Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Liječenje depresije

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno Liječenje depresije

    Kako? Cime? Kako dugo? Iskustva? Saljite mi kakve kvalitetne linkove za procitat/pogledat.
    Moze i privat. Hvala.

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Strucnom pomoci. Terapija, a i lijekovi, ako je potrebno.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ovo što kaže Kaae. Stručnom pomoći, bar razgovorom za početak. Koliko dugo- onoliko koliko treba da simptomi nestanu. Nekoliko meseci sigurno. Iz iskustva vrlo bliske osobe, dobro je što aktivno tražiš pomoć, i nemoj odustati. Pomoći itekako ima, i povratka na bolje, i to dugoročnog.

    Za prvu pomoć, preporučila bih ti neometano spavanje, bez buđenja, u toku nekoliko noći.
    Izuzetno je podcenjeno kao sredstvo za poboljšanje mentalnog stanja, a meni je činilo ogromnu razliku dok sam bila hronični zombi sa dvogodišnjakinjom i novorođenčetom. Prevrni nebo i zemlju i obezbedi sebi noćnu zamenu za bebu. Neka neko drugi ne spava par noći.

    I izađi iz kuće kad god možeš. I aktivno nastoj da sebi obezbediš što više prilika da možeš. Opet uključi još nekog u borbu za sebe i svoje vreme. Najbolje je izaći i bez dece ako možeš, ali i šetnja sa decom po suncu je bolja nego ništa. Uz vitamine, minerale, redovnu i kvalitetnu ishranu.
    Mi mame se obično kiselo nasmejeno i kažemo: tja, da imam sve to ne bi bila u depresiji...
    Iz familijalnog iskustva, jednom kad situacija jako ode na loše, gle, silom prilika se nađe i ko drugi da nahrani, prošeta, okupa, presvuče, uspava bebu i brine se 24h za nju, i svi odjednom uskaču kad mama fizički ne može.
    Ali je puno bolje zatražiti pomoć za sebe pre toga.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Naravno, tek kad sam sve ovo napisala, shvatila sam da sam površno čitala uvodni post i da se pitanje o depresiji uopšte ne mora odnositi na tebe, Roimeda, izvini. Valjda je to moja pretpostavka da većinom pitamo za same sebe...Zanemari, naravno, sve moje savete ako nemaju veze sa tobom.

    Ipak, spavanje, uredan život, kvalitetnu ishranu svi ističu kao potrebnu u oporavku od depresije, a tačno je i da oporavak može biti uspešan, potpun i dugotrajan, kao i da terapija obično zahteva minimalno par meseci.
    U svakom slučaju stručna pomoć bi bila moj prvi izbor, o kome god da je reč. Bojim se da linkovi za čitanje i gledanje jednostavno nisu dovoljni.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Ne nije za mene. Za meni blisku osobu pitam.. tesko mi je sto joj ne mogu pomoci a jos mi nije niti blizu.
    Bas nema nikog, ne partnera, ne djecu...
    Jako bih voljela da se izvuce, mlada je...

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Posao,prijatelja?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Ima posao. Ali znate kako je posao u doba korone postao izuzetno stresan pogotovo gdje se radi u kontaktu s ljudima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •