Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Dvodnevni izlet bez roditelja

  1. #1
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno Dvodnevni izlet bez roditelja

    Curka (8,5god), pjeva u djevojačkom zboru. Ovo ljeto 20.06. idu u Zadar (obilaze Zadar, kupaju se i vježbaju), 21.06. idu za Split gdje imaju koncert (nakon koncerta će ju moji pokupiti). Spavaju u hotelu s 4* i imaju puni pansion.
    Curica je naravno oduševljena i ona bi jako jako išla, a mene pere paranoja (šta ako se izgubi, rekla sam joj da bez obzira sto trenira plivanje ne smije ići u duboko...). Onda se jučer u Koprivnici desila ona tragedija pa se moja paranija još povečala.
    Da li je dijete od skoro 9. godina ipak premalo za ovakav izlet?

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nemoj projecirati strahove na dijete. Ako vjeruješ voditeljima i osjećaš da ti je dijete zrelo za takav put, onda nema razloga da ne ide. Moja starija u toj dobi nije znala tko joj glavu nosi i sigurno je ne bih pustila na takav izlet, a mlađa bi mogla i na kraj svijeta.

  3. #3
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Djeca u predškolskoj dobi idu na višednevne izlete bez roditelja.
    Kao što kaže čokolada, neki nisu ni nekoliko godina kasnije spremni, ali u nekim školama idu na školu u prirodi već i u 3. razredu.

    Vidim da te plaši more, koliko dugo trenira plivanje?

    Imam i ja svoje strahove. Moj sedmaš ide na ekskurziju i ja se bojim njegovog mjesečarenja (nedavno nam je mladi rođak poginuo na ekskurziji upravo od pada s visine). Ipak ću ga pustiti na ekskurziju, samo ću ga pokušati uvjeriti da po noći svakako zatvore sve prozore i balkonska vrata, ako ih bude u hotelskoj sobi. Ne mogu mu zabraniti ekskurziju zato što me je strah.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    kod mene je obrnuto od čokolade: stariju bi pustila na kraj svijeta, a mlađa je vragu iz torbe ispala i ne zna gdje joj je glava a gdje rep. To je dijete koje je išlo na Sljeme s vrtićem (ok imala je 6 godina, ali i starija je u toj dobi išla i bila je puno odgovornija) i u pet dana promjenila 2 puta čiste gaće jer ih nije mogla naći u torbi!!??!!

    Ali, ove godine je išla s folklorom 3 dana u Mađarsku - bila sam van sebe što ne mogu ići s njom, međutim nevjerojatno me iznenadila. Svi su ju nakon puta hvalili kak je bila odgovorna.

    tak da ako imaš povjerenja u nju, pusti ju, klinci nas često jako ugodno iznenade, tj. sami sebi bezrazložno zabrijemo da nisu za nešto sposobni.

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Moja je bila sa 7.5 godina dva tjedna na moru u kampu. Bila je najmladja u tom trenutku. sve je proslo OK.

  6. #6
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Dvije godine već trenira, a ne brine me samo more nego i sezona je, grad će bit pun turista oni idu u razgledavanje, šta ako se izgubi. Dala bi joj neki mobitel vulgaris (sada još uvijek nema mobitel) da se može javit...
    Prozora i balkona u hotelskoj sobi je i mene strah (a mala ne mjesecari).
    Ona je ozbiljna i odgovorna znam ja to, ali strah je svejedno prisutan.
    i znam da svoje strahove ne smijem na nju poojecirat ali do tada neke stvari mora naučit (tipa moj br mobitela u snu )

  7. #7
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ima na netu (vidim na fejsu pogotovo) za kupiti pametnih satova, pa je možeš pratiti i preko aplikacije gdje se nalazi. Mi imamo Myki sat za školu.
    U svakom "kritičnom" trenutku uvijek može nazvati brojeve koje joj umemoriraš.
    A briga manje je svakako što nije sama u St.
    Bazeni mi se uvijek čine opasniji od mora, ne prođe godina da nema na žalost neke tragedije.
    U svakom slučaju ja bih je poslala, s tim da detaljno razgovarate o mogućim opasnostima.

  8. #8
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    andream e vidis dobro si me podsjetila na taj sat
    za st me nije frka, ovo će joj bit treće ljeto da je kod mojih, ali taj Zadar me mući

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pirice,
    Opusti se i pusti dijete da uživa
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.04.2018. at 21:07

  10. #10
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Moji idi sami naokolo ( skola, sport, tecajevi jezika..) od 7g, mozda i ranije...Nikada ni ne pomislim da bi im se nesto desilo. Nikada nikakvih problema, a bome ima ih troje i svaki je na svoju stranu.. jedna u svom svijetu, jedan malo hiper i jedan normalan.

    Mislim da je stvar u meni jer sam potpuno opustena oko toga. To sam skuzila tek sada, srednji je 4r i idu u skolu u prirodi a u razredu cijela frka jer djeca jos nisu nigdje isla bez roditelja... a moj, uh, po 2tj je bio u skoli slovenskog u Sloveniji, pa 2tj na Gardskom jezeru s klubom, pa...

    Opusti se i bice sve ok

  11. #11
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pirice, kakav ti dojam ostavlja osoba koja ih vodi, ili osobe? ako ti se oni čine dovoljno odgovorni, ja bih kupila sat ili starinski mobitel, i pustila dijete.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Nije premala, a da li je zrela, to ti sama možeš procijeniti.
    Meni je izuzetno žao što nemamo priliku da dijete samo otputuje. Možda bi se vratio sa polupraznom torbom, ali mislim da bi sve drugo bilo ok i da bi bilo korisno za njegov razvoj.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Od prvog razreda putuje sa učiteljicom svake godine na 7 dana. Mobilni zabranjen, zvanje 2 puta u tih 7 dana. Prošle godine je išla u naučni kamp u kome nikoga nije poznavala ranije, ni ona ni mi. Tu je imala telefon, ali smo čekali da nas ona zove, što se desilo dva puta za tri dana.
    Ja imam tri zlatna pravila: ne odvajaj se od grupe, ne naginji se kroz prozore i terase i ne čačkaj struju.
    Mislim da je taj uzrast sasvim ok za odvajanje, nama se pokazalo super iako pre toga nigde, nikada nije prespavala bez roditelja.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    andream e vidis dobro si me podsjetila na taj sat
    za st me nije frka, ovo će joj bit treće ljeto da je kod mojih, ali taj Zadar me mući
    To mi je pregrozno s novim tehnologijama. Ljudi koji vode djecu i odgovorni su za njih 2 dana, zapravo u cijeloj priči uopće ne postoje, nego ćeš ti iz Zagreba (ako sam dobro shvatila) pratiti dijete i davati upute za situacije koje se događaju na izletu!??


    Ako nemaš povjerenja u voditelje, neka radije dijete stoji kući s tobom.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    To mi je pregrozno s novim tehnologijama. Ljudi koji vode djecu i odgovorni su za njih 2 dana, zapravo u cijeloj priči uopće ne postoje, nego ćeš ti iz Zagreba (ako sam dobro shvatila) pratiti dijete i davati upute za situacije koje se događaju na izletu!??


    Ako nemaš povjerenja u voditelje, neka radije dijete stoji kući s tobom.
    X

    Moj ide sam od prvog razreda, nikad problema. A nije neko turbo odgovorno dijete.

    Svi mi imamo svoje strahove, ali oni ne smiju kociti dijete. Ako dijete zeli ici, nek ide.

  16. #16
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa gledaj, ja kao odrasla osoba osjećala bih se danas vrlo neugodno u novom gradu bez mobitela
    ako dijete ima mobitel ili sat, i udalji se iz nekog razloga od grupe (a u jeku turističke gužve uopće nije lako držati svu djecu na okupu), onda je u tom trenu i voditeljica može na taj mobitel ili sat nazvati i provjerit gdje je

  17. #17
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    Dvije godine već trenira, a ne brine me samo more nego i sezona je, grad će bit pun turista oni idu u razgledavanje, šta ako se izgubi. Dala bi joj neki mobitel vulgaris (sada još uvijek nema mobitel) da se može javit...
    Prozora i balkona u hotelskoj sobi je i mene strah (a mala ne mjesecari).
    Ona je ozbiljna i odgovorna znam ja to, ali strah je svejedno prisutan.
    i znam da svoje strahove ne smijem na nju poojecirat ali do tada neke stvari mora naučit (tipa moj br mobitela u snu )
    pa ne ide sama?
    postoje voditelji, koji ce se brinuti o djeci?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa gledaj, ja kao odrasla osoba osjećala bih se danas vrlo neugodno u novom gradu bez mobitela
    ako dijete ima mobitel ili sat, i udalji se iz nekog razloga od grupe (a u jeku turističke gužve uopće nije lako držati svu djecu na okupu), onda je u tom trenu i voditeljica može na taj mobitel ili sat nazvati i provjerit gdje je
    Slažem se. No voditelji se nisu spominjali do ovog tvog posta. Načelno mobiteli i slični gadgeti su otežavajući faktor na izletima, terenskim nastavama i sl za djecu do 5.-6. razreda upravo zbog komunikacije koja ignorira voditelje. Evo i vissnja piše da su bili zabranjeni....

  19. #19
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ja bih je i sad pustila (6,5) bez beda bilo kamo, ako su voditelji/ce ok.
    Meni situacija u kojoj se dijete izgubi, a da nije neka ekstremna okolina, nije drama. Događa se, događalo se i dogodit će se... Jednostavno dijete pripremiš da tu situaciju i prođete nekoliko scenarija. Uđi u prvu trgovinu, odi do policajca ako ga vidiš itd. + moraš znati gdje ste smješteni i ime odgovorne osobe i sve će se riješiti. Ne udaljavaj se još dalje, ne prelazi prometne ceste itd.
    Uostalom, to je ipak Zadar, a ne Hong Kong...

  20. #20
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    mislim da sam malo paranoicna haha
    odlazila je ona i ranije na izlete, i s vrtićem je bila 5 dana, a sad ne znam sta me spopalo
    dirigentice idu s njima i one godinama već na zimu i na ljeto vode cure na izlete i znam da paze na njih
    L je vrlo ozbiljna i odgovorna (onako više odgovara djetetu od 11g nego skoro 9g)
    valjda je normalno da nama roditeljima povremeno svašta prođe kroz glavu

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Sve je to normalno, pogotovo kad se dogodi tragedija kao u Koprivnici neki dan.

  22. #22
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    U istoj sam situaciji, samo što mi imamo poziv za kamp 7 dana. Inače, ja sam s vrtićem dakle sa cca 6 i pol godina išla na more 7 dana i dan danas se sjećam tog ljetovanja i kako nam je bilo super...bez roditelja....ali sada ja imam dijete i nekako sam nesigurna. On je ozbiljan i odgovoran, plivač je ali sa velikom dozom opreza... Imat' će 8 za 2 mjeseca.


    Ne znam...razmišljam još su prijave 5 dana...
    Posljednje uređivanje od mašnica : 17.04.2018. at 12:41

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    X na Nou.

  24. #24
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Potpis na Tangerinu.
    Moja je i danas išla na izlet sa školom (jedan dan, terenska nastava) i imala je sat. Pogledala sam dva-tri puta da vidim koje lokacije posjećuju iako sam okvirno znala turu puta. Ne vidim u tome ništa loše, nije stvar u (ne)povjerenju prema voditeljima grupe, naprotiv, nego da eto kad već mogu imati tu mogućnost da slikovno percipiram gdje je upravo sada dijete i što bi moglo raditi. Nije poanta u "kontroli" nego u postepenom odvajanju koje na ovaj način može biti polaganije vjerojatno više za nas roditelje nego samu djecu.
    S druge strane neki dan su se skoro pogubili u novozagrebačkom kvartu na romobilima jer se nisu znali vratiti u park u kojem sam sjedila i prvo što je rekla bilo je (nakon plača), da sam bar imala sat da te mogu nazvati... Tako da... ne kužim baš rečenicu "pregrozno s novim tehnologijama" - nama itekako pomaže, kad su već tu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •