Stranica 8 od 10 PrviPrvi ... 678910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 495

Tema: Parkići i slatkiši.

  1. #351
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    nekad jednostavno moraš doslovno ZABRANITI
    mene umara poduzimanje tih radikalnih mjera ali nemam izbora
    vjerujem da bih jednako postupila i da su mi obitelj
    vidi se i da mene tema živcira

  2. #352
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    jelena, jasno mi je kako alergičari jedu u školi i vrtiću. Pitam za ovu situaciju sa snažnom alergijskom reakcijom koja nastane od dodira alergene hrane.
    Recimo moj je jednom imao reakciju od držanja keksa,stvar je bila da je uletila zamjena dok se teta išla popisati,i umjesto da zamjena ponudi voće šljive,ona dala klincima kekse, svima a i mojem i gledam nije mi jasno kako je mali miran kad sam došla par minuta kasnije,naravno da sam sve oprala,s klinca odnesla isti čas doma i dala mu antialergijski lijek.
    Usput moj tada s 2.5 godine nije ni stavio to u usta,Tj. Nije znala kaj bi ste i samo je držal
    Nano svaki alergen može biti opasan po život a ne samo kikiriki,mada je on najčešći

  3. #353
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kakvu reakciju je imao?

  4. #354
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Plikove po rukama

  5. #355
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A na što je u keksima alergičan?

  6. #356
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Što nije?
    Gluten,mlijeko,jaja,možda orašasto,krumpir....
    Nisam ja tad gledala deklaracije možda nije ni bilo,samo sam ga odnesla doma,dala mu lijek i pratila,i čekala na iglama ako ću na hitnu,jednostavno on to nije smio imati u rukama
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.05.2018. at 13:58

  7. #357
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Uf, gadno. Pretpostavila sam da je gluten u pitanju, ali nisam znala da i on može izazvati urtikariju. Ali evo sad vidim da može :/. Nadam se da je ipak potreban direktni kontakt sa hranom za reakciju.

  8. #358
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sve može izazvati reakciju,recimo moj je alergičan na krumpir,većini bezazlena namirnica,u prvi mah nismo ni znali za to jer je koža više manje bila grozna,i slučajno saznali kod jednog slučajnog ispitivanja,s da stvar bude gora ,postoje bezglutenska brašna s biraj mlijekom, sojom,krumpirom,tad smo jedno vrijeme imali taj s krumpirom ali kad je došao nalaz frknula sam brašno ljudima kojima je trebalo i nisu imali smetnje,
    Samo pol godine sam ga čistila od krumpira dio na prsima,tak da....

  9. #359

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa gdje pise da ja ocekujem da se netko brine za moje dijete, osim mene (i onih koje placam za taj posao)? Vecina parkova je javno dobro i, ako nista drugo, kulturno je da svatko pospremi za sobom. Na stranu s alergijama, zapravo je odvratno ako po javnom dobru netko prljavim rukama, zamuljanim peanut butterom dira tobogan ili premazuje ljuljacku pilecim batkom. Jednako kao sto je odvratno kad netko upotrijebi javni WC pa ostavi u njemu jedno lijepo govance i rabljeni ulozak. Ono sto stvarno ocekujem od tebe, kao drugi korisnik javnog dobra, je da pospremis za sobom i svojim djetetom. Ja cu se i dalje brinuti za sebe i svoju djecu, to te ne mora muciti.

    Klupe u Americi, tu gdje sam ja, izgledaju odlicno. Vrlo rijetko zbog nereda moramo sjediti negdje drugdje.
    Naravno da pospremljam zasobom i svojim dijetetom,ali jedno je kada djete drzi smoki pa nesto uhvati a drugo su te batke i peanut butter (sta u zivotu nisam vidjela)...nemogu kad jede smoki nonstop biti pokraj njega..jedan pojede..obrisat vlaznim
    maramicama, pa opet griz, pa opet brisati..itd..znaci smoki drzi i trci mozda okolo...a peanut butter i bataci..to je meni jelo gdje mora sjest i pojest a ne da stime trci okolo i maze po spravama...ali svakom svoje. Ja tebe potpuno razumijem..kao sto sam rekla i moj je alergicar..ne toliko kao nazalost tvoja djeca..a koliko ti mislis dal ja znam ili ne o alergiji moga djeteta, to je opet tvoje, o tome necu ni pocet raspravljati.


    Nisam nikada rekla da si ti to napisala, opcenito sam nabrojala dosad procitano, ali si ti mene citirala pa sam samo ponovo objasnila.

  10. #360
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je alergolog rekao da je jedini opasni nutritivni alergen kikiriki.
    Joj, nadam se da vise nemate nikakvog posla s tim alergologom. :doh:

    Mima, moji do sad nisu imali znacajnu reakciju na dodirivanje alergena, pogotovo u tragovima, ali preporuka alergologa je da to ne dozvoljavamo. Kcer je proslo ljeto pronasla otvoren tetrapak mlijeka sa slamkom u ducanu i prolila dvije kapi po ruci i nista se nije dogodilo jer sam u roku od, vjerojatno, tri i pol sekunde izvukla vlazne maramice i ogulila joj valjda kozu. Ali nedavno je zato odreagirala osipom po licu nakon keksa u kojem nije trebalo biti njenih alergena (no proizveden je bio u zgradi u kojoj postoje, ali ne na istim strojevima), a i jucer joj se nesto pojavilo, iako je jela 100% hranu koju sam ja skuhala. Racunam da je pokupila nesto u prostoru u kojem smo prespavali.

    Ne znam tko je pitao za rodjendane, skolu, restorane i slicno. Oboje idu u vrtic, vrtic je nut-free. Hranu priprema i dostavlja lokalni biznis, postoji opcija bez jaja, mlijecnog i glutena i to jede onaj djecacic kojeg sam ranije spomenula. Moja kcer ne jede iz dva razloga - alergicna je i na mrkvu, koju smije jesti samo ako je raskuhana do boli (znaci kad je ja skuham pa da znam da se raspada), a i zbog toga sto mi se ne svidja ideja o bezglutenskoj prehrani kad s glutenom nema problem. Jednom tjedno je na meniju hummus, a ona je alergicna i na sezam.. itd. U restoranima ne jede nikad jer do sad niti jedan nije bio u mogucnosti izjaviti da moze pripremiti jelo koje nece biti zagadjeno mlijecnim, jajima, mrkvom, sezamom, orasastim plodovima ili kikirikijem. Mislim, ako mi idemo, ide s nama, ali jede svoju hranu iz svojih posuda, a ja prebrisem stol i stolac. Ni pod koju cijenu ne idemo u azijske restorane (kikiriki i sezam!). Na rodjendane i bilo kakva druzenja joj nosim hranu, bas kao i svaki dan u vrtic. Ponekad ne idemo na druzenja i rodjendane, ako mi je situacija previse nepoznata. Sin jede po kucama, ali ne uvijek. Njegove alergije su lakse izvedive za izbjegavanje.

    U vrticu se peru ruke i stolovi. Stariji krece u skolu na jesen i bas ovih dana slazem sa school counselorom tzv. 504 plan, sto je alternativa individualiziranom pristupu (IEP je vezan uz gradivo, a 504 uz okruzenje, prostor za nastavu). Nisam jos skroz sigurna sto cu staviti u njega, niti sam odnijela papirologiju alergologu, ali bit ce zahtjev za provjerom stolova, obavezno razredno pranje ruku nakon rucka i uzine, zabranu hrane u njegovoj ucionici za rodjendane i druge proslave i preporuku da razredna djeca ne nose pistacije i indijske orascice u lunch boxu. Trazila sam i da se aktivnosti u "boravku" obavljaju bez nagrada cokoladama jer su vise-manje bile u nekom trenutku u dodiru s orasastim plodovima. Mislim da su to vec ukinuli, iako nije sluzbeno jos krenuo u skolu.

    On je stvarno prilicno jednostavan, sto se alergija tice. Za sestru se samo nadam da ce prerasti barem neke od alergija do polaska u skolu za tri godine. Inace, za sve ovo gore nisam do relativno nedavno ni znala da je moguce. Alergije na hranu su priznati invaliditet pa vrijede ista pravila kao i za neku drugu varijantu.

  11. #361
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Mojem se tek sad IgE i neki specifični prvi put smanjili ne drastično ali jesu,ima skoro osam godina,a na eliminiranih prehrani je od tri tjedna starosti,za razliku od sestre čiji nalazi su već nakon šest mjeseca bili puno manji,zašto njemu tak sporo nitko ne kuži

  12. #362
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ajme Kaae, nije vam lako.

    Nismo kod alergologa bili skoro pa 10 godina - baš si mislim jel se kaj promijenilo u njihovim stavovima.

    Inače, znam neke sad već odrasle ljude koji su bili dosta alergični kao djeca (ne baš kao tvoja Kaee, ali jako) - te nutritivne alergije su im se prilično smanjile.

    Isti taj alergolog mi je rekao da sve mogu proći, ali ne i alergija na kikiriki.

  13. #363
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    U toj rečenici je u pravu,ali u drugim nije
    Mada recimo mojoj ne prolazi ni lješnjak

  14. #364
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Alergija na kikiriki moze proci, ali sanse su manje nego jaja i mlijeko, na primjer. No moji su oboje vrlo specificni primjeri (taman za razne konzilije i klinicke primjere, u sto su oboje ukljuceni) jer za dobar broj alergena imaju IgE u prvom razredu, a reagiraju prilicno burno. Stariji anafilaksom, a razred je jedva drugi (prosle godine za cak 0.01 veci od "nije alergija" razreda, na sto bi dobar dio manje pouzdanih alergologa odmahnuo rukom i proglasio preraslom alergijom).

  15. #365
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Kaae, pitala sam na drugoj temi ali možda ti znaš.
    Majke alergičara, da li smije ovo: https://www.mojaljekarna.hr/zastita-...i-krpelja.html
    koristiti dijete alergično na soju?
    Sadrži: Hydrolyzed Soy Protein – čisti protein iz organski uzgojene soje, hidratizira i štiti kožu od vanjskih utjecaja.

  16. #366
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Alergija je reakcija tijela na protein, sto znaci - ne, s obzirom da je u proizvodu protein. Mozda bi mogli nesto sa cistim (medicinski cistim) sojinim uljem, ali recimo nas alergolog ne preporuca ni to. MI nismo uspjeli naci prirodnu/prirodniju zastitu od bubetina u periodu u kojem je soja bila na popisu njenih alergena.

  17. #367
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Alergija je reakcija tijela na protein, sto znaci - ne, s obzirom da je u proizvodu protein. Mozda bi mogli nesto sa cistim (medicinski cistim) sojinim uljem, ali recimo nas alergolog ne preporuca ni to. MI nismo uspjeli naci prirodnu/prirodniju zastitu od bubetina u periodu u kojem je soja bila na popisu njenih alergena.
    Puno hvala, budemo se onda držali kemije.

  18. #368
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda to tako mora.
    Da, mora.

    Na sreću, ne traje dugo i prolazno je.... Evo primjera iz našeg iskustva: moj E. je bio kod bake s tatom popodne, pa ju pita da li ima nešto za jesti. Baka kaže da ima napolitanke i kekse, a dijete joj mrtvo hladno kaže "ma ne to, baka, ja želim pravu hranu - isprži mi jaja...."

  19. #369
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mora.

    Na sreću, ne traje dugo i prolazno je.... Evo primjera iz našeg iskustva: moj E. je bio kod bake s tatom popodne, pa ju pita da li ima nešto za jesti. Baka kaže da ima napolitanke i kekse, a dijete joj mrtvo hladno kaže "ma ne to, baka, ja želim pravu hranu - isprži mi jaja...."
    Samo još da dodam - da bi djeca znala zatražiti pravu hranu, moraju ZNATI da prava hrana postoji, tj. ne smije im u prehrani prevladavati smeće.

    Zutaminuta, to kod tebe nije upitno, pa mislim da stvarno nema pretjeranih razloga za brigu. Popusti im tu i tamo i ne uzrujavaj se.

  20. #370
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Oni ne žele više ništa na žlicu. Jučer sam prinijela žlicu čorbe malom, zinuo je, čim je skužio što je pljunuo je, na usni mu je ostao grašak i plakao je dok mu to nisam skinula.

  21. #371
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Koliko je star? Moj je s 2 god krenuo odbijati i smanjivao vrste hrane. I taman mi rekli da to tak i dode u to doba

    Ontopic prolazim jedan dan uz nas parkic, u kanti za smece 5+ omota sladoleda. Odmah sam se ove teme sjetila

  22. #372
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Oni ne žele više ništa na žlicu. Jučer sam prinijela žlicu čorbe malom, zinuo je, čim je skužio što je pljunuo je, na usni mu je ostao grašak i plakao je dok mu to nisam skinula.
    I moja odbija skoro sve, ali hoće sama jesti. Možda da tako probaš?

  23. #373
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moji su imali fazu kada su htjeli jesti, samo ako je u sendviču. Pa sam hranu stavljala u sendvič. Namažeš čušpajz, napraviš oči od kuhanih jaja, kockice od mesa, znam, pretjerano je, ali nisam znala drugačije. Čak sam razmišljala kako juhu servirati u sendviču.
    Prođe ta faza, bez brige.

  24. #374
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ontopic prolazim jedan dan uz nas parkic, u kanti za smece 5+ omota sladoleda. Odmah sam se ove teme sjetila
    Strava u Zagrebu.

  25. #375
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Oni ako im se servira nešto krušno samo se tog natrpaju, ovo ostalo izostave. Mali (20mj) kratko vrijeme je htio jesti sam. Sada ni to.
    Mi oboje roditelja, kao djeca, smo bili teški za hranu pa ne znam igra li to kakvu ulogu. Ne brinem da će jednog dana imati dobar apetit i navike hranjenja, ali ubija me to što sada radim(o) jelo, postavimo stol, i oni pojedu doslovno jednu žličicu, kada su bolji dani. Računaju da će dobiti nešto vani usput.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 10.05.2018. at 12:39

  26. #376
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    da da usput nedaš?

  27. #377
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    To je upravo bit ove teme, ne? Dijete od pet godina možda će odbiti. Dijete od ni dvije?

  28. #378
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    S djetetom od niti dvije godine si vjerojatno ti cijelo vrijeme u parku, odmah pored njega, pa onda ti odbij.

  29. #379
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    je tak

  30. #380
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nisam.
    Ma ne jede ni kada se vrati gladan kao vuk. Pojede kruhić s maslacem i jogurt.

  31. #381
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    nisi ti, ali ima nekog ko je s njim, ili očito tom nekom treba nešto netko nacrtati i objasniti

    uostalom a zakaj nisi skupa s decom vani?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.05.2018. at 12:58

  32. #382
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne treba ništa crtati. Zna sve.
    Nisam super(wo)man.

  33. #383
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ma bezveze, ko je reko da trebaš biti!

    ovi veći se skup igraju malo klackalica, malo tobogan, a ti šetkaš bebu,
    pa ja nebi otišla van nikad s klincima da moram nekog čekati, pa nebi ni sama

  34. #384
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    moj jede sam odavno, cak i juhu... odnosno jeo je.. sad samo odbija... jedino otvara usta kad mu brat daje hranu

    Nadam se da ce ga brzo proc.

  35. #385
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    moj jede sam odavno, cak i juhu... odnosno jeo je.. sad samo odbija... jedino otvara usta kad mu brat daje hranu

    Nadam se da ce ga brzo proc.
    Moja otvara pred kompom uz youtube štence, teletubies i Ika Pika.
    Nemajka.

  36. #386
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I ja se slazem da takve faze prolaze, ali ne bas magicno. Mislim da je bitno i dalje spremati, servirati hranu koju roditelji smatraju zdravom i jedu je (!), i ne uzrujavati se jer je dete u fazi odbijanja.

  37. #387
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Oni ne žele više ništa na žlicu. Jučer sam prinijela žlicu čorbe malom, zinuo je, čim je skužio što je pljunuo je, na usni mu je ostao grašak i plakao je dok mu to nisam skinula.
    Faza... Kupi djeci slamke za jogurt, pa nek srču juhu kroz to. Nebrojeno puta su mi spasile život i još mi ga spašavaju (moj mlađi ima dupli gebis - fiksne aparatiće za ravnanje zubi, a kad ujutro rano treba u školu, u njega ne ulazi ništa osim frapea na slamku).

    Probaj - kroz slamku idu i rezanci, hehehe...

    Dok su bili mali, znali su i grah varivo tak posrkati (tekućinu) a onda zrna graha viljuškom ili čačkalicom (mlađi) ili žlicom (stariji). Stariji i danas jede valjda i salatu žlicom jer ima traljavu motoriku.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.05.2018. at 00:04

  38. #388
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moj sauga juhu na zeleno od mladog luka pa onda smaže još i luk
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.05.2018. at 08:04

  39. #389
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sauga juhu na zeleno od mladog luka pa onda smaže još i luk
    To smo brat i ja radili ko klinci, nije bilo jogurt slamki... Hvala na podsjećanju.

  40. #390

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Bas sam o ovoj temi razmisljala jer me isto muce slicna razmisljanja. U zadnje vrijeme bas gledam oko sebe sto djeca jedu i neugodno sam iznenadjena kako im se usadjuju nezdrave navike. Na moru u restoranu djeca uglavnom jedu pomfri i ketchup dok roditelji cak nekad jedu nesto "normalnije". Da ne kazem da je normalno da se piju slatki sokovi. Na parkove sam vec odavno alergicna jer tamo sam mozda jednom vidjela dijete s vocem, ali konstantno je prisutna hrpa slatkisa i gluposti. Uopce ne znam zasto je sav junk predvidjen za djecu. Pocevsi od djecijih menija u resticima koji jedino nude nesto panirano s pomftijem ili slicno, pa do slatkisa u ducanima koji bi mogli ipak imati zdravije sastojke. I osjecam se kao alien kad se trudim da mi dijete ne pojede kilu secera dok se igra s drugom djecom. Meni uopce nije normalno da dijete u jednom danu pojede sladoled-dva, pa jos krafnu, pa hrpu cipsa i jos da popije nekog generickog soka. I onda kad smo u drustvu s djecom koja tako jedu , moram joj doslovno stalno govoriti: ne mozes vise, pojela si dosta. Nemoj ovo,nemoj ono.

    S obzirom da smo u vrhu po debljini u EU, nisam bas impresionirana s time sto se moram boriti s time :/

  41. #391

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ti parkići ‘služe’ da pripreme tebe kao roditelja na gomilu gluposti koje će dijete vidjeti oko sebe i naravno htjeti.
    Hoćeš li samo vikati: ne,ne,ne i time možda učiniti da bude još privlačnije?
    Hoćeš li pustiti da okolina određuje što misliš?
    Hoćeš li uključiti dijete u pripremu zdravijih slastica?
    Hoćeš li birati mjesta druženja gdje će toga biti manje?
    Hoćeš li neke ljude zbog toga izbjegavati?
    Hoćeš li se posvađati sa svojom mamom jer joj nudi previše slatkog?
    Što ćeš učiniti ako uvidiš da ti dijete iza leđa trpa u usta ta ‘sra.a’ bez ikakve kontrole?
    Što je gore, čokoladica ili osjećaj da je dijete zakinuto?
    Hoćeš li samo braniti ili nuditi zanimljive aktivnosti u okruženju gdje takve hrane neće biti u tolikoj količini?
    .......
    Kad su na cici samo su naši, kad krenu u parkić kreće odvajanje. Krene sa slatkišima, nastavlja se sa gomilom igračaka, skupim mobitelima već od prvog razreda, preskupom odjećom i obućom,puštanjem još uvijek male djece da idu u grad sama, večernjim izlascima,...
    Sretno!

  42. #392

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Hvala, puno si me utjesila

  43. #393
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Hoćeš li
    A možete se i nacrtat ispred raspačivača junka i pojest umjesto klinaca.

  44. #394
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A možete se i nacrtat ispred raspačivača junka i pojest umjesto klinaca.
    Tako je, treba djecu spasiti.

  45. #395
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To je moj stari uvijek govorio. Vizionar, eto! Pojede nam coksu, brat i ja cvilimo zasto nam nije ostavio, a on odgovara:"To je ziiiivi karcinom, spasio sam vas."

  46. #396
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    je naši starci su stvarno bili vizionarai


    recimo moja sister završila veterinu i veli stari kak bu ona liječila gliste, kad se još kalifornijske nisu ni izlegle u kaliforniji, ili po selu nanašao kupinje bez trnja i svi su mu se smijali, kakva je to glupost

  47. #397
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Neki dan u parku buckasta četveročlana obitelj - djeca se igraju, mama tamani smoki, tata puši, poslije mama zapali - a ja si mislim kada li je to meni postalo toliko grozno...

    Kod nas u glavnom parku je u zadnje vrijeme bilo super, ali sad kad krene opet masovka poslije vrtića, vidjet ću hoće li ostati tako.

  48. #398
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Neki dan u parku buckasta četveročlana obitelj - djeca se igraju, mama tamani smoki, tata puši, poslije mama zapali - a ja si mislim kada li je to meni postalo toliko grozno...

    Kod nas u glavnom parku je u zadnje vrijeme bilo super, ali sad kad krene opet masovka poslije vrtića, vidjet ću hoće li ostati tako.
    bubne, ona, i ostane živa!!!

  49. #399
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    bubne, ona, i ostane živa!!!

  50. #400
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Cocolina je bucmasta, puši i voli smoki, i ne sviđa joj se tvoj post.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •