Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Susjed koji se prijeti trovanjem mačke

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno Susjed koji se prijeti trovanjem mačke

    Dakle, upravo mi je susjed zaprijetio da će staviti otrov i otrovati mačke koje dolaze kod njega na dvorište.
    Radi se o malom naselju, kućama u nizu koje su spojene i dvorištima. Mačke uobičajeno šeću po spojenim krovovima, sunčaju se na tuđim roštiljima i slično. Nedavno su se doselili susjedi koji imaju bap dosadnu mačku koja te čeka na ulazu u kuću i uleće do zdjelice našeg mačka na hranjenje. Naravno da me to znalo ispizdit, ali kako su susjedi simpatični, i mačka mi je postala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Jedna susjeda koja isto ima mačku koja joj kroz prozor ulazi po noći na spavanje kaže da zna doći i naš, pa i ova druga; ali to komentiramo u smijehu jer mačke ne naprave nikakvu štetu. Sad, znam da onima koji žive u gradu i ne vole mačke to zvuči grozno, ali prilično sam sigurna da mačke ne ulaze u kuće koje već nemaju mačku i nitko ih nije nahranio unutra (kao što su moji ovu susjedovu

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Mačku ima svaka kuća skoro, poneko psa, osim dotičnog koji je otprije poznat kao agresivni alkoholičar.
    Uglavnom je miran, ali kad popije zna preko živice provocirati.
    Sad me zazvao i rekao da hoće riješiti ulazak mačaka na njegov teritorij (dvorište) i je li imam ideju kako. Ja sam rekla da ne znam kako, a kad je inzistirao rekla sam da jedino vidim da to riješi izgrDnjom velikog kaveza ono svoje zemlje. Pitala sam ga jel mu naprave neku štetu, a on je rekao da po kiši ostave cape po terasi (veličine max 4x4m) i cape po staklenim vratima. Nije jasno rekao da se pokakaju, ali to i sumnjam jer se meni niti moj niti ijedna druga nije napravila po dvorištu- imaju dovoljno slobodne zrmlje u okolini (livade, šume,..)
    I tad je izjavio da olanira staviti otrov i da se smatram upozorenom i da je upozorio i druge dvije susjede.
    Ja sam mu na to rekla da je to kažnjivo i da će biti prijavljen ako to napravi, a o je rekao da ok, da će platit kaznu i boli ga.
    Onda sam ja popi... i rekla da postoje udruge koje zo rješavaju da njega srede, a o - vjerojatno ne shvaćajući što sam mislila- da mu ke spominjem udruge jer su to sve ljevičari....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Na kraju sam rekla da bi bilo najbolje da se odseli pa bi i on i svi bili sretni.

    Ne bih se uopće uzrujavala radi ove prijetnje jer je znao u pijanom stanju tako ventilirati (npr napao me da kakva sam intelektualka i pričam o sisama dok sam ženi na dvorištu savjetovala kako izdojiti) ali ozbiljno sumnjamo da su radi njega "nestale" ranije dvije mace koje su djeca udomila. Za njih ne isključujem da su možda i radile štetu, pa smo dogovorili da radi njega više ne nabavljamo mace. Ali stari mačak sigurno ni ne kaka bi ne jede kod njega jer jw prepametan.
    Ipak ne isključujem da bi mogao pojesti otrov jer mi je veterinarka rekla da ga rade mirisom privlačnim životinjama.
    Nakon kraće ventilane, moja pitanja su:
    1. Je li moguće mačku koja nije kućna onemogućiti da ide na to dvorište?
    2. Jesam ja možda kao mačkoljubac subjektivna i ne vidim dubinu i tragiku njegovog problema?
    3. Je li realno obzirom na lokaciju i način života realno očekivati da onemogućimo dolazak mačaka na njegovo dvprište i je li njegovo zakonsno pravo da to traži?
    4. Je li protuzakonito prijetiti trovanjem mačaka i mogu li to prijaviti; a ako ne mogu li prijavito kad otruje mačke?

    Inače, kad sam mu rekla da se odseli, rekao je da snima razgovor (bio je iza živice) - mislim da me snimkom može ganjat samo u vezi onih koji "sređuju" takve ljude.

    5. Konačno, što bi vi napravili na mom mjestu osim redovito hranili mačku da nema potrebe jesti okolo i na prve simptome trovanja je odveli veterinarki na vitamin K?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Očito previše pišem pa nije išlo u jednoj poruci

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Snimku si može metnut da ne velim gdje.
    Ja bih obavijestila policiju o prijetnji i veterinarsku inspekciju te udruge za zaštitu životinja.
    Kako ćeš spriječiti mačka da luta?
    Jedino da ga zatvoriš u kući.
    A on nema pravo trovati nikoga.
    Što sa pticama?
    I njih će trovati?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •