izbjegava u širokom luku, a za ferije se nalazi s društvom na drugom kraju grada, ali to je zahtjevnije za dogovaranje.

    Naručila sam ga danas ortopedu na Šalati (čak sam i termin dobila relativno brzo), pa ćemo vidjeti što će mu preporučiti...

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanja b uh nisam znala.Žao mi je.
    Sretno s daljnjim pretragama i kontrolama i da rješite te bolove!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Obavili ortopeda - dijagnoza je točno kao što sam i mislila, Osgood-Schlatter. Posljedica naglog rasta i nedovoljno istezanja, proći će kad prestane rasti, a kvrge na koljenima će mu ostati.

    Dr mu je pokazao vježbe istezanja, preporučio poštedu od trčanja i skakanja (i napisao preporuku za prilagođeni tjelesni), može bicikl, može plivanje, može i planinarenje ali uz oprez.

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    vuletić, bojim se, ne radi

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Tanjab, bas sam pomislila na to kad sam citala topic. Mi smo istu dg dobili prije godinu dana, ima samo na desnom koljenu i jako ga je boljelo kod skakanja kao da ce nesto u koljenu puknuti - trenirao je parkour. Bolio ga je i svaki udarac ili kad bi se trknuo u koljeno. Nakon godinu dana bez vecih aktivnosti (tjelesni je radio sve sto nije uzrokovalo bol) je klinicki bolje i smije opet skakati. UZV u klaicevoj nisu radili nego rtg, a na kontroli niti to. Boli ga znatno manje, a kvrga je kakva je i bila.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Tanjab, bas sam pomislila na to kad sam citala topic. Mi smo istu dg dobili prije godinu dana, ima samo na desnom koljenu i jako ga je boljelo kod skakanja kao da ce nesto u koljenu puknuti - trenirao je parkour. Bolio ga je i svaki udarac ili kad bi se trknuo u koljeno. Nakon godinu dana bez vecih aktivnosti (tjelesni je radio sve sto nije uzrokovalo bol) je klinicki bolje i smije opet skakati. UZV u klaicevoj nisu radili nego rtg, a na kontroli niti to. Boli ga znatno manje, a kvrga je kakva je i bila.
    Da, očito se radi o istom problemu i u sličnom uzrastu. Moj to ima na oba koljena, i isto tako ga kvrge bole na dodir, iako zadnjih dana manje nego prije.
    U jednom trenu mi je prošla pomisao da to možda nije posljedica njegove prve ortopedske dijagnoze (iskrivljenih stopala), ali ipak nije - stopala su sad ok i nisu ostavila nikakve posljedice, ovo sad je samo zbog rasta.
    Njemu je samo bitno da može na bicikl a ni planinarenja se ne misli odreći, samo će trebati malo pripaziti na većim strminama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •