Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kako se riješiti smrada od mačaka?

  1. #1
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno Kako se riješiti smrada od mačaka?

    Stvar je jednostavna, haustor zapišan kao rezultat mačje borbe za teritorij.
    Kako ih se riješiti je drugi problem i to neću raditi ja, mene zanima kako ukloniti smrad? Čime to pošpricati, zaliti? Ocat ili nešto drugo? Žbuka je obična pa je naravno i upila neželjenu supstancu :/

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Teško. Proguglaj malo. Negdje sam čitala da se koristi ova vodica za usta. Kak se to zove? One veće ne baš keftine boce.
    Pa soda bikarbona i

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Stvar je jednostavna, haustor zapišan kao rezultat mačje borbe za teritorij.
    Kako ih se riješiti je drugi problem i to neću raditi ja, mene zanima kako ukloniti smrad? Čime to pošpricati, zaliti? Ocat ili nešto drugo? Žbuka je obična pa je naravno i upila neželjenu supstancu :/
    Ako ne bude mačaka da svaki dan obnavljaju mirise, smrad će dosta brzo izvetriti i sam, on je vrlo jak ali nije preterano trajan. Ali mačke, kao i psi, uvek biraju isto mesto za mirisne oznake, i dovoljan je jedan jedini revnosni mačak iz kraja pa da haustor trajno smrdi...

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kastracija.

  5. #5

  6. #6
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja sam prije jedno dvadesetak godina preko nekakvog kataloga (mislim da je bio Neckermann) naručila neki njemački sprej koji tjera mačke i taj je bio dosta učinkovit. Poslije sam kupila spreju jednom pet centru, pisalo je da se koristi baš da bi se kućne ljubimce odvratilo da obavljaju nuždu gdje ne treba ili da uopće zalaze na neka mjesta, i valjda bi jednako učinkovito bilo da sam pošpricala čistom vodom.
    Iz mog iskustva, mačke ne vole klor, ako haustor opereš Domestosom ili našpricaš neko sredstvo na bazi klora to će ih odvratiti. Meni su mačori znali 'obilježiti' ulazna vrata u kuću, i to me bilo strah oprati s Domestosom ili sličnim da ne uništim boju, ali neko vrijeme sam pred vrata stavljala mokru krpu s Domestosom, i to češće obnavljala. Jedino što i nama onda u kuću uđe taj smrad klora.

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    negdje sam našla da se spominju papar i ljuta paprika...
    ja bih sve probala...

  8. #8
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    negdje sam našla da se spominju papar i ljuta paprika...
    ja bih sve probala...
    Probala papar... nula bodova. Imala sam problem s mačkama koje su mi obavljale veliku nuždu u vrtu, u toj kući dugo nitko nije živio i tu su si u vrtu dale oduška. Svaki dan sam znala naći par 'posjetnica'. Potrošila sam para i papra, nije baš jeftino posipati papar po cijelom dvorištu, pa tako svakih par dana, pa nakon kiše... Samo klor djeluje. Tamo gdje bi mi ostavile 'posjetnicu' po tom mjestu bih pošpricala razrjeđenim Domestosom. Jest da bi mi spržilo travu i zagadilo tlo, ali srećom tu ništa ne uzgajam, samo je trava. Kad su prestale dolaziti nije više bilo onog mirisa mačjeg toaleta koji ih je valjda privlačio, i sada vrlo rijetko nađem nešto.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •