Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 222 od 222

Tema: Razvod nakon nasilja mog muža i što da radim?

  1. #201
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj mellisa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam samo jedno mozda glupo pitanje: kako uspjevas uz malu bebu toliko mozgati i tipkati? Kako stignes?
    Pa zasto ne bi mogla? Nisu sve bebe jednalp zahtjevne. Ja sam s mladjim u prvih par mjeseci stigla napisati dva znanstvena.rada. On bi se najeo u pet minuta i zaspo na sat dva A sa starijim ssm procitsla brdo knjiga dok je on spavao i sisao po sat dva.

  2. #202
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo ti još jedan savjet. Svo vrijeme koje trošiš na internetu i koje bi potrošila, iskoristi za šetnju vani, možda nekoga i upoznaš. A i ako ne upoznaš, bit ćeš na friškom zraku i dobro će ti doći. Bebi pogotovo.
    Znaš što mene najviše buni? To što na egocentričan, prenapuhan i jasamiznadsvih način pišeš o tome kako si jadna i zlostavljana. Nešto mi tu ne štima.

  3. #203
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Nisam fan ovakvih portala, ali netko je dao link na FB pa se sjetih tebe.
    http://atma.hr/ljubavni-ples-suovisn...isoidne-osobe/

  4. #204
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Od analize same sebe i naše analize tebe i tvoje situacije nema ustvari ništa. Nitko ne može promijeniti tvoju situaciju osim tebe same. Napravi nešto konkretno, malim koracima. Napravi plan. Svako jutro se sredi, našminkaj, izađi vani. Odi u šetnju, u park, uvijek ćeš sretati druge mame pa pričaj s njima. I bit će to razgovori površni, nek budu. Svako jutro radi isto, izađi iz kuće. Koristi svaku priliku da se makneš. Od viška vremena ljudi previše razmišljaju, a kad se previše razmišlja i analizira, onda bude svega. Budi fizički aktivna, kad se istrošiš fizički, osjećaš se bolje. Radi konkretne korake, mijenjaj svakodnevicu. Nećeš ništa postići analiziranjem, taj dio ostavi za psihologinju. Kao što sam rekla u zadnjem postu, meni neke stvari kod tebe nisu jasne. Imaš čvrste stavove, kruta si, nedaš se..a onda pišeš kako si labilna, kako si slaba, zoveš muža, trčiš za njim...kako to? Tu se i naljutiš, i raspravljaš...a s mužem si mlitava. Ne razumijem. zašto?

  5. #205
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam fan ovakvih portala, ali netko je dao link na FB pa se sjetih tebe.
    http://atma.hr/ljubavni-ples-suovisn...isoidne-osobe/
    Na pravom si tragu...

  6. #206

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Draga sretno i hrabro u odlukama.
    One su samo tvoje. I sta god mi rekli ono kako dlucis TI ce se dogoditi.
    Sjedi u miru, razmisli, daj si vremena. Vazno je sve oko tebe a opet pokusaj i sama sebi biti vazna. Barem malo.

  7. #207

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ti još jedan savjet. Svo vrijeme koje trošiš na internetu i koje bi potrošila, iskoristi za šetnju vani, možda nekoga i upoznaš. A i ako ne upoznaš, bit ćeš na friškom zraku i dobro će ti doći. Bebi pogotovo.
    Znaš što mene najviše buni? To što na egocentričan, prenapuhan i jasamiznadsvih način pišeš o tome kako si jadna i zlostavljana. Nešto mi tu ne štima.
    na egocentričan i prenapuhan način pišem da sam zlostavljana? ne pišem to na tajnačin. ne znam otkud ti to? pa non stop samu sebe omalovažavam i vrijeđam u postovima, ako nisi primjetila? ali to više neću raditi, jer mi od toga nije ništa bolje nego lošije.

    znam ja da su ljudi po forumima najčešće dosta kritični i napadački orijentirani. nije da prvi put pišem na nekom forumu.

    napuhana teško da jesam, pošto sam sebi uvijek birala neke najjadnije tipove i frendice i sve ostalo. nikad nisam birala neke cool. a tu sve što sam govorila, neke stvari su točne a neke su nastale u nekom bijesu naspram same sebe i moje situacije! nije da je sve apsolutno točno.

    može bit da sam napuhana jedino što se tiče pameti, pošto imam dva fakulteta i jedan jako težak koji pokazuje da imam velik talent za nešto. i pošto mogu pročitati svakog i svašta vrlo brzo i lako. ma i prelako. bilo bi bolje da ljude ne čitam na prvi pogled. a to je iodlika mojeg horoskopskog znaka isto. ugl. hvala Bogu pa imam i neke dobre osobine. nije da sam sva u k... nisam rođena ružna, glupa i odvratna osoba. nisam ništa od toga. Ali možda sam prije mislila da je to što sam bila zgodna, donekle pametna i vrlo nježna osoba puna ljubavi dovoljno za super život i super frajere.

    A shvatila sam da mi super frajer ni ne treba zapravo. Pa sam sad manje napeta i ne zahtjevam od sebe da budem Wonder woman, kak veli Netta. :D

  8. #208

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    ima puno tih super frajera na prvi pogled - lijepi, mladi, zgodni, seksi, rade itd. Ali mogu imati jako težak karakter ili njihove žene muku muče da ih oni ne prevare jer im se nude ženske na svakom koraku. Ili fkt varaju. Znači, čim me popustila ona opsjednutost samom sobom i mojom lošom situacijom i mislim da sam jedina u toj situaciji u svijetu, shvaćam da nije sve tak idealno kak izgleda na prvi pogled ili na facebooku.

    vjerojatno taj užasan stres u koji sam stavljena mi je svakakve misli povlačio sa sobom. jer kad te netko maksimalno vrijeđa, non stop se osjećaš kao da ti je život na rubu i da si životno ugrožena. u tom strahu čak počneš živjeti iznad sebe. kao žrtve silovanja, koje često vele da su tijekom silovanja osjećale kao da su izašle iz svojeg tijela. tako je i meni bilo, zato što ovo nije bilo kratko već dugo godina zlostavljanje.

    ja nemam pojma kako je to normalno sjesti za muškarcem u krevet i gledati neki romantični filmić i uživati. naši odnosi su non stop bili na rubu konflikta i ovaj nikad nije htio skoro ništa raditi sa mnom. par puta smo gledali neki film, a skupa smo deset godina. stvari koje su drugim ženama nešto što se podrazumijeva je meni bio sci fi. normalno da mi je samopouzdanje otišlo u k... kažu da su zlostavljani ljudi u ptspu sličnom kao ratne žrtve. jer taj stres konstantni od njih to napravi.

    nije to tak jednostavno i malo je smiješno kad neki ljudi ovdje od mene očekuju da se ponašam jednako kao svi drugi,čim sam se malo makla od njega. to je puno dublja i problematičnija situacija. često treba psihijatar, a ja mislim da se mogu i sama izvući ako se posvetim nekim pametnijim stvarima u vrijeme kad beba spava! nije da je prvi put otišao. to je učinio tisuću puta do sad. jedino se nadam da sad više neću upasti u tešku krizu i popustiti. za to mi treba puno snage.

  9. #209

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    a i to što se ja činim napuhana ili nešto. to je samo moja mašta i izmišljeni svijet u koji sam pobjegla radi toliko godina zlostavljanja. na žalost moje zlostavljanje nije počelo s njim, nego su me još u školi zlostavljali. tako da sam paralelno počela graditi taj neki svijet pun ljubavi, sreće, pažnje, divnih muškaraca i sl... dosta sam se otuđila iz stvarnosti i činila mi se strašnom.

    a stvarnost vjerojatno nije toliko strašna, nego mi se činila takvom radi tolikog zlostavljanja. činilo mi se da okolo jedino hodaju zlostavljači ili presretni oženjeni muškarci koji me mogu opet poniziti samo ako ih pogledam jer kao da je to zabranjeno pošto su oženjeni. nije mi se činilo da uoipće ima još nekog osim zlostavljača i tih presretnih i prekokrasnih muškaraca koje NE MOGU IMATI i koje imaju neke puuuno bolje od mene. tak da teško da sam bila puna samopouzdanja i napuhana. racionalno sam kužila da sam pametna, ok izgleda i da nisam loša osoba, ali emotivno to nisam mogla povezati s ovim svijetom. i mojim mjestom u njemu.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    dobro je dosta vas ovdje, a i psihologica reklo da jednostavno moram doći sebi, srediti se, izgraditi se i onda u nekom pointu kad mi neki muškarac uopće ne bude potreban ikad ću se ponašati normalno, možda neki uleti. Jer ovo sad, kad osjete moju ogromnu želju da bi ušla valjda i s djedicom od 90 godina u vezu samo da nekog imam, onda se svi miču.
    Muškarci funkcioniraju po pitanju da kad ti se hebe za njih i uopće ih ne doživljavaš i nisu ti bitni, da im je onda stalo i trude se, a kad si needy i trebaš nekoga, onda ih nema nigdje. Užasno su površni većina. Svaka čast ženama koje su ulovile neke emotivne i duboke muškarce. to sam ja tražila i vidjela u krivom.

    ali tak je kak je. nikad ja neću biti površna, niti ću znati glumiti površnost i da mi je svejedno, pa bolje da se posvetim stvarima koje mi idu. danas sam opet po vani namjerno gledala u te muškarce da vidim, da si možda nisam umislila tu arogantnost, ali stvarno svi izgledaju arogantno.

    čak sam komunicirala s tipom od 60 godina koji izgleda kao da mu je 70, pa sam se valjda i njemu nametnula tak da mi čovjek nije odgovorio.. snizila sam kriterije da idem s djedovima, pa ni oni neće.. hahahahah. da čovjek pukne od smjeha.

    Uglavnom, vidim da to ne ide nigdje i da se jednostavno moram pomiriti s tim da ću kak kaže Trina teško naći nekog. Pogotovo ne brzo. Možda mogu naći nekog u roku par godina, ali da ću nać sad odmah, to nema šanse. na žalost, muškarci ulete tek onda kad ti je cijeli život savršen i posložen. nisu neki vitezovi da pomognu itd. barem više ne. Takvi su bili nekad. prije dvadeset i više godina. ovo su nove generacije sebičnjaka i odvratnjaka.


    A i ne znam kakav ćemi to život biti ako ću samo živjet za to da nekog nađem i povinovati se njima. opet mogu naići na novu budalu koja će me iskorištavati..

  11. #211
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jesi razmisljala o vezi sa zenom?

    Probaj. Mozda ti bolje sjednu od muskaraca.

  12. #212
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Razgovaraš li s psihologicom o percepciji stvarnosti?

    Ja u tvojim opisima muškaraca uopće ne prepoznajem svojeg muža. Život nije romantična komedija.

    Iskočilo mi ovo na fejsu pa se sjetih tebe, evo malo statistike:

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...20180514/print

    Dodaj ovim brojkama još 373.000 kućanstava koja se sastoje od samo jedne osobe. To je ukupno 1 500 000 kućanstava. Podijeli cca 660 tis. parova s djecom od toga. I dobiješ da u Hrvatskoj samo 44% kućanstava čine parovi s djecom, daleko od tvojih zamišljenih “90% ili svi”. A da ne pričamo da nitko ni u tih 44% nema idealne ni savršene odnose.

    Stalno te vraćamo na isto... okreni se onome što imaš. To ste ti i dijete.

  13. #213
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    na egocentričan i prenapuhan način pišem da sam zlostavljana? ne pišem to na tajnačin. ne znam otkud ti to? pa non stop samu sebe omalovažavam i vrijeđam u postovima, ako nisi primjetila? ali to više neću raditi, jer mi od toga nije ništa bolje nego lošije.

    znam ja da su ljudi po forumima najčešće dosta kritični i napadački orijentirani. nije da prvi put pišem na nekom forumu.

    napuhana teško da jesam, pošto sam sebi uvijek birala neke najjadnije tipove i frendice i sve ostalo. nikad nisam birala neke cool. a tu sve što sam govorila, neke stvari su točne a neke su nastale u nekom bijesu naspram same sebe i moje situacije! nije da je sve apsolutno točno.

    može bit da sam napuhana jedino što se tiče pameti, pošto imam dva fakulteta i jedan jako težak koji pokazuje da imam velik talent za nešto. i pošto mogu pročitati svakog i svašta vrlo brzo i lako. ma i prelako. bilo bi bolje da ljude ne čitam na prvi pogled. a to je iodlika mojeg horoskopskog znaka isto. ugl. hvala Bogu pa imam i neke dobre osobine. nije da sam sva u k... nisam rođena ružna, glupa i odvratna osoba. nisam ništa od toga. Ali možda sam prije mislila da je to što sam bila zgodna, donekle pametna i vrlo nježna osoba puna ljubavi dovoljno za super život i super frajere.

    A shvatila sam da mi super frajer ni ne treba zapravo. Pa sam sad manje napeta i ne zahtjevam od sebe da budem Wonder woman, kak veli Netta. :D
    Vidiš kako si se naljutila? Imaš karakter, nije ti problem izboriti se za sebe. Većinu savjeta ovdje ignoriraš, tvoji postovi izgledaju ko dnevnik, pišeš o sebi svojim tijekom, ne onim tijekom kojim ova tema ide, eventualno se osvrneš na poneki post. Naglašavaš kako imaš završena dva fakulteta, od kojih je jedan iznimno težak. Ne valja ti država, bolje je vani. Ne valja kad netko od nas napiše nešto kao što sam ti ja napisala. Ali kako, kako se jedna osoba dovede do toga da nakon zlostavljanja zove zlostavljača i moli ga da bude u njenom životu? Taj dio mi nije jasan. Kako se s nama tu nemaš problem zakačiti a dozvoljavaš da je zlostavljač i dalje u tvom životu, dapače, podržavaš tu ideju iako si zlostavljana i bojiš se za dijete. Eto zato sam ti napisala ono. Po ovim tvojim postovima izgleda da imaš veliki ego, visoko samopouzdanje, jak karakter....pa mi ne štima čitava ova priča. Što ga koji vrag imaš zvati? što će ti to u životu? Pa ti bi trebala raditi sve da makneš tog čovjeka od sebe i svog života. Tu ti se spominju udruge koje štite zlostavljane žene, a ti ga sama zoveš i ne puštaš

  14. #214

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Osvrćem se ja na sve i sve pročitam štogod netko napiše! Ali, ako si primijetila momentalno zbog odvratne situacije u koju sam postavljena nemam baš puno živaca za neke negativnosti na moj račun. Fitilj mi se jakoooooooooooooo skratio. Jer vidim da sva ta moja žrtva, nada i toleriranje bezobraštine ne mijenjaju ljude ni za milimetra. DApače, čak postanu i gori nakon nekog vremena. Kaj ne?
    Dnevnik ne pišem jer se ne volim vrtiti u krug s monolozima. Više volim da netko prekine moj negativni tijek misli. npr. sad gledam Ljubav je na selu i smijem se i uživam i u jednom trenutku kad su žene pokazale negativnost naspram druge žene, isto čas mi se užasno probudila anksioznost i loše osjećanje. Najgore je to što nekog i nešto idealiziram i onda stalno padam u te provalije razočarenja. Ne mogu se pomiriti sa surovom stvarnosti, da su ljudi većinom gamad i da samo vole nekog spuštati i ponižavati!

    A ja se osjećam poniženo 0-24. Stalno me netko inešto može lako poniziti. ili razočarati. nemam momentalno nikakvi obrambeni mehanizam. Gledala sam jučer neki film, ( za razliku od višenja po internetu što me samo živcira) i u filmu tipovi napadaju ženu, koja se svim silama bori da ih sredi. Meni je takav način razmišljanja totalno stran. Da osjećam toliki obrambeni mehanizam i snagu da se borim. Čak se čudim, kako se to nekome da. Mislim da mi žene koje smo bili u vezi s zlostavljačem nemamo nikakav obrambeni mehanizam. Pa užasno lagano postanemo nove žrtve s drugim ljudima. Zato i imam odvratno mišljenje o ljudima. Jer čim osjete da sam nježna i slaba postanu bezobrazni. jedino kad se ponašam kujasto su fini!

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    tak da je to to.. Bitch = fantastic experiences with other people. Gentle person = abusing.

    Eto razloga, radi čega se nekad činim agresivna ili nešto. Nisam ja ni s svojim mužem neka kaj se rastapa od nježnosti. I s njim znam biti jako agresivna verbalno. Vidim da bolje u našem društvu prolazi agresivnost, tvrdoća i iskrenost nego da si nježna i dobra osoba.

    Ja prirodno jesam užasno nježna i dobra, ali zahvaljujući frendici koja postane agresivna čim joj bilo što kažeš i ne da na sebe, mojem suprugu i još nekim ljudima sam izgradila i taj Bitch stav koji se aktivira u roku keks. Jbg. život ljudi koji razmišljaju koliko i ja, a to je non stop mi mozak radi na najjače- ne živim ja nikako jednolično ili daimam takvo ponašanje. Mogu biti i bitch i victim.

    Ali ovo s bitch je rijeđe moram priznati. Niti to nemam prirodno u sebi već glumatam. Što se vjerojatno vrlo lako vidi po meni.... pa više ispadam smješna, nego opasna.

    Uglavnom, nakon tuceta mojih mudrih misli idem sad van obaviti neke stvari vezano za dijete. Mozganje mi puno ne pomaže baš. za jedno 3,4 godine ću oblačiti neku fancy robu i dovesti kile u red i izgled pa se nikad ne zna šta će se desit! Momentalno ne izgledam baš lijepo.


    I molim druge da se ne hvataju baš svake rečenice koju napišem. Nekad napišem nešto i da se opustim malo! Nisam Einstein da iznosim ovdje novu Teoriju relativnosti! Thanks.

  16. #216
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    bobica, ne možeš ti mijenjati druge ljude. Možeš promijeniti sebe i stav - ali druge nikad

  17. #217
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Draga bobiceblue, ovdje ljudi čitaju "iz svojih cipela", a ne iz tvojih. Svaki naš post govori o nama i više nego što u startu mislimo otkriti. A osim toga, to je forum, nije birtija - mi se ne poznajemo i lako može doći do toga da se krivo razumijemo. Ono što ne bi ljudima rekla u lice, bolje ti je ni ne napisati na forumu.

    Ne treba ti forum da možeš sebi glumatati. To mnogima ide sasvim dobro i u 3d životu.

    Over and out.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.05.2018. at 10:38

  18. #218

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    sve mi se čini da je sve stvar manipulacije. moram upisati neki tečaj manipulacije.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    nema šanse

    #2 Own your emotions. Before you can manipulate anyone, you’re going to have to master your own emotions. If you’re not in control of yourself, you’re making yourself a target of your own game.

    You have to laugh when necessary, shed a tear when needed – in other words, you need to put on an act. Depending on the emotion you want them to feel, you’re going to need to be able to use your emotions on demand, too.

  20. #220

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    brzo učim, pa možda postanem majstor manipulacije. to bi mi pomoglo i da napokon dobijem normalan posao.. jer stvarno sam preiskrena osoba i to me uvijek košta,da me samo koriste svi.

    moram se naučiti da u drugima izazovem lagane osjećaje krivnje. bolje mi je da skriveno to radim, nego otvoreno. otvoreno se samo naljute i ne dobijem ništa,a skriveno mogu dobiti puno više.

    Ali s nekim ljudima ne pali ništa mi se čini. Ako me ne vole ili ako ne trebaju ništa od mene. Ali s druge strane, kažu da možeš natjerati druge da te vole.

    Još nisam došla do tog poglavlja, na koji se to način radi, ali vjerojatno s osmjesima i da si simpatičan. možda još neka kvaka postoji..Kvaka 22 haha.

    A i mora se biti majstor u tome, da te ne skuže. s mojim mužem je palila samo kratkoročno manipulacija. npr. u Ljubav je na selu, onaj jedan farmer kaj se zaljubio u Nikolinu, ima druga ženska koja je simpa i pametna, ali nikakvo njezino ponašanje tu ne bi palilo da se tip zainteresira za nju. Dobro, tip izgleda pomalo retardirano kao i ta crna ženska pa su se predobro našli. U toj retardiranosti, tip ponižava ovu koja je pametnija od njih oboje. bilo bi bolje da se samo maknula, jer s takvima ništa ne pali... Retardiranim ljudima mislim da se ne može manipulirati nikako. Oni samo svoje vide i to je to..

  21. #221

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Some people just have difficult personalities, and if they sense you want their approval/validation/friendship, they’ll purposely withhold it in an attempt to manipulate you.
    The more agreeable you are, the more disagreeable they are.
    The more you seek approval, the more they’ll withhold it.
    I’ve met many people like this. I’m sure you have to. This type person can only ever argue with you but never ever agree. If you say black they say white. If you say wrong they say right.
    In fact, they’ll go out of their way to be disagreeable and difficult, and not only will they never approve or validate anything you have to say, but they’ll even try to argue with you when you say something they agree with, just for the sake of arguing:
    “Yes, but…”
    “Although,…”
    “However,…”
    My advice is not to make any effort to befriend, build rapport, or win over these types of people. Most of them have shit personalities and aren’t worth your time.

  22. #222
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    bobicablue,
    dobila si hrpu svavjeta, adresa.
    mislim da je vrijeme da ovo ide pod kljuc.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •