Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: balkonsko cvijeće

  1. #1
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno balkonsko cvijeće

    Koje cvijeće tj. biljke imate na balkonu, malo opisa molim (izgled,odrzavanje,savjet...)?

  2. #2
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    svake godine isto-petunije ljubicaste boje (one jedino mirisu). sadim ih negde oko 1.5. ,zalivam jednom dnevno i cupkam precvetale cvetice (ne samo latice, vec do drske). posto nisam neki talenat za gajenje cveca, ovo mi je super, jer divno izgledaju, a ne zahtevaju puno truda.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    pelargonije, crvene su i lijepo su puzeće prema dolje ti lijepo vise.
    Lako za održavanje, ne treba im puno sunca i izdrže čak do 10 mj. pa i duže.
    Ponekad zasadim i bidenz uz pelargonije to su mali sitni žutni cvjetići isto puzajući i isto lako za održavato kao i pelargonije.
    meni osobno naljepše su surfinije samo moj balkon nema toliko sunca koliko njima treba i dosta je vjetrovito pa mi ne uspjevaju.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    Ako te još šta zanima pitaj. ja sam ti sva u cvijeću i volim cvijeće

  5. #5
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    e hvala.

    - ako netko ima slikicu,please..
    - a jel nekome uspijeva neka vocka na balkonu?
    - ena26 ..jel se to cvijece mora iznova svake godine saditi ili...?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja isto planiram uredjenje balkona pa me zanima koje su biljke najbolje u tu svrhu
    - da su lake za odrzavanje
    - da mogu prezimiti na balkonu
    isto me zanima od vecih biljaka, drveca sto dolazi u obzir za imati u tegli. takodjer gdjeje u zagrebu najbolji i najpovoljniji izbor biljaka. planiramo sve to nabaviti odjednom.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    mene zanima koje su otrovne ako ih slucajno dijete popapa...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    oleander

  9. #9
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Ove godine sam posadila tamno ljubičaste petunije kao bazu, zatim između njih tamno crvene klinčeke i dodala par bidensa (kao ti Ena ). Imam još 2 bršljana koja su nekim čudom preživjela zimu i sad to sve lijepo harmonično izgleda.
    Zalijem, friška je zemlja pa još nisam dodavala neko umjetno gnojivo i obzirom da sam tek nedavno sve posadila nisam niš čupkala.

    S pelargonijama je puno posla, pa ih nemam, to samo za vrijedne žene...

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Odlična tema, i mene zanima. Ja bih radije posadila neko drvce, čempres ili tako nešto što bi se dalo nekako zgodno oblikovati. Ima li tko kakve savjete u tom pogledu...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Da probate one patuljaste čemprese mi to ovdje zovemo "Tuja" ili "Tujica" mogu se oblikovati ali se meni ljepši onako prirodni. Nravno u teglama su.

  12. #12
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moj balkon je prije Lee bila moja oaza, i sad je jedini u cijeloj zgradi pun cvijeca, no za sada samo cu reci- zacini! bosiljak (ljubicasti, zeleni), majcina dusica, vlasac, maticnjak, ruzmarin, menta kopar, persin...sve divno izgleda, a i korisno je. (na ogradi visie-klasika- pelargonije- bordo i roza-), tu su i brsljani i puzavice koje prezive zimu i jos koje ukrasno cvijece divnih boja za popuniti rupe.

    (samo svake godine muku mucimo sa usima )

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    A koje cvijeće može izdržati puno sunca, a da se ne posuši? Balkon mi je na zapadnoj strani...

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja volim šimšir, oni kuglasti, na suncu je na jugu usred Splita, zajedno sa cikas palmom. Palma skupa-120 kn kad je imala samo 5 grana, sad ima 2 god i super je, svake god dobije cca 7-8 novih grana. Šimšir sam kupila oblikovan u kuglu-ima ih od 40 do punkufer kuna, ali savjetujem da kupite oblikovani, a ne 2 grane ko za živicu jer dugo traje dok se preoblikuje-osim naravno ako ne pravite živicu.
    Ove god.sam 1. put kupila petunije, jeftine su i efektne. Varijacija na temu za puno sunca je ljetnica koja se u Dalmaciji zove prkos. Volim i lavandu i majčinu dušicu. Ova zadnja je kao mali grmić, prekrasna.
    Pribavila sam i verbenu jer su mi dosadile pelargonije tj.đirani, ali verbena ima više vrsta, ljepše su one sitnijeg lista.
    I nabavila sam još limun za na balkon. I sad strepim jer su mu se na lišću pojavile sitne crne točkice. Načula sam da će preživit. A čim sam ga donijela, procvjetao je(tome ima 20-ak dana) i cijeli balkon je mirisao da sam UŽIVALA. Ima li tko koji pametan savjet za uzgoj mog limuna, čisto da ga od velike brige ne ugnjavim

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    mene zanima koje su otrovne ako ih slucajno dijete popapa...
    Nažalost, gotovo svaki cvijet koji lijepo i raskošno cvjeta je otrovan, nisu svi djelovi cvijeta otrovni ali uglavnom ništa ne bi trebalo u usta. Oleandar, anđeoska trubica su specijalno otrovni u svim djelovima. Tako da djecu treba učiti da na čupaju isvijeće i ne stavljaju ga u usta.

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mislim da su one ukrasne koprive koje su tako revno ukrasavale balkone diljem bivse Juge zapravo vrlo halucionogene.
    u zadnje vrijeme ih bas i ne vidjam.
    ja na balkonu imam zacine, bosiljak, anis, kadulju, timijan, melisu, ruzmarin... zatim japansko drvce(iliti moneytree), kaktuse i sukulente...
    imala sam i dva limuna koji su nazalost preminuli.
    sutra cu posijati karanfile.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    Cviječe koje če ti izdržati na puno sunca a da ga ne zaljevaš redovito a pogotovo za balkon baš i neznam.
    Naprimjer surfinija ti voli puno sunca ali nju moraš zaljevati i ujutro i navečer.
    Neznam da probaš sa vodenicama jer one same po sebi imaju dosta vlage.
    A što je najjednostavnije za pdržavati e po meni vrbene one su krasne i dovoljno ih je zaliti jednom dnevno ili bakope.
    Pa po meni ni sa pelargonijama nema puno posla ja ih isto samo zalijem jednom dnevno i jednom mj. kad se sjetim očupam rascvale grančice.
    u tegle one veče zasadite patuljaste čemprese preko zime dovoljno ih je samo obložiti u najlon tj. prekriti ih.
    samo kod čempresa je problem što se moraju presađivati u rano prolječe ili jesen, ili jedino da kupite baš več u teglama pa če vam se održati.
    Ovo balkonsko cviječe rijetko koje preživi zimu ja sam evo do sada usjela samo pelargonije sačuvati ali iskreno nisu onako lijepe kao kada se zasada nove mlade lijepe.
    uglavnom svako cviječe zahtjeva njegu.
    Ako vas još šta zanima pitajte.
    Ili Kate a da ja dođem do tebe i zasadim ti to sve lijepo
    Najblje bi bilo da otvorim takav biznis
    Tko želi samo nek se javi

  18. #18
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    moj balkon je prije Lee bila moja oaza, i sad je jedini u cijeloj zgradi pun cvijeca, no za sada samo cu reci- zacini! bosiljak (ljubicasti, zeleni), majcina dusica, vlasac, maticnjak, ruzmarin, menta kopar, persin...sve divno izgleda, a i korisno je. (na ogradi visie-klasika- pelargonije- bordo i roza-), tu su i brsljani i puzavice koje prezive zimu i jos koje ukrasno cvijece divnih boja za popuniti rupe.

    (samo svake godine muku mucimo sa usima )
    kao da si opisala moj balokn
    jos dodajem jasmin
    i kaktuse

    i usi, s kojima se uspjesno borimo svake godine

  19. #19
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    meni su čokete prekrasne, super su održive, ima ih u svim bojama..
    samo nemam pojma kako se na književni zovu...Zrinka ti si dalmatinka, uskači.

  20. #20
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    čokete su splitski izraz za djirane ili knjizevni pelargonije, koliko ja znam

  21. #21
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Ja jako volim cvijeće i hrvam se sa njim iz godine u godinu. Svaki cvijet traži svoje uvjete i problem je što mi stavljamo cvijet tamo gdja se nama to sviđa jer ga gledamo, a ne gdje njemu odgovara
    Treba znati koja je strana : južna ili..., da li želimo one što vise ili niske, one što cvjetaju ili samo zeleni list, trajnice ili godišnje, nešto krošnjasto ili tip drveta. Ima tu puno pitanja.
    Na južnoj strani imam bakope i između kisele muškatle koje vise, na sjevernoj strani su vodenike, na istočnoj muškatli .
    Od velikih čuda tu je ogroman limun, palma i olijander , kao i iznešeno sobno cvijeće

  22. #22
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    u svojim zardinjerama imam lavandu, ruzmarin i jos nesto sta ne znam kako se zove. koliko se sijecam negdje sam citala da se lavanda mora podrezati da bi bolje rasla, pa jel zna ko kad bi to trebalo napravit?

  23. #23
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Može se lavanda podrezati, čitala sam da se to radi u rano proljeće.
    Ja imam veliku lavandu u zemlji na južnoj strani, grane joj se polegnu i ukorijene, tako da ja imam problema da je obuzdam u širenju. Nisam je nikad podrezivala, ružmarin da.
    Inače ima jako puno vrsta lavande i lavandin, pa valda ta grmolikost zavisi i od vrste.

  24. #24
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    žalfija, lavanda, runolist, matičnjak, origano, metvica, kopar, timijan, bosiljak, čuvarkuća ... nešto sam sigurno preskočio. Zakonita se brine o svemu tome, ja samo kupujem zemlju i pljevim.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja sam posadila petunije u cvjetnjake ove godine. Isprva su bile prekrasne. Guste, pune cvijeća, a sada su nekako poružnjele. Lišće im više nije tak zeleno, nego nekako svjetlozeleno prema žućkastoj boji i nekako su "zdipljale". Jer to zbog ovih kiša i nedostatka sunca ili da ih više prihranjujem gnojivom? :?

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    žalfija, lavanda, runolist, matičnjak, origano, metvica, kopar, timijan, bosiljak, čuvarkuća ... nešto sam sigurno preskočio. Zakonita se brine o svemu tome, ja samo kupujem zemlju i pljevim.

    odakle vam runolist?

  27. #27
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ma, nije to planinski zakonom zaštićeni, nego nekakav križanac sa sajma cvijeća. Izgleda dovoljno uvjerljivo. Koštao je 10kn.

  28. #28
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    super, sad jos samo da negdje nadjem.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    u mene su razne ruže i hibiskus ruže samo IN 8)

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    brigita to ti je od previše vlage. dohranjivanje ti je dovoljno jedanputa tjedno.
    sad ih nemoj zaljevati neko vrijeme dok ne vidiš da je zemlja baš suha

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Nama su runolisti krepali prije tri godine jednog jako vrućeg ljeta - sunce ih je doslovce spržilo unatoč zalijevanju.
    Sad ga se ne usudim ponovo nabaviti - i one sam jedva prežalila.
    Inače, ove godine smo "otkrili" surfinije - donijela sam ih s placa bez ijednog pupoljka, a sad su se rascvale, prekrasne su. I nisu zahtjevne. Vidjet ćemo kako će preživjeti južni balkon preko ljeta.

  32. #32
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    lavanda se ne podrezava, koliko ja znam, samo kad cvjeta, cvijet se otkine sa cijelom stapkom. i mora što više bit u zemlji.
    kadulja je jako ljepa, napravi fini grmić, ima ljepi cvjet kad cvjeta, a i korisna je. za nju je dobro stavit jedan kamen uz korjen kad se sad.
    ružmarin mi još nije uspio...nema šanse, neće da se primi, a sadila ga u vrtu..

  33. #33
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Ja sam par godina imala na južnoj strani surfinije, izdržale su velike vrućine uz jednodnevno zalijevanje - samo naveče, ali meni u jesen nisu lijepo izgledale, zato sam se prebacila na bakope koje cvjetaju do mraza

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa

    i usi, s kojima se uspjesno borimo svake godine

    daj pliz otkrij tajnu kako se boriti sa ušima :?

    napale su mi surfinije i ne znam sa čim i poprskati.

  35. #35
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj vesna3 prvotno napisa


    daj pliz otkrij tajnu kako se boriti sa ušima :?

    napale su mi surfinije i ne znam sa čim i poprskati.
    mislim da se zove Biokil , nije otrovan .

  36. #36
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Kupila sam štapiće za uši, popikam u zemlju i za čas su gotove. Može se kupiti na placu u onim poljoprivrednim apotekama (na trešnjevačkom placu ima)

  37. #37
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    Citiraj kalimero prvotno napisa
    Ja sam par godina imala na južnoj strani surfinije, izdržale su velike vrućine uz jednodnevno zalijevanje - samo naveče, ali meni u jesen nisu lijepo izgledale, zato sam se prebacila na bakope koje cvjetaju do mraza
    pitanje neuke: kaj su to bakope?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    bakope su mali sitni bijeli cvjetići koji rastu u širinu i dužinu pa ti lijepo ispune cijelu teglu

  39. #39
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj vesna3 prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa

    i usi, s kojima se uspjesno borimo svake godine

    daj pliz otkrij tajnu kako se boriti sa ušima :?

    napale su mi surfinije i ne znam sa čim i poprskati.
    actelic
    1 ml na 1 l vode, prskanje smrdi ali je blagi otrov

    kalipso
    1 mk na 1 , ne smrdi

    stapici protiv usiju ne daju dobre rezultate

    biokil hm, nije se pokazao dobar
    eto

  40. #40
    Morwen avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    562

    Početno

    U vezi bacopa.
    Ja imam i svijetlo plave . I zbilja ih nije teško održavati.
    Za dva mjeseca od male sadnice dobiješ prekrasni padajući plašt.
    Dobra su alternativa za balkone koji nisu cijeli dan na vrućem suncu.

  41. #41
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    jel bi mogle bacope na jug (balkon mi gleda na jug)?

  42. #42
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Mogu bakope na jug, meni si na južnoj strani i izvanredne su . Jednom tjedno prihranjujem, a svako veče zaljevam ( osim kad je kiša )

  43. #43
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    curke

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    ZA UŠI:

    posaditi tamjan. Nije nikakav kunst, ima ga u svim cvjećarnama, efektno izgleda, ima onaj specifičan miris, i tjera nametnike, zna narasti i do 1,5m-2m

  45. #45
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Prošle sam godine imala grmić mente, osušio se pred zimu, samo sam odrezala grane, i evo sad puuuuna velika žardinjera!

    A ovo moram podijeliti s vama (iako je prije za rubriku 'kiksevi vrlih domaćica' nego za 'balkonsko cvijeće'): u jednoj žardinjeri na terasi sam prošle godine imala kadifice, lijepo su cvale, i pred zimu ih nisam imala vremena počupati i uzeti sjeme nego su mi preko cijele zime onako osušene bile u toj žardinjeri. Na proljeće su iz sjemena počele nicati mlade biljčice, međutim vrlo gusto i u hrpama (gdje je već pala glavica sa sjemenkama) i morala sam ih prorijediti. I tako sam ostavila najjače biljčice a uklonila one slabije. Kasnije sam opet prorjeđivala i one najjače sam posebno posadila u žardinjere na lođi. Sve sam to lijepo zalijevala odstajalom vodom i prihranjivala tekućim gnojivom i biljčice su stvarno lijepo rasle, ali nisu još cvale, međutim mislila sam budu kasnije, ove godine sve kasni radi ružnog vremena. Kad, dođe meni jučer šogorica i ja ju ponosno odvedem na terasu da vidi moje ruže i moje kadifice, a ona će meni: draga moja, ovo ti nisu kadifice, to ti je AMBROZIJA!!!
    A ja tuka bila sva sretna što mi konačno neko cvijeće uspijeva.

  46. #46
    Pandora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    A koje cvijeće može izdržati puno sunca, a da se ne posuši? Balkon mi je na zapadnoj strani...
    Ja imam cvijeće na balkonu na zapadu i na njemu sunce zbilja prži od 13 do 18. Stavila sam lavandu i limunolisni timijan (Thymus) i stvarno su žilavi i samo bujaju. Uz njih imam i Alisum ali to je ipak malo krhkija biljčica i vjerojatno neće tako dugo izdržavati veliku vrućinu. Nisam htjela begonije, petunije, pelargonije...i sve što imaju sve ostale susjede, htjela sam nešto malo drugačije. Za lavandu znaš kakva je, timijan dobije male sitne ružičaste cvjetiće, upravo su se počeli pojavljivati. Ako ti nije prioritet veliko šarenilo i vatromet boja na balkonu..probaj s ovim.
    Lavanda miriši po mediteranu, timijan kad se protrlja po limunu.. ja uživam u svom zelenilu i odmaram oči.
    To izgleda otprilike ovako.

    http://img216.imageshack.us/my.php?i...lika5134sd.jpg

    http://img239.imageshack.us/my.php?i...lika5145qe.jpg

    http://img146.imageshack.us/my.php?i...lika5151vs.jpg

    http://img146.imageshack.us/my.php?i...lika5165xk.jpg

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    A ovo moram podijeliti s vama (iako je prije za rubriku 'kiksevi vrlih domaćica' nego za 'balkonsko cvijeće'): u jednoj žardinjeri na terasi sam prošle godine imala kadifice, lijepo su cvale, i pred zimu ih nisam imala vremena počupati i uzeti sjeme nego su mi preko cijele zime onako osušene bile u toj žardinjeri. Na proljeće su iz sjemena počele nicati mlade biljčice, međutim vrlo gusto i u hrpama (gdje je već pala glavica sa sjemenkama) i morala sam ih prorijediti. I tako sam ostavila najjače biljčice a uklonila one slabije. Kasnije sam opet prorjeđivala i one najjače sam posebno posadila u žardinjere na lođi. Sve sam to lijepo zalijevala odstajalom vodom i prihranjivala tekućim gnojivom i biljčice su stvarno lijepo rasle, ali nisu još cvale, međutim mislila sam budu kasnije, ove godine sve kasni radi ružnog vremena. Kad, dođe meni jučer šogorica i ja ju ponosno odvedem na terasu da vidi moje ruže i moje kadifice, a ona će meni: draga moja, ovo ti nisu kadifice, to ti je AMBROZIJA!!!
    A ja tuka bila sva sretna što mi konačno neko cvijeće uspijeva.

    al da te utjesim,meni bi se takvo sto vrlo lako moglo dogoditi...

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Ja bih neko žuto i/ili bijelo cvijeće, sitnijih cvijetića. Terasa je jug i zapad. Prijedlozi?

  49. #49
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Prekrasno mi je vidjeti cvijece na balkonima, a kako ja bas nisam tip uzgajatelja cvijeca, a u isto vrijeme obozavam zelenilo, i u kuci mi sve uspijeva, pocela ja sa zacinima.
    Ali, neslavno.
    Vlasac mi vene, a bosiljak i origano se jos drze, ali teze ka vlascevoj sudbini.
    Sta ne radim kako treba???

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Prekrasno mi je vidjeti cvijece na balkonima, a kako ja bas nisam tip uzgajatelja cvijeca, a u isto vrijeme obozavam zelenilo, i u kuci mi sve uspijeva, pocela ja sa zacinima.
    Ali, neslavno.
    Vlasac mi vene, a bosiljak i origano se jos drze, ali teze ka vlascevoj sudbini.
    Sta ne radim kako treba???
    A možeš li poslikati taj vlasac da ga vidim. Inače moj vlasac je ocvao i sad stvara sjemenke. Mislim da ću za tjedan dana skupljati sjeme. Inače je normalno za vlasac, kao i za sve lukove, da mu po ljetu lišće odumre i požuti, ali ako ga ne diramo on potjera novo lišće. Moj se tako već godinama obnavlja.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •