Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 495 od 495

Tema: Parkići i slatkiši.

  1. #451
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    što ne znači da drugi ne piju.
    iskreno to me ni nije briga, ali mi ni veliki ni klinka nisu to rekli

  2. #452
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Gumeni su zlo. Dvoje od troje moje djece su alergični na njih. Što stavljalju unutra pitam se..
    što znači da su alergični na bombone i kak se manifestira, ujedno jesi li proćitala ikada sastav bonbona. jesu li na nešto i inače alergični??


    kod mene moja klinak samo tamani bombone, najćešće kiki, ali opet nije to u nekoj punoj dozi, mada bi i ovu količinu koju pojede mogla smanjiti.

  3. #453

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ako ih pojedu dobiju crvene flekove koji jako svrbe. Pokušala sam čitati ali eto ne razumijem. Gomila naziva koje ne razumijem i jako sitna slova. Sin je alergičan i na ambroziju

  4. #454
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    onda slobodno preskoči

  5. #455

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ih pojedu dobiju crvene flekove koji jako svrbe. Pokušala sam čitati ali eto ne razumijem. Gomila naziva koje ne razumijem i jako sitna slova. Sin je alergičan i na ambroziju
    Mozda na pcelinji vosak kojim se premazuju da budu sjajni. Ili zelatina od otpadaka zivotinja

  6. #456
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Amaranth,

    mislim da cure koje ti ovdje pišu ne spadaju ni u jednu krajnost.
    Znači ne mogu naša djeca jesti koliko hoće i kad im se da slatkiše, al isto tako nismo ni za velike zabrane slatkoga (kao i svaka zabrana) jer to djecu još više vuče.

    Znači kod mene doma uopće ni nema ništa slatko već dugo vremena, ne znam kako smo uopće došli do tog stadija. Djeca ni ne traže.

    A dok su bili mali privlačilo ih je, recimo kiki bomboni i dala bih im al ne puno. Uvjerena sam da sam im branila da bi ih danas trusili samo tako.

    Evo jučer mi na izletu na Sljemenu, frendica koja je svojima dok su bili mali jakooo ograničavala unos bilo kakvog šećera i slatkoga, bratemili ponijela je svega keksa, čokse i nekih zdravih grickalica (listići od kokosa) djeca joj kao i ona potamanila svega nečega (pa sam se u sebi pitala i prisjetila koliko im je branila dok su bili maleni a gle ih sad). Moji ne vole baš čoksu, pa se nisu ni nešto zasladili.

    Okreće se to u životu jako.

  7. #457
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ali ne treba baš ni tako jednostavne zaključke izvoditi, jer ćeš primjera naći za sve. I ja znam roditelja koji kuhaju kvalitetno, ali imaju i stalno tog industrijskog slatkoga doma i evo djeci nije dosadilo, nego tamane to slatko svaki dan u velikim količinama. Onda, netko je slatkoran, a netko nije. Nije baš neki problem postić da se ne prejede čokoladom dijete koje je ne voli :D.
    AQ, ja te razumijem, jer se sjećam koliko je meni to smetalo. Di god se okreneš, netko te sabotira, meni je to bio takav osjećaj. Ali to ti je sve beskorisno, takav je svijet u kojem živite (ili mikrosvijet, nije važno) i takav će sigurno i ostat dok ti dijete ne poraste. Dakle, to su prilike odrastanja, nesavršene, naravno, i treba se snaći. Neće bit nikakvog velikog zla iz svega skupa. Treba vodit računa, ali ne toliko da tema prehrane zadominira životom.
    Posljednje uređivanje od vertex : 10.09.2018. at 13:32

  8. #458

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    vertex, potpisujem. Treba voditi računa, ali ne toliko da tema prehrane zadominira životom. Gledaj svoju djecu i oni će ti ponašanjem pokazati jesi li pretjerala u bilo kojem smjeru...

  9. #459
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Slazem se s vertex.
    Moj je takav od rođenja. Ne voli slatko.
    I sad s 11 godina, pojesti ce tocno određene slatkise (3 vrste cokolade, 2 vrste keksa, 3 vrste sladoleda). To je to.
    Ali ne cesto.
    Lako njemu i braniti kad moze danima biti na stolu, nema sanse da takne.
    Nedavno na Srebrnjaku pitaju koliko pije Coca cole, jer jedan nalaz moze od toga biti los. Jedva sam objasnila da ne voli sok.

  10. #460
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja se sjećam kad nije kod nas bilo gumenih bombona pa kad bismo ih dobili koja je to bila fora. Onda je moja starija sestra rekla da ih ne voli, pa sam i ja rekla da ih ne volim, iako su mi bili uredu, nikakav obožavatelj. Kasnije sam iz emisije koja uspoređuje francusku i njemačku kulturu (s ciljem promicanja tolerancije) naučila da se jako razlikuju njemački i francuski gumeni bomboni. Francuski su ljepši jer stave umjetne boje, a njemački ispadnu neugledniji, ali su zdravstveno relativno OK (ne znam što je s bombonima za izvoz...).

    Ja odgađam početke isprobavanja nekih namirnica, što bake nervira, i ne razumiju da mi je jasno da će sutra piti energetska pića, ali da mislim da je bolje da što kasnije krene s nečim što nimalo ne pridonosi ni njegovoj sreći ni zdravlju. Moj ima provale tipa - gladan sam, htio bih sladoled ili tužan sam, utješila bi me čokolada Ali pokazuje jednako oduševljenje kad mu donesem iz Lidla šarene paradajze pa bira koji će, ne može dočekati da ostala hrana dođe na stol, kao kad kupim sladoled. I ja sam s tim zadovoljna. Volim da jede raznoliku hranu, to mi je baš bitno. I dogodilo se da se u našem mikrokozmosu u parku ne nose slatkiši, nego voće, a povremeni izlet u drugu ekipu sa slatkišima nije tako dramatičan. Jedino što mi je prestrašno je nuđenje nepoznate djece bilo kakvom hranom.

  11. #461
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nije tema, ali sam se sjetila - pred mjesec dva sam morala ići podići nalaze u bolnicu. Nisam ga imala kome ostaviti pa sam ga povela sasobom. Nalazi se diži na šalteru u čekaoni. Ispred mene se ubacio neki atipični pacijent, sestra istražuje što će, a moj već pošizio i onda mu neki deda iz čekaone nudi svoje kifle. Deda stvarno dobrica, al ne bi dala da uzme hranu u bolničkoj čekaoni za ništa. Jedva sam se izborila i s malim i s dedom

  12. #462
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ja djelim cokoladice nakon vadenja krvi ako ih imam. Ali prije pitam roditelje da li smijem.
    Ako nemam cokse podjelim koju epruvetu.

  13. #463
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Čokoladice poslije vađenja krvi dođu kao tableta protiv padanja u nesvijest to nije slatkiš već lijek.
    A šprice se više ne dijele, sirius? To mi je bilo omiljeno kad sam bila klinka.

  14. #464
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nemamo sprica, ne koristimo ih.

  15. #465
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Pa nabavite ih. Ja sam zbog injekcija od zubarke maštala da budem doktorica.

  16. #466
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nabavite ih. Ja sam zbog injekcija od zubarke maštala da budem doktorica.
    Ti se salis i ocito ne radis u drzavnoj instituciji. Jedva dobijemo ono sto koristimo.

  17. #467
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nabavite ih. Ja sam zbog injekcija od zubarke maštala da budem doktorica.
    Kupiš u apoteci za 50 lipa i daš sestri/doktoru/zubarici krišom

    Ja koristim šprice za izvlačenje fiziološke iz flaše pa ih imamo doma desetke.
    Moja zubarica meni da promotivne poklončiće jer sam bila strpljiva - jednako se veselim kao da sam dijete. I još me pohvali jer sam redovita na pregledima. Odlazak zubaru mi je event

  18. #468
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Jedna čokoladica dođe ko šprica.

  19. #469
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Nije baš neki problem postić da se ne prejede čokoladom dijete koje je ne voli :D.
    Ako netko nije ljubitelj čokolade, ne znači da ne voli ostalo slatko

    No sad ozbiljno, ja sam za zdravu prehranu, al naravno umjereno bez pretjerivanja, nikome se neće ništa strašno dogoditi ako ponekad "zgriješi".

  20. #470
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ti se salis i ocito ne radis u drzavnoj instituciji. Jedva dobijemo ono sto koristimo.
    Moja zubarica dijeli kao poklone djeci one gluposti kao što su frozen i starwars zvrkovi ili steekezi. (Dijelili u konzumu i lidlu za kupovinu)
    Meni je fora jel djecu veseli, pametno se sjetila, a ne kvari zube.

  21. #471
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ti se salis i ocito ne radis u drzavnoj instituciji. Jedva dobijemo ono sto koristimo.
    pol kune šprica u apoteci,
    Moji kad vade krv žicaju epruveti i odmah obećaju da će biti dobri,e da je tog bilo kad je veliki bio beba ne bi mu vadili krv iz glave

  22. #472
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna čokoladica dođe ko šprica.
    Cokolade dobijemo od pacijenata, odraslih. Ne kupujem ih, a ne kupuje niti firma.

  23. #473
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pol kune šprica u apoteci,
    Moji kad vade krv žicaju epruveti i odmah obećaju da će biti dobri,e da je tog bilo kad je veliki bio beba ne bi mu vadili krv iz glave
    Znam koliko kosta sprica. Kupujem ih sebi kad trebam. Sigirno ih necu za firmu kupovati.

  24. #474
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno to me ni nije briga, ali mi ni veliki ni klinka nisu to rekli
    pa ne treba te ni biti briga
    samo kažem da ako tvoji ne piju, ne znači da druga djeca to ne rade, jer rade.

  25. #475
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    nama su fini oni veganski gumeni bomboni iz spara bez želatine, ako su vam klinci ljubitelji, probajte.

  26. #476
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Čisto informacije radi, želatina se pravi od koštane srži goveda, ono što ostane u klaonici ide u tvornicu za želatinu. Alternativa je agar koji se dobije iz crvenih algi.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 16.09.2018. at 19:05

  27. #477
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tako je Vera nekad je želatina biljnog porijekla a nekad je i nema kao u Sparovim gumenim koje se nađe na bio&bio.

  28. #478
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dakle gumeni bomboni su zapravo kao ona juha koju kuham 4 sata od goveđih kostiju. Pa to je onda zdravo!

  29. #479
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Plus umjetne boje i šećer.

  30. #480
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle gumeni bomboni su zapravo kao ona juha koju kuham 4 sata od goveđih kostiju. Pa to je onda zdravo!
    Pa da - taman sam mislila kak fino pašu nakon 100% Agnus hambica

  31. #481
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Plus umjetne boje i šećer.
    Njemački nemaju umjetne boje, nego često imaju umjetne arome.

    Evo na temu test bombona:
    https://www.kochbar.de/cms/oeko-test...n-1759364.html

    Dakle uglavnom se bune na arome, ne na boje.
    Što sam naučila iz ovog teksta je da su u njemačkoj oznake bio-aroma zabranjene, jer to ne postoji. Nisam na to kod nas ni obraćala pažnju.

  32. #482
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    e to sam mojim velikima ojašnjavala, ne može biti jogurt koji može trajati još 2-3 mjeseca( najmanje) bez ićega mora tu bit kemije ak ništ bar u tragovima

    uspordbu sam im napravila od sira ok kumice i sira s aromom iz dučana
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.09.2018. at 13:22

  33. #483
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Njemački nemaju umjetne boje, nego često imaju umjetne arome.

    Evo na temu test bombona:
    https://www.kochbar.de/cms/oeko-test...n-1759364.html

    Dakle uglavnom se bune na arome, ne na boje.
    Što sam naučila iz ovog teksta je da su u njemačkoj oznake bio-aroma zabranjene, jer to ne postoji. Nisam na to kod nas ni obraćala pažnju.
    u 100 grama 17 kocki secera. pa ti vidi!

  34. #484
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    A jedna kocka šećera ima koliko grama? Deset? 170 g šećera u 100 g bombona?

  35. #485
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    5 gr,

  36. #486
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    "Gummibärchen im Test: Egal ob Rot, Grün oder Gelb: Gummibärchen mag fast jeder. Dabei interessiert es die wenigsten, dass in 100 Gramm ganze 17 Zuckerwürfel stecken. "

    prevedeno iz texta koji je jelena linkala.

    a nadam se da je svima jasno da prosjecni bombon ima najmanje 60, 70 posto secera. a i inace u njima nista pametnoga nema.
    Posljednje uređivanje od seni : 18.09.2018. at 15:40

  37. #487
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Meni je još bolje što piše da su "kažnjavali" u ocjeni isticanje da su dodani vitamini, jer dovodi do zablude kupca da su bomboni zbog toga zdraviji.

  38. #488
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    da, to su mi super reklame: nimm 2 ili tako nekako, ono gomila secera, odnosno manje vise samo secer + boje, aditivi, okusi svakojaki i
    eureka puuuuno vitamina!

  39. #489
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kao i Nesquick čokoladne kuglice sa 7 vitamina i minerala
    To nam je uvijek doma predmet zezancije kako se naši klinci zapravo zdravo hrane (obožavaju te kuglice i povremeno jedu za doručak).
    Meni je ok povremeno jesti i nešto što nije top zdravo, ali jesti to i zavaravati se da jedeš zdrav obrok s puno vitamina mi je za krepati stvarno.

  40. #490
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    a nadam se da je svima jasno da prosjecni bombon ima najmanje 60, 70 posto secera. a i inace u njima nista pametnoga nema.
    pa bomboni su staklasti oblik secera. dakle sto bi bilo unutra nego secer.

  41. #491
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    pa bomboni su staklasti oblik secera. dakle sto bi bilo unutra nego secer.
    X
    nema ništa pametnog u bombonima, ali se povremeno može pojesti, tko voli. nitko u životu ne radi isključivo pametne stvari.

  42. #492
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    X
    nema ništa pametnog u bombonima, ali se povremeno može pojesti, tko voli. nitko u životu ne radi isključivo pametne stvari.
    Upravo tako

  43. #493
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    X
    nema ništa pametnog u bombonima, ali se povremeno može pojesti, tko voli. nitko u životu ne radi isključivo pametne stvari.
    Ima u DM-u, bomboni od grožđanog šećera sa magnezijem. Nama su super za natjecanja, da malo podignu prije borbe.

  44. #494
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pa cak i ako nema vitamina i minerala previse ipak je hrana i daje energiju ( kalorije). Pa prema tome nije cak niti potpuni besmisleno.

  45. #495
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad vidim klince od 10 godina s limenkom najjeftinijeg energetskog pića u 7 ujutro na putu do škole - smrznem se od muke.
    Sjetila sam se ove teme: https://www.medscape.com/viewarticle...rgydrink&faf=1
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 26.12.2018. at 12:44

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •