Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 86

Tema: Tekući račun za srednjoškolce?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno Tekući račun za srednjoškolce?

    Otvorila bi svojoj 15-godišnjakinji tekući račun
    Tražim po internetu u kojoj bi banci.
    Kakva su vaša iskustva?

    Nekad je Zaba imala paket Teen račun. To mi je bilo odlično jer je bilo dosta ograničenja u priču, u smislu limit na bankomatu i sl.

    Sad imaju neki Studentski paket.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mi smo otvorilo racun(e) u ZABI.
    Ima nekih dnevnih limita , ali nama to ne igra ulogu , tekuci i ziro, nula kuna mjesecno do 24 godine mislim.
    stanje pratim preko svog internet bankarstva, i imam kartice i punomoc za sve racune do njegove punoljetnosti.

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Budem potrazila kako se tocno zove taj paket.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nema limita na bankomatu, koliko je meni poznato. Osim limita koji imas na racunu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Izgleda da jedino zaba ima ovako nešto, pbz ima obične i studentske račune...

  7. #7
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moji svi imaju te racune za mlade. To je obican tekuci racun, a u paketu dolazi i ziro, ako treba.
    Nema minusa, nema rata, limit 500 kn dnevno.
    Kartica za dijete i za roditelja. Bez ikakvih naknado do 20 i neke godine.

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Moji svi imaju te racune za mlade. To je obican tekuci racun, a u paketu dolazi i ziro, ako treba.
    Nema minusa, nema rata, limit 500 kn dnevno.
    Kartica za dijete i za roditelja. Bez ikakvih naknado do 20 i neke godine.
    I token se dobije.

  9. #9
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Da,da. Moji imaju m-zabu, pa nismo uzimali token.

  10. #10
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Sirius, imas dnevni limit za pos+bankomat, mislim da je 2000 kn.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, imas dnevni limit za pos+bankomat, mislim da je 2000 kn.
    Mislim da mu je vise nego dovoljno. Jos ka bi imao toliko love na racunu.
    ( imao je praksu ove ogodine za koju je dobio simbolicnu lovu, ali vazni je da ima racun. I kartice, jednu od njih bezkontaktnu. :faca: )

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Pošto su maloljetnici kaj ne ide mjesečni limit na 10 000?u tu svrhu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Moji svi imaju te racune za mlade. To je obican tekuci racun, a u paketu dolazi i ziro, ako treba.
    Nema minusa, nema rata, limit 500 kn dnevno.
    Kartica za dijete i za roditelja. Bez ikakvih naknado do 20 i neke godine.
    Imaju baš ove sadašnje Za mlade? Ne one stare Teen ili Cool?
    To bi me veselilo da ima tak mali dnevni limit, najviše zbog krađa i izgubljenih kartica...

  14. #14
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    MikiMama, bila je već neka slična tema, samo ja to, naravno, ne znam pronaći...
    U svakom slučaju, Zaba je imala taj famozni Cool račun (ima ga još uvijek moja M, napravila sam joj ga dok je još bila u OŠ, jer mi se činio praktičnim), ali taj račun više nije u Zabinoj ponudi, umjesto njega imaju gore spomenuti Paket za mlade:
    https://www.zaba.hr/home/paket-za-mlade

  15. #15
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    JelenaO sta taj limit jije za stednje tipa pcelica, medostedo itd...

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ja sam pitala,po meni je to isto ako je maloljetni,ali pitat ću u banci samo ne danas
    E i da moj nema šanse da toliko ima na računu

  17. #17
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Cool račun je bio zapravo isto običan tekući, osim što je bilo predviđeno da se koristi do punoljetnosti pa bi onda trebalo novi otvarati, što je nespretno i bezrazložno. Zato je ukinut i maloljetnicima se otvara najnormalniji tekući račun u sklopu paketa za mlade. Paket za mlade je besplatan do mislim 26. godine života.
    Ovo s 10 tisuća kuna mjesečno odnosi se na roditeljsko raspolaganje dječjim novcem prema obiteljskom zakonu, bez obzira na kojem računu je taj novac (štednja, tekući račun...).

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Cool račun je bio zapravo isto običan tekući, osim što je bilo predviđeno da se koristi do punoljetnosti pa bi onda trebalo novi otvarati, što je nespretno i bezrazložno. Zato je ukinut i maloljetnicima se otvara najnormalniji tekući račun u sklopu paketa za mlade. Paket za mlade je besplatan do mislim 26. godine života.
    Ovo s 10 tisuća kuna mjesečno odnosi se na roditeljsko raspolaganje dječjim novcem prema obiteljskom zakonu, bez obzira na kojem računu je taj novac (štednja, tekući račun...).
    Ali samo do 18. godine.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    pa znamo da je do 18

    ali neko tr+vrdio da nije ogranićeno ali sad ispada da jest, sva sreća

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovo imaju i moji. Stariji je imao prethodnu verziju koja se zvala Cool račun za mlade, ali to su ukinuli lani. PRebacili smo ih na ovo. Imaju i m-zaba u okviru tog računa. Na računima je lova koju zarade od školske prakse, povremeno džeparac (samo kažu da im prebacimo na račun, da ne trebaju gotovinu). To koriste kad putuju, za kupovinu bonova za mobitele i slično. Računi su im zaozbiljno prvi put zatrebali prošlog ljeta, za isplatu zarade od ljetnog rada (imaju iskaznice učeničkog servisa, a za to je trebalo dostaviti podatke o tekućem računu).

    Btw. ja to uopće ne nadzirem... Vidim ih na svom telebankingu (sad ćemo vidjeti da li ću i dalje moći kad stariji napuni 18 godina) ali ništ ekstra ne troše.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.05.2018. at 10:22

  21. #21
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Jelena, ograničeno je zakonom, ne bankom. Logika tekućeg računa je da mora netko nešto uplatiti na taj račun da bi se time moglo raspolagati.
    I ako uplatiš djetetu, ti ili netko drugi, 20 tisuća kuna na račun, dijete će to moći podići u jednom mjesecu ako svaki dan diže do dnevnog limita na bankomatu.

    Ako ti dođeš u banku i želiš odjednom podići 20 tisuća kuna s djetetovog računa, to nećeš moći.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a koja je razlika da ja uzmem njegovu karticu i sama podignem ? ili podignem prek svoje.
    malo je bezveze ali da ne trabunjam baš ću pitat kad otiđem u banku.

    ali evo i malo malverzacije ako s pčelice ili bilo kojeg dječjeg računa uzmeš lovu i dio ili cijelu svotu uplatiš na Cool ili kak se već zove, ili stambenu opet ti računaju da si uzeo max. po zakonu 10 000, bez obzira kaj si to stavio na neki drugi dječji račun

  23. #23
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ne Jelena, ovo si u krivu. Sve što je s dječjeg računa prebačeno na drugi dječji račun nije podignuto.
    Naravno da ti možeš podizati na bankomatu njegovom karticom, pa kako da te otkrije? Bankomat nema dušu.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    meni je prezentirano da je podignuto jer sam par puta pitala različite osobe pitala, ali nema veze

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a koja je razlika da ja uzmem njegovu karticu i sama podignem ? ili podignem prek svoje.
    malo je bezveze ali da ne trabunjam baš ću pitat kad otiđem u banku.

    ali evo i malo malverzacije ako s pčelice ili bilo kojeg dječjeg računa uzmeš lovu i dio ili cijelu svotu uplatiš na Cool ili kak se već zove, ili stambenu opet ti računaju da si uzeo max. po zakonu 10 000, bez obzira kaj si to stavio na neki drugi dječji račun
    Ja mislim da bi moji mene razapeli na kandelaber da im se usudim dizati lovu. Imam kartice i za njihove račune (za Pčelicu baš i fizički, ove druge mislim da bi isto mogla, ali nisam ih stavila u pogon). Nikada mi nije palo na kraj pameti to raditi, dizati bilo što s njihovih računa. Njihova lova je njihova lova. Taj račun služi upravo zato da nauče s lovom raspolagati. Oni ne mogu samo do love sa Pčelice (prošli su 16 godina pa im ta lova samo stoji gore i skuplja kamate, ne mogu više štedjeti, ali kad sam lani i predlani pitala, rekli su mi u banci da nema štete ako tam stoji... kad zatrebaju lovu za nešto npr. maturalno putovanje ili autoškolu, podignut će je ili uplatiti na neki drugi račun).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.05.2018. at 20:48

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A ne lova na pčelici stoji i ne donosi više kamate

  27. #27
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A ne lova na pčelici stoji i ne donosi više kamate

    I ja bih rekla da je ovako

    Peterlin, otkud ti to s kamatama?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Uzela sam joj taj zabin Paket za mlade.
    Ima sve, i previše! :green:
    Mogućnosti, i opcija, i tokena... :green:

    E sad, kaže teta u banci žiro rčn se oporezuje, tekući ne... Što to znači, da bi joj firma uplatila honorar ona bi morala napraviti poreznu prijavu na kraju god i platiti porez, a ak je lova na tekućem onda ne treba?

    Ak sam dobro skužila porezna pravila, ako ona zaradi u god dana preko 10.800 kn više mi ne može biti porezna olakšica. Pretpostavljam da se to odnosi na uplate od firme.
    Što ako baka uplati na račun, da li se zbraja u taj godišnji iznos do/preko 10.800 kn?

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih rekla da je ovako

    Peterlin, otkud ti to s kamatama?
    ja ne bi rekla nek znam,pa sam svu lovu s pčelice prebacila na jedan dječji račun koji ipak im kamatu višu od 0.1 posto,za klince veće od 16 godina

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela sam joj taj zabin Paket za mlade.
    Ima sve, i previše! :green:
    Mogućnosti, i opcija, i tokena... :green:

    E sad, kaže teta u banci žiro rčn se oporezuje, tekući ne... Što to znači, da bi joj firma uplatila honorar ona bi morala napraviti poreznu prijavu na kraju god i platiti porez, a ak je lova na tekućem onda ne treba?

    Ak sam dobro skužila porezna pravila, ako ona zaradi u god dana preko 10.800 kn više mi ne može biti porezna olakšica. Pretpostavljam da se to odnosi na uplate od firme.
    Što ako baka uplati na račun, da li se zbraja u taj godišnji iznos do/preko 10.800 kn?
    ako zaradi više od 15000 onda više nije tvoj uzdržavaonik,bez obzira jel to zarada ili stipendija ili oboje skupa

  31. #31
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela sam joj taj zabin Paket za mlade.
    Ima sve, i previše! :green:
    Mogućnosti, i opcija, i tokena... :green:

    E sad, kaže teta u banci žiro rčn se oporezuje, tekući ne... Što to znači, da bi joj firma uplatila honorar ona bi morala napraviti poreznu prijavu na kraju god i platiti porez, a ak je lova na tekućem onda ne treba?

    Ak sam dobro skužila porezna pravila, ako ona zaradi u god dana preko 10.800 kn više mi ne može biti porezna olakšica. Pretpostavljam da se to odnosi na uplate od firme.
    Što ako baka uplati na račun, da li se zbraja u taj godišnji iznos do/preko 10.800 kn?
    A zašto bi joj baka uplačivala na žiro??????
    Neka uplati na tekući....

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    kolko sam skužila uolata za rad prek nekog servisa može ići odmah i na tekući, ali valjda pošto je od nekog registriranog onda spada u konto do 15000 kn

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih rekla da je ovako

    Peterlin, otkud ti to s kamatama?
    Pitala osobnu bankaricu prošle godine. Sad imam novu, pa možda ponovim pitanje... Možda sam ja nešto krivo shvatila.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nije šteta, ali nema ni koristi pretjerane da stoji tamo iza 16. rođendana

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nije šteta, ali nema ni koristi pretjerane da stoji tamo iza 16. rođendana
    Ma koga briga? Kaj da radim, da stavim na tekući, pa opet imam nikakvu kamatu? Ovo čeka autoškolu, a to nam je za vratom...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto bi joj baka uplačivala na žiro??????
    Neka uplati na tekući....
    I pitam za tekući

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ma koga briga? Kaj da radim, da stavim na tekući, pa opet imam nikakvu kamatu? Ovo čeka autoškolu, a to nam je za vratom...
    ak je veća lova ( više love nek treba za autoškolu) u pitanju postoji još u Poštanskoj banci ili u reifeisen dječji računi koji se mogu otvarati prije 18 rođendana

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ak je veća lova ( više love nek treba za autoškolu) u pitanju postoji još u Poštanskoj banci ili u reifeisen dječji računi koji se mogu otvarati prije 18 rođendana
    Ne treba mi to. Rođendan je za dva tjedna. Više bi me koštalo hodanje oko otvaranja računa nego čekanje trenutka da lova zatreba.

  39. #39
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a koja je razlika da ja uzmem njegovu karticu i sama podignem ? ili podignem prek svoje.
    malo je bezveze ali da ne trabunjam baš ću pitat kad otiđem u banku.

    ali evo i malo malverzacije ako s pčelice ili bilo kojeg dječjeg računa uzmeš lovu i dio ili cijelu svotu uplatiš na Cool ili kak se već zove, ili stambenu opet ti računaju da si uzeo max. po zakonu 10 000, bez obzira kaj si to stavio na neki drugi dječji račun
    Moja kći dobiva stipendiju preko žiro računa u PBZ gdje joj je tata zastupnik.
    I kad se skupila veća suma, on je otišao u poslovnicu da to podigne i prebaci na Stambenu štednju koju mala ima u RBA.
    Službenica mu nije dala.
    Rekla je da mora imati odobrenje CZSS no savjetovala ga je da digne na bankomatu i onda nema veze.
    Tak je i napravil.
    Toliko o zaštiti djece i njihove love. Baš bez veze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kak ne svaki mjesec je mogao uzeti do 10 000 s računa i prebaciti na stambenu ili na neki drugi račun koji ima prinose
    A jel bio uvjet da stipendija ide na žiro?

  41. #41
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nažalost se službenici boje da ne naprave nešto krivo pa im je lakše odbiti nešto što je dozvoljeno i provedivo.
    Po zakonu se iznos, bez obzira koji je, može s jednog djetetovog računa npr. Pčelice prebaciti na neki drugi račun otvoren na ime tog istog djeteta.
    Službenica je dobro postupila samo ako je Tančin muž želi otvoriti stambenu štednju na svoje ime.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Eto bila i pitala više iz znatiželje
    Znači u banci se ne smije podići s pčelice više od 10000 kn ,sve što se podigne spada u zaštitu djece i priču s czzo,
    teen računa može uplaćivati tko hoće i svote koje hoće,a ako je pravna osoba onda i treba pisati namjenu,i onda to ide u priči poreza i olakšica
    Max.se s računa za mlade može dnevno skinuti do 5000 kn što je limit banke,nije ni znala reći kako ja određujem
    limit,i svota koja se digne može biti i veća od deset tisućica mjesečno,ali tu je odgovornost na roditelju,znači to je ako djete samo diže na bankomatu ili u dućanu lovu. Za istu priču ako to roditelj diže u poslovnici opet je limit po czzo.

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Znači Miki baka može slobodno uplatiti lovu bilo preko e bankinga bilo u poslovnici na unukino ime

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Znači Miki baka može slobodno uplatiti lovu bilo preko e bankinga bilo u poslovnici na unukino ime
    i da mama ne plati porez, to si mislila, ne?
    Baka taman dobiva penziju ovih dana ...

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A glek može joj dat i ovak

    Meni je taj prezentirano,isto ko da ti sestra uplati neku lovu ne plaćaš porez na to,mislim rado bi takvu sestru i ja imala

  46. #46
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    "...podizanje gotovine 4 puta mjesečno bez naknade u Konzumu i Tisku..."

    Lijepo bome, roditelji nisu te sreće.

  47. #47
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Meni nije jasno o kakvim porezima vi ovdje pričate???? Tko bi i zašto plaćao bilo kakav porez na uplatu druge fizičke osobe????

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa Vidi poruku
    "...podizanje gotovine 4 puta mjesečno bez naknade u Konzumu i Tisku..."

    Lijepo bome, roditelji nisu te sreće.
    a kaj je problem starcima diči na bankomatu koji je u večini kod svakog večeg konzuma

  49. #49
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno o kakvim porezima vi ovdje pričate???? Tko bi i zašto plaćao bilo kakav porez na uplatu druge fizičke osobe????
    Pa i dječju štednju oporezuju, kaj ne. I onda vraćaju porez prek porezne, kaj ne?

  50. #50
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ne oporezuje se štednja već ostvarena kamata na štednju. I za maloljetnike se taj porez vraća, da.
    Tekući računi ne ostavaruju kamatu osim a'vista kamate koja se ne oporezuje. Nikakve se uplate ne oporezuju, a ja imam dojam da se ovdje mislilo na oporezivanje uplata. Možda sam ja krivo shvatila???

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •