Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Naručivanje patika, strani brojevi

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Naručivanje patika, strani brojevi

    Zbači trebaju mi Converse br 38. Na mojima iz Hr piše da je to br 5,5 a na Sportdirect piše da je 38 broj 5. Što ću uzeti, jeli taj njohpv 5 možda naš 37 ili?

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nema skala/uputa za brojeve na nj stranici? Baš sam pisala o tome ovdje kako su brojevi cipela čudni i isti broj može značiti različitu veličinu kroz modele različitih brendova, pa čak i kroz iste modele istog brenda.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da pogledaj jel ima skala na stranici. Ali zapravo trebaš gledati cm i to povezati s brojevima. Znači tipa na tvojima piše 25cm, onda uzmeš broj koji označava 25cm
    Posljednje uređivanje od larmama : 23.04.2018. at 10:52

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A Sportsdirect, gledam UK ili USA veličine? sad sam se skroz zbunila. Ja sebi trebam 38, mlađem sinu 38,5, starijem 45. Pojma nemam što ću, tko naručuje od njih?

  5. #5
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    da pogledaj jel ima skala na stranici. Ali zapravo trebaš gledati cm i to povezati s brojevima. Znači tipa na tvojima piše 25cm, onda uzmeš broj koji označava 25cm
    Ne pišu centimetri, samo UK i USA brojevi

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    http://www.dresscodeclothing.com/blog/?p=1215

    Na SD kupujes u UK velicinama. Uzmi 5,5. Na ovoj tablici pise da je UK 5 nas 37,5 (za Converse).

  7. #7
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Ako imate koje stare Converse u kući, to je onaj broj koji piše na njima. Nije važno tko ih prodaje, brojevi ovise o proizvođaču.
    Ja inače nosim broj 40, a na starkama mi piše 39.5

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A Sportsdirect, gledam UK ili USA veličine? sad sam se skroz zbunila. Ja sebi trebam 38, mlađem sinu 38,5, starijem 45. Pojma nemam što ću, tko naručuje od njih?
    a jel imaš te stare starke pa da vidiš koji ti broj piše za UK, USA ...

  9. #9
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ja sam imala stare starke i kad sam nove naručivala (meni je netko donio osobno), išla sam provjeriti za svaki slučaj brojeve na njihovim stranicama i uzela sam broj veće nego stare. One jesu malo komotnije od starih, ali su mi zapravo taman.

    Meni na starkama piše sljedeće: MENS 5.5 WO'S 7.5 UK 5.5 EUR38 CM 24.5

    Meni je najbitnije bilo ovo u centimetrima jer imam cipele različitih brojeva. Nacrtaš stopalo i izmjeriš metrom. Oni koji nose naše 38, mogu se možda ravnati po mojima. Meni su cipele većinom 38 veličina. Ako su strake u pitanju, neće se one produljivati. Eventualno se kožna cipela/ tenisica može malo produljiti. Ili meni recimo role koji imaju puno mekanog materijala unutra, nakon nekog vremena sam počela dvostruke sportske čarape oblačiti.

  10. #10
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Evo tu možeš vidjeti za svaki model size chart. Otvori model tenisica i s desne strane ti piše size chart, s time da su ove linkane dječje tenisice:

    https://store.nike.com/us/en_us/pw/b...3Ashoes&ipp=70

  11. #11
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.dresscodeclothing.com/blog/?p=1215

    Na SD kupujes u UK velicinama. Uzmi 5,5. Na ovoj tablici pise da je UK 5 nas 37,5 (za Converse).
    Kod njih uopće nema 5,5 Converse

  12. #12
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    E sad ni ja ne kužim više:
    https://www.nike.com/us/en_us/sfg/co...ers-size-chart

    Tu je čart, od istih tenisica kao moje. Ne piše isto kao na mojim tenisicama. Ja zbilja mjerim komotnih 24,5 cm, ali tu sad piše da je to EUR 39,5. a 38 da je 23,6 cm. Ja apsolutno imam mrvu dulju tenisicu od stopala, ali zato što tako uzimam ljetnu obuću, veću od zimske. Ne osjećam da mi je preveliko.

    Usput, europske starke u usporedbi s američkim su noć i dan. Ja sam prvo mislila da je pitanje Hrvatska, ali sam vidjela i u ostalim zemljama da su pretvrde u odnosu na moje stare Made in US. Imamo doma i muž i ja, on ima europske, ja imam američke, iako nisu proizvedene u US, i moja su stopala puno sretnija u mekanim tenisicama

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ništa, kasnije ću isprintati ovu njihovu tablicu pa ćemo svi izmjeriti.

    Ok, kad sam već otvorila temu, koliko treba da dođu stvari sa SD? I trebam li paziti na nekakve iznose, limite?

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imate koje stare Converse u kući, to je onaj broj koji piše na njima. Nije važno tko ih prodaje, brojevi ovise o proizvođaču.
    Ja inače nosim broj 40, a na starkama mi piše 39.5
    Nije, baš kod conversa sam primijetila da ovisi gdje su rađene. Kina i recimo Tajvan nisu isti broj. A gledali u Convers dućanu.

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne trebaš paziti na iznose, još uvijek su u EU. Dodje nakon tjedan dana.

  16. #16
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Meni na starkama piše sljedeće: MENS 5.5 WO'S 7.5 UK 5.5 EUR38 CM 24.5
    Da, baš zbunjujuće. Na mojima piše: MENS 6, WO'S 8 UK 6 EUR 39 CM 24.5

    Inače sam čisti 39.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Da, baš zbunjujuće. Na mojima piše: MENS 6, WO'S 8 UK 6 EUR 39 CM 24.5

    Inače sam čisti 39.
    Meni treba unutarnje gaziste 25 cm, nas 39. Imam svega od UK 5,5 do 6,5 (opcenito, ne Converse).

  18. #18
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pitanje je što će na kraju doći. Sebi nisam ni naručila nego djeci. Ako sam fulala neću se više ni upuštati u takve sportove

  19. #19
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Imaš dovoljno djece da će nekome od njih pasati

    Ja se još nisam usudila kupovati cipele, iako moja frendica to stalno radi.

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni se samo jednom dogodilo da nešto nije odgovaralo, ali nije bio broj u pitanju nego je bio uzak model tenisica. To se nije moglo skužiti sa fotki. A kupujem već godinama obuću na sportsdirectu. Biram modele i marke za koje znamo brojeve i nije bilo problema.

  21. #21
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje je što će na kraju doći. Sebi nisam ni naručila nego djeci. Ako sam fulala neću se više ni upuštati u takve sportove
    To je bila moja "novogodišnja odluka", da ću početi kupovati online i nisam ništa napravila. Isto sam malo skeptična i nervozna oko toga kao ti . Pratim i držim fige.

    (PAM, ja bih isto rekla da taj broj vuče prema 39, budući da ljetnu obuću volim veću jer mi znaju oteći stopala)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •