Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Može li dijete ići u vrtićki program 10 sati ako roditelj koristi pola radnog vremena

  1. #1
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno Može li dijete ići u vrtićki program 10 sati ako roditelj koristi pola radnog vremena

    Sve piše u naslovu...

    Nakon dvije godine u Suvagu se vraća u redovni vrtićki program, ide i dalje na terapije, ali ne više u njihov vrtić. Pravo na pola radnog vremena imamo do 2019. Znači li to da neće moći ići cijeli dan u vrtić u nade kada nema terapiju?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Najvise moze biti 7 ( ili 8 sati , mjenjalo se , nisam sigurna) u instituciji.
    Vrtic moras traziti ugovor sa skracenim programom . To nije 4 sata! Nego ovaj maksimum koji je naveden u zakonu .

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Dakle, terapija nije bitna. Ti NE mozes imati ugovor na 10 sati kad si na SRV ( u teoriji nisi mogla niti koristiti suvag i obican vrtic u kombinaciji, i to je krsenje zakona).

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Smije biti do 8.00 sati bilo u vrtiću bilo u školi ili nekoj drugoj ustanovi

  5. #5
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Terapiju sam samo navela u smislu da nisu nestale indikacije zbog kojih smo dobili SRV.

    Ok, kužim. 7-8 sati je ipak bolje nego Suvag od 5 sati, od kojeg ni ne stigneš otići na posao odraditi 4 sata i vratiti se po dijete.

  6. #6
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Moje dijete nikad nije ostajalo u redovnom vrtiću duže od 5 sati. Smatra se, po meni s pravom, ako koristite SRV radi njege djeteta s težim oštećenjem zdravlja, da za njega i nije boravak u vrtiću 8 ili 10 sati. Zato su svi "specijalni" vrtići s manjom satnicom.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako roditelj radi SRV, pretpostavlja se da mora doci od ustanove do posla.
    Sat vremena u prometu , u jednom smjeru je prilicno uobicajena stvar.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Slažem se s Sirius

  9. #9
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Druga stvar je i ta što npr Suvag nije prilagođen radnom vremenu roditelja. Ako ostavim dijete u 8, na poslu sam u 8 i pol, a radi se od 9. Dok svi dođu, krene kolegij i posao je 10, a ja se moram već u 12:30 pakirati da stignem u Suvag do 13. Ako radiš od 8 kasniš na posao, ako radiš od 9 uraniš i opet ne možeš odraditi 4 sata.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Sve stoji imam kolegu čija mala je na punom suvagu,a on na punom radnom vremenu odbrojava dane kad će vrtić završiti,da se može doći normalnije i samo sat i 50 potrošiti na vožnju do i od posla a ne ko sad skoro centri sata.
    Mala je prošla testiranja i ići će u normalnu školu u njegovom selu i ona čeka dan da može spavati bar do sedam

  11. #11
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Joj, ja isto čekam taj dan. Još dva mjeseca... Ovo sa dvije smjene nas ubija oko spavanja, oko jedenja...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •