Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 222

Tema: Razvod nakon nasilja mog muža i što da radim?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    A zapravo si svaku vezu koja nije valjala, trebala prekinuti čim si to shvatila. Pa čak i prijateljstvo ako je bilo više iskorištavanje nego prijateljstvo. To je odraz stabilnosti. Ostajanje u nezdravoj vezi nije znak stabilnosti već labilnosti.

    I to kako si radila nije nikakva vrlina, već ovisnost o drugima; nije ni stabilnost, već manjak samopouzdanja..

    A sve to možeš promijeniti, nije to u kamen uklesano. Analiziraj svoje ponašanje i pronađi obrasce koji nisu dobri za tebe.

    Eh, ali to traži truda i rada na sebi..
    Ti ne misliš da je malo neozbiljno drugima lijepit dijagnoze po forumu, ako već nemaš certifikat psihologa?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    gradjevinski radnici i zvizdanje... odmah se sjetim mirande

    kao i svi mislim da imas sve. krov nad glavom, financijsku sigurnost, obrazovanje koji ti daje bar malo vise opcija. imas sigurnost u roditeljima, koje ti je tu. koje kad izgubis shvatis da koliko znaci.
    sredi se. decka/muza/partnera ces naci. sad imas druge prioritete.
    hvala na postu. nastojim, ali nije lako. neki dani su teži a neki lakši.

  3. #103
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Ti ne misliš da je malo neozbiljno drugima lijepit dijagnoze po forumu, ako već nemaš certifikat psihologa?
    Nisam ti ja nista lijepila.

    Pokusavam pomoci. Ali ti ne trazis pomoc, trazis nekog da te zali skupa s tobom i place nad tvojom sudbinom. Nikom se ne moze pomoci ko si ne zeli pomoci.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Građevinski radnici ti nisu baš neki kriterij. Možda si malo nesigurna zbog izgleda u ovoj fazi, tek je 4 mj prošlo otkad si rodila, doći će to sve na svoje. Eto jedne ideje. Vježbaj. Ako nemaš vremena ići u neki centar, teretanu ili nešto takvo, ili ne voliš to, imaš na you tubeu tih takvih filmića i vježbi. Svaku večer kad ti mala zaspe vježbaj do iznemoglosti. To ti je dobro za više stvati-dovest ćeš liniju u red, izbacit ćeš ljutnju i bijes i izmorit ćeš se i dobro spavati.
    Hvala Trina, jako dobronamjerni postovi. Dobra ideja. Btw.nisam zainteresirana za te prijatelje, budući je razvidno da ne žele žene s djecom. Thanx anyway.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ti ja nista lijepila.

    Pokusavam pomoci. Ali ti ne trazis pomoc, trazis nekog da te zali skupa s tobom i place nad tvojom sudbinom. Nikom se ne moze pomoci ko si ne zeli pomoci.
    Znači za tebe je pomoć, da nekom opališ šamar npr? To bu mu pomoglo? Na žalost, to ljudima koji su emocionalno nestabilni ne pomaže. Pročitaj malo o tome. Nestabilnost je rezultat nedovoljno ljubavi u prošlosti i sadašnjosti.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    btw, neki koji me tu osuđuju radi misli o muškarcima, vidjela bi vas kako bi se nosili s činjenicom da dijete neće imati očinsku ljubav. pošto kreten ni ne pita da dođe vidjeti dijete. a dijete je predobro. predobro. samo spava, smije se, papa i igra se. plače jedino kad je gladno. čak ni kad ima ukakane pelene ne plače.
    u svakom slučaju da njega moram izbrisat iz mozga, ali to ne ide prek noći. na žalost me do sad okolina podupirala da budem s njim.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    E, da Trina, jako mi je žao radi tvog djeteta. Duša me zaboli kad neko djetešce ima takvih problema! A inače, odgovor glede moje "emocionalne nestabilnosti"? Ja sam rodila prije par mjeseci i većina žena je moody u toj fazi, a ja se moram nositi tu s napadima mojeg muža, njegovih roditelja, a i moji me često napadaju. Baš me zanima kako bi se drugi osjećali i jel bi bili veseli i sretni? A s druge strane imam tek jednu frendicu koju vidim jednom tjedno i to je to.

    Moram se naučiti biti sama, istina.

    I uza sve probleme, ja ne zanemarujem dijete ni najmanje nego sve sama postojano obavljam svaki dan. Od presvlačenja, hranjenja, igranja, do dvo ili trosatne šetnje svaki dan. Baš se po tome ne bi reklo da sam neka nestabilna i za dijagnozu i da mi je momentalno najbitnije neko teško liječenje! normalno da sam u svojim sj... životnim prilikama pomalo u badu, ali me pogled na to divno djetešce diže iz neke teške depresije i daje snagu za život. mada razmišljam krajnje pesimistično o daljnjem životu s odraslim ljudima.

    ali zahvaljujem svaki dan Bogu što je zdrava i prekrasna kakva je. Barem me negdje Bog nagradio.

  8. #108
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kako god bilo, makni se od muža. Puno puta muškarci budu bolji tate kad se razvedu. Ne dobiva tvoja beba ništa pametno iz vašeg odnosa.
    Što se mojih prijatelja tiče, nebi ti ih ni preporučila, nisu ni oni baš stabilni

  9. #109
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ne razumijem koja je svrha ove teme sada kako je krenulo
    Ne moze forum bit zeni psihoterapija, niti dnevnik i istresanje dnevnih razmisljanja.
    Za pitanje nasilnog supruga dobila je puno korisnih informacija, ali kako vidim to ni njoj nije vise relevantna tema, a ovo dalje stvarno ne vidim da ima svrhe. Eto administratori/ce, nikad vam se nisam petljala u posao, ali mislim da je ovo ipak bolje pod kljuc

    Bobice, ne znam kakve odgovore ocekujes od forumasica, ali stvarno mislim da su to stvari koje je bolje da pricas osobno za terapeutom i bliskim osobama, nego s nepoznatima na javnom forumu. Ja se nadam da neces odustati od terapije i da ces se uspjeti rijesiti nasilnih ljudi iz svog zivota, pa ce se onda posloziti i druge stvari..

  10. #110

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Znači za tebe je pomoć, da nekom opališ šamar npr? To bu mu pomoglo? Na žalost, to ljudima koji su emocionalno nestabilni ne pomaže. Pročitaj malo o tome. Nestabilnost je rezultat nedovoljno ljubavi u prošlosti i sadašnjosti.
    Ti znaš razlog svog stanja, eto ti.
    Kreni u pravom smjeru. Sama. Ne treba ti tatina preporuka za liječnika, njegovog kolegu po struci, koji će ti samo mediti, a ne reći istinu, da se ne zamjeri kolegi, tvom tati. Nađi sama liječnika i kreni po pomoć. Izgradi samopouzdanje i sve je što je potrebno da dođeš do svog unutarnjeg mira i ravnoteže.
    Ne zamjeram ti što razmišljaš o novom muškarcu, ali želim ti reći- ajde pokušaj biti sretna sama sa sobom. Šta će ti netko kao uvjet da bi bila sretna? Prvo uspostavi ravnotežu sama sa sobom, nađi svoju sreću, pa onda gledaj dalje. Moja preporuka. Ja bi tako, a odluka je tvoja.
    Ne bi htjela uvrijediti, ali čini mi se da si odrasla sa autoritativnim roditeljima koji su sve radili za tebe i umjesto tebe. Vjerujem kako to nije bilo iz loše namjere, ali ispalo je loše.
    Često roditelji griješe, ljubav zamjenjuju davanjem novca, usluga i sl. Po meni je to pogrešno. Treba pustiti djecu da se razvijaju, učiti ih da pecaju, a ne donositi im ribu. Tvoji su tebi očito donosili. I danas donose. Pa kada trebaš postupiti zrelo i samostalno, ti se pogubiš.
    Skoro svaki dan gledam ovakav bolestan odnos. Majka svojoj kćeri mijenja muža, unuku oca i sirota misli da je pametna.
    Nemoj si to dozvoliti.
    Zapela si, pa šta? Mnogi su. Sve se može popraviti ako to dovoljno želiš.
    Lijepo bebu u kolica i do povratka na posao, sredi si život.
    Sretno!

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem koja je svrha ove teme sada kako je krenulo
    Ne moze forum bit zeni psihoterapija, niti dnevnik i istresanje dnevnih razmisljanja.
    Za pitanje nasilnog supruga dobila je puno korisnih informacija, ali kako vidim to ni njoj nije vise relevantna tema, a ovo dalje stvarno ne vidim da ima svrhe. Eto administratori/ce, nikad vam se nisam petljala u posao, ali mislim da je ovo ipak bolje pod kljuc

    Bobice, ne znam kakve odgovore ocekujes od forumasica, ali stvarno mislim da su to stvari koje je bolje da pricas osobno za terapeutom i bliskim osobama, nego s nepoznatima na javnom forumu. Ja se nadam da neces odustati od terapije i da ces se uspjeti rijesiti nasilnih ljudi iz svog zivota, pa ce se onda posloziti i druge stvari..
    pa većina tema je psihološke naravi i nekome se pomaže da izađe iz neke problematične situacije.. mislim da dok god nekome pomaže, a nije besmislena ima nekog smisla.
    Meni pomaže i dok mi netko da neki savjet i dok si sama dam neki savjet, jer me onda manje more ružne misli. one me znaju hvatati nekad.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ti znaš razlog svog stanja, eto ti.
    Kreni u pravom smjeru. Sama. Ne treba ti tatina preporuka za liječnika, njegovog kolegu po struci, koji će ti samo mediti, a ne reći istinu, da se ne zamjeri kolegi, tvom tati. Nađi sama liječnika i kreni po pomoć. Izgradi samopouzdanje i sve je što je potrebno da dođeš do svog unutarnjeg mira i ravnoteže.
    Ne zamjeram ti što razmišljaš o novom muškarcu, ali želim ti reći- ajde pokušaj biti sretna sama sa sobom. Šta će ti netko kao uvjet da bi bila sretna? Prvo uspostavi ravnotežu sama sa sobom, nađi svoju sreću, pa onda gledaj dalje. Moja preporuka. Ja bi tako, a odluka je tvoja.
    Ne bi htjela uvrijediti, ali čini mi se da si odrasla sa autoritativnim roditeljima koji su sve radili za tebe i umjesto tebe. Vjerujem kako to nije bilo iz loše namjere, ali ispalo je loše.
    Često roditelji griješe, ljubav zamjenjuju davanjem novca, usluga i sl. Po meni je to pogrešno. Treba pustiti djecu da se razvijaju, učiti ih da pecaju, a ne donositi im ribu. Tvoji su tebi očito donosili. I danas donose. Pa kada trebaš postupiti zrelo i samostalno, ti se pogubiš.
    Skoro svaki dan gledam ovakav bolestan odnos. Majka svojoj kćeri mijenja muža, unuku oca i sirota misli da je pametna.
    Nemoj si to dozvoliti.
    Zapela si, pa šta? Mnogi su. Sve se može popraviti ako to dovoljno želiš.
    Lijepo bebu u kolica i do povratka na posao, sredi si život.
    Sretno!
    roditelji jesu radili sve za mene kroz život, da.. to jest problem, ali je tako kako jest. Ali kako živim sama, oni ne rade sve, to sam već napisala. Ja radim sve, a oni ju pričuvaju i izvedu van. kad ju pričuvaju mogu otići psihologu ili nešto uraditi po kući i tako.. meni je žao npr prati balkon, a da dijete leži samo u kinderbetu tih sat vremena. nisam to baš prakticirala.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Kako god bilo, makni se od muža. Puno puta muškarci budu bolji tate kad se razvedu. Ne dobiva tvoja beba ništa pametno iz vašeg odnosa.
    Što se mojih prijatelja tiče, nebi ti ih ni preporučila, nisu ni oni baš stabilni
    i meni se čini da nisu.. jer odustati od super ženske samo zato što ima djecu mi je onak... u našim godinama je normalno za većinu žena da imaju djecu i neku prošlost. ne znam šta oni traže, ali to mi je bezveze.

    ja sam bila s jednim tipom koji je imao dijete i mene je čak snažno i privuklo to da je super otac.
    Jedino mi se nije svidjelo to što je teško mogao naći vremena za mene i još je otvoreno naglašavao da umjesto da je s djetetom je sa mnom, a nalazili smo se dva put tjedno. izgledalo je da su mu ženske usput. Meni je jedino to turn off, a ne to da je super otac i da viđa stalno dijete. to mi je genijalno. ali mislim da hrpa muškaraca misli da može birati kolko oće, pa svašta izvoljeva. ak ti imaš dijete, ali si s nekim u ozbiljnoj vezi, normalno da i on može svaki dan biti s tobom i djetetom. da vam pomaže i tak.. s druge strane, oni koji nemaju djecu to ne mogu shvatiti pa je uvijek bolje kad partner koji ima dijete nađe istog takvog partnera
    Posljednje uređivanje od bobicablue : 10.05.2018. at 20:40

  14. #114
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ti znaš razlog svog stanja, eto ti.
    Kreni u pravom smjeru. Sama. Ne treba ti tatina preporuka za liječnika, njegovog kolegu po struci, koji će ti samo mediti, a ne reći istinu, da se ne zamjeri kolegi, tvom tati. Nađi sama liječnika i kreni po pomoć. Izgradi samopouzdanje i sve je što je potrebno da dođeš do svog unutarnjeg mira i ravnoteže.
    Ne zamjeram ti što razmišljaš o novom muškarcu, ali želim ti reći- ajde pokušaj biti sretna sama sa sobom. Šta će ti netko kao uvjet da bi bila sretna? Prvo uspostavi ravnotežu sama sa sobom, nađi svoju sreću, pa onda gledaj dalje. Moja preporuka. Ja bi tako, a odluka je tvoja.
    Ne bi htjela uvrijediti, ali čini mi se da si odrasla sa autoritativnim roditeljima koji su sve radili za tebe i umjesto tebe. Vjerujem kako to nije bilo iz loše namjere, ali ispalo je loše.
    Često roditelji griješe, ljubav zamjenjuju davanjem novca, usluga i sl. Po meni je to pogrešno. Treba pustiti djecu da se razvijaju, učiti ih da pecaju, a ne donositi im ribu. Tvoji su tebi očito donosili. I danas donose. Pa kada trebaš postupiti zrelo i samostalno, ti se pogubiš.
    Skoro svaki dan gledam ovakav bolestan odnos. Majka svojoj kćeri mijenja muža, unuku oca i sirota misli da je pametna.
    Nemoj si to dozvoliti.
    Zapela si, pa šta? Mnogi su. Sve se može popraviti ako to dovoljno želiš.
    Lijepo bebu u kolica i do povratka na posao, sredi si život.
    Sretno!
    Bravo Rena, ovo je baš dobro napisano od početka do kraja!

  15. #115
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    i meni se čini da nisu.. jer odustati od super ženske samo zato što ima djecu mi je onak... u našim godinama je normalno za većinu žena da imaju djecu i neku prošlost. ne znam šta oni traže, ali to mi je bezveze.

    ja sam bila s jednim tipom koji je imao dijete i mene je čak snažno i privuklo to da je super otac.
    Jedino mi se nije svidjelo to što je teško mogao naći vremena za mene i još je otvoreno naglašavao da umjesto da je s djetetom je sa mnom, a nalazili smo se dva put tjedno. izgledalo je da su mu ženske usput. Meni je jedino to turn off, a ne to da je super otac i da viđa stalno dijete. to mi je genijalno. ali mislim da hrpa muškaraca misli da može birati kolko oće, pa svašta izvoljeva. ak ti imaš dijete, ali si s nekim u ozbiljnoj vezi, normalno da i on može svaki dan biti s tobom i djetetom. da vam pomaže i tak.. s druge strane, oni koji nemaju djecu to ne mogu shvatiti pa je uvijek bolje kad partner koji ima dijete nađe istog takvog partnera
    Pa eto zato što je ženska stavljala svoju djecu na prvo mjesto pa nisu imaju dovoljno vremena za sebe. Pa ga je malo po malo uvlačila i njihovu svakodnevicu, počeo joj pomagati s djecom pa se usrao. Rekao je da je postao veći tata od mog muža. Razmisli malo o ovome što sam ti napisala. Nije to baš tako jednostavno

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa eto zato što je ženska stavljala svoju djecu na prvo mjesto pa nisu imaju dovoljno vremena za sebe. Pa ga je malo po malo uvlačila i njihovu svakodnevicu, počeo joj pomagati s djecom pa se usrao. Rekao je da je postao veći tata od mog muža. Razmisli malo o ovome što sam ti napisala. Nije to baš tako jednostavno
    takvi me ne zanimaju

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    zapravo, kad razmislim bolje, momentalno sam u situaciji da imam noćnu moru s mužem i njegovom obitelji koji me iskonski mrze i užasno su nasilni. mislim da je to jedini razlog radi čega bježim u ta razmišljanja o novom muškarcu. mislim da me istinski on baš i ne zanima. već sam navela sve razloge zašto i ne smatram da postoji veliki broj nekih fantastičnih i plemenitih muškaraca, a svoje kriterije hvala Bogu imam. Mislim da kad riješim situaciju s mužem i on postane bivši i kad izgladimo koliko toliko odnose, da se onda neću osjećati toliko loše. Ali na žalost, ovaj tjedan je stalno nešto bilo i nisam imala vremena otići na sud rastati se.


    Muža više ne želim vidjeti ni pod razno. Kad je lomio stvari i ono radio, mislim da mi se konačno ogadio. Od tad je prošlo dva tjedna i ne da mi čovjek planira vratiti novac za polomljene stvari, nego i dalje ne traži posao, ne radi i navečer mi pošalje pokoju prijetnju i na to mu se svodi život. On je toliko dno, da je to strašno. A u svemu ga podržava njegov idiot od oca. Jer je puno nasilniji prema meni kad ga ovaj non stop cima protiv mene. Znači, otac umjesto da ga smiruje, pošto je obična lijena bitanga i umjesto da mu kaže da me barem elementarno poštuje, ga non stop cima da sam ja ovakva i onakva i da mi ovaj gad treba pokazivati silu.

    I onda meni on pošalje poruku kako dolazi sa svojim ocem vidjeti dijete. A kad dođu me vrijeđaju i napadaju. Nemaju nikakvog srama. Ja se brinem o bebi, a ta dvojica govana mene dolaze vrijeđati. Puj, kriminalci obični.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    većina tih zlostavljača poslije se ispričava ženi i moli ih za oprost i sl.. a ova lijena bitanga i dalje sluša taticu da me vrijeđa. i misli da svakodnevnim uvredama će mene ponukati da dobiju šta hoće. njima uopće nije do te bebe nimalo, jer da je onda bi mi vratili novac za polomljene stvari, a tražila sam samo tisuću kuna, ponašali bi se normalno jer se samo ja brinem o bebi. a ovi ne da se ne brinu, ne vraćaju novac ni ništa,nego misle da mogu mene i moju obitelj prisiliti da dođu kad god hoće.

    Njihovi komentari su "Dolazimo danas za pola sata". I naljute se, ako nije sve spremno kad oni dođu. Veće idiote nisam vidjela. ti mene ne poštuju koliko je crno pod noktom, da beba možda u to vrijeme spava, ja spavam ili je beba u šetnji. Nego ovi dolaze i mora sve biti spremno. A to jave za pol sata.

    I onda dođu u stan i kad je beba imala par dana ih nisi mogao nagovoriti da operu ruke, a imaju grunt. Svekar mi ima crne ruke. Kad je dolazio u bolnicu je ušao ravno s neopranim rukama i primio novorođenče za ruku. poslije smo se krvnički svađali oko pranja ruku. nisu htjeli oprati ruke, nego bi radije mene izvrijeđali. Pa uđu u cipelama bez pardona. Pa je svekar kašljao kao blesav prvih mjesec dana od bebe. I ljutio se što ju ne smije držati dok tako kašlje... Zaboli njih k... za bebino zdravlje. Ok, sad kad ima skoro četri mjeseca smo popustili s konstatnim pranjima ruku i slično, ali kad je imala par dana sam bila jako uplašena. mislim da je to normalno. i mislim da je normalno da kad se dolazi izvana i hoće dirati beba, da se operu ruke. Pogotovo dok je jako mala. Drugo dok ima šest mjeseci i više.. uglavnom su non stop svađe bile s njima. zadnji put me svekar izvrijeđao na pasja kola. sjeo se lijepo za moj stol i pred tatom me stao vrijeđati.
    Moj tata je totalno nekonfliktna osoba koja se mrzi svađati s drugim ljudima, ali me morao braniti od obijeda svekra. I te uvrede su bile u stilu da sam lijenčina koja nikad ništa ne radi!! Malo me pobrkao sa svojim sinom, čini se, pošto ja sve radim i sama se brinem za dojenče. A u životu me ništa nije bilo sram raditi i svašta sam radila, a tip meni da sam lijenčina koja ništa ne radi i da me roditelji uzdržavaju. Roditelji me na žalost pomažu, pošto nemam drugu plaću koju bi trebao zaraditi moj muž.. Da me ne pomažu, ne bi mogla samostalno živjeti. Da imam muža koji radi i da zarađuje i minimalac, svo troje bi mogli normalno živjeti ali pošto nemam, a ja nisam uspjela naći posao s finom plaćom ( unatoč dva fakulteta)roditelji mi pomažu da preživim. Nisu neka gamad da me puste da gladujem i da im se j... Mogu dati 2000 kuna dodatno mjesečno pa daju... Jel to stvar svekra da sere mojima što meni daju, a dotle on svom sinu neradniku ne daje ništa pa se zato toliko i svađamo. Kad su moji bili imućni, to nas nije toliko smetalo ali zadnjih godina teško živimo a ovaj mamlaz i dalje živi na naš račun.

    uhljebio tip sina u našu obitelj i još grizu ruku koja ga hrani. a kako ga više ne možemo hraniti, sad bi nas ubili da mogu.

  19. #119
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jednako tako kako ti pricas o muzu i njegovoj obitelji (na stranu nasilje, za koje nema opravdanja), tako bi netko mogao i o tebi - roditelji joj daju 2000 kuna mjesecno, popravljaju stan, secu i cuvaju dijete, a ona ih blati po forumu lijevo i desno.

    Zar ne?

  20. #120
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Inace, zivim u toj tvojoj idealnoj Americi i moram ti priznati da nikakvi muskarci ne padaju s neba, a ni ne vidim da ih je visak ili cak imalo previse. A ni muz, cistokrvni Amerikanac, nije uopce tako prekrasan kako ih ti opisujes (ili mozda zivim u krivoj stranoj zemlji pa te muske krasote zapravo ne obitavaju u ovim krajevima ).

  21. #121
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    takvi me ne zanimaju
    Ali zbog istih tih razloga si ti ostavila onog tipa. Zato sam ti i rekla da razmisliš o tome što sam napisala, ti si moj prijatelj. Mijenjaj perspektivu, budi objektivna i poštena prema sebi.

  22. #122
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ova tema je čista osobna ventilana..žao mi je žene, ne kažem da joj nije teško, iako naravno da ih ima puno više kojima je, onako objektivno, puno teže, ali svatko živi u svojoj koži..

    Ali baš je ružno čitati, a nisam nikad dosad ni naišla na postove u kojima se ljude toliko "časti" s "idiotima, kretenima, gamadi" itd.

    Mislim da je forumašica stvarno dobila dobre, konkretne savjete i da bi temu trebalo zaključati.

  23. #123
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja ne volim zaključavanje tema, po meni bi je trebalo ostaviti. Ona ne vrijeđa nikoga od nas u nego priča o sebi i o svom životu. Nema veze što ima obrambeni stav, neka čita naša mišljenja, o bar jednoj stavci će pokušati razmišljati na drugačiji način.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Tema je eventualno edukativna kao case study toka misli. I načina reagovanja na druge.
    Ali mislim da je meni bilo dovoljno čitanja.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 11.05.2018. at 10:07

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    dosadila sam vam već, vidim. nisam mislila na Ameriku. ma kakvi. tamo je puno manje muškaraca, nego žena. što se tiče psovanja, da nisam savršena. psujem ponekad. roditelje volim i zahvalna sam im, ali ih nisam nigdje ocrnjivala jer nitko ne zna tko sam. samo sam se žalila da se znamo često posvaditi, jer smo previše skupa i jako se nametnu.

    ako mi tema pomaže mislim da ju ne bi trebalo zatvoriti. već ste jednu zatvorili onaj put kad me u petom mjesecu trudnoće istukao. žene poput mene ne dolaze u tjedan dana u red...

  26. #126
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    A tebi nije jasno da NISI anonimna i da te prema istresenim informacijama svaka susjeda ili poznanica može prepoznati i sudjelovati u tvojoj muci? Forum posjete desetci tisuća ljudi kroz tjedan dana.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Tvoje postove mogu čitati svi. I korisnici foruma i svatko , bez da se registrira, tko svrati na ovaj forum.

    Ti misliš da si anonimna, ali zlonamjerna osoba će iz tih šturih podataka koje si dala o sebi vrlo lako doći do tvog identiteta i možda ti još više zakomplicirati situaciju. Poslala sam ti jošp poršli tjedan privatnu poruku u kojoj sam ti navela literaturu koja je meni pomogla u nekim situacijama, tebi naravno ne mora , no jedino je riješenje ići naprijed i probat se maknuti iz toksične okoline.

  28. #128
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nisi nam dosadila nego ne vidimo da ima smisla što pišemo.

    Na forumu ili netko ima neki problem ili pitanje, pa traži savjete... ili lamentiramo na neku temu kad nam se lamentira.

    Ne razumijemo tražiš li zapravo savjet ili ne? Mnogi su ti napisali konkretne i opipljive stvari. A niti u jednom trenutku od tebe nije stiglo “Razmislit ću o ovome, Napravit ću ovo, trebam još savjet u vezi ovoga”.

    Tvoji postovi su zbilja dnevnički zapis, to možda netko želi čitati, netko ne... ali onda otvori blog. Forum je diskusija. Ako nemamo o čemu diskutirati, ne znam što drugo da ti pišemo. Ti opisuješ svoja iskustva, a nas trebaš za savjete koje ćeš razmotriti ili trebaš samo publiku za svoj tok misli? Ako ovo drugo, tema nema smisla.

  29. #129
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Trebaš samo nekog da te sluša? Kao što bi se prijateljici izjadala? Isto ne znam baš je li forum mjesto za to.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    A dobro, žao mi je onda. Znači, ja sam apsolutno SVE do sad vas s foruma poslušala. Po vašoj preporuci sam krenula psihologu. Po vašoj preporuci sam se obratila sucu oko mog slučaja. Po vašoj preporuci czssu. Po vašoj preporuci pravniku u BABAma. I poslušam svakog ako mi kaže nešto pametno i primijenim na sebe. I pošto je od terapije do terapije dugo vremena, tu kad se pojadam mi bude lakše da prebrodim da mu se ne javim. Usto mu se i ne javljam.

    Već sam navela da blisku prijateljicu NEMAM. KOjoj mogu sve ispričati. Ako vama to sve nije dovoljno i hoćete još bog zna šta od mene, onda zatvorite temu i nebitno jel meni pomaže ili nekoj drugoj zlostavljanoj ženi da dođe do saznanja šta će dalje. Ako su vam zlostavljane žene nebitne.

    A i malo mi je čudno da očekujete od mene da pišem isključivo o procesu. Pa valjda ova tema služi za to da napišem o tome što se dešavalo i što me povrijedilo i otvorila sam ju ovdje pošto su na forum.hru puno oštriji i to nije specijaliziran forum za ovakve stvari. mislila sam da ovo jest. Ako sam u krivu, zatvorite i onda bolje da stvarno radim nešto korisnije i neki hobi,nego da očito iznosim ovdje svoju intimu, a da me se za to napada.

    Pisala sam svega par dana ovdje, pa ne znam što to nekome ovdje toliko smeta???

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    i bolje neću pisat nego da me se tu časti!! osim toga sam rekla psihologici za komentare nekih od vas i da sam dobila opomenu jer sam rekla za muževe roditelje da su kreteni i psihologica je rekla da je to apsolutno neprimjereno, jer da normalno da mogu reagirati na tuđe zlostavljanje, a ne da glumim Gandhija.

    i rekla je da se u emocionalnu nestabilnost gura sve i svašta. ona me poznaje bolje od nekih ovdje koji jako površno ( i negativno) zaključuju o meni.
    Posljednje uređivanje od bobicablue : 11.05.2018. at 15:54

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    meni se čini da ste vi ovdje da baš ne vjerujete zlostavljanim ženama i da doživljavate upitnim uopće moje postove. kao i policija koja je rekla da ne vjeruje ni meni, ni njemu. neki od vas čak misle da sam ja agresivac u našem braku. nebitno što on razbija i fizički je agresivan.
    ako sam ja verbalno agresivna nekad, a to je radi moje situacije, barem nisam fizički agresivna i da razbijam. a to dovodi dijete u opasnost, a ne ako kažem nekom da je kreten!

    a moja reakcija s majstorima je bila jednom i to zato jer mi se užasno puno toga prepunilo i uplašila sam se za dijete jako. jer je mala. Ako je to grijeh, onda me kamenujte! i onda ću otvorit svoj blog, ako nekog smeta da pišem o svojoj situaciji i tako si pomažem, a možda posredno i nekoj drugoj ženi koja ne zna kako izaći iz nasilne situacije. očito takvih kod nas nema i sve je peachy and beautiful.

    Malo više ljudskosti i empatije, ne bi škodilo.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    molim da me se itko zainteresiran za nastavak komunikacije javi u p.p jer nagađam da će se i ova tema uskoro zatvoriti, pošto pišem očito previše o sebi... Što bi mogli skužit susedi. koje uzgred zaboli kuki za mene, jer sam se u više navrata derala kad me tukao i nikad nisu pozvali policiju. mogo me i umlatit. tako da me baš zaboli što o meni misle susedi.

    Lijep pozdrav i arrivederci! ako neko bude u sličnoj situaciji ili mi ima šta reći, možemo nastaviti private.. mada mi se rijetko tko javlja, ali bum valjda i ja jednom našla novo društvo.

    mada nisam lepa, popularna i super
    Posljednje uređivanje od bobicablue : 11.05.2018. at 16:10

  34. #134
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    meni se čini da ste vi ovdje da baš ne vjerujete zlostavljanim ženama i da doživljavate upitnim uopće moje postove. kao i policija koja je rekla da ne vjeruje ni meni, ni njemu. neki od vas čak misle da sam ja agresivac u našem braku. nebitno što on razbija i fizički je agresivan.
    ako sam ja verbalno agresivna nekad, a to je radi moje situacije, barem nisam fizički agresivna i da razbijam. a to dovodi dijete u opasnost, a ne ako kažem nekom da je kreten!

    a moja reakcija s majstorima je bila jednom i to zato jer mi se užasno puno toga prepunilo i uplašila sam se za dijete jako. jer je mala. Ako je to grijeh, onda me kamenujte! i onda ću otvorit svoj blog, ako nekog smeta da pišem o svojoj situaciji i tako si pomažem, a možda posredno i nekoj drugoj ženi koja ne zna kako izaći iz nasilne situacije. očito takvih kod nas nema i sve je peachy and beautiful.

    Malo više ljudskosti i empatije, ne bi škodilo.
    Kao netko tko je prošao zlostavljanje u braku, potpisujem... Sve što tu pišeš mi je itekako jasno zašto i kako. Razumijem tok misli. Neću soliti pamet, ali ću napisati neke svoje zaključne ponukana iskustvom.

    - nisi psihički nestabilna, već niskog samopouzdanja uzrokovanog zlostavljanjem
    - agresiju prema roditeljima potpuno razumijem, iako je ja nisam imala u toj mjeri, ali to je čista potreba da te se konačno čuje i vidi. Moji su isto u nekom trenutku bili na njegovoj strani, tako da podržavam. Povuci granicu i s njima i svim ostalim ljudima za koje smatraš da treba.
    - ispadi su posljedica nagomilanog stresa i dugogodišnje šutanja i trpljenja
    - nedostatak frendica isto posljedica zlostavljanja i manjka samopouzdanja, najvjerojatnije iz djetinjstva
    - odnos koji navodiš s muškarcima je vjerojatno posljedica naučenih obrazaca ponašanja iz djetinjstva, tako da malo razmisli o tome.
    - razumijem da razmišljaš o drugim muškarcima, to je taj neki strah od samoće i strah da te nitko neće htjeti, a posebno u to ulazi taj strah kako odgajati dijete (skoro) sam
    - ima drugih muškaraca koji su super i koji će te voljeti, ali ti to ne vidiš jer se još nisi emocionalno makla iz veze. Fizički jesi jer je racio prevladao, ali i dalje imaš simptome skidanja s ovisnosti o (bivšem) mužu. budi ustrajna, proći će.
    - misliš da privlačiš loše muškarce, i vjerojatno je to istina, ali to se neće promijeniti dok se ti ne posložiš i ne shvatiš svoju vrijednost, ojačaš samopouzdanje i prihvatiš biti sama

    eto, ako se još nečeg sjetim, javim.

    samo vjeruj u sebe i daj si vremena. i da se posložiš i da se makneš i da nađeš nekog drugog.

    beba je mala, ali gledaj to kao prednost jer sad uz sve to ne moraš još ići na posao, a ni neće se sjećati nasilja. vjeruj mi, vidjeti lice djeteta koje tome mora svjedočiti je prestrašno.

    Javi mi se na PM, uključim te u jednu grupu potpore u kojoj ti nitko neće reći da si luda i agresivna.
    Posljednje uređivanje od Rivendell : 11.05.2018. at 17:27

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Kao netko tko je prošao zlostavljanje u braku, potpisujem... Sve što tu pišeš mi je itekako jasno zašto i kako. Razumijem tok misli. Neću soliti pamet, ali ću napisati neke svoje zaključne ponukana iskustvom.

    - nisi psihički nestabilna, već niskog samopouzdanja uzrokovanog zlostavljanjem
    - agresiju prema roditeljima potpuno razumijem, iako je ja nisam imala u toj mjeri, ali to je čista potreba da te se konačno čuje i vidi. Moji su isto u nekom trenutku bili na njegovoj strani, tako da podržavam. Povuci granicu i s njima i svim ostalim ljudima za koje smatraš da treba.
    - ispadi su posljedica nagomilanog stresa i dugogodišnje šutanja i trpljenja
    - nedostatak frendica isto posljedica zlostavljanja i manjka samopouzdanja, najvjerojatnije iz djetinjstva
    - odnos koji navodiš s muškarcima je vjerojatno posljedica naučenih obrazaca ponašanja iz djetinjstva, tako da malo razmisli o tome.
    - razumijem da razmišljaš o drugim muškarcima, to je taj neki strah od samoće i strah da te nitko neće htjeti, a posebno u to ulazi taj strah kako odgajati dijete (skoro) sam
    - ima drugih muškaraca koji su super i koji će te voljeti, ali ti to ne vidiš jer se još nisi emocionalno makla iz veze. Fizički jesi jer je racio prevladao, ali i dalje imaš simptome skidanja s ovisnosti o (bivšem) mužu. budi ustrajna, proći će.
    - misliš da privlačiš loše muškarce, i vjerojatno je to istina, ali to se neće promijeniti dok se ti ne posložiš i ne shvatiš svoju vrijednost, ojačaš samopouzdanje i prihvatiš biti sama

    eto, ako se još nečeg sjetim, javim.

    samo vjeruj u sebe i daj si vremena. i da se posložiš i da se makneš i da nađeš nekog drugog.

    beba je mala, ali gledaj to kao prednost jer sad uz sve to ne moraš još ići na posao, a ni neće se sjećati nasilja. vjeruj mi, vidjeti lice djeteta koje tome mora svjedočiti je prestrašno.

    Javi mi se na PM, uključim te u jednu grupu potpore u kojoj ti nitko neće reći da si luda i agresivna.
    love u. zbilja me razumiješ najviše od svih jer smo prošle isto.
    sve si skoro pogodila. neki ljudi ovdje su mi nastojali isto pomoći, ali su išli malo predaleko s nekim dijagnozama i sl, a budući da nisu psiholozi onda je to bilo trabunjanje u prazno.

    Ni na forum.hru postoji u pravilniku da ne možeš ljudima lijepiti neke dijagnoze ako stvarno nisi stručna osoba. Jer svatko od nas ima neke probleme, a problemi žena poput nas su puno gori od većine i mi se vjerojatno i super nosimo s tim, kako bi se npr nosio netko drugi.
    Psihologica mi veli da se često smijem i znam našaliti unatoč mojoj užasnoj situaciji, dok se većina drugih ljudi mada bili u super vezama i riješenoj poslovnoj situaciji - ne smije. Već ide okolo po gradu živčana i oni su kao normalni.
    Rekla bi da se danas nenormalno počelo uvažavati pod normalno i ako si ti neka beskrupulozna osoba koja sve pred sobom gazi, onda si u našoj državi i možebitno civilizaciji supermoderan. Ako si osoba bez duše i srca. A dotle ako si emotivna i nježna osoba - onda imaš veliki problem. barem u očima većine. jedino se nešto namješteno priznaje i ako svi vide da glumiš. možda sam ja to malo iskarikirala sad jer većina ima bliske osobe kojima može pokazati i tu emotivnu sttranu, ali pošto ja nemam puno takvih ljudi oko sebe kojima bi to pokazala, onda sam u nezavidnoj situaciji da neki stranci mogu vidjeti moju emotivnost... A to je PROBLEM. jer danas je loše nekome pokazivati emocije i nježnost i emotivnost. Trebaš biti namješten do bola i glumiti okolo ionda si prihvaćen. zato ja iako nemam problema i mogu biti i snažnija od drugih ispadam kao da imam problema. a drugi koji imaju zaštitničkiju obitelj, koja je više na njihovoj strani ispadaju savršeni.


    Pa dolazimo i do onog problema s mojim roditeljima,a to je da mi ljudi ovdje zamjeraju ponašanje prema njima, a ljutila sam se dugo na njih zato jer jednostavno nisu zaštitnički tipovi ličnosti kao većina drugih roditelja. tj. u većini loših situacija su bili protiv mene. znači, fućkaš ti i pomaganje s egzistencijom ako zauzvrat dobiš tisuću uvreda na svoj račun i to total lažnih.. bilo bi bolje da suuvijek bili na mojoj strani i puno me podupirali pa bi danas možda bila i uspješna i već nešto u karijeri napravila, a ovako mi je mama non stop govorila da nisam za poslove s ljudima i gdje je puno ljudi, smijali su mi se kad sam nalazila neke SSS poslove unatoč fakultetima, prodaje nekih karata, u proizvodnji i sl.. A s tim njihovim smijanjem sam se osjećala na tim poslovima čudno, pa su često izbijale neke čudne situacije i ljudi koji tamo rade bi uvidjeli da sam jako ambivalentna glede tih poslova i da bi dala sve da radim na nečem boljem. ok, znam da možda ove stvari nisu za forum i da bi to trebala rješavati s roditeljima i mamom, a ne po forumu ali teško je to s njima rješavati jer su oni stari i takvi kakvi jesu i neće se promijeniti samo zato jer ću im ja to reći.
    u nekim stvarima su oni zbilja dobri i ok i bolji su mi od svih ostalih ljudi jer mi pomažu, ali glede nekih stvari u životu kao što je posao su ubi Bože, pa sam zato zbog tog nepodržavanja i ovisila o njima mada sam prirodno dosta energična osoba i potrgat ću se u svemu da dam neke rezultate.
    Posljednje uređivanje od bobicablue : 12.05.2018. at 20:00

  36. #136
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne znam zasto mislis da ti itko ovdje ista zamjera. Pretpostavljam da te nitko ne zna pa ti samim time nema sto zamjerati; nisi neprijateljski nastrojena prema forumu, vec prema svojoj obitelji, a i prema samoj sebi. Stvarno si u krivu ako mislis da vecini ljudi roditelji pronalaze poslove i da su duzni podupirati djecu do tko zna koje godine. Vecina djece u jednom trenutku postanu odrasli i samim time odgovorni za svoje postupke, uspone i padove, karijeru, veze s drugim ljudima... sto god.

  37. #137
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Zamjera joj se puno toga i traži da se tema zatvori?! Ni meni nije jasno zašto. Ustvari mislim da znam zašto. Zato što se od zlostavljane žene ne očekuje da je pametna, rječita i jaka. A ona to je. Ne zatvarajte temu.

  38. #138
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tko kaze da se ne ocekuje? Pa bilo tko moze biti zlostavljan.

    Sto se rjecitosti tice, toga nema na ovom topicu. Ima samo puno rijeci, a to je daleko od elokvencije.

  39. #139
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    I meni je čudna ta želja za zatvaranjm teme.
    Trebamo pisati o temi zlostavljanja. Teško da postoji ijedna osoba koja nikad nije osjetila zlostavljanje od svog partnera, pa makar to trajalo samo tren. Isto tako i obratno, barem smo nekad bile zlostavljač, makar benigno, makar kratko, svejedno.
    Treba pisati kako smo to srezale u korijenu, bile žrtve ili zlostavljači. Jer, zlostavljanje nije samo razbijanje po stanu i mlaćenje. Ima tu puno nijansi.

  40. #140
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Meni je iskreno žao što proživljavaš. Razumijeti mogu donekle, ali u potpunosti ne mogu.

    Samo malo o forumu i komunikaciji na forumu... jedna od prvih tema koje sam ovdje otvorila je bila nešto ovako “čula sam ispred vrata od stana kako teta čuvalica urla na moje dijete staro dvije godine”. Raspon odgovora je bio od “ajme užasa, jadna ti, odmah joj daj otkaz!”... do “pa ne očekuješ valjda da će svi gladiti tvoje dijete po guzici perom kao i ti, i nećeš valjda jadnoj ženi dati otkaz i uzeti joj kruh iz usta”.

    Primjer nije usporediv s tvojom situacijom, ali htjela sam ti dočarati da su osobnosti forumaša različite i različito doživljavaju napisano i ono o čemu se piše. Ja sam bila totalno u šoku od nedostatka empatije u odgovorima drugog tipa, ali sam na kraju ovoliko godina i ostala na forumu baš zato da čujem što će reći oni drugi, koji ne misle kao ja. To mi je puno puta pomoglo da probleme i ono što ja mislim o nečemu sagledam sa svih strana.

    Ono zbog čega sam ja napisala da mislim da pisanje na forumu nema smisla je zbog toga što ne vidim u tvojim postovima da ti mi pomažemo. Osim par pojedinaca. Mnogi postovi forumašica te ovdje samo iznerviraju, a ne znam je l je to ono što ti treba. Imaš osebujne stavove o mnogim stvarima i ljudi u tvojim postovima prvenstveno osjete poriv da reagiraju na neke tvoje izrečene stavove, a tvoji problemi ostanu u drugom planu. Ja npr. pročitam tvoj post, razmislim mogu li ti nešto konstruktivno odgovoriti, ali teško nađem išta što bi ti odgovorila, osim se upustila u neku raspravu s tobom. A mislim da je to zadnje sto ti treba.

    Vidim zašto mnoge postove doživljavaš napadom, i da nitko nema empatije... no ja nažalost s tvoje strane ne vidim kakvu pomoć od nas očekuješ i što bi željela da ti odgovorimo. Osim toga, na mnogo toga mnogi ovdje nemaju ni što odgovoriti, puno će ti više pomoći tvoja psihologica od nas. Zato sam ja napisala da ne vidim smisao temi, ne znam kako ti pomaze. Ali ako to pomaže, tko sam ja da tražim da zaključavaju.

    Je l tvoje pisanje o muškarcu kakvog bi htjela proizlazi iz osjećaja krivice koji možda osjećaš zbog ovog kojeg si odabrala za muža?

  41. #141
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ovo što je Rivendell napisala je super za tebe, vjerujem ogromna podrška... ali nema nas puno tu koje bi znale tako nešto napisati.

  42. #142
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Sve ok, ali kad se netko postavlja na stražnje noge čim pročita nešto što mu ne paše, i proglašava takve nesenzibilnim za nasilje nad ženama, pa meni se to čini prilično nasilno..
    i dobijemo šta dobijemo, topic struje misli..i ako netko misli da otvaračici pomaže time što joj ide niz dlaku, ok..ja mislim da joj se radi medvjeđa usluga, kao što joj to rade i roditelji, izdržavanjem kćeri u njenoj 40-oj..

    Ako smijem izraziti svoje mišljenje, jel..
    Posljednje uređivanje od Dijana : 13.05.2018. at 10:42

  43. #143
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Koliko sam shvatila, ne izdržavaju je skroz. Djelomično joj financijski pomognu jer joj njezina placa ili možda naknada dok je bila trudna i dok je na porodiljnom nije dovoljna. Napisala je da ne bi trebala tu pomoć makar da joj partner dobiva i minimalac.

  44. #144
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa moze a i trebala bi traziti alimentaciju, jel.. ako se smije to napisati.

  45. #145
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    I šta je najbolje, nitko nije njoj lijepio etikete, lijepila ih je ona nama, nemamo razumijevanja za zlostavljane žene..moš mislit, baš je našla kome će to pisat..

  46. #146
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    kad sam imala 20 sjećam se da su za mnom zviždali radnici na građevini, a sad me nitko živ ni ne pogleda.
    ne kužim da nakon traume koju si doživjela razmišljaš o ovome, ili gdje bi brže - bolje našla novog partnera koji još k tome treba imati završenu visoku školu (što isto ne kužim)
    meni osobno nakon takve muke i s malim djetetom nova veza ne bi bila ni u primisli bar neko vrijeme

  47. #147
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Autorica je na 1.str.dobila izvrsne i konkretne savjete. Pomoć psihologa je našla, nadam se da će medjusobno kliknuti. Stvarno ne znam zašto bi odlazak psihologu značio etiketiranje, pa nju nitko nije etiketirao, osim nje same kojoj se ne sviđa izraz psihička nestabilnost. Ja nisam psiholog, ali u trenutcima kad se nisam osjećala dobro i stabilno u svojoj koži, smatrala sam se nestabilnom. Je li to pravi izraz, ne znam, ali svakako svi razumijemo što bi to moglo kolokvijalno moglo značiti.
    Za situaciju u kojoj se našla, naravno da nije sama kriva - utjecaj roditelja je tu očito bio fatalan, a na tako formiranu osobnost bez samopouzdanja, kasnije se još svašta nalijepilo.
    Meni je ovdje samo sporno rasprostiranje detalja o vlastitom životu... kao da smo jednom imali panične zahtjeve za brisanjem tema i to iz raznih, vrlo nelijepih razloga .

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    novi odgovori hehe. Ovaj o zviždanju me baš nasmijao. I ja se čudim sama sebi o čemu sve razmišljam. Valjda imam previše vremena za razmišljati. Mijenjanje pelena i hranjenje bebe ne zahtjeva baš puno kompliciranih misli, pa imam previše vremena jednostavno. a jako malo pričam s odraslim ljudima..
    Nisam rekla da su postovi loši, već da mi se u jednom trenutku učinilo da se nagomilalo previše postova negativnih što se mene tiče.
    Zašto razmišljam o novim muškarcima i svim tim stvarima? zato jer se osjećam užasno krivom što mi malecka neće imati oca! žao mi je što djetetu oduzimam normalan život na koji imaju pravo sva djeca i što će biti među par djece u razredu čiji su roditelji razvedeni. jako mi je žao što uza svu moju pamet i moja dva fakulteta, nisam postigla ni da nađem dobar posao i nešto postignem, a niti da imam nekog normalnog muža. smatram se glupom zbog toga i nesposobnom. loše se osjećam, da sam zakazala u dva područja koja su baš temeljna. jedino sam uspjela roditi prekrasno dijete, koje ću možda uništiti jer sam uvijek bila nesamopouzdana kukavica. da nisam, onda bi našla nekog barem kolko tolko normalnog, a ne neodgovornost luđaka.

    i najgore od svega mi je što sam imala visoko mišljenje o sebi zbog tog jednog fakulteta, a svaka šuša može si naći normalnog tipa. osim mene.
    zalud meni što sam ok izgleda, tobože pametna i relativno dobra osoba. Mada ovo zadnje je sporno jer sam imala dosta napada od strane drugih ljudi, a teško da bi to imala da sam toliko dobra. barem ja tako mislim..

    mislim da je u mojem karakteru da jednostavno tražim neku pažnju i da budem u centru pažnje od drugih ljudi, a na kraju me to skupo košta. jer nije da sam J.Lo pa da mi se drugi dive. ima tu dosta toga za rješavati kod psihologa i to bi valjda trebala ići godine.


    što se tiče nestabilnosti, možda to i jesam ali to je više radi te tuge i depresije zbog raspadnutog braka dok mi je dijete toliko mini i zato jer kad završi porodiljni što ne znam kako ću nas uzdržavati. treba mi barem 5500 kuna za nas dvije, a kako mi lijepo ide s poslom nemam pojma gdje ću to zaradit! da mi je barem više optimizma, koji sam imala prije.

  49. #149
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Tvoje dijete ima oca. Dijete je i njegovo, ima prava i obaveze. Vrijeme ce pokazati kako ce se on nositi sa cinjenicom da je otac , a ne i suprug majke (ako se rastanete i razvedete). Nauciti kako biti roditelji je nesto sto ce te oboje morati naucititi jer je to vazno za vase dijete.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    da sam bila manje napuhana kak sam ja "lepa, dobra i pametna", a više realna da to baš ništa ne znači u našoj zemlji, vjerojatno bi imala puno više sreće s ljudima i našla si nekog normalnog tipa. a uništilo me to što mi je svatko u okolini govorio da sam zgooodnaaa ( prije kad sam bila mlađa) i da sam paaaametnaaaa. to me uništilo jer sam si zamišljala nekog princa valjda i živjela u nekim iluzijama. bolje da sam bila grda, pa bi se barem potrudila izgraditi jači stav u životu i samopouzdanje, a ovak sam mislila da bu se neki tip brinuo za mene i čuvao me i mazio i pazio.


    neš ti glupog razmišljanja!!! tak da teško da sam pametna. prije sam budaletina

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •