Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 495

Tema: Parkići i slatkiši.

  1. #101
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Na to se svodi. Ako ti se ne sviđa da ti dijete trpamo smećem, nemoj dolazit, jer mi ćemo i dalje po svom uz opravdanje, neš ti par smokića...
    Mislim da se stvarno ne može reći da se na to svodi, jer sasvim sigurno nitko nikoga silom ne trpa hranom, dovoljno je reći ne hvala.

  2. #102
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se stvarno ne može reći da se na to svodi, jer sasvim sigurno nitko nikoga silom ne trpa hranom, dovoljno je reći ne hvala.
    Je, samo si onda partibrejker na više nivoa.
    Posljednje uređivanje od marta : 27.04.2018. at 10:59

  3. #103
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    biti partibrejker je dio roditeljstva.

  4. #104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Za jelenu-O:
    Mojima nikad nitko u parku nije nudio čoksu. Možda je i do vremena jer kad je vruće čokse se tope pa ih ne nose ili se družim u tom svom krugu prijatelja nas 7-8 obitelji. Mi smo nosali od jagoda i trešanja do keksa. Kupovali smo i pecivo ako netko ogladni a ostalima se ne ide doma : mrgren:
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.04.2018. at 11:03

  5. #105
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa tko je ikad rekao da su npr. trešnje problem?

    Citiraj sasa prvotno napisa
    Govorim o smokićima, čipsevima, keksima i sladoledima. Nama je totalno neprihvatljivo da mala to jede na svakodnevnoj bazi, pri čemu je ona poprilični izjelica i nema osobitu kontrolu kad joj je nešto fino.

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja sam odgovarala jeleni—o jer živimo u istom kvartu.

    A saši sam odgovorila na poč.teme.

    Iako ako idem dublje neki bilo kakvo nuđenje hrane njihovoj djeci pa makar trešnje smatraju ulaskom u njihovu priv.zonu/ i njihov prostor i prehr.navike i to im remeti večeru.

    Na kraju se sve iskarikira ovdje na forumu :/ pa ispadne daleko od realnosti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.04.2018. at 11:18

  7. #107
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Na kraju se sve iskarikira ovdje na forumu :/ pa ispadne daleko od realnosti.
    X
    a zapravo su se rješenja problema ponudila već više puta od raznih forumašica - smanjiti odlaske u parkove, dogovoriti se s djetetom koju hranu prihvatiti i u kojoj količini ili zahvaliti i odbiti ponuđeno. drugog nema.

  8. #108
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Meni je ova tema puno pomogla prije svega da izadjem iz svoje emocijama obojene pozicije i sagledam situaciju objektivnije. I da, Mima je u pravu. Cinjenica je da postoje kulture u kojima ljudi nose mrkvicu u parkic i cinjenica je da nasa nije takva. Mene je smelo to sto sam mjereci svijet svojim metrom bila uvjerena da postoji konsenzus oko toga da je fakat bezveze svaki dan jesti cips i smoki. I da samo trebam tim ljudima reci da su se zabunili.
    No to nije tako i to sto se meni isto ne svidja ne mijenja situaciju. Za sada kombiniram ovdje predlozene tehnike i mirnija sam. Htijela bih se osvrnuti na Casin post u kojem je spomenula da smo kao tolerantni a ljude dijelimo na cips jedace i nejedace. Dakle sustina tolerancije je u prihvacanju razlicitosti- ne trebam ja poceti jesti cips da bih dokazala da sam tolerantna. Takodjer ja doista ne mislim da su ljudi koji jedu cips losi ljudi tj da ih jedenje cipsa obiljezava, ali cinjenica je da imamo razlicit stav o vaznosti prehrambenih navika i to je ok. I jos nesto- kolicine slatkisa su takve kakve sam navela, nemam nikakvu potrebu pretjerivati da bih svoj problem ucinila vidljivijim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #109
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ma kakvi neodlasci u park ili slično,dogovori se s djetetom
    Po tome ni moji ne bi smjeli ići nikud

  10. #110
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena.O, saša kombinira tehnike i vjerojatno su to te koje je navela n.grace.

    Ja sam definitivno po ovim ovdje kriterijima tolerantna, ne jedem čips, a uopće mi ne smetaju po parkićima oni koji jedu i nude.

    Saša ovo o pretjerivanju količina koje se navode se nije odnosilo na tebe nego na svježije postove forumašica. Ispada da djeca pojedu pola shopping kolica junka svaki dan.:/ ti si nekako realnije prikazala “stanje“ u svom parkiću.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.04.2018. at 11:51

  11. #111
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Lili, vjeruj .

    U našem parku su klupe sa stolovima... svaki dan imaš 2-3 ekipe roditelja i djece koji dođu poslije vrtića... na stolu je veliko pakiranje napolitanki ili velika vreća nekih drugih keksa... mislim da je to 1 kg. Veliki smoki. Veliki čips. Velika vreća nekih užasnih bombona koje ja zovem “kemija+boja”. Često su to one trgovačke marke pa donesu najveće pakiranje. Više najvećih pakiranja. Svaki dan.

    Imam sreće pa moji trenutno nemaju prijatelje u toj ekipi, a da su imali prije prijatelje u takvim ekipama... jesu... i onda se zakače za stol. Ali sam ih odvlačila uz “smiješ jedan keks, nemoj više”.

    Onda bi razgovor tekao dalje...
    Pusti dijete da jede
    Ma pustila bih, ali nije baš dobro ručao, i ako sad pojede 5 keksa, nema šanse da išta više danas pojede, neće ni pipnut večeru.
    Ma da!?? O moji se tu najedu slatkiša i doma još potamani dva tanjura.
    Da, moj neće.
    Okrene se k njemu: e, ako je tako, onda ne smiješ puno keksa .

    U parku sam svakodnevno već 8 godina. I bit ću još barem 7. To se neće promijeniti. Uvijek će biti stolova s hrpom junka. Ja se moram domisliti sto ću s tim, kao i sa svakom drugom situacijom u parku.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    A ja sam se dugo vremena čudila čemu stolovi u parku bila sam uvjerena da ne služe ničemu drugome osim da tinejdžeri sjede na njima, a noge da drže na klupama

  13. #113
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa moram priznati da sam vidjela tinejdžere kako sjede na njima, i penziće kako kartaju na njima, a gomile hrane na njima nisam vidjela.

    Nego jedan dan prolazim kroz neki lokalni parkić, i vidim poznanike tamo sa hrpom djece (i dječjih roditelja). I što, svi cugaju pivicu, onako iz boce, donijeli su si cijelu kašetu. Nisam vidjela da su imali nešto za djecu.

  14. #114
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja imam ptsp od gumenih bombona na kile. Nije stilska figura, nego doista ono smeće šta se na kile prodaje. Pa pol najlon vrečice toga. Odma se užgam čim se toga sjetim. A u pozadini mi se vrti "Ja sam se uglavnom čokoladom hranio
    i nije bilo toga ko bi mi zabranio. Punjenih bombona pojačane doze najbolja je stvar protiv nervoze...."



  15. #115
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa i meni je draga naša kultura dijeljenja, a i tako sam naučena da ono što imamo podijelimo.
    moj problem je nastao u situaciji kad uvijek nešto moraš imati, svaki dan.
    helou, park nam je ispred zgrade. u parku smo dva sata. i sad ja moram spremati tapervere s hranom. jer mi je neugodno da m bleji u hranu kao da je iz gladi došla.
    dakle, dođem s posla u 4 i pol. ručamo. i u šest idemo u park. i, hebi ga, NEMAM doma ni zdravo ni nezdravo. ako imam jagode, neda mi ih se prat i stavljat u tapervere da bi se jelo u parku. neda mi se ić u dućan po štapiće. ono, igrajte se.

  16. #116
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    i vidim poznanike tamo sa hrpom djece (i dječjih roditelja). I što, svi cugaju pivicu, onako iz boce, donijeli su si cijelu kašetu. Nisam vidjela da su imali nešto za djecu.
    e, to bi već bio park po mojoj mjeri

  17. #117
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    BB,

    Ma vjerujem da to postoji, al kažem mislim da je danas stvarno to iznimka-tolike količine takve hrane u parkiću.

    Kod nas recimo i nema stolova u parkićima, uopće ne mogu zamislit takve količine bilo kakve hrane a kamoli slatkog i grickalica u parkiću u koji se dolazi na igru.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.04.2018. at 12:15

  18. #118
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle Jelena, sve se svodi na to da sa stavom da junku nije mjesto u parkicu, zapravo nisi pozeljna jer se ne uklapas. Rjesenje tog problema je da ne ides s malim u park ili da pozivas djecu kod sebe na igranje. Dok mali ne naraste dovoljno...
    Ovo sam još htjela komentirati...

    Uz uvjet da nađe mamu koju želi pozvati sebi doma i da ona ima dijete koje njezino dijete voli, i da ta mama ne ponese smoki sa sobom .

    Mislim da nije bas tako da treba izbjegavati park i da se skroz ne uklapaš... kod nas su parkovi veći, i ako se ne uklapaš među stol sa junkom, uklapaš se u neki drugi kutak parka. Kao što mi je jednom jedna mama rekla “ne sjedim baš više tako često za onim stolom, oni misle da gay nije ok” .

    Taj junk je meni isto ko i sve drugo... učiš ga da ne baca kamenje ili pijesak... da ne ide na tobogan u suprotnom smjeru ako se netko upravo spusta, da ne stoji ispred ljuljačke... i kako ima roditelja koji npr. na ništa od ovog ne reagira, pa ti tuđem djetetu objašnjavaš da ne baca pijesak drugome na glavu, ili da se makne inače će ga opaliti ljuljačka ili netko na toboganu... tako se moraš miješati i u taj junk food. Jer je njemu on ok. Kao sto mu je ok i da okrene leđa svom djetetu od 3 godine.
    Ali miješat na način da sama makneš dijete od toga.
    Kao što ćeš mu u milion drugih situacija objašnjavati da ne može nešto iako Pero to može.

  19. #119
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nego jedan dan prolazim kroz neki lokalni parkić, i vidim poznanike tamo sa hrpom djece (i dječjih roditelja). I što, svi cugaju pivicu, onako iz boce, donijeli su si cijelu kašetu. Nisam vidjela da su imali nešto za djecu.
    ovakva je situacija na igralištu ispred zgrade najbliže mojoj kući, ljeti tate po zidiću naslagani s pivicama, bude i jačih boca, djeca trče o svom poslu

  20. #120
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Baš tako BB slažem se s tobom. Treba razgovarat sa svojim djetetom i poradit na tom issue.

  21. #121
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    BB, ti si skroz u pravu.
    Ja to gledam naravno, iz vlastite točke gledišta, gdje mi je u jednom trenutku dosadilo radit posao roditelja za još 3 osobe u parku plus svoju, pa sam sve to otpisala iz uporabe. Ponekad ljudi žele doći u park i onda se opustiti i uživati u svom djetetu i trenutku, al neće moći, jerbo sve to što si napisala.

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Recimo klupice služe da penziju kartaju ili klinci uče,ja sam i držala u par parka instrukcije ujutro kad nema nikoga,sasvim je ok
    Žao mi je kaj ih nema u našem kvartu
    I treba znati reći NE,kaže moj kolega

  23. #123
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A ne znam, bit će mi smo “pitom“ kvart, ja sam svega par puta trebala intervenirat za tuđu djecu. Inače uopće mi nije problem i ne ustručavam se intervencija.

    Po parkovima nisam već par godina.

  24. #124
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Marta, tako sam ja jednom pokupila svoje iz vrtića i otišla ravno u Maksimir, da uživam sa svojom djecom, da preskočimo malo park... a onda su oboje sat vremena samo kukali i cviliti kako im je dosadno tu s mamom i nema nijednog njihovog prijatelja!

  25. #125
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Recimo klupice služe da penziju kartaju
    jelena, zašto ne pročitaš svoj post prije slanja?

    baš sam se pokušala prisjetiti jesam li ikad vidjela tolike količine junka u parku - nisam, a mama sam 15 godina, ali vjerujem da toga ima

  26. #126

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja potpisujem martu za sve. U gradu je mooožda, samo mooožda dovoljno reći "ne, hvala, oni to ne jedu/jeli su već previše/pokvariće ručak", i da se konverzacija na tome pristojno završi.

    Ali na selu, "ne, hvala" znači ili dalji prekid svake komunikacije- ako je ton odbijanja junk-a dovoljno na.drkan, ili naprotiv, dozvolu da onaj koji nudi junk u beskonačnost razlaba, analizira i savetuje nesrećnog roditelja i nesrećno dete uskraćeno u neverovatnim kvalitetima kombinacije "veštačka boja/aroma/višak šećera/soli/masti/skroba/alergena- manjak nutrijenata". I nema dobitne boje glasa pri kojoj bi ponuđač pristojno, a neuvređen umuknuo.
    Meni uopšte nije problem da svom detetu kažem NE, ali uopšte me ne zabavlja da postavljam svaki put iznova granice nepristojnim i dosadnim ljudima, u mestu i vremenu gde se kao opuštam sa svojom decom.

  27. #127
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pulinka, zar stvarno nema šanse zahvaliti i reći da dijete neće jesti večeru ako u parku pojede slatkiš? na ovakvo pojašnjenje slijedi prekid komunikacije?

  28. #128
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    još jedan prijedlog, ja svojoj dam da žvače orbit pa se zabavi s tim

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa evo ja na selu i to ako se ne varam najmanjem pa kad odbijem, ne prekida se konverzacija . Odbijem pristojno, ne objasnjavam i ne vrijedam se. Na dodatna pitanja odgovaram obično zahebancijom i veći sam problem imala u glavnom gradu nego sad ovdje. Ipak, ne zaključujem da je u gradu teže nego je meni bilo teže. Kao što mi je s trećim bilo teško tu na selu dojit i objasnjavati... A s četvrtim puno lakše a sve ista ekipa unaokolo. Ono, naučila sam kako komunicirati da mi bude ugodno... Bar u tim djeca situacija. Sad je na redu naučiti isto u posao okruženju...
    A junka ima podjednako rekla bih iliti ovisi kako ti grah padne.
    Posljednje uređivanje od casa : 27.04.2018. at 13:12

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Smijem li reći da sam se za vikend našla u sličnoj komunikaciji ko pulinka,uglavnom ja sam svojoj curki izričito rekla ne,mada su neki navaljivali ,ali uz bezveze argument,tak i njen muž može pojesti nešto ako ne zna sastojke i nije mu ništ,a kad zna odmah mu je zlo. Da me cura pogledala i ipak poslušala mene. A i ta osoba zna da sam u pravu
    Meni se stvarno ne ide radi gluposti po hitnama.
    Ok mi smo ekstremi ali treba znat granicu tak i djetetu ne daš odmah kad se rodi špek i luk.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.04.2018. at 13:13

  31. #131
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja sam svojedobno u park nosila iskljucivo vodu. Nisam bila od svakodnevnog hodanja tamo iako smo imali stalne znance i prijatelje. Zar vi stvarno svaki dan 2-3 proljetna mjeseca hodate u park?

  32. #132
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod mene na selu se isto niti ne nudi hrana. Tj.jednom sam samo dozivjela slane stapice

    Ali meni je nepojmljivo po 2-3-4h biti u parkicu. Kod nas jednostavno nije tako. Mozda je stvarno do mikrookruzenja
    Posljednje uređivanje od Vrci : 27.04.2018. at 13:14

  33. #133
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ovo pitam zaposlene čija djeca idu u vrtić?

  34. #134
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    E da,nama su uglavnom parkici za vikend. Nakon vrtica ide doma,pa na dvoriste/aktivnosti. Al to je valjda kao sto kazem,do lokacije. U tjednu su nasi parkici doslovce prazni

  35. #135
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pulinka, sestro po selendri, padni mi na grudi!

  36. #136
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo pitam zaposlene čija djeca idu u vrtić?
    u razdoblju vrtića nisu imali aktivnosti, i da, najdraža zabava je bila park.
    što je bubilo napisala, nismo išli svaki dan, al da se njih pitalo išli bi svaki dan i sve ostalo im je bilo ko po kazni.
    e sad, ja s balkona vidim park, i s negdje pet godina su, ja mislim, išli sami u park.
    aaa, a tu sam tek bila partibrejker :D
    iako, ne smiješ onda naravno mrdnuti iz kuće, al bar sam čitala il rješavala sudoku :D

    a vikendom ne bi ni primirisala park, ni u ludilu. ni ja ni oni, tu su morali sa mnom kako god se bunili.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 27.04.2018. at 13:23

  37. #137

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam isla i idem u park recimo pet od sedam dana posljednih 14 godina kao zaposlena, nezaposlena, na porodiljnom... Izuzev godisnjih i zimske pada kiša i snijeg sezone. I ja u biti volim ici u park s djecom, Lastane, kako si mogu pomoći? Kad nemam posao setam s njima po prirodi pa na kraju odemo do parka na igru.

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Mi smo svakodnevno išli u park osim ako nije bilo planirano nešto drugo.
    Vikend bi bili ako baš nije bilo nešto drugo
    Sad ak nema nešto drugo su na trgiću,ali struktura klinaca ista ko i u parku ili na školskom
    Da se protrči poigrati nogač, graničar ,ili vozi skejt role ili treće
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.04.2018. at 13:40

  39. #139
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja kao ja sama mrzim biti u stanu... i ja sam u parku i zbog sebe, ne zbog njih. Ne zbog društva, nemam uvijek društvo, a među ostalim posjetiocima parka se rijetko dogodi da se imam baš s kim družiti tko mi je super, a nije samo pristojno nešto o djeci...

    I ja sam u parku svaki dan, 10 mjeseci u godini. Bila na porodiljnom ili radila. Ljeti dođem s posla ravno u park u 17.30 i ostanem do 20.30.
    Ne idemo uvijek u park u kvartu. Idemo i u druge kvartove . Na Jarun, Maksimir, kod Boćarskog... glavno da smo vani. Ja ne mogu biti unutra. Uvijek mi se i dan i vikend vrte oko toga gdje ćemo van. Ručak se kuha ovisno o tome kad ćemo van. Umorim se naravno nekad pa ostanem doma. Jedan dan . I onda opet van. Nije uvijek park, al gdje ćeš s njima malima, možeš negdje, al najlakše mi je u park. Pogotovo jer sam često sama s njima, pa ne mogu npr. na Sljeme. Iako sam išla sama i na Sljeme.

    Meni je samo bitno da ima koje drvo, da vidim travu i nebo, i da sam vani. Ako ne odemo van, ja sam luda. Čekam da odrastu da mogu češće i više u pravu prirodu.

    Šta ćeš doma? Samo čistit. Ovako odem van pa ne gledam kako je prljavo .

  40. #140

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I ja ponekad u parku čitam jer sad na selu ne vidim ga s prozora... Sad ne mogu jer mi najmanji premalen, al kad napune 4,5 godina ja u park osim vode, hrane nosim i knjigu. Ne mogu strucnu literaturu, al ono aktualne hit romane pročitam. I definitivno je u mom sjećanju kao naj podstanarski stan ostao onaj s kojeg se park vidio a sinak predskolac. Eto, te sam godine bila malo po parku...

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I meni je i dalje stvarno veselje s ovim malenim u park. Ono, više nego s prvim. Valjda kako starim shvaćam da će brzo odrasti... A i landrat volim, životno i svakodnevno.

  42. #142
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja ko cure skitnice isto, volim zrak, biti vani, ne volim bit u zatvorenom osim minimuma.
    Dok su bili mali išli smo radnim.danima pod normalno van prošetat, a cijeli kvart je u parkićima ili do trgića. Imam svoju ekipu frendica s kojima i ljetujemo.mi smo baš The ekipa, ne družim se naokolo s nekim “usputnim“ mamama.

    Više moji nisu od parkića,al da volimo bit vani bome volimo.Svi.
    Najumornija sam ako ostanem u kući nakon posla.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.04.2018. at 14:30

  43. #143
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A kod nas uz to često postoji opcija kafić i hladovina uz parkić pa sam znala i čitat novine, knjige, ćakulat sfrendicama na kavi i dr.

    Puno ovisi kakav je kvart.

  44. #144
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Lili sam ja usputna mama,ali čekam ćrešnje

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    pulinka, sestro po selendri, padni mi na grudi!
    marta

    n.grace, ne, ne možeš ljubazno da odbiješ junk i time staviš tačku na tu temu, a ako odbiješ u nešto neljubaznijem tonu ona druga osoba se zaista distancira, što i nije čudna reakcija, mene više čudi to beskonačno nagovaranje, pregovaranje, ispitivanje roditelja zašto tačno ne dozvoljava detetu...
    Mislim, ima i ljudi koji pristojno klimnu glavom i ne navaljuju dalje, ali to je retkost, više dobijem pogled u stilu :frikušauskraćujedeciuživanje:
    Posljednje uređivanje od pulinka : 27.04.2018. at 15:08

  46. #146
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ja kao ja sama mrzim biti u stanu... i ja sam u parku i zbog sebe, ne zbog njih. Ne zbog društva, nemam uvijek društvo, a među ostalim posjetiocima parka se rijetko dogodi da se imam baš s kim družiti tko mi je super, a nije samo pristojno nešto o djeci...

    I ja sam u parku svaki dan, 10 mjeseci u godini. Bila na porodiljnom ili radila. Ljeti dođem s posla ravno u park u 17.30 i ostanem do 20.30.
    Ne idemo uvijek u park u kvartu. Idemo i u druge kvartove . Na Jarun, Maksimir, kod Boćarskog... glavno da smo vani. Ja ne mogu biti unutra. Uvijek mi se i dan i vikend vrte oko toga gdje ćemo van. Ručak se kuha ovisno o tome kad ćemo van. Umorim se naravno nekad pa ostanem doma. Jedan dan . I onda opet van. Nije uvijek park, al gdje ćeš s njima malima, možeš negdje, al najlakše mi je u park. Pogotovo jer sam često sama s njima, pa ne mogu npr. na Sljeme. Iako sam išla sama i na Sljeme.

    Meni je samo bitno da ima koje drvo, da vidim travu i nebo, i da sam vani. Ako ne odemo van, ja sam luda. Čekam da odrastu da mogu češće i više u pravu prirodu.

    Šta ćeš doma? Samo čistit. Ovako odem van pa ne gledam kako je prljavo .
    bome tako i mi, baš kao da si mene opisala.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Pa cekajte malo, ako su to zaista tolike kolicine, zasto bih bilo ruzno reci: dosta za danas ?! Sta koga boli briga sta neka druga mama ili neki drugi tata misle o tome? Nemora se skroz zbraniti, neka dijete uzme ali na roditelju je reci dosta...i sta ako si partybreaker? Pa nismo mi u skoli u onom fazonu da se sve radi da te vole da se stobom druze i da budes cool.

    Roditelji se ne moraju druziti ako nemaju isti stav ali djeca ce ipak trckarati skupa okolo...koji normalan roditelj ce reci :nemoj da se druzis sa simunom jer mi se ne druzimo sa njegovom mamom?!?!?!
    Roditelji se sa drugima cesto posvadjaju oko djece ili ako se djeca posvadjaju pa svako vuce na svoju stranu...nakon pet minuta djeca to zaborave i opet se igraju skuoa,a roditelji se jos ljute sto godina.

    Btw junk...zar se vi svi tolikoooo zdravo hranite? Ruku na srce..nikada junk,nikakav secer, samo voce i povrce i ne masno meso, nikakve salame,pastete,kifle, bjelo brasno..nikakav alkohol niti cigarete ?! Ako je tako stvarno, onda vam skidam kapu! Ja uzivam u nekim sitnicama kao sto je ta izvikana coksa..ustvari obozavam je! Ovdje je nema kupiti i kada odem u hr i dok stanemo na prvi pumpu ja sebi kupim jednu malu coksu...i toliko mi je super da bih i svome djetetu dala da proba i da pojede malo. Ja sam odrasla osoba pa jednom u pola godine svratim u mek drek i pojedem glupost ali mi je tada super!

    Kao sto je lili rekla..i ja poznajem ljude koji samo jedu zdravo, ali bih trebali bar deset kila skinuti...znaci sve je u kolicini.

    Ako neko ne jede junk i samo se zdravo hrani to ne znaci da su 100% zdravi i da nikad ne idu doktoru zato sto ne jedi junk..ko ima tu srecu..ima srecu!!Postoje nazalost ljudi koji citav zivot se hrane zdravo, ne piju i ne puse bave se sportom, pa se tesko razbole..i koga da krive ?! Mamu koja im je dozvoljavala u parku junk?!..a znam i ljudi koje se samo hrane junkom, a i djecu svoju i sve pet..i kome oni da se zahvale..njihovim mamama koja im nije drugacije pokazala?!

    Meni je kao roditelji dozivljaj da naprimjer svoje dijete nakon posla i vrtica odvedem na sladoled ili da mu kupim neku kiflu pa trk u park.

    Kazete lijepo „ne“ i to je to..pa nemoram ni reci zasto, niti se pravdati..a skroz je druga tema da neko mozda kaze „da“ da bih se uklopio u drustvo ili da nebih ispala „nemajka“.

  48. #148
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    bome tako i mi, baš kao da si mene opisala.
    Slazem se,mrzim stat kuci!jedino neznam kud sad kad pocnu vrucine

  49. #149
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mi idemo svaki dan van, jedino nas jak vjetar i kiša mogu spriječiti. Nikakve niske temperature, magle i ostalo nas ne drže doma, samo onda ne idemo u park jer bude blato i hladne se površine. Čak sam kolica vozila ispod nadstrešnice i telefonski obavljala poslove koji su se mogli, a i sa suradnicama sam se nalazila na ljuljačkama, ali u manjim parkićima. Mi se držimo onoga da nema lošeg vremena, nego loše odjeće. Isto nije dio "naše tradicije", ali to što je nešto tradicionalno, ne mislim da je samo zbog toga dobro. I moj se mikrokozmos kolega na poslu uzrujava iz istih parkičkih razloga kao ja i isto sam se zapravo iznenadila s kojim se žarom ovdje brani grupno jedenje smokija u igri.

    Vidim da me dio forumašica nije shvatio, očito čita između redaka. Niti mislim da ljeti ne treba piti vodu vani (ja sam napisala da JOŠ ne nosim ni vodu van), niti branim djetetu neku vrstu hrane (OK, lizaljke, tvrde bombone i nutellu stvarno ne dam, ali nije ni bilo nekih ozbiljnijih situacija, s tim da sam svjesna da nutellu neću više moći "braniti"). Negdje je već bila slična tema gdje sam i pisala što otprilike dam djetetu. Moje čak na dnevnoj bazi jede "slatkiše", ali to ne moraju biti baš čokolade svaki dan, puno češće jede mekano suho voće poput datulja (2-3 komada) ili brusnica ili šljiva, jako su mi dobri oni soft Seeberger, ili koji orah i indijski oraščić. Nemam četvero djece pa mi to ne ispadne tako skup sport. Ako imam borovnica, malina i sl, ni ne pita za ništa drugo. Na cjelodnevni izlet ponekad ponesem i neki "bio" smoki od prosa i sl, ali ne zavaravam se da je to zdrava hrana, nego vidim da je manje masno i mrvu kvalitetnije nutricionističke vrijednosti. Znam ponijeti nešto i kao mito za dugo čekanje nečega ili dugu vožnju.

  50. #150
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Btw junk...zar se vi svi tolikoooo zdravo hranite?
    Nažalost ne. Radne dane dok ne dođem kući ne jedem uopće zdravo, onako kombinacija pekara-voćara. Al to nije tema

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •