Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Karijes s 8 mjeseci?

  1. #1
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno Karijes s 8 mjeseci?

    Cura je s 3 mjeseca dobila prve zube, donje jedinice. Nakon toga gornje dvojke, jedinice pa donje dvojke. Sa 6,5 mjeseci 8 zubica.

    Problem je sto su te gornje dvojke zute, odnosno obje imaju zuckastu flekicu. Dojeno dijete, bez dude i flasice, dohrana krenula sa 7 mjeseci, svega par zlicica, pije samo vodu, zube peremo od prvog zubica.

    Nije mi jasno sto je to i od cega. Zubarica kaze da je “to sve ok, malo demineralizacija” i ne zna sto bi uopce radila tako malom djetetu, pedijatar se smije na ideju da uopce idem kod zubara jer su to, kao, “samo mlijecni zubi”, a ja imam traume od svojih ranih posjeta zubaru i ne bih da mi dijete to prolazi.
    Ako je cirkularni karijes, od cega, i kako se stvorio pored pranja zubiju?

    Prije cca 2 mjeseca je bila tjedan dana na antibiotiku, sirupu. Jel moguce da je od toga?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ako je demineralizacija cakline to ima i moja klinka,rekla zubarska da se kasnije dok izrastu pravi to malko popraviti

  3. #3
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Zuckaste flekice? Izgledaju kao naslage ali se ne mogu skinuti cetkicom

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    naše su jako bijele . zub sam je malko žučkastiji, tj. fleke su svjetlije

  5. #5
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kako je to sve razlicito. Nasa ima 3.5 godine. Od godine i pol ima skoro sve zubice. Pastu smo upotrijebili prvi put prije tjedan dana. Do tada samo cetkica i voda Nema niti jednu tockicu. Srednja pak na mljecnima isto unatoc pranju sa pastom imala fleke.

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Neki antibiotici se vežu na kalcij, doksiciklin (tetraciklin). Jeste li to pili?

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    koristi kakve lijekove?

    mom su zubi neke čudne boje od flixotida.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Za utjehu mala je kasnije počela s flixotidom,mali nema fleke
    Jednom je zubarka rekla da je to kod klinaca koji su dostupni padali ko klinci,ali klinka je oduvijek spremnika od dečki
    Pa je rekla da je zato jer ko klinka nije pila mlijeko,mali još ni sad ne pije

  9. #9
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    To je imao i moj stariji, tj. jos ima na gornjim mlijecnim jedinicama i dvojkama. Jedna zubarica je rekla da je demineralizacija, druga (kojoj vise vjerujem) da je karijes koji je krenuo pa se zaustavio. Kad se pojavilo, krenuli smo prat zube s pastom i jako temeljito pa se prestalo sirit.

  10. #10
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Moj mlađi ima sličnu situaciju, problem je jedna jedinica, a flekica kao da je udubljena, bili smo kod zubarice prije mjesec dana, rekla je da ima lošu caklinu, dala nam je tooth mouse pastu koju koristimo jednom tjedno.
    Nadam se da će to spriječiti daljnje propadanje zubića...

  11. #11
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I ja sam paničarila da je cirkularni karijes kad su počeli zubići izlaziti, isto neki žućkasti bili, na spoju sa zubnim mesom. Slala sam fotke svojoj zubarici i ona je odmahivala rukom. Sad ima svih 20 zubi i sve je OK. Malo se vidi to žućkasto, ali mislim da to samo ja vidim. Peremo zubiće s pastom u tragovima (stavim najmanju količinu koju mogu pa onda još skinem prstom "višak") od prvih zubića.

    Gledala sam po Zagrebu da se prijavimo kod nekog pedodonta, ali nisam se ni za koga mogla odlučiti. Sad smo se prijavili na listu čekanja kod moje zubarice. Nismo još nikad bili...

  12. #12
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Koliko sam čitala mišljenja društava, stomatološko je generalno za pastu, a pedijatrijsko protiv paste. Onda ja stavim malo malo

  13. #13
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Kaze mi frendica magistra farmacije da se vise ne koriste ti antibiotici koji bojaju ili unistavaju zube. Ja sam pila pred kraj trudnoce radi streptokoka, odmah nakon poroda cr, a mala je pila sa 6,5 mjeseci sirup Silapen (mislim al nisam sigurna u naziv).
    Ugl. nije od toga.
    Zubice peremo od prvog zuba bar dva puta dnevno, s tim da samo ujutro stavim jako, jako malo Elmexa.

    Starijoj sam isto prala od prvog zubica, ali bez paste do negdje godine i pol. Sad ima 4,5 i super zube, nigdje karijesa ni fleka.

    Mozda da potrazim nekog pedodonta, cisto da vidim drugo misljenje. Stvarno ne bih da ide s crnim zubima od prvog dana, ili da ih prerano izgubi pa da muku mucimo sa zubarima, aparaticima i krivim zagrizom.

  14. #14
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Moja ima zute flekice na dvojkama.Isto mi je 1 zubarica rekla demineralizacija,sestricna koja je netom zavrsila stomatologiju karijes.
    Na kraju mi je kuma rekla da postoji ozoniranje zuba,otisla sam privat i taj zubar rece da nije karijes,ali da se ta flekica moze razviti u karijes.Uglavnom smo to sredili ozonom.Proslo je gotovo godinu dana i sve super izgleda.Nista se nije prosirilo
    Doduse njoj se to pojavilo sa 3 god.
    A stariji ima 16,5god.i nijedan karijes.
    Ocito ovisi o kvaliteti zuba,jer se on za razliku od nje nagutao lijekova,sprejeva za astmu plus ima dijabetes tip 1.

  15. #15
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Cula sam za te tretmane ozonom. Jel moze neki kontakt ili ime lijecnika?

  16. #16
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Poliklinika Valdent u Zagrebu.Morala bi naci papire za ime lijecnika,stariji gospodin.mislim da je vlasnik ima na njihovoj stranici

  17. #17
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Nasla, hvala ti!

  18. #18
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    1.pregled je besplatan

  19. #19
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Samo da javim, bili u Valdentu.
    Liječnik kaže da su moguća dva razloga za takve zube: takvi zubi (genetika, atb tijekom trudnoće, pitajbogasto....) ili Silapen kojeg je popila sa 6 mjeseci, kada je imala samo te gornje dvojke.
    Po njemu je to tako i nije zabrinjavajuće, to su mliječni zubi i dok je ok higijena bi rast trajnih trebao biti ok.

    Ja nisam baš tako uvjerena. Dvojke su pokvarene, sad to više nije žuto nego smećkasto, a vidim da hvata i gornje jedinice.
    Da stvar bude bolja, dobili smo i Ferrum sirup, pa možda bude veselja i na ostalim zubima.

    Edit: sad ima 11 mjeseci.
    Posljednje uređivanje od Vlatk@ : 01.07.2018. at 17:19

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Vlatka, sto ste dalje poduzeli? Imamo identičan problem.Bijele mrlje su se pocele javljati sa 7mj, sa 11 mj je ostao bez gornjih dvojki, a i jedinice su u jako losem stanju. Bili kod dva pedodonta, dok dijete ne počne surađivati kažu da ne mogu ništa. Jedini savjet je izbacivanje noćnog dojenja jer higijene i ne davanja slatkog smo se i do sada držali.

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ostao bez dvojki s 11? Wtf.? Jeste li provjerili ima li kakvih problema s kalcijem, ili što već utječe na sastav zuba? Pije li čajeve/voćne sokove po danu?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Ne, nisu nas slali na nikakve dodatne pretrage. Uz majčino mlijeko pije samo vodu.Ja isto ne mogu vjerovati da se djetetu ovako nešto dogodi samo zbog noćnih podoja. Dudu i flasicu nikad nije koristio.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •